Jump to content

Moto Zajednica

Motor do 3000 E - sta uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova

Posto napravih dugu pauzu, opet bi da uzmem neki motor. E sad, ispadoh iz toka tako da nemam pojma sta da pazarim. Svidjaju mi se i brzinske varijante KAWASAKI GPX750R ali i recimo YAMAHA Virago - SUZUKI Marauder - KAWASAKI ZEPHYR varijante. Kroserice ne gotivim. Hteo bih neki sto "stabilniji" motor, do te cifre, da za njega mogu lako da se nabave delovi i da se servisira, i da je naravno sto noviji..

 

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja mislim da je za te pare best buy Bandit 600!

solidno godishte za te pare mozhe da se nadje, pouzdan, kvalitetan, slabo se kvari, mozhda malko vishe troshi...

ako zhelish neshto ekonomichnije, tu ti je bandit 400, slichna mu je cena kao ovom od 600 i uz sasvim malo kesha mozhe da se napravi da ide slichno kao 600 i da manje troshi, jeftinija registracija i nema ih puno...

ja da imam 3000e za drugi motor bih sigurno uzeo yamahu szr 660, chuo sam sve najbolje za nju... solidno ide, lagan je, lep...

video sam nekome ovde na avataru jednu plavu pa taj neko mozhe da ti kazhe neshto vishe o tom motoru...

trenutno mi su mi ovi motori pali na pamet pa ako se setim josh necheg meni lichno zanimljivog, napisacu...

btw. zzr 600 mi se svidja ali ne znam nishta o njemu :(

pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Videh u novom motomagazinu oglas: Kawa Zephyr 98 godiste u ekstra stanju za 2500eur. Ubijes mu 200-300 eur kao "novogodišnji popust" :wink: i odeš kuæi pevajuæi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Prvo probaš šta ti se svidja pa ondak u šoping. Cifra od 3000E danas veæ rezultuje toliko dugaèkom listom OZBILJNIH bajkova da ih možemo nabrajati nedelju dana i da svi budemo u pravu :? . Šta god uzmeš... :P Po godini proizvodnje stvarno su Zephir i Bandit vodeæi na listi plaæeno-dobijeno. Ima tu i poneki XJ600, pa gomilu R-ova, F-ova, i S-ova 10god. starih dobro oèuvanih... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

E hvala ljudi puno na savetima, stvarno ste cool :kul:. Problem je u sledecem. U srednjoj skoli cepah Suzukija sa koga se zestoko skrsih. Tada sam ga cepao kao manijak, bez ikakve dozvole, bez kacige - ma ko divljak i josh ga cepah - sto je najcrnje - godinama! Nit me murija zaustavljala, nista. Od tada bukvalno nisam sedao na motor, totalno sam zabatalio, ma zaboravio da vozim :oops:. Posto sam opet sto se kaze "skupio muda" hteo bih da ovaj put sada bude sve po PS-u. Ono imam 31 god, ozbiljni sam, nego tada itd. E sad, ovo pisem da biste josh bolje shvatili sta meni treba.

 

Hteo bih josh da vas smorim - sorry - sa sledecim pitanjima:

 

1 - Kakva dozvola mi treba (imam polozeno za auto) i gde se to vadi u Beogradu i koliko to kosta?

 

2 - Koje su sve dadzbine koje moram da platim osim motora u mom slucaju (neke prenose poreze itd?)..

 

3 - Posto sam vezara za motore, na sta bih trebao da obratim paznju pri kupovini motora itd, tj, gde recimo motor da teram da ga pogleda majstor itd? Ako ima neka dobra dusa koja bi mi pomogla kad budem ishao da kupujem bajk - to bih bas bilo super - mozhe da mi baci PM..

 

4 - Sta sam zaboravio da pitam ;)?

 

Mislim titula "muva" - verujte - mi potpuno zasluzeno stoji pored imena :lol:. Stvarno sam za sada vezara, ali uz vashu pomoc se nadam da od "muve" necu ispasti "magarac" ;).. Hvala vam puno na vremenu koje posvetiste mom postu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Netko je spomenuo Bandita, to ti je odlièan motor,ali bi ti savjetovao da ne uzimaš motore od 400 ccm jer veæina njih su bili namjenjeni Japanskom tržištu i veoma ih je malo u Evropi,što znaèi da je frka za djelove.

Jedino ih možda ima nešto više u Grèkoj.

VFR ti je isto strašno pouzdan motor i jedino sa èime može biti frke to je regler,a sve ostalo je savršeno.

GSXR 1100 ( uljara ) je isto nepoderiv motor i vrlo je jednostavan za održavanje.

Naravno, ovo sve stoji ako naletiš na dobar motor,a mislim da æeš prije naæi oèuvanog Zephira,Bandita,ZR 7,... neog R-a !

E da, Zephir 750, jedan od najljepših i najizdržljivijih naked motora samo ih je isto relativno malo na tržištu. ( mašina mu vupe porjeklo od GPZ 750 iz ranih 80-tih )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Cini mi se da cemo opet uci u poznati fazon "svaki ciga svoga konja hvali" pa cu preskociti savet oko konkretnog motora koji bih ti ja licno preporucio.

 

Generalna preporuka bi ti bila da se ne zaleces sa kubikazom bez obzira sto si vec vozio, proteklo vreme cini svoje i bolje je da se vratis na dva tocka sa necim do recimo 650ccm. Takodje, pretpostavljam da ti motor treba radi voznje po gradu i nekih eventualnih kracih jednodnevnih tura i izleta. U tom slucaju, kubikaze koje sam pomenuo mislim da su sasvim dovoljne. Na tvom mestu ja ne bih uopste gledao nikakve 1000 ili 1100ccm modele.

 

Sto se tice A kategorije, imas detaljno o tome na forumu, procackaj malo, mislim da je u sekciji "motori", vise puta je raspravljano o tome...

 

Samo polako i pamet u glavu.

 

PS a sto se tice pomoci oko kupovine, mislim da ce ovde biti koliko hoces dobrovoljaca da ti pomognu kada dodje taj momenat.

 

Good luck

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

1 -

Treba ti A kategorija a postupak polaganja imas objasnjeno negde ovde na forumu jedno 18 puta. Za cenu ne znam ali mozes da se raspitas u auto-skoli. Znam da Stopex - bulevaru Revolucije na Lionu radi polaganje za A.

 

2 -

Osim motora - registraciju ako je istekla i prenos vozila koji je znatno manji nego kod kola i predstavlja mali izdatak.

 

3 -

Najprostije: zavrni gas u blokadu pa sto vise dima suklja pozadi to je agregat losiji tj trosi vise ulja. (naravno ovo ne vazi za dvotaktne masine)

Poslusaj kako radi na leru, poklopi auspuh i slusaj da li ima onda nekih zvukova iz masine - ako ih ima batali to ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
Kawasaki ZX7R.... 1997-99 godista za 3000 da biras....

 

Mozda malo glupo pitanje. Gde da gledam oglase za motore? Ja nista ne nalazim :oops:? Recimo ja znam za www.halooglasi.co.yu al tu nema skoro nista. Jel ima neki slican sajt - novina? Gde je najbolje gledati oglase za motore? Jel ima neka dobra "sema" za nabavku (recimo kao www.mobile.de za automobile) i neka firma preko koje bi eventualno uvezao?

 

Hm jel moguce ovako nesto uvesti u Srbiju? I koliko bi to izaslo ovde?

 

http://www.mobile.de/SIDNcWaEbfvEGmmcNVrkgQbww-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1167886649A1LsearchPublicD1300IMotorbikeY-t-vctpLtt~BmPA1A1B20C414%81U-t-vCaMkQuRDSeUnVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1300D3500BGND1999DKRADA0HinPublicA2A0A0A0D1998A0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sr_qual=GN&top=8&id=11111111237301755&

 

Jel ima ista fora i za motore ko za auto (porez i PDV) ili samo uvezes i pici? I koja je cena registracije u odnosu na kubikazu - ako moze neki link.. Uff znam da smaram - sorry..

 

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
....Jel ima ista fora i za motore ko za auto (porez i PDV) ili samo uvezes i pici? I koja je cena registracije u odnosu na kubikazu - ako moze neki link.. Uff znam da smaram - sorry..

 

Hvala..

 

Sve što te zanima oko uvoza motora, carina, pdv-a i slièno veæ je bilo na forumu. Moraš samo malo da se potrudiš i da naðeš :wink: . Takoðe æeš i naæi ljude koji po narudžbini uvoze motore. Sreæno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

www.mojauto.co.yu - tu imash dosta motora..

i imash auto-pijac.co.yu, autopijaca.co.yu, tako neshto... malo progooglaj i nacicesh...

pozdrav...

 

P.S. ne bih se slozhio sa nekim ko je rekao da svaki cigo svog konja hvali, ne razumem ako se nekome neki motor dobro pokazao, zashto ga nekome ne preporuchiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
P.S. ne bih se slozhio sa nekim ko je rekao da svaki cigo svog konja hvali, ne razumem ako se nekome neki motor dobro pokazao, zashto ga nekome ne preporuchiti?

Ja sam to rekao (dobronamerno), pa evo da obrazlozim:

 

Nije najbitnije da li se neki motor dobro pokazao - najbitnije je da li se uklapa u profil coveka koji ga kupuje. Dakle sustina je bila u tome da skrenem paznju da ljudi pokusaju da ne gledaju stvari iz svog ugla, vec da sagledaju potrebe coveka koji trazi pomoc, pokusaju da se stave "u njegovu kozu" i da razmisljaju koji minut na taj nacin. Obicno se ovakvi upiti tipa "ljudi sta da kupim" pretvore u spisak zelja ostalih clanova, ili hvaljenje sopstvenih motora, a ponajmanje budu ono sto bi trebalo da budu a to je neutralno savetovanje clana koji trazi pomoc.

 

Cisto da dodam, mislim da mu je Bandit (koji ti savetujes) sasvim dobar izbor ;)

Ako pogledas neke druge savete, videces da nam neutralnost i realnost nije bas jaca strana :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
"]

P.S. ne bih se slozhio sa nekim ko je rekao da svaki cigo svog konja hvali' date=' ne razumem...[/quote']

 

morash razumeti andreja on je u sekti V-Strom, i posto su provaljeni, presli su na suptilnije metode regrutovanja od prostog javnog ubedjivanja! ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Slikaj se na svakom motoru koji ti se svidi, pa postavi slike na BJB, i glasanjem æemo ustanoviti koji ti motor naj bolje stoji :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r
Ja sam to rekao (dobronamerno)' date=' pa evo da obrazlozim:

 

Nije najbitnije da li se neki motor dobro pokazao - najbitnije je da li se uklapa u profil coveka koji ga kupuje. Dakle sustina je bila u tome da skrenem paznju da ljudi pokusaju da ne gledaju stvari iz svog ugla, vec da sagledaju potrebe coveka koji trazi pomoc, pokusaju da se stave "u njegovu kozu" i da razmisljaju koji minut na taj nacin. Obicno se ovakvi upiti tipa "ljudi sta da kupim" pretvore u spisak zelja ostalih clanova, ili hvaljenje sopstvenih motora, a ponajmanje budu ono sto bi trebalo da budu a to je neutralno savetovanje clana koji trazi pomoc.

 

Cisto da dodam, mislim da mu je Bandit (koji ti savetujes) sasvim dobar izbor ;)

Ako pogledas neke druge savete, videces da nam neutralnost i realnost nije bas jaca strana :wink:[/quote']

 

:thumbsup:

ok, razumem ja shta si hteo da kazhesh... u pravu si... ne mogu ja njemu da kazhem koji mu motor odgovara, niti mozhe bilo ko drugi... to mi i nije bila namera... jedini uslov koji je "kupac" postavio bio je do 3000e i s obzirom da je "pochetnik" ne bi imalo smisla da mu bilo ko preporuchi neki tezhak, jak, glomazan motor... zato sam mu rekao da vidi i szr 660...

nego eto, ja na nejkede gledam kao na neshto najneutralnije, srednja kubikazha, sasvim solidno za pochetak i nece brzo da ga "preraste"...

pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Evo da podelim moju potragu sa vama - mozda nekome pomogne. Nesto mi ponuda na domacem trzistu onako - sve neke zveri preko 1000cc ili od 125 a nekako nista u sredini + da mi se svidja vizuelno. Stoga gledam nesto da uvezem. Kopah po mobile.de-u vodjen vasim savetima, da lepo izgleda i da nije puno preslo. I iskopah ove motore, onako meni se ovo nesto svidja - ne bih isao preko 500 - 600cc za pocetak. Imate li iskustva sa ovim motorima? Poredjah tako - medju prvima su oni koji mi se najvishe svidjaju, pa oni malko manje itd. Posto nisam bas iskusan, birah na osnovu slika :oops:. Kopam i dalje, al jel valja nesto ovde?

 

http://www.mobile.de/SIDuOsebPd8L-tDLivFklV.FQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168527507A2LsearchPublicD1300IMotorbike%5B-t-vctpLtt~BmPA1C181B20C706%81i-t-vCaMIMkPRQuRDSeUnVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1300E30000E26000H30000000BGND2000DKRADA0HinPublicA2A0A0A0D1990A0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=198&id=11111111240430768&

http://www.mobile.de/SID4WADU-hdB0WhuzcGI.lSqA-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168527507A2LsearchPublicD1300IMotorbike%5B-t-vctpLtt~BmPA1C261B20C706%81i-t-vCaMIMkPRQuRDSeUnVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1300E30000E26000H30000000BGND2000DKRADA0HinPublicA2A0A0A0D1990A0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=261&id=11111111227555512&

http://www.mobile.de/SIDrn1rfcxQHLSDJ.fh2.tzDg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168524395A2LsearchPublicD1300IMotorbikeZ-t-vctpLtt~BmPA1B81B20C840%81N-t-vCaMkQuSeUnVb_X_Y_x_yclsO~BSRA6D1300E26000BGNDKRADA0HinPublicA2A0A0A0CrotA0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=91&id=11111111226883535&

http://www.mobile.de/SID3JaBqUhqSVwci5sDqvkBbg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168525842A2LsearchPublicD1300IMotorbikeZ-t-vctpLtt~BmPA1B61B20C823%81N-t-vCaMkQuSeUnVb_X_Y_x_yclsO~BSRA6D1300E23600BGNDKRADA0HinPublicA2A0A0A0CrotA0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=64&id=11111111228355264&

http://www.mobile.de/SIDYdUsvAZnqJkH1qiL4jJuYw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168525842A2LsearchPublicD1300IMotorbikeZ-t-vctpLtt~BmPA1B81B20C605%81%5E-t-vCaMIMkQuRDSeUnVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1300E20000E23600BGND2000DKRADA0HinPublicA2A0A0A0D1991A0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=88&id=11111111235666204&

http://www.mobile.de/SIDDobRacm35qgf5mijmIYeSQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168524395A2LsearchPublicD1300IMotorbikeZ-t-vctpLtt~BmPA1B41B20C525%81N-t-vCaMkQuSeUnVb_X_Y_x_yclsO~BSRA6D1300E13100BGNDKRADA0HinPublicA2A0A0A0CrotA0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=55&id=11111111234726475&

http://www.mobile.de/SIDupGTTwx5vrzQNbc.upn70g-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1168528162A2LsearchPublicD1300IMotorbikeZ-t-vctpLtt~BmPA1B81B20C374%81i-t-vCaMIMkPRQuRDSeUnVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1300E30000E13100H30000000BGND2000DKRADA0HinPublicA2A0A0A0D1990A0/cgi-bin/da.pl?bereich=krad&sprache=2&sr_qual=GN&top=91&id=11111111226883532&

 

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ispregledah sve ove oglase....

 

FZR600 - cini mi se malko prejak pocetak

GS500 - mozda i najbolji izbor za pocetak - kontaktiraj Najzli-ja on ga je vozio do skoro

GPZ500 - isto sto i za GS-a samo kontaktiraj Minu

EN500 - ne znam nekako nije moj stil...

 

ali malo sam "razocaran" cenama FZR-1800e, EN-1750, malo mi je to mnogo sa obzirom na godiste/kubikazu i mislim da ce to sa cainom+PDV+registacijom izaci mnogo. Mislim da ti je za taj novac skratis sebi muke i potazis nesto ovde da uzmes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Bandit 600 bez greske, moj je presao 30000km i prede kao macor pred parenje( inace bas sam ga danas malo isterao na drum ), a takodje preporucujem zephyr-a 550 koga ce moj ortak da prodaje verovatno, perfekta masina,stabilan, odlicno vuce do 120 (55ks) , ma motor je cista 10-ka ( obe masine su oko 3000e , bandit `97 i kawa `98 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Izvinjavam se sto kvarim atmosferu ali mislim da je ovo jako glupo pitati "Sta da kupim". To ti je kao kad bi vodio gomile razlicitih ljudi sa razlicitim ukusima sa sobom u radnju da ti oni izaberu odecu i obucu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7
Posto napravih dugu pauzu' date=' opet bi da uzmem neki motor. E sad, ispadoh iz toka tako da nemam pojma sta da pazarim. Svidjaju mi se i brzinske varijante KAWASAKI GPX750R ali i recimo YAMAHA Virago - SUZUKI Marauder - KAWASAKI ZEPHYR varijante. Kroserice ne gotivim. Hteo bih neki sto "stabilniji" motor, do te cifre, da za njega mogu lako da se nabave delovi i da se servisira, i da je naravno sto noviji..

 

Hvala..[/quote'] imam za tebe zzr 600 93 2400e na ime iz italy ekstra +393494134134 ninoslav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja