Jump to content

Moto Zajednica

Skuter 16" točkovi-šta se valja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kao novopečeni dvotočkaš, prevazišo sam Frija i išao bih na veći,odnosno malo jači skuter.Shvatio sam da mi odgovara klasičan dizajn sa ravnim patosom i velikim točkovima ala Liberty.Za nov firmiran nemam para nit bi dao, pa je neka opcija kineski,tajvanski, 125-250 ccm i ne maksi skuter.Vidim da mnogo modela nalikuju jedni drugima pa je teško odabrati.Cena nije baš presudna koliko jednostavna nabavka delova.Naravno i kvalitet plastike, da ne cijuče i ne puca ko staklo pri padu a i da može da nosi mene i suprugu, jedno 200 kila a da se ram ne pokrivi ili ne pukne.U pitanju je gradska vožnja sa brzim startanjem i možda povremeno neka moto tura.I nov i polovan dolaze u obzir.Sad će cene ići na niže,biće akcijskih ponuda novih, pravo vreme za kupovinu, svaki savet i iskustvo dobro došlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

jedino sto sam video od kineski 16` su Peda Capiten, KeeWay OutLook i Sprint Classic.

Nego mi nije jasno zasto za isti novac ne bi uzeo npr neki Scarabeo 2002-03 takodje 16` ?

-to je po meni neuporedivo bolja opcija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, neću toliko mator motor, uz to, Scarabeo mi se ne sviđa,previše je arhaik,ko iz II svetskog rata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

2002-2003 MATORO??? Ja se vozim 9 000km na mom 12 godina starom i nisam ubo srafciger dva puta u njega!

 

 

Bolje Japansko/Italijansko go*no nego kineska torta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Keeway Outlook nudi dve godine garancije uz neogranicenu kilometrazu, a sa delovima uvek dobro stoje i isti su veoma jeftini. Cak i ako nesto nemaju , stize u roku od par dana, jer je centralno sediste Keeway-a za evropu u Budimpesti.

 

 

 

Sa Pedom je jedna forumasica imala problema, sto sa motorom, sto sa uvoznicima, pa bih iz tog razloga zaobisao, za svaki slucaj, makar i Captain bio dobar model.

 

O Sprint Classic ne znam puno, ali iz onoga sto sam cuo i nije nesto posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Ne, neću toliko mator motor, uz to, Scarabeo mi se ne sviđa,previše je arhaik,ko iz II svetskog rata.

 

hahahaa dobar si :)

Vidis i taj tvoj Free je ruzan i mator ali je kvalitetniji,brzi i sahranice svakog novog KeeWaya:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

O ukusima se ne raspravlja,bar tako kažu.Free je klasičan skuter i nemam zamerke dizajnu.Da je dobar,jeste,vuče 200 kila.Ja nisam a priori ni za jedno opredeljenje,da jesam,ne bi pitao.Drugo,pitanje je da li ću ikoji motor da vozim do sahranjivanja.Uzeo sam poštarskog Libertija,uložio mnogo i još traži finiš a nešto mi je postao antipatičan.Gledao sam polovnog Syma-a, ne uzeh ga, pa sad tražim pomoć za izbor.sedeo danas na E-Charmu,jako lepo i potaman meni.Istina, 125 kubika ne daje puno performansi a 150 nemaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

O ukusima se ne raspravlja,bar tako kažu.Free je klasičan skuter i nemam zamerke dizajnu.Da je dobar,jeste,vuče 200 kila.Ja nisam a priori ni za jedno opredeljenje,da jesam,ne bi pitao.Drugo,pitanje je da li ću ikoji motor da vozim do sahranjivanja.Uzeo sam poštarskog Libertija,uložio mnogo i još traži finiš a nešto mi je postao antipatičan.Gledao sam polovnog Syma-a, ne uzeh ga, pa sad tražim pomoć za izbor.sedeo danas na E-Charmu,jako lepo i potaman meni.Istina, 125 kubika ne daje puno performansi a 150 nemaju.

 

Za tebe bi najvise odgovaralo nekih 200-250, ali takvi motori su gotovo po pravilu 125 do 150ccm. Istina ni sa tih 150 performanse nisu bas izuzetne, jer su u pitanju stara tehnoloska resenja, prvenstveno namenjena za trzista gde je losiji benzin, ali bar zbog toga ne bude problema.

(a kolju ih cesto i ekoloske norme, ali to se jako lako resava malo bogatijom smesom karburatora, uz eventualno stavljanje laksih rolnica na prenosu)

Pomenutih 200kg ce sigurno dobro osetiti, ali opet za uglavnom gradsku voznju trebalo bi da bude dovoljno, a s'obzirom na tome da agregati nisu napucani snagom, cak ni stalno zavrtanje gasa do kraja ne moze im puno naskoditi.

 

Spomenuo sam Keeway-a, kao model koji bi mozda i najbolje odgovarao, pa mozda da zovnes zastupnistvo i raspitas se da li su u mogucnosti da ponude test voznju.

 

 

 

 

@bigbad86 & miryu

Ajde da batalimo price bolje ovo ili ono.

Kupovina polovnog predstavlja rizik, sto po pitanju pouzdanosti, sto po pitanju legalnosti. Neko prodje odlicno sa odlicnim primerkom, neko suprotno. Kinezi kakvi god da su, novi su, a ukoliko se ne preteruje sa ocekivanjima uglavnom ih i opravdaju.

 

Jedan momak je pisao u kineskoj temi,  imao je pad sa Superlight-om, ili se zakucao u nekoga od pozadi, ne secam se tacno, i stradao mu je  prednji kraj. Popravka je izasla izmedju 150 i 200e sa svim novim delovima i motor je bio gotov u ovlascenom servisu za par dana. Njemu u tom momentu nikako ne bi odgovarao polovan Japanac/Nemac/Italijan. Sezona bi mu prosla u jurenju delova, a kostalo bi ga boga oca. U njegovom slucaju pokazalo se da je u tom trenutki bilo bolje imati kineza.

Nije pitanje toliko sta je bolje ili ne, za to ne postoji kantar, pa da se izmeri, vec je pitanje sta kome odgovara i koje su potrebe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gledo danas skoro nov Keeway Outlook 150.Lično mi se sviđa takav dizaj i veličina skutera.Probo ga po ravnom,sasvim pristojno ide i koči.Ima li ko više iskustava sa ovim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

2002-2003 MATORO??? Ja se vozim 9 000km na mom 12 godina starom i nisam ubo srafciger dva puta u njega!

 

 

Bolje Japansko/Italijansko go*no nego kineska torta!

Smesta da si napustio ovaj podforum  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

2002-2003 MATORO??? Ja se vozim 9 000km na mom 12 godina starom i nisam ubo srafciger dva puta u njega!

 

 

Bolje Japansko/Italijansko go*no nego kineska torta!

 

Ja sam sa kineskim motorima presao skoro 3x vise od tvoje kilometraze i nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ako je sajla za km sat, pogonski kais (10-20e) par sijalica i par napuklih plastika veliki problem onda da se upisem u klub nezadovoljnih korisnika kineza  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

kad vec ocesh kubikazu za A , shto bre skuter uzmi neki kros ili super moto , imash ih godinu dve stare za 800-900e 200ccm , idu sigurno 120 ako je chachkan prenos i 10 - 20 kmh vishe ... tri puta jeftiniji za odrzavanje lanac menjash na 5 potroshenih kaisheva , rolnice ne postoje , nema smaranja dok povuche ili razvije brzinu jer imaju menjach , npr kinroad ima kruzni menjach koji savlada dete od 9 godina za 10minuta (probano u praksi  ;D ) ne oseca rupe ove beogradske , mozesh i van grada a da se ne smorish , ne kuka ako ga cepash par sati bez prestanka , plus je stabilniji jer je raspored masa kako treba , nisi ko na wc sholji ... i naravno bolje su napravljeni ... vozio skuter vozio i ovo zato kazem iz svog iskustva uzmi u obzir i tu opciju ...  naravno necu da sugerishem ako si se odluchio bash za skuter  ::) al 17" ili 18" mi deluju bolje od 16"  xixiixi  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

2002-2003 MATORO??? Ja se vozim 9 000km na mom 12 godina starom i nisam ubo srafciger dva puta u njega!

 

 

Bolje Japansko/Italijansko go*no nego kineska torta!

 

Ja sam sa kineskim motorima presao skoro 3x vise od tvoje kilometraze i nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ako je sajla za km sat, pogonski kais (10-20e) par sijalica i par napuklih plastika veliki problem onda da se upisem u klub nezadovoljnih korisnika kineza  ;D

 

 

Ja sam ovo preshao sa 1 (jedan) motorom. Nije crkla ni sijalica ni sajla ni nedaj boze plastika da pukne.... NISHTA. A plus nije NOV nego je star 12 godina. I pregurace josh toliko. Ja sam sa njim preshao 9000 hiljada( do sad) na satu sad pishe 30000 a svi znamo kako svi motori iz Nemachke imaju "charobne" kilometraze.

 

 

I ja se slazem da je nov motor nov motor... Al jebiga. Japan je japan. Ja sprinta mnogo poshtujem, vidjao sam modele koji su preshli i po skoro 20000 bez 'vecih' intervencija. E sad. Ja nisam imao ni manje ni vece a motor je star 12 godina. Sve pohvale kinezima al... Uvek cu kupiti japansko bez obziro koliko kinez hvalio svog konja sry :(

 

Pratim ja  teme o kinezima, nemaju oni vecih nekih problema (osim Dzoksa koji je izgleda baksuz  :D :D :D ) ali ja nemam vremena a ni zivaca da se sa tim cimam... Hocu pouzdan motor pa ako je i "veca dara nego mera" nema veze. To je kompromis koji meni odgovara...

 

 

On TOPIC:

 

Jedini kinez koji mi zvuchi iole pouzdano je Keeway za koji do sada nisam chuo loshih stvari.(uzivo i na forumu) Eventualno Kymco mada su Koreanci malko skuplji...

 

VERUJ mi. SIGURNO postoji realan razlog zashto 5-10 godina star Japanac/Italijan koshta koliko i nov kinez... Ako hocesh da se patish sa "dechjim bolestima" sa kojima se kinezi stalno pate kupi kineza. Imacesh dobro motorche ali cesh malo malo pa u servis na reklamaciju te ovoga te onoga. A ne daj boze kad prodje garancija.... Eto mom proshla pre jedno 11 godina bem li ga a ni ne znam de je ovlashceni servis nit me interesuje... E sad ako hocesh da te NE interesuje de je ovlashceni servis a takodje da ti nishta ne krca i pucka a i da se ne plashish da ce ram da ti pukne pod teretom od 200 kila tu uzmi neshto renomirano shto nisu napravili zutaci...

 

(Japance ne rachunam oni su narandzasti  ;D ;D ;D ;D ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

kad vec ocesh kubikazu za A , shto bre skuter uzmi neki kros ili super moto , imash ih godinu dve stare za 800-900e 200ccm , idu sigurno 120 ako je chachkan prenos i 10 - 20 kmh vishe ... tri puta jeftiniji za odrzavanje lanac menjash na 5 potroshenih kaisheva , rolnice ne postoje , nema smaranja dok povuche ili razvije brzinu jer imaju menjach , npr kinroad ima kruzni menjach koji savlada dete od 9 godina za 10minuta (probano u praksi  ;D ) ne oseca rupe ove beogradske , mozesh i van grada a da se ne smorish , ne kuka ako ga cepash par sati bez prestanka , plus je stabilniji jer je raspored masa kako treba , nisi ko na wc sholji ... i naravno bolje su napravljeni ... vozio skuter vozio i ovo zato kazem iz svog iskustva uzmi u obzir i tu opciju ...  naravno necu da sugerishem ako si se odluchio bash za skuter  ::) al 17" ili 18" mi deluju bolje od 16"  xixiixi  8)

 

Pošto inače nisam nikad bio motordžija već automobilist i sad mi je prvi motor u životu, dopao mi se skuter iz praktičnih razloga.Često metem ispred lubenicu,kesu sda pićem...,zaštićen od vetra,evo sad sam metuo termo kecelju i ugradio grejnu cev sa motora i najbitnije,u mojim godinama mi sve teže pada da podignem nogu i zajašem motor.Definitivno za sada je takav izbor.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@bigbad86

Potpuno se slazem sa tobom. Realno jesu brand masine bolje ali su i dosta kineskih proizvodjaca daleko od losih motora. Naravno da ima puno proizvodjaca i da ima dosta koji ne vrede nista ali na nasem trzistu su vecinom dobre marke, bar od ovih jacih uvoznika. Velika prednost kineza je cena rezervnih delova i mogucnost da ih sam odrzavas. Da imam malo vecu kintu i da naletim na neki motor u extra stanju uzeo bih ga bez razmisljanja.

Ja sam sa Sprint Max-om od 50ccm presao oko 17000 a ovaj vlasnik kome sam ga prodao je verovatno presao jos sigurno 3000, znaci oko 20000 sto za skuter od 50ccm je daleko od male kilometraze i jos je kinez. Jos da napomenem da je skuter i dalje u odlicnom stanju. Ne trosi ulje,potrosnja goriva je ista kao i kad je bio nov. Meni je na njemu pukao plasticni prtljaznik koji je 900 dinara. Ja sam tezak  110-115 kg a putevi kod nas na jugu su uzasni tako da je morao da popusti. S*ebao sam i kurblu ali to je moja krivica-2200 dinara. Gume fabricke, plastik-fantastik  ;D, i puna garaza praznih flasa Motula ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Samo da se javim kad sam vec spomenut....

Nisam ni ja imao VECIH problema samo mnogo sitnijih gluposti...

znaci problemi su se oledali u sledecem: izuljala se izolacija sa kabla, slab far, lose svecice(po mom ukusu) napuklo kuciste filtera, los lanac(nista od ovoga nije IZDALO samo je bilo loseg kvaliteta)...

Od cetvrtka do nedelje 2000km suprga i ja na motoru natovareni do mora i nazad zajedno sa kinezom Dzaksom koji je takodje bio natovaren

i ni jedan ni drugi nisu kasljucnuli a ni pomislili na to....http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=39600.0

 

pa eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Jeste, ali je razlog bio smesan, ogulila se izolacija sa jednog kabla i tu je dobijao masu ili kako vec i zato se gubio....

Razlog je bio vise nego smesan.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bigbad, tih sitnica je Dzoks imao i sa BMW-om, pa sta.

Uostalom Tvoj EN nam je bio u poseti na krckanju, a sigurno je jedan od najboljih primeraka koji se pojavio u oglasima i koji si mogao da izaberes. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bigbad, tih sitnica je Dzoks imao i sa BMW-om, pa sta.

Uostalom Tvoj EN nam je bio u poseti na krckanju, a sigurno je jedan od najboljih primeraka koji se pojavio u oglasima i koji si mogao da izaberes. :)

 

Hvala puno! Nego shta mu dodje ovo podebljano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pravili smo neku klopu i druzenje za bajkere u Staroj Pazovi svake nedelje, gde su ljudi svracali u povratku sa skupova. Bio je jednom - dvaput prosli vlasnik tvog motora sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

A sta bi se dobilo (pokvarilo) menjam CDI-a na skuterima sa hondinim GY6 agragatom (vecina, ako ne i sve 150-ice i 125-ice). Unrestricted CDI je 20 eur-a, pa me zanima da li to utice na vek motora ili samo na perfomanse ;) Te cdi-e cak reklamiraju da smanjuju potrosnju, poboljsavaju rad, smanjuju zagadjenje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja