Jump to content

Moto Zajednica

pad na organizovanom putu Beograd Arandjelovac (opet ja po ko zna koji put)

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@Blackbite, da znas da smo dosadni ko jehovini svedoci :) a sto se krugova i ostalih geometriskih tela tice, nema problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da se vratimo na temu... Sad kad se setis dogadaja, da li je postojala mogucnost stvarno da nastavis kroz jarak, mislim na dva tocka...?

Par puta sam zbog nepaznje sishao sa puta, i jednom sam malo ispravio krivinu, nikad preko 50ak km/h, svaki put sam imao srece i ostao na tockovima, tj do zaustavljanja, a onda sam se valjao po travi... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

... a i mogao je uffov autobusdzija da sece krivinu... Sunce li ti zarko... Sta da ti kazem, moraces kao i svi ostali sto prezivljavaju da razvijes kratkorocnu vidovitost... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

... a i mogao je uffov autobusdzija da sece krivinu... Sunce li ti zarko... Sta da ti kazem, moraces kao i svi ostali sto prezivljavaju da razvijes kratkorocnu vidovitost... :)

:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

E Mare, ne tuguj, sredi ti ruku, pa na tocak, bolje dva! Ispravljanje krivine je i meni jaca strana.  ;)  Pr neki dan smo se vracali iz Grocke, sa skupa, i ja kao ti, samo na drugu stranu. Ne preko suprotne trake, vec pravo u jarak. Kaze ortak koji je isao iza mene, nisi video krivinu, spustio si svetla, smetao ti auto. Ma kakvi!!! Pala mi je koncentracija, uopste ne znam kako sam se zaustavio, i ostao na motoru. Do duse, ja sam taj dan stigao sa kraceg puta iz Kosjerica, ali opet. Pad koncentracije je luksuz koji sebi nisam smeo da dozvolim. Valjda me je sacuvalo i to sto sam bio na Transalpu, a ja planiram da se vratim na Africu. Pitaj me zasto, nemam pojma!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Proći 10km pa tek onda shvatiti da nema poslednjeg!!

Hmmm...

Ako odes u temu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=41877.msg626622#msg626622

i pogledas slike, videces da smo vozili po pravilima grupne voznje gde god je bilo moguce.

Naravno da nisam postavio slike SVIH krivina koje je Jeca sa suvozacke pozicije slikala

pa da vidis da nikako nije moguce izvesti ovo sto sam gore naveo iz tvog posta pa cak ni

da vozimo 20Km/h (sto rece Milosmtt) jer nas je bilo previse da bismo SVI stali izmedju

dve krivine a tako da ih ja kao vodeci ugledam do poslednjeg u retrovizorima.

Sem na pravcima, uvek sam vodio racuna da je iza mene najmanje 4-5 moto-farova (jer samo

toliko motora i moze da se pohvata na onih par desetina metara izmedju krivina) i/ili zuti

skuter (kao najuocljiviji a uglavnom je vozio u drugom delu grupe).

Osim toga, na prvom mestu su mi u glavi bile moguce prepreke ISPRED mene i kolone, recimo

neki traktor, rizla, ostra krivina, kuce, mace, govece ili ovca ili kreten u Golfu ili Audiju

koji sece krivinu sa 100 na sat (a bilo je svega od nabrojanog)!

 

Ne ulaziš u sledeću krivinu dok kolega iza ne izađe iz poslednje' date=' osim ako je dupla.[/quote']

Prakticno neizvodljivo na velikom delu puta, iako nisu sve krivine bile duple...

Pogotovo na putu u povratku. Pa iako je povratna trasa bila dosta gora po pitanju stanja puta,

asvalta i rizle i sa mnooogo vise zaebanih krivina u prvoj polovini, nista se nikome od nas

nije desilo...

 

Vožnja 'svako za sebe' a u grupi je pogibeljna.

Ne slazem se sa ovom tvojom izjavom. Ili imamo drugaciji dozivljaj voznje u grupi a svako za sebe...

 

Ja sam konkretno nakon 35 godina "iskustva" voznje motocikla imao pad u kojem sam polomio

kljucnu kost i "fino" se zdrljao, upravo gledajuci u kolegu ispred sebe.

Boldovani deo opisuje moj stav o grupnoj voznji 'svako za sebe'

 

 

Inache ovde je bilo dosta prozivki lokalnog tipa, shto ste verujem svi ukapirali,

ali tako se mi zezamo.

+1

 

Sad kad se setis dogadaja, da li je postojala mogucnost stvarno da nastavis kroz jarak,

mislim na dva tocka...?

Suprotna traka, deo od metar sirine zemlje i sljunka, zemljani jarak metar dubine i vise od metar sirine,

posle njega neko zbunje i mladice pa cini mi se drvena ograda. Motor se zaustavio na dnu jarka,

manje od pola metra od podebljeg drveta (u koje svaka 2-3 dana neko zabije auto, kako kazu mestani)

a Marko se zaustavio na tom sljunku tik uz asvalt.

 

Ajd ako ima neko da okaci slike te krivine' date='da vidimo mi iz okoline koja je krivina u pitanju.[/quote']

Slikao je Zille-nbg u sredu, kad smo isli po Markovu Hondu.

Zille, postavi slike krivine !

 

Zemunac, kako noga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Lorde da te ne citiram, ali si sve lepo objasnio.

Meni se napprimer desilo da sam u koloni poslednji i da mi guma riknula pravac i ja blicam trubim...niko ne staje , ispred mene grupa od 3 motora

i onda posle par minuta se vracaju a stali smo na pravcu od par stotina metara....jednostavno ne ide tako.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Poznajem taj deo odlicno i nikako ne mogu da povezem koja je to krivina. Jako me interesuje koja je to krivina, aj postavljajte slike.

Dimac, ako ti nesto znaci, adresa je Kosmajska 121-125, Rogaca. Krivina pocinje od prilike kod broja 121 i zavrsava se posle 125.

U produzetku krivine je vrlo kratak pravac pa blaza leva krivina. Sa spoljne strane te leve krivine je neko stovariste, sljunkara, jbm li ga...oruleca dosta kamiona odatle i povecavaju rizik za ostatak saobracaja.

 

    Za svaku organizovanu voznju, gde ima deset i vise motora, prvi i zadnji moraju biti u vezi!!!!

100% si u pravu, Vlado. Ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Voznja u grupi zahteva veliko strpljenje i paznju svih ucesnika grupne voznje. Svako ko vozi u grupi je, izmedju ostalog, odgovoran i za onog iza sebe, kao i za onog ispred. Takva voznja zahteva striktna pravila, kojih se svi moraju da pridrzavaju. Zato tu nema varijante "vozim za sebe".

 

Prvo i osnovno je da se zacelje kolone uvek krece vecom brzinom od cela, zato sam ja uvek najsporije stavljao na celo kolone,da oni diktiraju tempo. Oni nazad ce se uvek kretati vecom brzinom, posebno onaj poslednji, ako je veca grupa. Razlika moze da bude i do 80 na celu i 120 na zacelju.

 

Kolegijalnost. Posebna prica. Ako smo zajedno krenuli, zajedno se vracamo. Ne sme niko da ostane. Ne sme da se vozi bez gledanja u retrovizor. Gleda se samo jedan iza, ne cela kolona. Svako je duzan da vozi na bezbednoj udaljenosti, ali ne da prekida ili razvlaci kolonu. To je pitanje uocljivosti i bezbednosti.

 

Kretanje na grupnu voznju mora da podrazumeva tolerantnost prema vestini voznje, znanju i mogucnostima motora ostalih ili cak samo jednog. Cesto je to daleko ispod vasih granica, ali je tako. Morate da se "smarate", ako ste posli u grupi. Pitanje i kolegijalnosti i postovanja ljudi sa kojima ste.

 

Da biste bolje razumeli voznju u grupi, svakako procitajte odlicno Lalajkovo uputstvo.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14598.0

 

A stvarno ne razumem pricu da je u povratku bio tako los put ?? . Obican, cak i dobar. Zato svakome preporucujem da uvek vozi oprezno, da ocekuje da na putu ima kojecega, da ako ne vidi izlazak iz krivine uspori i smatra je da je jako ostra, a ne da je "potceni". I na prometnijim putevima ima kojecega, od zgazenih zivotinja, preko prosute cigle na kolovozu do presporih ili zaustavljenih traktora sa prikolicama.

 

Videcete, samo je bitno uvozavanje sa drustvom ;). Posle sve ide "kao na vodu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pod ovim "vozim za sebe" ja podrazumevam da cu uci u neku krivinu brzinom i na nacin koji meni najvise odgovara a ne kako to radi/vozi onaj ispred mene. Zbog toga sam izmedju ostalog, smorio Scubu kad smo isli na Jagnjijadu  :D

Kad izadjem iz krivine ubrzacu ako treba da stignem onog ispred, ali ne po svaku cenu. Ako sam dovoljno pametan, procenicu da li ima potencijalnih opasnosti (uslovi puta) i dosta vremena (karakteristike motora i moja vestina) da to uradim naglo ili polagano.

 

Bas zato sto smo u ovu voznju krenuli sa toliko razlicitih zapremina, snaga, vrsta guma, kocnica i iskustava, ja sam najavio krstarecu brzinu 50-ak Km/h.

Kroz neke krivine sa ove ture prakticno je nemoguce proci brze od 30-40 Km/h pa da ne znam kakav da je neko vozac...

 

Sa mojom standardnom ekipom iz Mangulica imam priliku da redovno vezbam sve ove aspekte grupne i individualne voznje. U razlicitim uslovima saobracaja i konfiguracijama puteva.

 

Kretanje na grupnu voznju mora da podrazumeva tolerantnost prema vestini voznje' date=' znanju i mogucnostima motora ostalih ili cak samo jednog. Cesto je to daleko ispod vasih granica, ali je tako. Morate da se "smarate", ako ste posli u grupi. Pitanje i kolegijalnosti i postovanja ljudi sa kojima ste.[/quote']

Ne mogu vise od 100% da se slozim sa ovim  ;)

 

U povratku je put bio losiji, u poredjenju sa odlaznim putem...generalno...

Meni nije nista smetalo, Jawa pliva kao ladja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Samo i ja da se nadovezem, sa dosta ljudi iz grupe sam vec vishe puta vozio zajedno grupne voznje. Ne bih da merim koliko je sekundi proslo pre nego sto su se ovi koji su bili ispred mene vratili, ali znam da su se policajci koji su se IZUZETNO BRZO nasli na mestu pada chudili sa rechima "jesul svi ovi tvoji?" Koliko ja znam (a ne znam ochigledno bash puno) sve je bilo po pravilima. Stvari da poslednji i prvi treba da budu u vezi su pozeljne i dobar je savet samo sticajem okolnosti ne uvek moguc. Shta sam hteo da navedem kao zakljucak nisu grupa, ni brzina (koja nije bila velika) krivac za moj pad, vec moje neiskustvo ili sta vec.

Ne nameravam da prekinem diskusiju oko toga kako treba voziti u grupi, chak je smatram veoma korisnom, mada ja mislim da smo svi iz grupe prostudirali Lalajkovo upustvo.

Mene je najvise odushevilo drugarstvo i spremnost ljudi da pomognu, shto mi se granicilo sa SF-om u danasnjem svetu. Kada sam video ko se sve interesovao za moju situaciju i na koji nacin, kao i zelja da ljudi nauche na mojim greshkama jer ih imam izgleda najvise na ovom forumu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac
kao i zelja da ljudi nauche na mojim greshkama jer ih imam izgleda najvise na ovom forumu

 

Svi smo imali greske sto zbog ne iskustva sto zbog svoje nepaznje, ja sam ih sa skuterom imao 4-5 ali sreca pa nisu bile strasne (uganuca i ogrebotine). Ima ljudi koji kriju koliko su puta pali sa motora, to mi nikako nije jasno. Lepo je od tebe sto si ovo u tolikoj meri podelio sa nama, verovatno mnogi mladi vozaci pa i pocetnici citaju ovo pa ce se na vreme pripremiti na neke stvari. Do duse, to se moze samo vezbom i dok ne osetis asvalt par puta ne znas sta je motor. Ja sam se u zivotu uvek ucio na svojim greskama jer ponekad nisam u stanju da slusam tudje savete, znam da to ne valja ali takav sam.

 

Nadam se da ti je sad lakse, i nemoj nikako gubiti samopouzdanje zato sto si pao, bar si bogatiji za jedno novo iskustvo koje ce ti ubuduce mnogo znaciti. Sreca sto je proslo bez nekih "vecih" posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

Poznajem taj deo odlicno i nikako ne mogu da povezem koja je to krivina. Jako me interesuje koja je to krivina, aj postavljajte slike.

dimo izgleda da nema slika,mislim da je to dole kad krenes prema centru ali ne onuda kuda smo isli kad smo isli na Divcibare nego glavnim putem dole pored igralista tu ima dve zeznute krivine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Samo i ja da se nadovezem, sa dosta ljudi iz grupe sam vec vishe puta vozio zajedno grupne voznje. Ne bih da merim koliko je sekundi proslo pre nego sto su se ovi koji su bili ispred mene vratili, ali znam da su se policajci koji su se IZUZETNO BRZO nasli na mestu pada chudili sa rechima "jesul svi ovi tvoji?" Koliko ja znam (a ne znam ochigledno bash puno) sve je bilo po pravilima. Stvari da poslednji i prvi treba da budu u vezi su pozeljne i dobar je savet samo sticajem okolnosti ne uvek moguc. Shta sam hteo da navedem kao zakljucak nisu grupa, ni brzina (koja nije bila velika) krivac za moj pad, vec moje neiskustvo ili sta vec.

Ne nameravam da prekinem diskusiju oko toga kako treba voziti u grupi, chak je smatram veoma korisnom, mada ja mislim da smo svi iz grupe prostudirali Lalajkovo upustvo.

Mene je najvise odushevilo drugarstvo i spremnost ljudi da pomognu, shto mi se granicilo sa SF-om u danasnjem svetu. Kada sam video ko se sve interesovao za moju situaciju i na koji nacin, kao i zelja da ljudi nauche na mojim greshkama jer ih imam izgleda najvise na ovom forumu :D

 

 

Nemoj vise, rasplakacu se... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

kao i zelja da ljudi nauche na mojim greshkama jer ih imam izgleda najvise na ovom forumu

 

Svi smo imali greske sto zbog ne iskustva sto zbog svoje nepaznje, ja sam ih sa skuterom imao 4-5 ali sreca pa nisu bile strasne (uganuca i ogrebotine). Ima ljudi koji kriju koliko su puta pali sa motora, to mi nikako nije jasno. Lepo je od tebe sto si ovo u tolikoj meri podelio sa nama, verovatno mnogi mladi vozaci pa i pocetnici citaju ovo pa ce se na vreme pripremiti na neke stvari. Do duse, to se moze samo vezbom i dok ne osetis asvalt par puta ne znas sta je motor. Ja sam se u zivotu uvek ucio na svojim greskama jer ponekad nisam u stanju da slusam tudje savete, znam da to ne valja ali takav sam.

 

Nadam se da ti je sad lakse, i nemoj nikako gubiti samopouzdanje zato sto si pao, bar si bogatiji za jedno novo iskustvo koje ce ti ubuduce mnogo znaciti. Sreca sto je proslo bez nekih "vecih" posledica.

 

@Zile

druga slika je mesto de sam ispao

 

da se razumemo imao sam srece da nisam imao bolove a i da jesam mi nindze smo na sve navikli :D, a bez obzira na zelje prijatelja i rodjaka ;) nisam se pokolebao oko voznje. Ustvari malo je zaj..no sto je ovako lepo vreme i svi se voze. Zato bi ja zabranio da se bilo ko vozi dok ja i Zemunac ne budemo mogli, ili bar ja :P. Pa potpisite peticiju za to :D

 

@Lazic

nemoooooj brateeeee da plaches , nemam koga poshaljem da te teshi :P:P:P:P:P:P:P

 

@Zemunac

ne reche nam kako ti noga, koje su prognoze za period ozdravljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja