Jump to content

Moto Zajednica

Klinci na drumu

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Podrzavam farbacha u ideji da se zabrane nesrece, ko uzrokuje nesrecu smrtna kazna i njemu i onom koga je udario pa da vidim ko ce se lupati!!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

ma ovo nije nista! imam negde sliku gde sam ja sa 2 drugara na Vivacitiju pre jedno 7-8god ! ja 110kg i 1.91cm,drugi 120kg i 203cm i treci 105kg i 180cm!!! :)

pa vi vidite kako smo se spakovali!

ko u mladosti nije pravio ludorije???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Ovaj klinac sto vozi je ja mislim iz moje skole, danas sam ga video.

Jeste da sam stariji samo 3 godine od njega, ali brate kad sam bio kao on i vecina njegovih pajtosa bio sam normalniji ja mislim.To tek poloze psp odma im keva i cale kupe skutercice ovo ono, glupiranje, devojcice ... i onda preteraju(sto naravno ne shvataju) i onda kada se negde skrndace i polome, onda im je neko treci kriv.eee rodjace

 

Sve novije "cyber generacije" mislim da su sve zatupljenija deca...Jbg, tako je vreme i okruzenje uz koje rastu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Na žalost/sreću (zavisi od ličnih stavova, pa sam stavio obe opcije da ne bi dramili pojedini), i to će prirodna selekcija da uredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Na žalost/sreću (zavisi od ličnih stavova, pa sam stavio obe opcije da ne bi dramili pojedini), i to će prirodna selekcija da uredi.

 

Ja bih ipak da dramim malo ako moze. Kao sto i pise u naslovu teme, radi se o djeci, pa je pominjanje prirodne selekcije malo .... neukusno.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja bih ipak da dramim malo ako moze. Kao sto i pise u naslovu teme, radi se o djeci, pa je pominjanje prirodne selekcije malo .... neukusno.  ;)

 

Naravno da može  :)

 

Ja nisam poznat po tome da imam mnogo takta, a ukusno ili neukusno su subjektivne kategorije. Ja se trudim da na stvari gledam pragmatično. Žao mi je što ću nekoga možda povrediti svojim rečima, ali ne dovoljno da to ne bih radio.

 

Ako klinci nemaju mozga, a roditelji jednako tako nemaju mozga da im neke stvari objasne, mogu misliti na šta bi ličila eventualna treća generacija takvih ljudi. Uzdam se u prirodnu selekciju. Apsolutno mi je nebitno da li primerak ima 10 ili 80 godina.

 

Jeste, okrutno je. Što bi rekao jedan baja, life's a bitch and then you die.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ja bih ipak da dramim malo ako moze. Kao sto i pise u naslovu teme, radi se o djeci, pa je pominjanje prirodne selekcije malo .... neukusno.  ;)

 

Naravno da može  :)

 

Ja nisam poznat po tome da imam mnogo takta, a ukusno ili neukusno su subjektivne kategorije. Ja se trudim da na stvari gledam pragmatično. Žao mi je što ću nekoga možda povrediti svojim rečima, ali ne dovoljno da to ne bih radio.

 

Ako klinci nemaju mozga, a roditelji jednako tako nemaju mozga da im neke stvari objasne, mogu misliti na šta bi ličila eventualna treća generacija takvih ljudi. Uzdam se u prirodnu selekciju. Apsolutno mi je nebitno da li primerak ima 10 ili 80 godina.

 

Jeste, okrutno je. Što bi rekao jedan baja, life's a bitch and then you die....

 

"... black hell..."

 

Nije to neki baja, nego Shane MacGowan, koji nikako ne bi podržao tvoje fašistoidno razmišljanje!  ;D

 

2mor1ih.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja bih ipak da dramim malo ako moze. Kao sto i pise u naslovu teme, radi se o djeci, pa je pominjanje prirodne selekcije malo .... neukusno.  ;)

 

Naravno da može  :)

 

Ja nisam poznat po tome da imam mnogo takta, a ukusno ili neukusno su subjektivne kategorije. Ja se trudim da na stvari gledam pragmatično. Žao mi je što ću nekoga možda povrediti svojim rečima, ali ne dovoljno da to ne bih radio.

 

Ako klinci nemaju mozga, a roditelji jednako tako nemaju mozga da im neke stvari objasne, mogu misliti na šta bi ličila eventualna treća generacija takvih ljudi. Uzdam se u prirodnu selekciju. Apsolutno mi je nebitno da li primerak ima 10 ili 80 godina.

 

Jeste, okrutno je. Što bi rekao jedan baja, life's a bitch and then you die.

 

A drugi baja je rekao "boys will be boys" jbga... :)

 

A i nesto cisto sumnjam da si ti do svoje 20-te bio u nekom manastiru i shutio kao onaj u "Before the rain".

Sigurno nebi bio sad toliko pragmatican. Ajde priznaj sta si ostao duzan "prirodnoj selekciji".  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nije mi jasno zašto se iznošenje nekih ličnih stavova pretvara u napad na ličnost... Ako se nekome ne sviđaju moja mišljenja ili se sa njima ne slaže, to može da kaže i bez provokacija i vređanja.

 

Ako se ne varam, tema su klinci u saobraćaju. Mile, ako si u Beogradu, možda bi želeo da porazgovaramo na ovu temu uživo. Očigledno je da te moj stav prilično pogodio, i da imaš mnogo toga da mi kažeš i objasniš. Navraćam povremeno na Ušće i u ABre, pa ako ti odgovara....

 

EDIT: e trt, sad tek videh da si u Holandiji... E jbg, nema veze, oprošteno ti je... živiš u normalnom svetu pa ti neke stvari nisu jasne... Uživaj  ;)

 

 

Nije to neki baja, nego Shane MacGowan, koji nikako ne bi podržao tvoje fašistoidno razmišljanje!  ;D

 

I taj baja, i mnogi drugi... Što se Šejna tiče, svaka čast na doprinosu u muzičkom svetu, ali stvarno me nije mnogo briga šta on podržava, ako se već nije izvrnuo od alkohola ili gudre :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@Čeh

Nadam se da ne mislis na mene kad pricas o vredjanju. U svakom slucaju nemam tu namjeru.

Nije me bas toliko pogodilo, samo caskam malo. Ipak se samo farbach rodio brkat, ostali su svi nekad bili klinci.

Jesi i ti zivio u Holandiji?

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Jesi i ti zivio u Holandiji?

 

Ne :(  Pretpostavljam da se to tiče onog "normalan svet", možda sam u zabludi po tom pitanju?

 

Зар ти уопште можеш да будеш у заблуди!?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Evo i mog doprinosa  :)

 

Danas sam video klinca kako juri iz trake u traku po Terazijama, plavi skuter, svuda po skuteru izlepljeno ''46'' i ''The Doctor'' itd. dečko se zakucava u zadnje krajeve automobila, ne glede oko sebe..  A kad je ušao u kružni tok Slavija, morao sam da skrenem pogled..  Aj ok kao nosi neku kacigu, al' džaba mu to kad je retard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

ja sam video nekog klinca pre 2 dana juri skuterom bez kacige u papucama :) pitam ga a kaciga ostala kuci a? a on ce ma ne ide ovaj motor nesto brzo, samo 50kmh :) a ako se neko zakuca u tebe sa 50kmh e pa dobro kaze tu si u pravu :) mali je sou

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Jednostavno ne mogu da se složim sa vama......svi ste videli , slikali,,,,,pošto imam jednu takvu u kući, odnosno "primerka" za prirodnu selekciju, od 15 godina, a izrazila je želju da bi volela da vozi skuter, ja joj kupio, otišo do drugara koji ima auto školu, i uplatio joj polaganje PSP-a.....sve po propisu...ispravite me ako grešim!!!! E sad je pitanje koju ona obuku dobija polaganjem PSP-a....pa nikakvu, polaže testove i kad položiš spreman si za ulicu.....neeeeeeeeeeee naravno ili možda grešim....u tim godinama misle da mogu sve, da su najpametniji, najlepši najbrži.....uzor su im momci na r-ovima u papučama, majcama ili čak bez majce, ali vratiću se na ovo....elem

            Ja kao "savestan" otac sam okupio ćerkine drugove i drugarice sa skuterima, doveo ih kući pustio im disk sa testovima, i dao da rešavaju , i gle čuda, pa oni pojma nemaju oni su naučili napamet tih par pitanja, položili i misle da su naučili sve o saobraćaju,učili smo zajedno poznavanje propisa, znakove koje uzgred pola njih je znalo samo za stop, i prvenstvo prolaza i posle par "sastanaka" pojavio se značajan napredak , posle nekih mojih priča o ponašanju u saobraćaju, o tome da moraju da uspostave vizuelni kontakt sa vozačima kola, da stalno budu u retrovizoru, i liniji preglednosti automobila....na to sve mi rekoše u glas pa nama to niko nije rekao niti objasnio....strašno, posle tih "seansi" sam ih sve grupno odveo na poligon, kad tamo,..... samo dva dečka prođoše linije , a osmicu niko ne uradi, zamalo da popadaju sa motora, bukvano shvatili da nesmeju da spuste nogu...uzgred rečeno i ja jedva uradih tu osmicu, ali posle malo vežbe vidi se pomak na bolje, i na poligon smo išli par puta vežbali po sat dva, u povratku sa poligona , zaustavim ih sve i pitam koji smo znak upravo prošli....niko ni da bekne, što znači da ili ne gledaju znake, ili im je koncentracija pala posle sat vremena poligona sa kacigom, jer sam imao komentare da sa kacigom ne vide dobro, odnosno da im je sužena preglednost, jer pri svakom prestrojavanju moraju da okrenu glavu i da se uvere da se bezbedno prestrojavaju....i tako da ne davim više pre par dana sam prolazio pored tog poligona kolima , a tamo gle čuda cela ekipa sa kacigama vežba..ali ima i novih skutera, a to znači da su oni sami doveli nekog....ne kažem da sam uradio najispravniju stvar ali ako su već na ulici bolje neka budu na tom poligonu ,možda će savest o bezbednoj vožnji proradi kod njih...i da na kraju, moja ćerka nije htela da stavlja kacigu, jer će pokvariti frizuru, neki dećkići, njeni vršnjaci su našli uzor u nekim starijim momcima na r-6, Yamahi fzr600, cbr600, koji kroz kraj prolaze bez kaciga, u šorcevima,majcama na bretele, papučama i naravno lepim curama na repu u tangama koje vire iznad šorca, ali kad sam im pokazao par snimaka sa you -tube-a kako izgleda pad sa 150-200 na sat i kako izleda sudar i pad sa motora promenili su mišljenje....bar su mene ubedeli da drugačije rezonuju.... E sad će se verovatno neko pitati kako sam ja kompententan da radim tako nešto, naravno nisam kao insruktori na defanzivnoj vožnji(na koju dolazim sledeći put kada bude organizovana) ali sam ipak zavšio Saobraćajnu školu, i imam zvanje Vozač-instruktor za B;C i D kategoriju, taj posao sam malo radio, jer se jednostavno ne slažem da nekog ko nije savršen po mojim kriterijumima pustim u saobraćaj, dolazio sam u konflikt sa samim sobom, i to napustio, radim kao vozač i svaki dan sam u saobraćaju, bilo kamionom,kolima ili autobusom.......Toliko sam ja učinio za moje dete i njene drugove početnike, a jeste li i Vi......makar za klince iz kraja odvojite sat vremena, svi ste dobri vozači motora možete da im budete uzori, slušaće vas, a kao iskusni u saobraćaju verujem da možete da im date neko osnovno predznanje dovoljno da se sačuvaju u saobraćaju, a sa praksom dolazi i neophodno iskustvo.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Bravo Dragane! Sto bi rekli u ,,maratoncima ,, E tako se to radi!

U mom seu kad se klinci sa skuterima okupe kod mene pokusavam da im objasnim sta sve moze da ih snadje u saobracaju. Svi bi oni sa skutera na R1. Polako deco, prvo skola... 50, 125, 250... Daleko je R1. Jedan mi kaze- Sta ti meni pricas, pa ja vozim vec 3 godine!!!

Ja vozim 30g pa me opet iznenadi neka ludost usaobracaju.

Al dobro, treba imati strpljenja sa njima i biti uporan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

.......Toliko sam ja učinio za moje dete i njene drugove početnike, a jeste li i Vi......makar za klince iz kraja odvojite sat vremena, svi ste dobri vozači motora možete da im budete uzori, slušaće vas, a kao iskusni u saobraćaju verujem da možete da im date neko osnovno predznanje dovoljno da se sačuvaju u saobraćaju, a sa praksom dolazi i neophodno iskustvo.........

 

Postujem sve sto si uradio, sto verovatno-sigurno i mene ceka kada moje cerke budu pozelele slicno. Ali, da li bi se angazovao da nisi bio licno zainteresovan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bravo Dragane!

Jeste da si imao jak motiv, ali to ne umanjuje Bravo! ni za jednu mrvicu.

Ima na hiljade roditelja koje ili boli q, ili misle "ma nece valjda" ili piju nesto za smirenje/spavanje, ali u svakom slucaju nista ne poduzimaju!

Posebno mi se svidja suptilan pristup, koji je rezultirao "epidemijom". Svaka cast.

 

ps. @Ceh - Mislim da si u zabludi. Djeca su ti ko "Lekari bez granica".  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

.......Toliko sam ja učinio za moje dete i njene drugove početnike, a jeste li i Vi......makar za klince iz kraja odvojite sat vremena, svi ste dobri vozači motora možete da im budete uzori, slušaće vas, a kao iskusni u saobraćaju verujem da možete da im date neko osnovno predznanje dovoljno da se sačuvaju u saobraćaju, a sa praksom dolazi i neophodno iskustvo.........

 

Postujem sve sto si uradio, sto verovatno-sigurno i mene ceka kada moje cerke budu pozelele slicno. Ali, da li bi se angazovao da nisi bio licno zainteresovan?

Naravno, ovo je jedan od poslednjih događaja sa "mojim"klincima,bilo ih je u prošlosti puno, ali nisu vezani za ovu temu pa nisam želeo da to iznosim, uvek sam tu za njih, kompletnu osnovnu školu sam prošao sa njima, i dobro i loše, i kad se devojčice počupaju zbog momka, i kad klinci zakažu tuču sa Konjarnikom, i kad odu na žurkice pa nema ko da ih vrati kući...pa skoro me zove klinac koji ima 20 godina, i kojeg ja ne poznajem, kaže! m.... mi je dao broj, da Vas pitam kako se skida lanac sa tzr-a, kaže m.....da ako vi ne znate znate nekog ko zna, strašno mi se vozi a nemam para za majstora...i odma se setim sebe kako štelujem paljenje na 15-ci, na -10 da bih otišao do terazija da kupim motorrad, obavijem se novinama i dve jakne i padnem jedno dvadeset puta po snegu do kolena......pitam ga gde je , on reče tu i tu....odem tu do garaža, čisto da pogledam, i nađem spojnicu kao na tomosima, raskačim mu , stavimo nov lanac i on zadovoljan, a i ja bogami, provozao sam motor sa brzinama posle xxxxxx godina, ......i tako ja i klinci živimo veoma dugo u slozi....možda i nesvesno preko njih kontrolišem ćerku, ali za sad sve funkcioniše odlično...i na kraju ne bih želeo da se neko nađe prozvan, sticajem okolnosti saobraćaj mi je struka, pa sve to znam , i ja razumem da svi koji voze motore nisu saobraćajni inžinjeri, i da postoje ljudi koji voze motore a neznaju da prenesu svoje znanje,pa uvek među nama ima ljudi koji to žele i mogu, samo ih treba zamoliti, zbog tih istih klinaca koji lete ko muve bez glave, i mi smo leteli ali je tada generalno bilo 5-6 puta manje vozila na drumu, lakše i lepše se živelo, ljudi su u kolima bili rasterećeni,  nasmejani, i nisu žurili na drugi posao od 17h, da prežive.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@dragan, uputi tu decu malo ovamo na forum, tada ce shvatiti da su dva tocka mnogo kompleksnija prica od pukog vozikanja po kraju. imace dosta tudjih gresaka da uce ne moraju na svojima.

problem je u tome sto vecina roditelja deci kupuje motore i squtere da ih, na zalost, ili skinu s ... jer kukaju i traze ili da pokusaju da nadoknade na taj nacin vreme koje im nisu posvetili ili im jos uvek ne posvecuju. misle da skupim i popularnim poklonima mogu da nadomeste roditeljsko prisustvo i paznju. time misle da su zavrsili sa obavezom a u stvari samo cine i sebi i deci magarecu uslugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja