Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FZ8 STIZE SLEDECEG PRIMAVERA!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da ne biste samo gledali,da vam ukratko prevedem.

Sve je jos uvek u domenu pretpostavke,ali rekao bih prilicno logicno

Kazu ljudi da ce nova FZ8 biti i vise nego slicna vec poznatoj FZ1.Pretpostavlja se da je motor identican,tj. da  je samo smanjenjem precnika cilindara dobijena kubikaza od 800(hod je ostao isti).Imajte na umu da trenutak opste nije sjajan,nizakoga,cak ni za velike svetske firme,pa se traze ekonomicna resenja.

Japanci su uopste majstori u tome.

Vrlo je verovatno da je i ram isti kao i na FZ1,uglavnom sigurno je da je suspenzija identicna.Deluje da su prednji diskovi nesto manjeg precnika.Verovatno nije potrebno da buduisti kao i na FZ1,a i manje kostaju ;)

U jednoj recenici se i kaze na najdirektniji nacin,da su se trudili da smanje troskove sto je moguce vise,nebili tako napravili velikog konkurenta (prvenstveno u ceni) popularnom Kawasakiju Z 750

Ako se ne varam zvanicno predstavljanje pocetkom marta (12.),tada i vise detalja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ova slika plave mašine je oficijelna, tako da nema ništa od lepšeg auspuha, a ni ovome ništa ne fali. Pitanje je samo kakav je agregat, kako sam napisao više puta. Ako je on samo smanjena hiljadardka, onda to nije ništa revolucionarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledao sam barem pola sata sliku ove nove FZ i FZ1.Jednu pored druge,gledam,gledam oci mi ispale.

Prvo mi se cinilo da su cilindri na FZ8 nekako pod vecim uglom,ili da je motor (masina) drugacije postavljen u ramu,razumete...

Nije, isto je.

Malo se razlikuju neka crevca,rep je drugaciji,auspuh to je vec receno.Ostalo je zaista isto kao na FZ 1,cak je i sirena na istom mestu  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja