Jump to content

Moto Zajednica

ABS u voznji kakva su iskustva..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Trenutno vozim motor sa ABS-om i ono sto je velika prednost u odnosu na ranija iskustva bez, to je sto nema onog razmisljanja o blokadi tockova pogotovo prednjeg i nema proklizavanja. Za par meseci ovakvog iskustva veoma sam zadovoljan, pogotovo sto je bilo situacija naglog kocenja a motor je zadrzao pravac i bezbedno sam stao. Ipak moram priznati da je u pocetku bilo pomalo neprijatno i da sam prvih mesec dana kad god je bilo prilike, prazan put nikog iza mene, isprobavao naglo kocenje. Osecaj je bio cudan, motor ostaje skoro u mestu, kao ukopan, a ja idem dalje.. Sta mislite generalno o ABS-u, za ili protiv?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
Trenutno vozim motor sa ABS-om i ono sto je velika prednost u odnosu na ranija iskustva bez' date=' to je sto nema onog razmisljanja o blokadi tockova pogotovo prednjeg i nema proklizavanja. Za par meseci ovakvog iskustva veoma sam zadovoljan, pogotovo sto je bilo situacija naglog kocenja a motor je zadrzao pravac i bezbedno sam stao. Ipak moram priznati da je u pocetku bilo pomalo neprijatno i da sam prvih mesec dana kad god je bilo prilike, prazan put nikog iza mene, isprobavao naglo kocenje. Osecaj je bio cudan, motor ostaje skoro u mestu, kao ukopan, a ja idem dalje.. Sta mislite generalno o ABS-u, za ili protiv?[/quote']

Moj motor ima ABS i ja se prvi put srecem sa ABS-om ! Malo je cudan osecaj ali sjajno funkcionise, jos uvek sam u fazi razrade motora i isprobavanja ! Treba dobro isprobati kako radi kao i sve ostalo zbog "situacija" !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Nikad nisam imao iskustvo sa ABS-om (imam CBS na motoru) ali ljudi po svetu kazu da je jako dobar. Necu da hvalim ali kazu da Honda ima odlican ABS. Svaka bezbednost je po meni veliki plus. Sigurno je da se treba navici ali ako moze da pomogne kad zatreba dobro je imati ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja ga ne volim jer mi ne dozvoljava potpunu kontrolu nad motorom ali za normalne potrebe je sjajna stvar. Samo jedno upozorenje ko ne zna: ABS ima senzor samo u meridijanskoj ravni tocka tako da ne reaguje na bocno proklizavanje. Sto ce reci da ako je motor ispravljen i vi naglo kocite ABS radi sjajnu stvar, ali isti ne reaguje ukoliko je motor u nagibu i ako tada prokliza prednji tocak un ustvari ide u stranu (motor propada), a ne u pravcu kretanja i tada ABS ne reaguje. Ali, svi znamo da svo kocenje bi trebalo biti obavljeno prije same krivine dok je motor uspravan tako da je ovo ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
ali isti ne reaguje ukoliko je motor u nagibu i ako tada prokliza prednji tocak ustvari ide u stranu (motor propada)' date=' a ne u pravcu kretanja i tada ABS ne reaguje. [/quote']

 

Mislim da kad veæ dodje DOTLE, dovoljno prokliza toèak i u pravcu kretanja da ga ABS koliko toliko uspori... Svi palèevi gore za ABS! Sluèajno sam ga isprobao :oops: pre neki dan na hladnom i pomalo vlažnjikavom asfaltu i mogu vam reæi da JEBE KEVU!!! Ne znam koliko košta kao dodatna oprema, ali isplati se pri PRVOJ upotrebi! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Ne znam koliko košta kao dodatna oprema' date=' ali isplati se pri PRVOJ upotrebi! :wink:[/quote']

 

Pa na prvi pogled dosta kosta, ali kad prvi put odradi dzabe dodje. :lol: Kod Kawasakija ER-6F ABS je oko 500 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Pa na prvi pogled dosta kosta, ali kad prvi put odradi dzabe dodje. Kod Kawasakija ER-6F ABS je oko 500 evra

 

Verujem da ma ciji zglobovi, kosti, koza i ostali nepotrebni dodaci na nasim telima vrede malo vise... jedva vise, ali ipak malo vise :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

sta tu ima da bude protiv :?: :?: :?: kad je na kolima super kako li je na motoru :!: prava stvar za ljude srednjih godina(ko ja) kojima koncentracija u voznji motora zbog svakodnevnih problema lagano iz dana u dan pada, a za grad je mrak stvar. lijepo je znat da mozes da okines kocnicu a neces ogrebat rezervoar :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER

u principu , sve zavisi o kakvoj se voznji radi.......ako hoces malo da se "igras" motorom,onda ti abs,definitivno,smeta!!!!!!jer,ne mozes da kontrolises motor i da radish s njim sta ti je volja.....

 

a,ako se pak,radi o obicnoj,"normalnoj" voznji,narocito po mokrom putu(jesen-zima),nepredvidjenim situacijama naglog kocenja,bele linije i ostalog........e,onda ti bogami,pomaze i to mnogo.....naravno,pod uslovom da su gume u dobrom stanju!

pa,ako mene pitas,definitivno sam "ZA"!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja