Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 12-13 septembar 2009, Mokra gora - planina Tara

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Subota, isuviše rani, jutarnji sati 12.09-09g....dal' je san il' je java!?

Auuu, av, av, av...auuu!

Dolazim sebi a tek što sam zaspao a moj Raša zavija na terasi iz petnih žila.

''Šta je Rašo?''...a on i dalje...auuuu.'' Šta je tebra, šta te sada spopalo?'', a on će ti...''Ona mala komšijkina ima teranje a neće da siđe da se igramo 'doktora'!''....Vidim ja, pas odlepio za onim što smo mi zaboravili kako se radi...pitam ga kako da mu pomognem a kada mi je objasnio, demonstrativno sam odbio...Ja komšinicu, dok on njenu kerušu...E,sada sam ja počeo da zavijam...ne, ne i ne, pa lepša je keruša od gazdarice....

Sve u svemu, jedva ponovo oko sklopih a valja se i za put na Taru spremiti. Teram razbojnika iz kuće, kao i svako jutro dok ne ukapiram da sam u toaletu pred ogledalom...šta ću, plašljiv sam! Sređujem ostatke svije umillne face, oblačim se i palim.

Sedam bunovan na kotrljalo, usput srećem i druge okasnele i pravac OMV pumpa na magistrali...Kratak pozdrav sa ostalima, zadnja uputstva i krećemo u avanturu, zvanu Mokra gora-planina Tara!!

Sa Ibarske magistrale skrećemo kod Ćelija i prvi odmor za 'kajmak u lepinji s'nogu uz prvi, jutarnji kapućino'!

Afrika prede, polako se navikavam na nju jer je u mojim rukama jedva par dana...kamila je to, izdržače ali da li ću ja, e to će mo tek videti.

Vreme idealno, nema sunca da nas tera da žmirkamo, nije vruće da se osećamo kao 'hot-dog', suv asfalt,,nema ni saobračajne gužve. usput nam se pridružuju Bajkeri iz unutrašnjosti (ne, ne mislim na tu unutrašnjost, bezobraznici jedni) i posle dopune goriva bez oktana (srpski izum XXIv) pravac manastir Rača i Kremna.

Da vam ne opisujem svaki detalj, svaku posetu nekom mestu pastovaću fotke pa iz priloženog možete osetiti samo delić atmosfere koja je toliko bila pozitivna da je bila i zarazna. Svuda gse smo prolazili meštani su nam mahali, pozdravljali...ne vidi se svaki dan grupa od 40tak motora, koji kao jedan samo prozuje kroz njihovo 'velo misto'!

Za sve što budete videli, znajte, zaslužni su administracija foruma koja je org. ovakav skup gde je sve teklo kao 'med i ...' Uz njihove instrukcije vožnja je bila nadasve bezbedna po sve ušesnike u saobračaju. Oni koji su se kretali sporije, uvek su u svom retrovizoru mogli videti Dexterra koji je budno po jednom oku pratio 20tak motora. Restorani i mesta za odmor koje je Lalajko izabrao su sa sramotnom niskom cenom za posluženje koje smo imali...npr...pasulj sa salatom i domacom lepinjom 200-300din.

Znam,vi koji niste išli ste sebe tešili kišicom koja je padala samo drugi dan ali nama nije smetala jer kada nešto očekujete vi se i pripremite tako da je u jednom momentu kolona, negde kod Bosne i Drine bila mahom žuta od kišnih kombinezona. Hladnoće nije bilo jer sam povremeno vozio bez rukavica.

Lično se zahvaljujem i ostalim ljudima iz organizacije puta, koji su bili sa nama.

Jedno nezaboravno iskustvo, nova prijateljstva i doživljaj koji, da postoji uređaj koji meri zadovoljstvo i sreću, neki hepymetar, ne bi mogao da izmeri. Nikakav novac ne može zameniti ovakvo bogatstvo!

Hvala svim učesnicima skupa što su svo vreme trpeli i 'najgoreg od sva dece'....

DSCN0363Small.jpg

 

DSCN0368Small.jpg

 

DSCN0369Small.jpg

 

DSCN0372Small.jpg

 

DSCN0373Small.jpg

 

..nastavlja se....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sta mislite o tome da stavimo sve fotografije na neko mesto gde bi mogli da ih skinemo u punoj rezoluciji

 

Odlična ideja!

Ako treba pomoć oko mesta na nekom serveru, javite ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd

Pokusavam da smislim kako da opisem koliko je ovo bilo dobro ali ne ide :) Posto sam krenuo i vratio se stavom "Kisha, sta je to?" ista nije uspela nimalo da mi pokvari celokupan dozivljaj.

 

Igrom slucaja smo dobili smestaj u samoj stanici Jatare i kad se zavrsilo radno vreme svi su se pokupili i otisli ostavivsi celu stanicu samo nama. :) Ujutru sam saznao da nismo bili bas sami tj da je bilo jos nekoga u sobi br.5 pa ako smo bili malo glasniji ovom prilikom se izvinjavam kolegama :)

Moram da se zahvalim cuvaru(zaboravih mu ime) koji nas je vozio do i od vecere, nadam se da nece imati problema na poslu zbog ovoga ;)

 

Inace Jobefett je sreo holandjanina u Nisu par dana pre toga i rekao mu da ce biti "neki" bajkeri na mokroj gori tako da njegov dolazak i nije bas bio slucajan :)

 

Pozdrav za sve koji su organizovali i ucestvovali u ovome, a da ne bih nekog slucajno zaboravio necu da navodim imena, prepoznacete se :)

 

Slike kad stignem, malo sam u guzvi ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sve sto bih rekao bilo bi ponovljeno. I sve sve rekli i lepo ste rekli. Bilo je odlicno i hvala svima jer je ekipa bila odlicna i bez ikakvih problema smo savladali sve teskoce, a specijalan ispit je bio pasulj u Rogacici gde ni oni najslabiji nisu posustali  :) :) :)

 

PS  Posebno pozdravljam onu dvojicu  ljubitelja prirode  koji su spavali u shatorima na kisi u shumi  :) :) :)

 

PPS   Poseban pozdrav svim damama koje su mushki izdrzale kishetinu i sve ostalo sto ona nosi  

 

Pozdrav  od matorog  :)

 

 

 

 

post-520-12879076910671_thumb.jpg

post-520-12879076911785_thumb.jpg

post-520-12879076912457_thumb.jpg

post-520-12879076912938_thumb.jpg

post-520-12879076913652_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Ujutru sam saznao da nismo bili bas sami tj da je bilo jos nekoga u sobi br.5 pa ako smo bili malo glasniji ovom prilikom se izvinjavam kolegama Smeško

 

Naprotiv, ucinili ste uslugu, a mogu da zamislim sta bi bilo da smo mi mislili da smo sami  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kada se sa jednog puta od dva dana vratite sa utiscima kao da ste putovali preko pola sveta, pa preko Madagaskara.... onda vam to govori da ili smo mi plitkih osečanja pa se lako uzbudimo ili smo se zaista divno proveli.

Kiša koja nas je okvasila nije bila iznenađijuća za večinu kojoj ime te gore sve govori!

Nadajmo se nekim novim putovanjima i druženja sa Bajkerima, drugarima koje smo, možda prvi put na Tari videli i upoznali. Mnogo znaći kada imate jednu kompletnu organizaciju koja ume da pronađe i odbere najpovoljnije opcije konačišta i restorana, da odabere najbolje deonice puta i da nas bezbedno sprovede. Ne zaboravimo te ljude koji rade kao volonteri a nije lako izaći sa prohtevima svakog pojedinca.

Vi, ostali koji ste takođe napravili koji snimak, bacite koji na forum jer to je sve što nam ostajekao uspomena a i kao mamac za ostale forumaše ne bi li se sledeći put i oni sa nama pridružili!!

Pozz od 'Največeg gospodina' i 'najgoreg od sva deca'.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Novosadjani,Temerinci i Petrovcani su sretno stigli kucama.

Sta da vam kazem?-Kada cemo ponovo?! :)

 

Sto se mene tice moze i sledeci vikend  :). Bas mi je zao sto nisam isao, sve je bilo spakovano samo da se upali motor i krene...ali  imao sam drugih obaveza :(. Sta da se radi, ima vremena. Sreca sto sam bio na Tari u avgustu, pa mi propustena vikend voznja nece  pasti  tako tesko.  ;)  Evo malo mog video putopisa  :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=lAEWyDiv0dw&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=I8kQd_TLF9A&feature=channel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Lokomotiva NIJE Honda jer je dizel, praistorijske konstrukcije, a znamo da Honda nije pravila dizele, dok matori nije rikn'o!

Sjajna tura, još bolja jekipa. Zbog vas vredi izdržati svašta (sem Lalajka :D ).  Sve ste već rekli, da ne spamujem, vidimo se jopet na nekom ''drndanju'' ;D!

 

 

P.S. nije post skriptum već Power Slide, koji je bio najčešća stilska figura vožnje uz i niz debelo a vlažno brdašce.

 

          Bravo za Miru bajkerku (maybemira) koja ima najupečatljiviji P.S. (zn'či Power Slide) i Vlajka koji je uzeo srebrnu medalju na Power Slide takmičenju. Bilo je tu još pokušaja, ali pošto žiri (da, da, onaj isti pivski žiri) nije nadgledao, zasad samo ovo dvoje ;)

Pozdrav i za ''najgori od sva deca'', sledeću vožnju u papučama marke File, da pohadjaš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja