Jump to content

Moto Zajednica

sudar dvojice motociklista na uglu Makenzijeve i Mutapove

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

daaaaa.....iskusni vozači su stvarno čudna stvar.....iskusnom vozaču NE prokliza prednji točak pri kočenju.....sve ostalo su nijanse

 

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

bezbedno?....sigurno?...oprezno?.....još koji drugi izraz?

inače me mnogo interesuje, zašto proklizava prednji točak u gradu osim zbog nepravilnog kočenja....možda znaš odgovor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

daaaaa.....iskusni vozači su stvarno čudna stvar.....iskusnom vozaču NE prokliza prednji točak pri kočenju.....sve ostalo su nijanse

 

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

bezbedno?....sigurno?...oprezno?.....još koji drugi izraz?

 

Penzija.

inače me mnogo interesuje, zašto proklizava prednji točak u gradu osim zbog nepravilnog kočenja....možda znaš odgovor?

 

Mozda ti pametujes tamo gde ne treba... vidim da si bolje upucen u situaciju sa 1.200 metara nadmorske visine nego ja koji sam, eto, bio na licu mesta. A voleo bih zaista da razmislis malo o cemu pricas jer vidim da nisi upucen lepo u sled dogadjaja... konstantno nesto mracis po forumu... sta god da pise ti si tu da das novu perspektivu iz udobnosti svoje fotelje. Malo odmori svoje predrasude... nije to evropski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Na Hajabusu minimum ABS. I neku "ne trkacku" prednju gumu sto se brzo ugreje po gradu. Ne znam kakvu gumu ima ovaj momak ali

u Madjarskoj je tendencija da se motori sa mnogo konja voze sa trkackim gumama sa homologacijom za civilnu upotrebu. Ta cuda se

tesko greju pogotovu u gradu (skoro nemoguce) i onda gubljenje prednjeg kraja niije nikakav problem- naprotiv. Da ne spominjem

pesacke prelaze, sahtove, ulje koje kaplje iz prastarih automobila, prljavstine raznog porekla...

 

Ovo "nije to evropski" nisam shvatio, zar nije Ljubljana u Bosni?!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

daaaaa.....iskusni vozači su stvarno čudna stvar.....iskusnom vozaču NE prokliza prednji točak pri kočenju.....sve ostalo su nijanse

 

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

bezbedno?....sigurno?...oprezno?.....još koji drugi izraz?

inače me mnogo interesuje, zašto proklizava prednji točak u gradu osim zbog nepravilnog kočenja....možda znaš odgovor?

 

Ti idi razgledaj lepe predele a mi huligani ćemo da vozimo nebezbedno i oprezno kao dede.. Hvala Bogu u meni još uvek buja želja za životom i akcijom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

Ovo zvuci kao "pickice" ili tako nesto, a ti ispade kao neki junak, sa sve oziljcima i to. ::)

Mogla bi "omladina" pogresno da protumaci.  ;)

 

Nije lose ukazati na opasnost od proklizavanja uslijed neiskustva. Ja sam osrednje iskusan, pa smatram da nisam 100% spreman za naglo kocenje.

Kanim se zadnje vrijeme da odem malo do nekog parkinga na mali trening, ali nikako da uhvatim vremena, a to me moze glave kostati.

Treba svako malo otici vjezbati, da se ostane u formi, jer se osjecaj izgubi ako duze vrijeme nije bilo potrebno naglo kociti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

daaaaa.....iskusni vozači su stvarno čudna stvar.....iskusnom vozaču NE prokliza prednji točak pri kočenju.....sve ostalo su nijanse

 

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

bezbedno?....sigurno?...oprezno?.....još koji drugi izraz?

 

Penzija.

inače me mnogo interesuje, zašto proklizava prednji točak u gradu osim zbog nepravilnog kočenja....možda znaš odgovor?

 

Mozda ti pametujes tamo gde ne treba... vidim da si bolje upucen u situaciju sa 1.200 metara nadmorske visine nego ja koji sam, eto, bio na licu mesta. A voleo bih zaista da razmislis malo o cemu pricas jer vidim da nisi upucen lepo u sled dogadjaja... konstantno nesto mracis po forumu... sta god da pise ti si tu da das novu perspektivu iz udobnosti svoje fotelje. Malo odmori svoje predrasude... nije to evropski.

moja "udobna evropska fotelja" ima preko 20 godina "radnog staža na motorima i preko 25.000 kilometara pređenih godišnje....zanimljivo, da je više od polovine tih godišnje  pređenih kilometara po balkanu (onu ružnu i sterilnu evropu ostavljam za stare dane....). Lepo sam te zamolio ako mi možeš objasniti zašto proklizava prednji točak pri vožnji pravo i kočenju, a ti ovako....

I jako bih bio veseo ako mi možeš pokazati gde ja to stalno "nešto mračim" po forumu  , ako možeš naravno pokazati te moje objave(neki citak ili barem copy/paste citata).....ako si u pravu, javno ču ti se izvinuti ovde na ovom forumu, u suprotnom smatrat ču to tvoje pisanje kao zajebanciju ili nedojebanost.

što se tiče "davanja neke nove perspektive iz udobnosti fotelje"....mislim da je forum baš i tome namenjen.....izmenjivanju iskustava,izmenjivanju mišljenja pa čak i davanja novih perspektiva....osim ako je to neki "elitni klub istomišljenika"...interesantno, da je baš moje davanje nove perspektive u načinu rešavanja problema sa "nadrkanim" policajcem pomoglo nekim članovima ovog foruma .....

"evropski" je razmena mišljenja i perspektiva, "balkanski" je biti "nebeski narod" i "niko nam ništa ne može,samo smo mi u pravu"..... 

a možda i grešim..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

daaaaa.....iskusni vozači su stvarno čudna stvar.....iskusnom vozaču NE prokliza prednji točak pri kočenju.....sve ostalo su nijanse

 

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

bezbedno?....sigurno?...oprezno?.....još koji drugi izraz?

inače me mnogo interesuje, zašto proklizava prednji točak u gradu osim zbog nepravilnog kočenja....možda znaš odgovor?

 

Ti idi razgledaj lepe predele a mi huligani ćemo da vozimo nebezbedno i oprezno kao dede.. Hvala Bogu u meni još uvek buja želja za životom i akcijom  ;)

Verujem ti i hvala bogu, da je tako....nadam se da češ videti i razgledati barem toliko lepih predela kao ja....ali da se nešto dogovorimo....bez kukanja, ako te netko iseče i ti se (nedaj bože) zakucaš u njega ili padneš....ako se to bude desilo (a nadam se da neče) izvuči ču ovaj tvoj post,ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

E sad sam skroz zbunjen. Pa jel ta Ljubljana u Bosni ili nije. Ja sam tamo bio u vojsci a oko mene su svi bili Bosanci!

 

Namerno proklizavam prednji tocak po gradu zato sto se toliko prepadnem da mi se sav adrenalin izluchi odjednom!

To su narkomani nekad zvali Sjurivanje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

daaaaa.....iskusni vozači su stvarno čudna stvar.....iskusnom vozaču NE prokliza prednji točak pri kočenju.....sve ostalo su nijanse

 

Ovo nije bas bilo kocenje... volim ove sto voze 20 godina i nikad nisu pali... jasno mi je kako voze.

 

bezbedno?....sigurno?...oprezno?.....još koji drugi izraz?

inače me mnogo interesuje, zašto proklizava prednji točak u gradu osim zbog nepravilnog kočenja....možda znaš odgovor?

 

Ti idi razgledaj lepe predele a mi huligani ćemo da vozimo nebezbedno i oprezno kao dede.. Hvala Bogu u meni još uvek buja želja za životom i akcijom  ;)

Verujem ti i hvala bogu, da je tako....nadam se da češ videti i razgledati barem toliko lepih predela kao ja....ali da se nešto dogovorimo....bez kukanja, ako te netko iseče i ti se (nedaj bože) zakucaš u njega ili padneš....ako se to bude desilo (a nadam se da neče) izvuči ču ovaj tvoj post,ok?

 

Ja sam svoju školu izučio, bezbedno i sigurno sam vozio pa mi budala izletela i ja krk  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

moja "udobna evropska fotelja" ima preko 20 godina "radnog staža na motorima i preko 25.000 kilometara pređenih godišnje....zanimljivo, da je više od polovine tih godišnje  pređenih kilometara po balkanu (onu ružnu i sterilnu evropu ostavljam za stare dane....). Lepo sam te zamolio ako mi možeš objasniti zašto proklizava prednji točak pri vožnji pravo i kočenju, a ti ovako....

 

Tacno sam pretpostavio da si ti jedan od onih "ja vozim sto godina i godisnje prelazim 50.000... i sa tim podjebavajucim stavom "zasto proklizava prednji tocak..." Kakav je smisao rasprave sa tobom... ti podjebavas, krijuci se iza demagoskih postapalica kao ja te pitam, ja imam drugacije misljenje, bla bla bla... nemam nikakvu nameru da se raspravljam sa takvim ljudima... uzaludno potroseno vreme za mene. Moram da idem da se vozim, da probam da nabijem kilometrazu...

 

I jako bih bio veseo ako mi možeš pokazati gde ja to stalno "nešto mračim" po forumu  , ako možeš naravno pokazati te moje objave(neki citak ili barem copy/paste citata).....ako si u pravu, javno ču ti se izvinuti ovde na ovom forumu, u suprotnom smatrat ču to tvoje pisanje kao zajebanciju ili nedojebanost.

 

Lepo ja kazem... cist demagog.

 

što se tiče "davanja neke nove perspektive iz udobnosti fotelje"....mislim da je forum baš i tome namenjen.....izmenjivanju iskustava,izmenjivanju mišljenja pa čak i davanja novih perspektiva....osim ako je to neki "elitni klub istomišljenika"...interesantno, da je baš moje davanje nove perspektive u načinu rešavanja problema sa "nadrkanim" policajcem pomoglo nekim članovima ovog foruma .....

"evropski" je razmena mišljenja i perspektiva, "balkanski" je biti "nebeski narod" i "niko nam ništa ne može,samo smo mi u pravu"..... 

a možda i grešim..... 

 

Sto se tice ovog konkretnog slucaja, ne znam samo sta ti dajes svoje misljenje kad sam vec doneo informaciju iz prve ruke... mozda ti znas nesto sto mi ne znamo? Bio si tamo? Slikao si? Snimao si? Imas dousnike po Beogradu? Satelitom pratis saobracajne udese?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Aj jedno pitanje. Ja kao zesce neiskusan (mislim i dalje sam) sam doziveo da mi izleti devojka na bukvalno metar i po ispred mene. Brzina negde izmedju 30 i 40 koliko se secam. Ja zabo kochnicu pao i motor preko mene i bla bla truc. Preshao sam kroz sve one lekcije izbegavanja prepreka i slichno , ali mi nisu dale resenje shta raditi u takvoj situaciji a da ostanem na motoru. Pri brzini od 60-70 to je ekvivalentno sa 3 metra razdaljine (duzina pola trole). Kako tad kochiti ili shta raditi osim slushati chist instinkt? Da napomenem automobil bi u toj situaciji sigurno pokupio prepreku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Marko ja sam danas imao naglo kocenje zbog pesaka tj tu tvoju situaciju

 

imao sam suvozaca,isao oko 50-60km/h i izleti mi neka devojka ispred mene na par metara.

 

reagovao sam trenutno ali ne preterano zabo i prednju i zadnju do proklizavanja i zaustavio se bukvalno na 10cm od nje

a ona ukopana u mestu od straha sa rukama ispruzenim ka motoru u pokusaju da se zastiti

 

samo sam digao vizir i cutao i gledao je (bio sam previse besan da se derem a zensko je pa nisam mogao da je bijem iako sam pozeleo koliko sam pobesneo +  me je adrenalin pucao)

 

e sad, ja mislim da sam ostao na motoru jer sam imao suvozaca i to bez opreme pa mi ni na kraj pameti nije palo da ga oborim zbog mogucih povreda ali kad razmislim ponovo ko je jebe kocim pa ako stanem a ako ne udaram

 

e sad mozete da me pljujete koliko hocete zbog ovog ali ako ja kocenjem padnem i em se polomim em sjebem nov motor ko kaze da taj pesak u strahu od batina ili policije nece da pobegne a ja da ostanem sjeban i ostecen???

 

sto se mene tice (ako pesak nije dete vec odrasla osoba) ako izadjes na ulicu a ne pogledas da li neko ide (a ja nisam divljao) i zasluzujes da budes zgazen!!!

 

jer ako ti tvoj zivot nije mio zasto bi meni bio kad si pored svog i moj ugrozio??

 

poenta je - ako mi opet neko istrci a budem priseban kocim ili pokusavam da izbegnem ako moze,ako ne moze jbg bice zgazen pa nek izlece opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

e sad mozete da me pljujete koliko hocete zbog ovog ali ako ja kocenjem padnem i em se polomim em sjebem nov motor ko kaze da taj pesak u strahu od batina ili policije nece da pobegne a ja da ostanem sjeban i ostecen???

 

Oduvek me je zanimalo sta onda da kazem muriji... na kraju, po svemu sudeci, ja bih popio kaznu.

 

 

sto se mene tice (ako pesak nije dete vec odrasla osoba) ako izadjes na ulicu a ne pogledas da li neko ide (a ja nisam divljao) i zasluzujes da budes zgazen!!!

 

Paa... ima muva bez glave koliko hoces... meni je jedino frka da li cu imati grizu savesti posle toga... jeste da je neko retardiran i sve to ali... ne mora bas pod moj tocak, ako mu nije stalo do svog zivota nek se besi za kvaku... ne mora da izlece pod bilo cije tockove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Predpostavljao sam da je situacija takva da su iskustvo i instikt (stechen iskustvom) jedini lek za tako nesto

 

Oduvek me je zanimalo sta onda da kazem muriji... na kraju, po svemu sudeci, ja bih popio kaznu.

 

Posle mog pada onako zelen sam se raspitao ko je kriv u takvoj situaciji i naravno je odgovor bio "ti" i to bez sekunde razmisljanja, "a mozda i ona" je bio dodatak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
:D:D:D a mamac za pandure :) Teshko kod kineza da ima naruchuje se iz Nemachke (skuplja varijanta) ili sachekash godisnju rasprodaju modela koji nisu prodati. Ako ti je blizu Kraljevo ima dechko koji ih uvozi, sve su u ovom "white zombie" stilu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja