Jump to content

Moto Zajednica

Planovi za 2007.

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A ja planiram bože zdravlja jednu živu i zdravu bebu na proleæe :oops: pa šta uštinem od puteva uštinem!!! :?

=D> =D> =D> =D> =D>

 

Uh moraæeš mnogo da se potrudiš da ženi daš opravdanje u zamenu za naèin na koji æe da te pusti da štipaš vreme za vožnju, kad se rodi bebac :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pirin i rila (planine) u bugarskoj' date=' pa do Pomorskog kod Burgasa i dalje do Turske (voleo bih do juzne obale, ali videcu jos od uslova, puteva gostoprimstva Turaka itd).

 

Perucac i predeli Tare

 

Ada Bojana i uz CG primorje

 

Zanimljivi moto skupovi

 

Itd, itd.....[/quote']

 

Mozda bi za Perucac i Taru mogli da se dogovorimo...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
"]
Boki pogledaj Nikolin sajt da vidis kud je sve bio sa svojim KLE500 :wink:

 

http://www.nmsite.com

 

wow :shock:

sve pohvale! :D svaka mu chast :)

 

ne sumnjam ja da bi neshto falilo motoru' date=' daleko od toga...

nego eto, ne znam ni ja... kasnio bih za ovim hiljadarkama :(

ipak mislim da je 400ccm premalo za jednu takvu turu...[/quote']

 

Pa sta ako kasnis? Oni voze svoju voznju a ti svoju. Bas me interesuje ko bi duze izdzao! Ti jedan miran tempo na duze staze, ili oni brzo ali ne daleko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi
Sada je zima i nema nekih ozbiljnijih voznji ' date=' ali vec mogu da se prave planovi za predstojecu sezonu... , da li neko vec ima neki konkretan plan za neku dobru turu ?[/quote']easy sta mislis za proljetnu turu do transilvanije do grofa drakule i jos malo prolutati lokalnim putevima rumunije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
easy sta mislis za proljetnu turu do transilvanije do grofa drakule i jos malo prolutati lokalnim putevima rumunije

 

Rumunija moze , ali tek u avgustu ili septembru...a na prolece zbog posla ne mogu ici dalje , samo vikend ture... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Mrzi me da pisem detalje' date=' ali u najkracem, dve do tri ture su u planu i obe ce biti realizovane sigurno, uz nekoliko kracih.

 

1. Severozapadna tura: Hrvatska-Slovenija-Severna Italija-Svajcarska-Austrija-Slovenija-Hrvatska i nazad

 

2. Severoistocna tura - Madjarska pa ka Istoku, poma nemam kuda i dokle, a nije mi ni bitno. Moguce je da se smeska majcica Rusija.

 

3. Juzna opcija: via Jug - Makedonija-Grcka-Turska-Bugarska i nazad.

 

 

Prva tura ce biti verovatno za prvi maj, ustvari skoro sigurno. Druga ili treca slede pocetkom leta, a sta preostane planiram za recimo kasni avgust pocetak septembra. Nisam se bavio gorivom, cenama smestaja i sl jer nemam vremena a i nije bitno - u EU je jedan dan totalnih troskova npr 70-100€, u istocnim zemljama 40-50€ i to je to. Sto se tice viza za vecinu zemalja trebaju pa ko hoce da se prikljuci neka planira i tu zajebanciju, ja na srecu mogu da putujem bez toga.

 

Ko god hoce, neka se prijavljuje i prikljucuje :)[/quote']

obavezno se javite ako ste u umagu ili okolici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
OK' date=' thanks - na vreme cu napisati detalje puta pa cemo se sve dogovoriti :wink:[/quote']

ako vam treba smjestaj i to cemo rijesiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

E pa ako moja draga devojcica zavrsi za par meseci u Spaniji sa potpisanim ugovorom ( sportistkinja ) ja SIGURNO negde tamo u avgustu krecem do nje, grad je Alicante, na moru, malo ispod Valensije. Nesto sam proucavao kartu, ima oko 2.500 km do tamo a posto sam se bas nameracio da promenim makinu trebalo bi da krene ful napakovan neki putni enduro (JOS SE LOMIM KOJI?!). Za sad imam jos jedan motor u drustvu ali nismo hteli detaljnije da se dogovaramo da ne izmalerisemo ugovor.Hi, hi. Dace Bog da vas obavestim da KRECEEEEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Pogledaj sta vozi covek iznad tebe i ispod :D

 

Odlicno je sto ljudi planiraju put napolje. Trenutno i ja kujem plan za Grcku na neko letovanje da odem. Ali bi morao prvo do Atine i Pirejske luke pa na trajekt dalje na ostrvo. Videcemo, jos ima vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Planiram da obidjem par skupova,odem do vikendice(divcibare). A do leta ako mi se plan ispuni da uzmem neku sestoticu isao bih do madjarske kod drugara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao
E pa ako moja draga devojcica zavrsi za par meseci u Spaniji sa potpisanim ugovorom ( sportistkinja ) ja SIGURNO negde tamo u avgustu krecem do nje' date=' grad je Alicante, na moru, malo ispod Valensije. Nesto sam proucavao kartu, ima oko 2.500 km do tamo a posto sam se bas nameracio da promenim makinu trebalo bi da krene ful napakovan neki putni enduro (JOS SE LOMIM KOJI?!). Za sad imam jos jedan motor u drustvu ali nismo hteli detaljnije da se dogovaramo da ne izmalerisemo ugovor.Hi, hi. Dace Bog da vas obavestim da KRECEEEEM[/quote']

 

Finansijski se to apsolutno ne isplati (gorivo, putarine, spavanje), jer za taj novac dobiješ 7 dana polupansion Šarm el Šejk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Finansijski se to apsolutno ne isplati (gorivo' date=' putarine, spavanje), jer za taj novac dobiješ 7 dana polupansion Šarm el Šejk.[/quote']

 

Putovanje motorom i agencijsko putovanje nema veze jedno s drugim

(mora da si na krivom forumu :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Slažem se, ali ne idem motorom baš u sve krajeve. U Španiju sigurno neèu, jer je predaleko, i od takvog turizma imaš samo ili u veèini samo vožnju, što meni uopšte nije cilj, a pogotovo ne po autoputu. Od Lj meni treba 4-5 dana duhamornog teranja, da bi video Španiju. Zato kažem, da se cenovno ne isplati. Drugo je, kada uzmeš 14 dana pa praviš krug i po ostalim zemljama. 300 km dnevno je sasvim ok.

 

Veljin razlog je naravno drugaèiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Slažem se' date=' ali ne idem motorom baš u sve krajeve. U Španiju sigurno neèu, jer je predaleko, i od takvog turizma imaš samo ili u veèini samo vožnju, što meni uopšte nije cilj, a pogotovo ne po autoputu. [b']Od Lj meni treba 4-5 dana duhamornog teranja[/b], da bi video Španiju. ...

 

Pa jel voziš u rikverc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Slažem se' date=' ali ne idem motorom baš u sve krajeve. U Španiju sigurno neèu, jer je predaleko, i od takvog turizma imaš samo ili u veèini samo vožnju, što meni uopšte nije cilj, a pogotovo ne po autoputu. [b']Od Lj meni treba 4-5 dana duhamornog teranja[/b], da bi video Španiju. ...

 

Pa jel voziš u rikverc?

:fcab: :fcab: :prayer: :prayer: :fcab: :fcab:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Izgleda, da treba polako:

 

koliko km je od mene do Barcelone? cca 1500

 

koliko km je meni dovoljno vožnje po avtoputu dnevno? cca 800

 

koliko je to dana u jednom pravcu? 2

 

Ako hoèu da vidim Španiju, Hapag-LLoyd danas vozi iz Klagenfurta (A) do Barcelone (E) za samo 10€.

Zašto motorom????

 

 

Pitanje za tebe kolega AnteK:

 

koliko km izdržiš na brzini od cca 200 na sat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

I ja se slazem da je 300 km dnevno stvarno malo.

Ranije, dok sam vozio jedan cilindar ( XT i KLR ) sam za dan odlazio do Zlatibora i uvece se vracao bez ikakvih problema a to je 450 km. S obzirom da cu se ponoviti ozbiljnom makinom ( sto neznaci da sadasnji Bandit to nije) mislim da o kilometrazi netreba razmisljati.

Sto se finansujske strane tice - ma jednom se zivi !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ako idem na letovanje, onda neèu da se maltretiram, nego èu kilometražu da prilagodim letovanju, odmoru. Zašto da rušim rekorde i dokazujem se sam sebi? Otišao sam negde da nešto vidim, uživam, a takodje da uživam i na motoru. Dodjem u neko mesto, nadjem prenoèište, ako je interesantno mesto, ostanem možda još koji dan i nastavim dalje. Valjda nisam pošao na trke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Zašto motorom????

 

Zamisli da ja postavim pitanje nekom alpinisti, na nekom alpinistickom forumu, zasto se penje na vrh neke planine ako se vec moze jednostavnije i brze stici na vrh zicarom :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Tomo, Tomo upropastio te taj zapad i vecito kalkulisanje koliko sta kosta i kad ce neko snizenje. Ovo ce biti, ako Bog da, moje do sad najvece i najozbiljnije putovanje i krecem sa mojim najboljim drugom i sjebacu sve do poslednjeg evrica i znam da cu se odlicno provesti a kad se vratim u nasu lepu Srbiju opet borba za golu egzistenciju.

Kao sto rekoh - jednom se zivi, neka ide zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Zamisli da ja postavim pitanje nekom alpinisti' date=' na nekom alpinistickom forumu, zasto se penje na vrh neke planine ako se vec moze jednostavnije i brze stici na vrh zicarom :?:[/quote']

 

To ti nije baš dobro uporedjenje, ali obièno alpinisti ne idu u turistièke krajeve, gde ima žièara. Ako idu onda koriste žièaru dok ima, a posle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao
Tomo' date=' Tomo upropastio te taj zapad i vecito kalkulisanje koliko sta kosta i kad ce neko snizenje. Ovo ce biti, ako Bog da, moje do sad najvece i najozbiljnije putovanje i krecem sa mojim najboljim drugom i sjebacu sve do poslednjeg evrica i znam da cu se odlicno provesti a kad se vratim u nasu lepu Srbiju opet borba za golu egzistenciju.

Kao sto rekoh - jednom se zivi, neka ide zivot.[/quote']

 

 

U pravu si, truli zapad, šta èeš. Smatram, da i vi ne bacate dinar za bilo šta. Verujem, da èe ti biti putovanje veliko iskušenje, želim ti sreèan put i lep provod. Kad prolaziš ovde, javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja