Jump to content

Moto Zajednica

Dilema Oko Klr600 - Generalna

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

zdravo svima! prvi put pisem na bjbikersu i nadam se da cu dobiti prave informacije.Pre par meseci sam kupio klr600 84.god sa tim da treba da se sredi,motor je bio u ocajnom stanju ,falili delovi ,instalacija kupus salata,malo po malo sve sam doveo u red i u vozno stanje registrovao i cak se vozio malo.Sad je dilema sledeca agregat lepo vuce ali trosi dosta ulja ,dimi preko 5k obrtaja.Interesuje me dali da sam rasturim motor pa da nosim delove na masinsku obradu jer sam mogu da ga sastavim a delove da eventualno porucim od Lasla ili da poverim sve to npr. coveku koji se ovde oglasava da radi remont prolupalih agregata? Sta mislite da je bolja varijanta odnosno jeftinija? Unapred zahvalan za sve savete!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

zdravo svima! prvi put pisem na bjbikersu i nadam se da cu dobiti prave informacije.Pre par meseci sam kupio klr600 84.god sa tim da treba da se sredi,motor je bio u ocajnom stanju ,falili delovi ,instalacija kupus salata,malo po malo sve sam doveo u red i u vozno stanje registrovao i cak se vozio malo.Sad je dilema sledeca agregat lepo vuce ali trosi dosta ulja ,dimi preko 5k obrtaja.Interesuje me dali da sam rasturim motor pa da nosim delove na masinsku obradu jer sam mogu da ga sastavim a delove da eventualno porucim od Lasla ili da poverim sve to npr. coveku koji se ovde oglasava da radi remont prolupalih agregata? Sta mislite da je bolja varijanta odnosno jeftinija? Unapred zahvalan za sve savete!

 

KLR boluje od vodjica ventila i gumica! Racunaj da 1l na 1.000km se kod KLR-a racuna kao podnosiva potrosnja ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Jeftinija ti je varjanta da sam to sve odradis ( ako se razumes i ako posedujes ili mozes da nabavis dovoljno potrebnih alata )  To ti je ujedno i najsigurnija varjanta da ce ti biti ugradjeni novi delovi. A ako se odlucis za majstora ( u koje ja bas nemam poverenja, i zivaca za iste )  onda ti preporucujem boklica sa foruma, o njemu sam cuo samo reci hvale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi bas ste brzi,nisam ocekivao ovako brze odgovore svaka cast.Alata imam  inace ga nebi ni sastavio od onoga sta sam dobio,manual sam skinuo sa neta tako da je i to ok.jedino neznam za delove koga da zovem kad budem znao sta mi treba.Znam da sam ovde jedan od retkih vlasnika klr600 ali da vam kazem da je motor iako enduro izuzetno pokretljiv za gradske guzve jedino sam morao da diplomiram paljenje na kurblu ali i to sam naucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Lako je nekome ko ima rodbinu ili drugara u Americi pa da mu nekako posalje ovde tamo su inace delovi za klr jeftiniji nego u evropi.Ali sta ce mo mi koji smo osudjeni na ove nase derikoze?Nasao sam na forumu 2 coveka koji nabavljaju delove Bera i Laslo pa cu kad rasturim agregat videti sta sve treba i loliko ce to da kosta jer hocu to da uradim kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Koliko sam cuo od Saleta, KLR je prodat a Sale je poprilicno zauzet. ( neznam koliko stize da prati forum )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo drugari da se javim posto sam zapoceo temu pa me nema.Kao sto rece moj prijatelj knezmoto klr je otisao u druge ruke ,mada sumnjam da ce imati vise vremena za njega posto ima bebu kao i ja to je i bio jedan od razloga za prodaju.Ja sam trenutno bez dvotockasa ali se nadam da cu do kraja godine uzeti neki enduro(ali sa elektro starterom).

Tako da tema moze lock.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja