Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti ili ti ne spavam vec mesec dana......

Recommended Posts

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Doslovce tako lupam glavu vec mesec dana sta da kupim,posto sam skuter prodao! Listam oglase do besvesti,razmisljam sta bi za moje potrebe bilo najbolje,sta je prihvatljivo za odrzavanje,registraciju,voznju,kasnije za prodaju........odlepicu!

 

Dakle 80% vremena provodim u gradu i u blizini,po neki put bih se prodjirao na neku turu do 200-300 km nista specijalno! Bitno mi je da motor ima koliko toliko snage (ne previse) da je okretan (za grad) a opet i udoban za kraci (mozda i duzi ;D) put,da je relatvno jeftin za registraciju i odrzavanje (kazem relativno znaci do 500-650 ccm) i naravno da ga recimo za sezonu,dve mogu prodati a da na njemu ne izgubim 1000e ili slicno! I poslednje ali i najvaznije u tu svrhu sam mislio potrositi do 3000e!

 

U pocetku sam se dvoumio oko motora i skutera! U prvom planu mi je bio skuter od 500 ccm recimo X9,Xciting,Beverly i sl. ali kad sam malo bolje razmislio shvatio sam da za te pare za registraciju,gorivo i odrzavanje mogu da vozim sasvim solidan motor i tako sam interesovanje prosirio na iste! Posto sam ljubitelj naked-a u uzi izbor sam stavio Suzuki SV i Hondu Hornet 600 a pusta zelja mi je Kawa er6n jer mi je cena previsoka,dakle sta raditi kupiti par godina star skuter ili 10 godina star motor? Primam sve savete i sugestije i u pravcu modela i u pravcu kategorije!

 

Svaka pomoc u odabiru je dobro dosla!

 

Hvala svima unapred!

 

 

 

Ukoliko ova tema ne pripada ovde molim urednike da je sibnu na pravu adresu i unapred im se izvinjavam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Poznat mi taj osecaj ;D Sto se tice visine registracije koliko se secam grupe idu od 250-500, od 500-750, i tako dalje, znaci da li ce biti 650 ili 750 ti dodje sve jedno sto se tice registracije, 500 je za neku trecinu jeftinije, a oni preko 750 za trecinu skuplja registracija pa vidi. Sto se tice putovanja dobro razmisli za koje puteve ce ti biti potrebno, jer jeste da su ti do i 500 jeftiniji moze da zafali brzine (ne snage) ako se uglavnom ide autoputevima. Ali tu, sto se tice para, dodje jos komponenta odrzavanja istog, sto je komplikovaniji a ne kupujes nov motor imas vise delova i mogucnosti da ce da rikne neki za cega treba odvojiti para. A skuter ili motor su iz mog iskustva dva sasvim razlicita koncepta i pristupa voznji na dva tocka bez obzira na kubikazu! Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

za koliko je gmum prodao njegovog er6F-a?

 

3300 ?

 

a F je bolji motor od N

 

 

isto sv-a mozes da uzmes za te pare i to 2000 i kusur godiste...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

TDM

 

Kratko i jasno! HVALA!

 

kawu er6n mozes da uzmes za 3000

 

tj moci ces u februaru...

 

Teze malo bas sam ih trazio ispod 3500e nista! Sto se cekanja tice nije mi to problem sacekacu!

 

Poznat mi taj osecaj ;D Sto se tice visine registracije koliko se secam grupe idu od 250-500, od 500-750, i tako dalje, znaci da li ce biti 650 ili 750 ti dodje sve jedno sto se tice registracije, 500 je za neku trecinu jeftinije, a oni preko 750 za trecinu skuplja registracija pa vidi. Sto se tice putovanja dobro razmisli za koje puteve ce ti biti potrebno, jer jeste da su ti do i 500 jeftiniji moze da zafali brzine (ne snage) ako se uglavnom ide autoputevima. Ali tu, sto se tice para, dodje jos komponenta odrzavanja istog, sto je komplikovaniji a ne kupujes nov motor imas vise delova i mogucnosti da ce da rikne neki za cega treba odvojiti para. A skuter ili motor su iz mog iskustva dva sasvim razlicita koncepta i pristupa voznji na dva tocka bez obzira na kubikazu! Pozdrav.

 

Pa sta znam sigurno ne non stop autoput to je jako dosadno,vise neki krivudavi putevi i tako to  ;D to mi je zanimljivo! Sto se odrzavanja tice toga se i bojim sto veca to skuplja masina zato bih se i ogranicio na klasu do 600-650 ccm kapiram da je tu odrzavanje u granicama normale a imaju snage i brzine na pretek!

 

 

za koliko je gmum prodao njegovog er6F-a?

 

3300 ?

 

a F je bolji motor od N

 

 

isto sv-a mozes da uzmes za te pare i to 2000 i kusur godiste...

 

 

Iskreno hteo sam od gmum-a da uzmem f-a medjutim u tom trenutku nisam imao dovoljno kesha i ode! Ali sad posto mogu da biram pre sam za naked verziju tj. n-a nekako mi je lepsi! A SV mi je super hteo sam vojinog da uzmem ali opet je cena bila problem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Sad treba da pojeftine motori,uvek je tako u jesen...a u zimu će biti još jeftinije

 

Potpuno si u pravu ja sam cak cuo i da ce carina ici dole od nove godine na 2% od 600 ccm umesto dosadasnjih 5%!

Mislim da je cifra od 3000 najneprijatnija....stvarno mučno,skupi još love pa u januaru biraj ....

 

 

Jeste imas nesto a u stvari nemas nista odnosno ne mozes nista da kupis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Od ovih sto si naveo Hornet!

 

 

Iskreno receno i meni je on najlepsi i najbolji za te pare ali i star 10 god.  >:( videcu njemu sam najblizi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Transalp i gotovo....

 

 

Transalp, ja imam jednog, 91. god, vozim ga vec tri godine, a menjao sam mu ulje, filter, gume i plocice!!!

 

To stoji Honda je Honda  ;D ali ipak star 15 i vise godina,pa ne znam bas ipak bih nesto mladje a to je preko 4000e  >:(!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Sezona je na izmaku, imaš keš u ruci i na tebi je samo da čekaš  ;)

 

Mislim da je ER6N u kategoriji cena-snaga-kvalitet-registracija-gradska vožnja..... izbor broj 1 za tebe

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cekaj, ne zaleci se, kad budes nasao motor odkog ti srce zaigra kad ga vidis, to je taj.

 

A slazem se sa Pekijem, mada ja licno nemam strah od starijih motora, ako znam kako je odrzavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Jesi li razmišljao o Fazer-ki, ima ih u tom cenovnom rangu 2002.- 2003. godište? Poprilično univerzalan motocikl.

 

Da uzeo sam je u obzir ozbiljno...trazim jos uvek.........

 

ne znam gde ti gledas cene

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=41942&trazi=1&ur=1&model=0&tip=er6&m=Kawasaki-ER6-n

 

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24510&trazi=1&ur=1&model=0&tip=er6&m=Kawasaki-ER6N

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=42703&trazi=1&ur=1&model=0&tip=er6&m=Kawasaki-ER6N-abs

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=41719&trazi=1&ur=1&model=0&tip=er6&m=Kawasaki-ER6n

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_oglasi_pretraga.php?ad_type=sell&country=SR&vehicle_type_id=2&make=Kawasaki&model=Er-6&order_by=date_begin

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_oglasi_pretraga.php?vehicle_type_id=2&ad_type=sell&country=SR&make=Kawasaki&model=ER+6n&price_low=0&price_hi=9999999&year_low=1930&year_hi=2009&sort_by=date_begin

 

http://www.mojauto.rs/rezultat/?type_id=2&formsubmit=1&w40=&w89=&w148=&w90=2432&w147=er&odw8=&dow8=&odw10=&dow10=&w5=&w88=&u-okolini-do=&w48=&odw7=&dow7=&odw30=&dow30=&w4=&w34=&w17=&w42=&odw11=&dow11=&w6=

 

http://www.halooglasi.com/fhosol.dll/trazi?FS=ER-6N&G=0&P=1&SG=&NP=0&R0=S&B2.x=23&B2.y=15

 

 

Sto se Horneta tice tu bi i moglo nesto da se probere za 3000-3200e!

 

 

Sezona je na izmaku, imaš keš u ruci i na tebi je samo da čekaš  ;)

 

Mislim da je ER6N u kategoriji cena-snaga-kvalitet-registracija-gradska vožnja..... izbor broj 1 za tebe

 

 

 

I ja na to racunam na bar 20% nize cene za jedno mesec-dva dana! A Kawa mi je vrh bio bih jako srecan kad bih je uzeo!

 

 

Cekaj, ne zaleci se, kad budes nasao motor odkog ti srce zaigra kad ga vidis, to je taj.

 

A slazem se sa Pekijem, mada ja licno nemam strah od starijih motora, ako znam kako je odrzavan.

 

E to i jeste stos koja je verovatnoca da cu naci motor star 15-20 god. sa servisnom istorijom ili od prvog-drugog vlasnika,moje misljenje je da takve motore treba uzimati samo od poznatih vlasnika ili po preporuci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

vidim da je dilema skuter ili motor vec skoro resena....jel lepo si i pitao da li skuter ili MOTOR. Sto znaci da ni ti ne ubrajas skutere u ozbiljne motore i to podrzavam. Ima mnogo motora koje mozes da kupis  za 3000. Razmisli i o CBF500 i CBF600....600 je bila jedna u oglasima za smesne pare a poprilicno mlada. Pravi naked motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Da napomenem moje gabarite koji su bitni jako 191/95!

 

 

vidim da je dilema skuter ili motor vec skoro resena....jel lepo si i pitao da li skuter ili MOTOR. Sto znaci da ni ti ne ubrajas skutere u ozbiljne motore i to podrzavam. Ima mnogo motora koje mozes da kupis  za 3000. Razmisli i o CBF500 i CBF600....600 je bila jedna u oglasima za smesne pare a poprilicno mlada. Pravi naked motor.

 

Pa da recimo da je odluceno MOTOR je prava stvar! ;D Hvala na preporuci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ja ne vidim šta fali 10 godina starom Transalpu, pa taj će te služiti i služiti...

 

Nisam rekao da mu ista fali ali prosto ja imam averziju od tolikih godina jedino to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja