Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje u HUATIAN HT150T- 15

Recommended Posts

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Stiglo skuteče večeras i gledam korisničko uputstvo, i ne mogu da skontam. Na jednom mestu piše 10w30 a na drugom 15w40 , taj deo kontam , ali ne shvatam dali ulje za automobile ili ulje za motore. Mada po nekom mom mišljenju može bilo koje jer nema plivajuće kvačilo. ??? ???

Inače skuter je četvorotaktni 150cm3 ako to nešto znači.

I još jedna stvar vidim da su u uputstvu nacrtali neki čep za merenje količine ulja sa nekom "šipkicom"  na kraju dali neko zna gde sa taj čep nalazi jer kineki majstor je tu sliku izostavio.  :D

Važno da ima 4 slike prekidača gde je koji i da me upozorava da nosim šarenu odeću da bi me bolje videli ostali učesnici u saobraćaju. :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako ti je za utehu, 10-30 pise i u jednom od uputstava za moj motor, ali samo ako vozim na temperaturama nizim od -35 stepeni, :D

 

 

Mozes bilo koje ulje da sipas, mada za moto uljem nemas potrebe. Meni je za 4t 50ccm preporuceno, odnosno ispisano na agregatu da ide 10w-40, sto bi bilo polusinteticko. 15-40 je opet mineralno, a 10-30 moderna sintetika, ali verovatno ide samo za goreopisane situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sipaj slobodno Motul Scooter Expert polusinteticko, nikako sinteticko. Ima dosta toga pisano, u skuter moze i auto ulje zato sto nema lamele ali ipak ja preporucijem Motul, malo je skuplji ali vredi. U jedan skuter sam sipao Motul, u drugi auto ulja i definitivno se vise isplati da se doda za Motul.

Cep bi trebalo da se nalazi sa desne strane, kod elise koja gura vazduh u masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Šipkicu našao, ali na žalost ne i ulje u karteru t.j. na šipkici. Stoga shvatio da ke opet zakazala kontrola kvaliteta dali kod nas ili kod kineza nebitno. >:(

Pošto nisam imao podatak koje je ulje ranje sioano nisam znao šta da dodam pa sam odlučio da isto bolje promenim u kompletu ( i onako staje "strašnih" 0,6l. našao čep za ispuštanje, ispustio jedno deci i po nečeg što je samo iz daljine ličilo na ulje i ulio na jedvite jade 0.6l novog 5w40 sintetičkog ulja koje mi je ostalo od zamene istog u autu.

Verovatno je ulje trebalo sipati mazalicom a ne točirom i crevom jer sam se napatio extra dok sam ga ulio jer je na istom mestu valjda i odušak ili isti ne postoji ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Grofe, a da ti uslikas malo tu masinu? Nisi mi skroz jasan, ni u opisu ni u kolicini. :-\

 

U 50ccm skutere ide 0.8 ulja, tako da mi je to nesto sumnjivo. Jesi li merio sa zavrnutim ili sa odvrnutim cepom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Odvrnutim, na centralonom štenedru, jbg tako piše u korisničkom uputstvu :-\ a i količina , a i zvao sam ovlašćeni servis i oni mi rekoše 0.6l. Mada kontam koliko oni imaju pojma pitanje je ??? ???.

Jel neko probao da nabavi servisna uputstva za kineske skutere od prizvodjača??? mislim da bi tako nešto moralo da postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Odvrnutim, na centralonom štenedru, jbg tako piše u korisničkom uputstvu :-\ a i količina , a i zvao sam ovlašćeni servis i oni mi rekoše 0.6l. Mada kontam koliko oni imaju pojma pitanje je ??? ???.

Jel neko probao da nabavi servisna uputstva za kineske skutere od prizvodjača??? mislim da bi tako nešto moralo da postoji.

 

Ako i jeste tako, sta reci osim: cesto menjaj i proveravaj. Nego, sa sintetikom si zeznuo stvar sto se tice razrade, uvek se na pocetku sipa uslovno receno "losije" ulje, kako bi postojao odredjeni otpor unutar masine da bi se komponente bolje uklopile. Sa druge strane, sintetika je previse fina za ove ne bas savremene masine sa vecim zazorima i tolerancijama, tako da tesko da one mogu da "cene" kvalitete koje sintetika ima, cak mozda bude i suprotno.

 

Licno, dalje od polusintetike ne bih isao.

 

Umalo zaboravih, u prvih par desetina km se agregat najvise razradjuje, tako da je stotinak kilometara sasvim dovoljno za prvu zamenu ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za sledeću zamenu će dobiti polu sintetiku :), a sledeća zamena će biti kad napuni 200km mesto fabrički propisanih 300. 8) Dotle moram da nabavim mazalicu za punjenje ovako na točir i crevo je mučenje.

Bolje ranije nego kasnije. A mislim da mi fulll sintetka ne može škoditi jer sigurno bolje podmazuje i verujem manje spira ali joj je mana što brže isparava, no na 200km mislim da će biti ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Za sledeću zamenu će dobiti polu sintetiku :), a sledeća zamena će biti kad napuni 200km mesto fabrički propisanih 300. 8) Dotle moram da nabavim mazalicu za punjenje ovako na točir i crevo je mučenje.

Bolje ranije nego kasnije. A mislim da mi fulll sintetka ne može škoditi jer sigurno bolje podmazuje i verujem manje spira ali joj je mana što brže isparava, no na 200km mislim da će biti ok.

Neki kineski motori ne podnose sintetiku bas lepo, sad da li je stvar u sintetici generalno, ili je do odredjenog proizvodjaca, ko bi ga znao. Kako se taj skuter ponasa po tom pitanju, to tek sa sigurnoscu ne mozemo da kazemo, ali ako neki proizvodjaci za odredjene agregate zabranjuju Full sintetiku, sigurno da ima nekog smisla, a vrlo lako moze biti da se isto odnosi na kineze, koji su tehnoloski i zastareliji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

E jbg uplaši me :( .

JBG valjda će da fercera...A jel ostali imaju neku varijantu davača pritiska ulja ili su svi po tom pitanju ćuravi??? Davač bi davao lepu sliku šta se sa uljem dešava???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Šta ti znači ne podnose lepo?? Prolupaju ili troše???

Trose, i/ili idu slabije, mozda se pojedine komponente nedovoljno podmazuju jer je sintetika previse "vodenasta" za takve lezajeve i tolerancije. Naravno, pricam generalno, ne mora da znaci da isto tako podnosi i tvoj skuter, ali u svakom slucaju, makar i da mu nista ne zasmeta, tesko da ce osetiti neke prednosti sintetike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nesto mi je tu previse cudno da staje samo 600 ml, malo je to a pogotovu za 150-icu. Sto rece Blackbite u te stare masine sintetika nikako. Ja sam jednom sipao Motul Scooter Power full sintetic jer nije bilo polusinteticko. Motor nije trosio ni gram ulja ali je malo slabije isao i jednostavno se ponasao za nijansu gore. On nema mokro kvacilo tako da ce ta ulja lakse podneti od motora ali ipak nije sintetika za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Novosti, na 150km potrošnja ulja minimalna, još 50 km pa prvi servis :)

SERVISNO UPUTSTVO je upotrebljivo od bilo kog skutera gde su prve dve oznake motora HT ili JL jer je sve isto, što me navodi na zaključak da su agregati u osnovi isti i samo se razlikuju, verovatno prečnik cilindra,klip i možda radilica.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Od 50 do 150ccm, ima 4-5 tipova agregata koji ugradjuju kinezi nezavisno od proizvodjaca. 139qmb, je od Honde za 4t 50ccm, 2t 50ccm je minareli, a 125 i 150 su Honda GY6 agregati. Uostalom, pod GY6 oznakom mozes da pretrazujes net za bilo sta sto te zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja