Jump to content

Moto Zajednica

2T sa obicnim motornim uljem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Sta moze da se desi skuteru kada umesto ulja za skuter, neko sipa obicno motorno multigradno 20w50..

 

Drugarica se malo zeznula pa na pumpi kupila 20w50 a i ti pajseri jos gori sto su joj prodali..

 

vozila je sa njim nekih 50km.. nema mesac nego se mesa rucno...

 

jel moze nesto da se zezne??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ako nema mesac nece za toliko nista da mu bude. Da ima mesac onda bi bilo problema jer je crevo od pumpe veoma tanko tako da gusce ulje slabije prolazi...

Posto su na vecini skutera sada aluminijumski cilindri a ne gusani ne bih joj preporucio da dugo vozi sa tim uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da moze,moze.Ali trebalo bi ga ipak zameniti.Novi dvotaktni motori su konstruisani da trose jako malo ulja,da bi zadovoljili ekoloske norme.Tako da bi bilo lepo da mu se "da" ono za sta je napravljen.Na duze moze da napravi i probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

e super, znaci nista ne bi trebalo da je zeznuto.. ma ona nije ni provalila dok nije zahladnelo pa se valjda ulje zgusnulo i motor dobijao manje goriva(bela svecica)

 

gorivo je zamenjeno, motor pali/radi/ide tako da je sve ok

 

i da, ne sipajte 20w50 u skuter ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nije to velika kilometraza. Ja sam kineskim skuterom napravio duplo pa je jos u odlicnom stanju (ali sam koristio ulje za 4T skutere tj Motul scooter Expert) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jeste da nije ista tehnologija, ali smo mi `80ih uredno koristili obicno ulje umesto dvotaktola i Jawe i MZ su isle odlicno, nisu se kvarili zato. Stoga, ne verujem da je ta kineska tehnologija toliko prefinjena da bi mu tako mala kilometraza sa obicnim uljem ista smetala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

^ slazem se sa kolegom gore, ja ni nepamtim da sam mozda dvaput sipao dvotaktol u moj MZ i isao je bez ikakvih problema a pravio sam mu mesavinu sa nekim traktorskim uljem za dizel motore...  ;D

znas onu reklamu, sipas i nemislis..ili je bilo obrnuto... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koliki je precnik cilindra na MZ-u,a koliki na skutercicu od 50ccm?I ja sam u moju Vespu trp'o sve i svasta,ali ovi motorici danas su napravljeni malo drugacije.

Prvo mu zapusis katalizator.Malo manje strucni teraju dalje pa se onda zatvori i sam izduv na cilindru.Pa kad se to desi,a insistira se i dalje onda krecu bolovi u "stomaku".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ah, da, zaboravih, isto i sa T 14 i T15.

 

Istina je da su sada motori nesto drugaciji, ali, zar kineska cvaja ima katalizator? Moguce da bi joj neskoskodilokad bi se tako stalno teralo, ali, za tako malo radnih sati /minuta/, ne verujem da moze nestoda bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za prvu pomoc - moze, al na duze ne valja.  Dvotaktol osim podmazujuceg svojstva, ima i aditive koji sprecavaju talozenje garezi u izduvnom kanalu i auspuhu. Kad se vozi na obicno ulje, zna bas dobro da se natalozi i zalepi. To se najbojle moze videti na starim MZ-ima koji su vozeni uglavnom po selu, pa su im sipali bilo sta sto moze da podmaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja