Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin: Alu koferi i nosaci kofera u samogradnji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

Tek sad videh temu...sjajno odradjeno ;)Odlicno interpretirano kao sto se i ocekuje od Lalajka..vidim da majstor zna znanje..samo je pitanje koliko ga vrednuje u sustecoj moneti?tj.cena rada...(samo njegovog!, ti si tu ipak bio segrt :D)ako nije problem da napises...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Što se tiče ćoškova, može ovo: http://www.adamhall.com/en/Plastic_cabinet_corner_stackable_4071.html, a njih zastupaju u Srbiji oni:

PSP ELEKTRONIK D.O.O.

MISE DIMITRIJEVICA 2

21000 NOVI SAD, SCG

Serbia

Tel: 00381 21540871

Fax: 00381 21540871

E-Mail:misapsp.co.rs.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da li se mogu ponovo uplodovati slike nosaca, jer ih ja ne vidim. Kupio sam vojne kofere, pa bi sad radio nosace. Cime su savijane cevi? 

 

Ja slike normalno vidim.

 

Tek sad videh temu...sjajno odradjeno ;)Odlicno interpretirano kao sto se i ocekuje od Lalajka..vidim da majstor zna znanje..samo je pitanje koliko ga vrednuje u sustecoj moneti?tj.cena rada...(samo njegovog!, ti si tu ipak bio segrt :D)ako nije problem da napises...

 

Majstor Aca i ja smo isprebijali usluge :) postoje stvari koje ja znam bolje od njega, kao sto on ovo zna bolje od mene. Inace, ne verujem da bi bilo puno skupo, nije derikoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Da li se mogu ponovo uplodovati slike nosaca, jer ih ja ne vidim. Kupio sam vojne kofere, pa bi sad radio nosace. Cime su savijane cevi? 

 

Ja slike normalno vidim.

 

Sad ih i ja normalno vidim, ali neko vreme nisam mogao, mozda je do mog browsera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

u merkuru na karaburmi video kofere aluminijumske sa dva zatvaracha kao na gornjoj slici i plus ima dihtung gumu kad otvorish poklopac :) 4500dinara 29litara poprilichno chetvrtast da ne kazem isti kao na vashoj slici par postova iznad ako ne i malo lepshi , nije na kljuch ali na bravicama imaju tachno rupice za mali katanac npr ... ima u nekoliko velichina , po meni dve velichine su idealne za bochne kofere i za top case , a lepi za saobljenim ivicama plus vodonepropusni a povoljno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

sad videh da vam trebaju plastichni coshkovi , najjeftinije koje sam ja nashao su za zvuchnike u SAL-u za 20dinara komad ... ili ti http://www.elementa.rs ima i skupljih sve zavisi shta vam treba al najbitnije da ih ima ...

 

pa lim nije mnogo debeo ali je odshtancovan a dno pertlovano tako da ukupna ocena chvrstoce je 5tica , ali da li ce i koliko na udarac da se ulubi to neznam , sigurno nije 2mm pre bih rekao 1,2 ali kome treba nek ode na karaburmu pa nek vidi ...

 

 

http://elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=16&nivo3=164&nivo4=1642

 

ili ti

 

 

4654.jpg

48dinara

4653.jpg

20dinara

4655.jpg

32dinara

34838.jpg

89dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ima li gde da se naruce torbe za kofere?

 

Pa kad je vec sve u samogradnji, najlakse je napraviti torbe za kofere. Pitacu Acu da li zna da sije. ;)

 

BTW, imas gotove u Touratech-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nije valjda da jos uvek nisi nasao? Ako treba da se ode i kupi, javi. Ni ja ne mogu da se iskombinujem za kupovinu u nekim radnjama i pored toga sto sam u BG-u pa angazujem caleta koji je u penziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Lalajko, da li si zapoceo projekat "top case". Malo sam gledao po njihovom sajtu i video da imaju plocu (topcase bracket) samo za afriku, tj nemaju za TA650.

Da li mislish da bi model predvidjen za afriku mogao da se primeni i na TA650?

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Lalajko, kakva su iskustva nakon visemjesecnog koristenja ?

 

Imas li nekih zamjerki na postojeci sistem, da li bi mozda nesto drugacije uradio da ih sad ponovo pravis ?

 

Interesuje me posto sam svoje kofere doveo gotovo do kraja, ostali su mi samo nosaci, a njih odgadjam vec mjesecima :), nikako da se stignem posvetiti tom projektu. Posto cu koristiti tvoje rjesenje kao vodic, da u startu korigujem, ako treba korigovati :).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koferima sam PREZADOVOLJAN!

 

Ipak, kada bih sad radio ponovo, telo kofera bih uradio iz jednog dela, kao i poklopac i dno. Stvar je dobrog planiranja rasporeda delova na komadu aluminijuma od 200x100cm tako da se dobiju potrebni delovi, a koje bi u Jeep Commercu (ili nekoj drugoj firmi koja se time bavi) odmah isekli i savili, sto je prilicno jeftino, reda 500 dinara za oba kofera. Kasnije se dno ubaci odozdo u telo kofera i zanituje, naravno opet bi spojevi bili premazani ovim Wurth lepkom.

 

Poklopac kofera OBAVEZNO praviti po 1cm sirim po obe dimenzije kofera. Vredi investirati u dobre zakacke za zatvaranje kofera, i to zakacke sa bravicom. Ostala resenja su neelegantna (katanci, srafovi, zice i slicno). Vibracije su u voznji velike i losa zakacka znaci izgubljen poklopac, sto se i meni dogodilo.

 

Coskovi su se pokazali nepotrebnim, sa upotrebne strane. Verovatno kofer izgleda lepse sa njima, ali ni ovako nema problema.

 

Kofere bih postavio par centimetara vise nego sto sam ih sad postavio. Mnogi mi kazu da mi u ostrim krivinama kofer skoro dohvata do asfalta, ali ja do sada nisam osetio da sam zakacio asfalt. Sa druge strane, dobro je da teziste motora bude sto nize. Ja sam kofere postavio tacno na visinu koju je Touratech odredio.

 

Plasticne kolutove za montazu kofera bih napravio jos 5mm debljim, tako da metalni jezicak dublje potone u kanal na kolutovima. Sa tim nije bilo nikakvih problema ni sa sadasnjim dimenzijama, ali za svaki slucaj...

 

Na nosace kofera nemam bas nikakve zamerke - savrseno su odradili posao do sada.

 

Sve u svemu, za oko 90-100e ukupnih troskova, mislim da ne postoji bolje resenje za enduro motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Koferima sam PREZADOVOLJAN!

 

Ipak, kada bih sad radio ponovo, telo kofera bih uradio iz jednog dela, kao i poklopac i dno.

Sve u svemu, za oko 90-100e ukupnih troskova, mislim da ne postoji bolje resenje za enduro motocikl.

 

I ja sam svoje izmotao iz jednog komada, samo su majstori zeznuli dok nisam obracao paznju pa je savijanje lima bocnih stranica islo tacno na coskove. Ljepse bi izgledalo da je smotano na sredinu jedne od uzih stranica, kako je i bilo planirano. Ovako, jedan cosak je malo ruznije ispao, ali sta je tu je. Nauk za buduce graditelje, uvijek pratite sta majstori rade :), da ne dodje do zabune.

 

Ovako izgledaju moji nakon savijanja, prije zavrsne obrade.

 

404.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

 

Ljepse bi izgledalo da je smotano na sredinu jedne od uzih stranica, kako je i bilo planirano.

Mislim da je bolje da spoj bude na sredini unutrasnje duze stranice (one koja gleda ka nosacu). Tako se spoj uopste nebi video.

 

...uvijek pratite sta majstori rade :), da ne dodje do zabune.

Nekad ni to nije dovoljno.  @#$% >:( U ovoj zemlji su svi majstori. 

 

Ovako izgledaju moji nakon savijanja, prije zavrsne obrade.

Iako nisu neophodne, posto si minimalizovao broj spojeva, lajsne na coskovima  bi malo neutralizovale toliko teksture. Nije ruzno ni ovako, ali mislim da bi tako izgledali za nijansu lepse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Iako nisu neophodne, posto si minimalizovao broj spojeva, lajsne na coskovima  bi malo neutralizovale toliko teksture. Nije ruzno ni ovako, ali mislim da bi tako izgledali za nijansu lepse.

 

Mislim da lajsne ne bi "legle" kako valja zbog teksture, ali coskove su kompletne preci reflektujucom samoljepljivom tapetom, to bi trebalo malo da razbije teksturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kofere bih postavio par centimetara vise nego sto sam ih sad postavio. Mnogi mi kazu da mi u ostrim krivinama kofer skoro dohvata do asfalta, ali ja do sada nisam osetio da sam zakacio asfalt. Sa druge strane, dobro je da teziste motora bude sto nize. Ja sam kofere postavio tacno na visinu koju je Touratech odredio.

 

Meni na onoj slici na prvoj strani pored šatora deluju dosta nisko. Dno kofera mi deluje preblizu

tlu. Opet, na travi je, teško je reći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Meni na onoj slici na prvoj strani pored šatora deluju dosta nisko. Dno kofera mi deluje preblizu

tlu. Opet, na travi je, teško je reći.

...a i copava je sa te strane, sigurno je i ona utonula malko. Ja sam sebi hteo da pravim kofere koje sam planirao postaviti bas nisko zbog tezista s tim sto bi donje spoljne (duze) ivice bile oborene cime bih omogucio maksimalno zaleganje bez potrebe za suzavanjem ili podizanjem kofera.

 

EDIT:

Evo iskopah crtez. U medjuvremenu nabavio Alpose i za sad odustao od pravjenja.

post-3508-12879085173446_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja