Jump to content

Moto Zajednica

Crna Reka...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

  Vozim iza nekog drljavog keca i vidim klinca koji viri malo preko sedista.  Pogled onako blago zgranut. Neki marsovci prolaze na motorima sa kacigama... Mahnem klincu a on sav ozaren hrabro podigne glavu i mase mi... Setim se da sam isto tako reagovao nekad davno... Tad sam prvi put pomislio kako bih ja stavio kacigu, seo na motor i vozio negde...

  Sad ovako mator, prvi put vozim u velikoj grupi. Ne znam tacan broj ali preko 70 motora. Kolona pod pratnjom policije. Mos misliti - pratnja policije - osecaj je izuzetan. Nekako sam siguran i posebno bitan. Svi se sklanjaju u stranu da mi prodjemo. Jeste to na momente bilo i dosadno zbog male, prosto neprijatne brzine al nadoknadismo to kasnije...

  Elem, ovako je pocelo... subota 19 septembar 10:30 h...parking na Adi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Dodjosmo Sosa i ja na parking a tamo nikog ne poznajemo. Sale Dr Vudu je poznao nas pa nam pomogao da probijemo led kod upoznavanja. Hvala mu na tome jer smo nas dvoje sto se toga tice potpuno blentavi.

    Povod za ovu voznju ( sto svi vec znate ) je podrska duhovno-rehabilitacionom centru Crna reka i Ocu Branislavu Peranovicu.

    Da ne bude zabune, ja o centru i Ocu Branislavu u tom trenutku znam samo iz medija i iz prica. Dakle nista vise od vas. Upravo iz tih razloga i zelim da iz prve ruke vidim i saznam istinu.

    Krecemo .... Iz sasvim razumljivih razloga nema fotografija puta. Zao mi je jer Ibarska moze biti i lepa kad odmaknes od Beograda. Posebno lep deo je od Ljiga do Rudnika ali to vecina vas zna.

  Sa Ade je krenulo oko 30 motora. Uz put se broj polako povecavao. Prvi, kraci odmor je bio na Rudniku da se sacekamo a sledeci u Preljini kod Cacka na Elpovoj pumpi. Tu se broj motora duplirao. Zapadna Srbija, Bosna...

Dodjose ljudi pa sad to izgleda jako ozbiljno. Kolona je to. Policija malo gnjavi al ide nekako. Prodjosmo i kroz Mrcajevce a tamo "Kupusijada"... Ko nije bio nek svrati sledece godine. Vredi.

  Kraljevo. Jos ljudi se prikljucuje iz Kraljeva, Krusevca... Nek mi ne zamere oni koje ne pomenem.

Kolona je sve veca i izgleda impresivno. Najlepsi deo voznje je pre i posle Novog Pazara. Odlican put, lepe krivine a i policajac je dao gas. Malo pre toga su nam se prikljucili momci iz Kosovske Mitrovice. Pozdrav za Vitezove.

Sjajna voznja do N.Pazara. Ko je bio zna - ko nije nek bude sledeci put. Malo guzve je bilo kroz sam grad je r je bio verski praznik al i to prodjosmo bez problema. Zapravo sve je bilo sjajno do samog prilaska centru.

  E a taj prilaz je prica za sebe. Verujem da nikome nije palo na pamet da fotografise tu deonicu. Off road je blag izraz. Na seoski put je nasuta rizla. Jako puno rizle... Uzbrdo ko uz nos.  To su valjda serpentine al bez asfalta. Aj sad majcin sine vozi. Ajde bajkeru. Mozes da kocis prednjom, zadnjom....ne vredi. Ja sam i zubima kocio. To da kocis - to je da ne odes unazad niz brdo a kako ces napred...??? Tu je pomoc i podrska bajkera dosla do izrazaja. Jedan po jedan na odstojanju od dvadesetak metara. Prva i mali gas...Cudi me da nisam pokrivio rucke koliko sam ih stezao. Sve suvozacice su izasle uz brdo peske. Kad kazem sve mislim na svih 5 ili 6. Ne idu mi brojevi...

Najzad stigosmo.... Parkiranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Docekali nas sticenici centra i Otac Branislav. Stigao covek da se svakome javi. Svakome posebno se zahvalio i pozeleo dobrodoslicu. Osvezenje je tu.  Dometa hvala Bogu ima pa se javljamo da smo stigli. Sale Dr Vudu i Zrne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Posle sluzbe je servirana vecera. Prava vrlo ukusna i obilna vecera. Sticenici centra su odradili posao kao pravi profi konobari. Dragi, ljubazni i sasvim obicni ljudi. Ni na jednom od nijh se ne vide tragovi bilo kakve traume. Da ne znam gde sam, ne bih ni pomislio da su bivsi narkomani. Sluzili su nas posle toga picem. Svaki cas eto nekoga da pita treba li sta. Spremili binu za koncert pa i svirali. Napravili veliku logorsku vatru jer kad zadje sunce temperatura pada drasticno. Visoko je to. Brojke na zalost ne znam. Pricali smo sa nekima od njih. Rasporedili su nas po sobama. U sobi gde smo spavali Sosa i ja je krevet, par polica i TV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Prijatan i poucan razgovor sa Ocem Branislavom...  Meni je bilo toliko lepo da sam se napio. Inace ne pijem odavno pa mi nije tesko palo ::). E sad ja tu dohvatio foto aparat pa se malo igrao... Dok su momci prasili...a i devojcica je prasila - muski!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

...U neko doba proslavismo i pobedu nad Slovenijom i ulazak u finale...a onda i sve drugo sto se moglo proslaviti. Postavicu i fotografiju grupe sticenika, doduse lica sam sakrio jer ne pitah ljude smem li da ih slikam. Tek da vidite da su u normalnim uslovima i da ih niko ne drzi vezane i zatvorene. Tu je i novinar vremena koji je nepozvan i ne najavljen dosao. Docekan kao svi drugi. Ispostovan i na kraju ispracen kao nepozeljan gost u pratnji policije. Vec je pisao negativno pa dosao da vidi...Valjda je trebao prvo videti pa pisati.

I tako trajalo to do duboko u noc...

post-6569-12879051110227_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

  Eto i jutra. Sveze i tiho. Cuju se samo pticice u sumi i ranoranioci sto sede oko kazana i bodre pasulj.  A pasulj....Taj je pravi poliglota. Bar sest jezika govori. Pohvale glavnom kuvaru.  Mamurluk me nesto napade to jutro pa se uz pomoc i insistiranje brace Sarajlija (valjda ?- ne zamerite... mamurluk...) lecih opet nekom mucenicom... Kad smo poustajali i napili se kafa i kolko tolko dosli sebi, Otac Branislav je sluzio jutarnju liturgiju kojoj smo svi prisustvovali. Sticenici centra aktivno ucestvuju u liturgiji. To je zapravo nacin na koji se lece.  Molitvom. Molitva sve leci . Ko ne veruje nek proveri. Ono sto smo videli na tv-u i internetu je kaznjavanje coveka koji je u centar uneo drogu.

  Posle liturgije nam je Otac Branislav osvestao motore. A zatim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Jbg... nismo se upoznali ali će valjda biti prilike neki drugi put...

Lep putopis drago mi je da ste se lepo proveli iako na startu nikog niste poznavali...

 

PS...Primetio sam da kako je noć odmicala  slike su bivale mutnije dali je to zbog mučenice ili je tehnika zakazala...  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

...setnja do manastira. Prelepa priroda. Netaknuta. Tesko je opisati manastir. Nema tih reci...bar ja ih nemam. Treba videti. Napravljen u 13-om veku.  U pecini... Snaga vere cini cuda a ovo je cudo ljudskih ruku. Verovali su da ce se tu sacuvati od svih i svakakvih i  eto jos manastir zivi na istom mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto to bi bilo sve sa mog foto aparata. Mutne nocne slike su zbog subjektivnih slabosti i objektivnih okolnosti a i klizav je teren bio...

  Povratak je bio jako lep. Naravno jos jedna avantura, ovog puta spustanja niz ono brdo... Isto ono gore navedeno... Mozda za nijansu lakse nego penjanje...Mozda... Kako god da je brdo ja cu opet i uz njega i niz njega cim bude povoda...  Zahvaljujem se organizatorima ovog nezaboravnog putovanja i naravno domacinima koji su bili izuzetni.

      Umal da zaboravim.  Centar vode bivsi sticenici... Centar radi i dalje...Uspesno.

  Snaga vere. Molitva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Pomoz Bog brate,

 

Još jedan putopis sa odličnom temom (poslije onog sa manastirima u Srbiji). Na tragu tvojih riječi, kontam: uz dovoljno volje i molitve dragi Bog po svojoj milosti i danas čini čuda, dokaz je ponovni rad kuće. Kad god je priča o ljubavi, ja se rado sjetim momaka koje sam upoznao na duhovnim obnovama sa kolikim žarom su zavolili Boga koji im je pomogao. Isti je to žar kojim su voleli i drogu, samo je bio krivi objekat ljubavi-sve bi učinili da dođu do nje, a sada bi sve učinili za Spasitelja.

 

Neka im je Otac i dalje na pomoći, borba je do zadnjeg trena života na Zemlji, pa čak se i posle smrti onaj rogonja bori za dušu.

 

Držite se braćo uz Krst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Pomoz Bog brate,

 

Isti je to žar kojim su i voleli drogu, samo je bio krivi objekt ljubavi, ali sve bi učinili da dođu do nje, a sada bi sve učinili za Spasitelja.

 

 

Ovo je sustina cele price. Izlecenje je moguce samo je potrebno promeniti objekat ljubavi.

Kakva koincidencija, o istoj temi sam razgovarao sa ocem Dejanom u centru.

Tri dana su prosla a misli su mi jos uvek u Crnoj reci. Vise sam ljubavi osetio u kontaktu sa sticenicima centra za ta dva dana,  nego za godinu dana u kontaktu sa organskim kalkulatorima na dve noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Bravo za sve vas koji ste bili u poseti Crnoj Reki.

Praznik za oci,priroda,druzenje,podrska ocu Branislavu svaka cast organizatoru!

Posebno sam odusevljen osvescenjem motora svih bikera.To bi mozda trebala da bude praksa na svim organizovanim voznjama?

Ali da neidem u of mozda nekom drugom prilikom o ovoj temi.

Svaka cast svima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Hvala na lijepom putopisu , za trenutak sam imao osjećaj da sam i ja bio sa Vama . U Crnu Reku svratim obavezno svakog puta kad me put nanese na tu stranu i  svakog puta iznova fenomenalan osjećaj , predukus raja . Neđe pročitah da su naši manastiri parče raja na zemlji i stvarno ja tako se i osjetim kada sam u nekoj svetinji . Crna Reka je uvijek bila rasadnik duhovnosti i monaštva i sam imam tu sreću da lično poznajem par monaha koji su dobili monaški postrig u Crnoj Reci . Niko nije pomenuo ili mi je promaklo , da se u manastiru nalazi i ćivot sa svetim moštima Svetog Petra Koriškog , čijim svetim molitvama , vjerujem  da , se i dešavaju iscjeljenja od bolesti zavisnosti .

I fotke su ti super , malo pojačane sa Farbačevim - odlične . pozdrav i praštajte .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Мопгу само да се надам да ће се оваква вожња и дружење поновити, а ја нећу пропустити...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja