Jump to content

Moto Zajednica

Republike bivše Juge + jedna država

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Najprije bih vam se izvinio.....zbog loše gramatike, al vjerujem, da čete svi skontati, šta sam hio reći.

Toliko za početak.

 

 

Vrlo rano ove godine, sam poćeo kontat, gdje da ja i moja bolja polovina provedem dopust u julu. Ideja puno.......pobedila Juga....ko i prošle godine. Nekako su nam Dolomiti i slične destinacije postali preskupi. Jebat ga.....i kod nas recesija......naročito u mom novćaniku.

Normalno.......u tu svrhu sam obrađivao jednu ludu ideju........zato i pitao, koje destinacije mi predlažete na ovom forumu.

ItaQ se nikad ne iziđe onak kak si planirao.......al ove godine, nije mi žao.......barem znam, gde da odlutam sledeče!!!!!

 

Dan, kojeg smo imali u planu, da bude početni, več nas u ranim juternjim satima dočekao kišovito, tmurno.........a ja.......već malko u godinama, nemam neke specialne želje, da se smrzavam i perem na motoru......nekako više to volim u kupatilu, ispod tople vode......i to u dvoje, ako može ( deco, u kasnijim godinama, to će vam puno značit...hahahhahahhah ), pa vremenska prognoza je bila vrlo povoljna za sledećih 20 dana........te smo se radije okrenuli u krevetu.......i ako se može tako reći.......odspavali još nekoliko sati. Ipak, čovek ne može poć na putovanje izgaran.

 

Tako, sledeče jutro oko 8,00 prijavljujem start!.......Smjer ARANĐELOVAC. ( obavezna destinacija, jer nas tamo peča prijatel.....i to u 16 sati......više nego dosta vremena ).

Preletimo Sloveniju........napojimo FJR........i gasa avtoputom preko Hrvatske......( fala bogu, ove godine bez ikakvih radova, te je išlo ko vihor ). Jednom ipak je trebalo stati na nekom pojilištu......jebat ga.....žedni svi!

Prva kolona na CRO-SERB granici. Nemam pojma, zašto Hrvati prave toliku gužvu. Vjerojatno ja navikao, da se kod nas na izlazu ne prave neki problemi.....OK, ulaz veći je problem......al bilo kako bilo, prođoh mi i to. Na SERB granici.......neverovatni su vam policajci.......pozove mene ON u susedni red. Meni.....jao, đe sam pogrešio.......dal je krivo, što sam vozio van kolone???????

Ma kakvi........pogleda on papire, vrati, nasmije se i pita kamo..........i "doviđenja brate".......mi gasom dalje prema Beogradu.

 

Tamo ponovo stajem na neki sat il možda više.....popijemo pivo....il možda više.........i dalje prema Aranđelovcu.

 

Normalno.......došli sat i po prerano........te smo imale vreme, da se malo odmorimo i saćekamo Dragana, da stigne na mjesto, koje sam mu porućio.

Doleti on svoji Yugom ko raketa.......majke mu, skoro da nije parkirao za stol. Isti on, ko pre 28 godina.

post-6830-12879047885961_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Put ka Kragujevcu......lepo, laganini......ipak je bilo proteklo veće teško.....naročito za moj stomak i glavu. Al fala bogu......neki je Njemac izmislio Aspirin.....i dok njema ima, može sve.

 

Kragujevac sam uzeo na metu, jer mi je bilo jako važno, da vidim fabriku, odakle mi još davne 80. godine došo Fića. Pa ko to da propusti.

Parkiranje....nema frke.......šetanje u vručini......jao, kad će da završi......sedenje u ladovini, neprocjenljivo. Naročito pogled na ljepe djevojke iza susednjih stolova........al s jednom manom, kad imaš najlepšu pored sebe, to treba izvest onako, đentelmenski sa strane, inače možeš i nešto da pokasiraš. Naročito od Slovenke, koja ti još potiče iz Bohinja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Put ka Kragujevcu......lepo, laganini......ipak je bilo proteklo veće teško.....naročito za moj stomak i glavu. Al fala bogu......neki je Njemac izmislio Aspirin.....i dok njema ima, može sve.

 

Kragujevac sam uzeo na metu, jer mi je bilo jako važno, da vidim fabriku, odakle mi još davne 80. godine došo Fića. Pa ko to da propusti.

Parkiranje....nema frke.......šetanje u vručini......jao, kad će da završi......sedenje u ladovini, neprocjenljivo. Naročito pogled na ljepe djevojke iza susednjih stolova........al s jednom manom, kad imaš najlepšu pored sebe, to treba izvest onako, đentelmenski sa strane, inače možeš i nešto da pokasiraš. Naročito od Slovenke, koja ti još potiče iz Bohinja.

 

[/img]

post-6830-12879047930787_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Od Kragujevca dalje...........muke isusove....

 

Čak ni Švabe ne prave više pravih Aspirina. Glava sve više boljela.....stomak na svakoj rupici gotovo, da mi ispadne.

Znam.....kad budala nemam mjere za piče

 

Zato smo jednoglasno.....to znači JA......odlučili, da idemo samo do Vladićinog Hana i tamo nekdje potražimo smeštaj.......a ja jedno ugodno vruče kupanje. I pronašli smo!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Poslije ugodnog kupanja, odlične večere i mirne noći.......

Krenemo mi u brda i brdašca.....pravac samostan Prohor Pšinski. Cilj nam je Štip!!!

 

Jedno 3 iljeda puta, sam bio več siguran, da smo se izgubili.......jedno 3sto puta sam koćio ko strojevođa, kad sam u krivini ugledao ofce, krave,kerove......nema da nema. I od jednom.....nezaboravan pogled:

 

[/img]

 

Poslije obavezno ogleda, kupnje razglednica i odmora u ladnoj sjeni nastavljamo put prema Makedonskoj granici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Srbska granica.......fini dećki. ponovo priče u stilu......odakle, kamo,motor,huhhhhh tako si žgoljav ( žgoljav sa 80 kila  :o  , hvala dečko ) ....pa zar ne cvikaš vozit takvu težinu????

Kad bi milicajac znao, da je jedina težina ona Gorenjka što sedi pozada ( barem karakterom, ako ne kilama ) ....ne bih me pitao ovakve stvari.......još upozorenje na radove na putu......i sretan vam put. Stvarno, jako fini dečki.

 

Makedonska granica.....ista stvar, samo na drugom jeziku. Ja najprije malo.....ajde, majstore smanji brzinu, da te razumijem.....eeeeeee komunikacija počinje. Normalno, želi da vidi sve papire......kajn problem......još nešto......"ništa" kaže on.......samo polako i sretan put.

 

Baš mi je bilo fino. Temperatura ko u snovima za vožnju........ipak je dolina, puno drveča i rječica sa hladnom vodom.

Al bračo moja........još nikad u životu nisam sreo tolko kornjača kao na ovih 15km. Pa to nisu neke male, kao one, što ih deca dobiju za dar, kad im uspije izraditi koju godinu u školi  ;D  , nego velike........baš bih se zasekiro, ako mi jih koji tucet uđe u baštu, gdje sadim salatu.

 

Kilometri prolazili ko ludi.....benzin skoro na kraju........i eto odrešenja, Skopje i benzinska, pa kavica, pa hladno pičence.... ( mamu im, nisam znao, da ne prodaju pive, čak ni bezalkoholne.....i ostala mi samo voda ) ......odmor i gledanje okoline.

 

U mislima sam se vratio nekih 30tak godina unazad, jer je to bilo poslednji put, da sam uoćio ovakve autobuse. Kao prilog, evo vam najboljeg od onih, koji su prolazili.

[/img]

post-6830-12879047931921_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Ugledao je benzijskoj stanici neki........kako se kod nas kaže "bankomat"....i to od Ljubljanske banke.......huraaaaaaaaaaa

 

Ubacujem karticu, dižem pare.......a vidi desno od mene, za smješne pare autokarte. Uzimam sve što su imali......i odmah na bankomat.

Zaboravio ja, da 1000DEN ne znači dosta.

Nastavljamo put preko Velesa

http:

 

 

 

ka štipu. E,ovu dolinu već poznajem, nije se promenila. Stanemo na 5 minuta, nekolicinu fotografija i obaveznu cigaretu.

[/img]

post-6830-12879047939731_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Još malo......i eto nas......na mjestu mojega gubljenja vremena za 365 dana.....Štip.

 

Najprije klasika.......mjesto se promenilo do neraspoznavanja....zato se najprije jedno 30 puta izgubimo.....al na kraju ipak pronađem mjestni stadion. E odavde če lakše. Rjeka Bregalnica mi je poznata, te znam, da barem s jednog brijega mogu odlično vidjeti kasarnu.

Moja me pita, pa zar stvarno MORAMO....po ovoj vručin. Baaaaaaaaaaaaaa a zašto luda glavo ti misliš, da sam prešo iljadu i nešto km......da se odmah u bacim u krevet i da radimo prljave stvari......ma oladi malo, sačekaj na romantičnu većeru, pa onda navali.....sad su na redu moje uspemene.

Kako lako se prolazi sa ženama......samo spomeneš "romantićnu večeru.....koju normalno da platiš" i više nije vrućine  :D

 

U trenu, kad smo stali, koći domaćin i pita........."jel, vratio se slovenac na mjesto zloćina"? pa normalno bajo......a zašta misliš, da stojim ovde, na ovom suncu.......haaaaaaa?????

 

Još mi kaže, de jue onaj stari.....pravi......put ka kasarni.......i mi gasa do nje.

 

Kolko se sve promenilo za ovih 28 godina. Drveče izraslo, te jedva u daljini vidim dvospratnicu, đe smo spavali......al kapija još uvek ista. Samo se zastava promenila.

Malko popričam sa vojnicima u nadi, da me puste unutra ( e to nisam ni sam vjerovao, da bi me ), normalno......izvisio ko pocepana patika.

 

Onad polako natrag u grad, potražiti hotel, se istuširati, nešto pojest, popit......pa spavanac. Sutra punim prema Ohridu.

[/img]

post-6830-12879047944851_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

 

Kad bi milicajac znao, da je jedina težina ona Gorenjka što sedi pozada ( barem karakterom, ako ne kilama ) ....ne bih me pitao ovakve stvari.......

 

 

dobar si, tako bih i ja pisao kada bih znao da mi zena ne cita forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Neznaš ti one.....Gorenjke. Ova pasma dolazi ispod planina.....navikla na sirovo meso........

 

Šalim se....ima samo 45 kg, što će se vidjet i na fotografiji.....kat uhvatim malo vremena, da pišem dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Kao rećeno.....tako i urađeno.....u jutro dalje prema Jugu.....i onda protiv Istoku.........mjesta su prolazila brzo, vrućina sve veća......a još uvjek, ja na vodi ( Zamjeram Makedoncima, što ne drže piva na benziskim stanicama).

Nevjerovatno brzo smo stigli do Bitole. Stanemo na par minuta......žalim boga, al pao nivo nikotina u krvi.......a moja nejlepša i najdraža....kao uvjek.....opet fotosešn. Tek toliko da kažem......za vrijeme od 14 dana ispucala preko 4000 fotki. Fala bogu, da to nije klasični film, inaće bih bankrotirao :D

 

Bitola:

[/img]

post-6830-12879048752325_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Put od Bitole prema Prespanskom jezeru više lići na rodeo, nego normalnu vožnju. Neznam za vas, al ja se prepo ko pi**a, kat mi na skliskom kolniku pobeže zadnje kolo.......ehhhhhhhh brate, sad nema više zajebancije, polako.......a krivine, ko smišljene za mene.....lepe, duge.....tako, da može i avtobus od FJR lagano do ( nemam pojma kako se kaže na vašem, al mi to zovemo TAČKA ).

 

Prešlo je 13 sati......i meni u trbuhu rupa.........i totalni pad alkohola......NEEEEEEEEEE, toga ne podnosim, zato  staneva kot prvog restorana......i vidi, klopa, pivo ( hladno normalno )........

 

Poslje obilnog žderanja.....opet na vrućinu, pa prema Ohridu. Na ulazu nas sačeka Neim, kod kojeg imamo u planu noćiti. Pozdravimo se ko stari prijatelji....... i pravac kod njega!

[/img]

post-6830-12879048752836_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Sasvim mi je normalno, da me većina od vas sada tretira ko neku pijanicu.....al u svakoj zajebanciji ima.....možda......i nešto istine.

Kad smo došli do Meimovog restorana.........pa, ja i ne ličim na nekog teglečeg magarca.......te sam umireno, polako i sa osječajem za gracioznost seo za sto......najprije pogledo, šta mi nude.....i skoro pao u nesvest......imaju Laško pivo.....i to za 1,00 Euro. Jer sam bio sto posto, da to mora bit neka podvala, il barem zajebancija.....odmah sam si porućio DVA!!!!!......a moja najdraža, polako je nosila po stepenicama torbe, opremu.....mah, ženske moraju spremit krevet.....inaće....hiiiihihihihiii....zna se. Nemaaaaaaaaa!!!

 

Al vidi varke.....pivo stvarno samo 1 Euro.......odlično, te smo od tog trenutka dalje.....mah, ne pitajte kolko, jer ni sam nisam broio.

 

Dorućak......no to je izgledalo od prilike ovako....barem pripreme!!!

[/img]

post-6830-12879048774912_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Normalno, kad smo se smestili, bilo je vrjeme za polazak u grad.....

Odlićno......pa da provjerim i ostale cjene!!!!......a moja, kad ima vode, onda treba da se najprije to isproba.

[/img]

post-6830-1287904877717_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Vino.....mah......ne pijem alkohol....samo pivo ;D .......moja najljepša.....e ona je luda na vino....al samo crveno.

Te je pronašla na Ohridu jedno vino, koje se zove Aleksandria.....i sad sam ga najbo.....tražmi u Ljubljani, al nema ga!!!!

 

Toliko za danas.....sutra možda dalje. Tek smo na pola!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

DO KOSKE ! ...........se kaže kod nas kada oboriš motor u krivini do tačke kada ćeš dodirnuti asfalt.

 

Svaka ti čast na načinu na koji nam opisuješ svoj put........emocije su tu, a i velika ljubav prema pivu i lepim ženama.........najnormalnije za svakog NORMALNOG bajkera.

 

Bravo BRATE !

 

Pozdrav ..........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Super, sad si i mene podsetio na JeNeA pošto smo u istom mestu "odmarali" ali različitih godina. Nego, ako si se šunjao malo kroz Štip, postoji li još onaj ćumez "Skara", mala birtija 200-inak metara od (verovatno bivšeg) doma JNA? Taj gazda nas je posebno gotivio (muzikante iz doma) jer smo mu ostavljali dobru kintu za piće/klopu a i redovno nas je častio i odobravao lokanje na "crtu". Ajd ubaci još neku sliku Štipa ako nje problem

 

Pozdrav  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Što, da vam napišem o Ohridu. Mene je već na početku totalno fascinirao. Sve je tako smireno, niko nigdje ne žuri, ljudi se zaustavljaju pored tebe, pitaju svašta, ljubaznost i gostoprimstvo svugdje.

 

U planu nama je bilo, da ostanemo od prilike 3 dana.......no na kraju se to proteglo na osam, i nije mi žao ni minute.

 

Ima tolko toga, da se vidi.....

365 crkva.......za svaki dan u godini ( samo mi nije jasno, šta urade, kad ima godina 366 dana )

tvrđava, iskopavanja na gradskom brdu sa nevjerojatnim mozaicima još iz vremena bizantinaca, antićki teatar, gradska vrata još iz srednjek vjeka obložena čeličnim pločama.......nema, da nema.

 

Najviše me oduševila klima........iako je vani 35 stepeni, vručina se ne oseča, tako da mi čak 500 stepenica nije ovlažilo čelo. Na veće i noču prijatnih 20 stepeni, može se spavat bez klimatski uređaja. A što je najbitnije.........Malo duža prića.

Ja inače imam apsolutnu zlatnu medalju u hrčanju (teško bi neko, ko me poznaje reko, da to liči na ljudski glas, više na već davno izginule dinozavre.....i to jako prehlađene )......al poslje tri dana, iznenada sam prestao, tako da se moja najmilija noću budila sva preplašena.....dal sam još živ??? Al ljepe stvari kratko traju ( osim ako si krmak, kome dolazi 30 minuta........šala ) te sam na cilju u Ljubljani dvostruko vrato sve decibele, koje nisam potrošio na Ohridu.

 

I za kraj........sledeć godine se sigurno opet vraćamo tamo........a kad mi dođe vreme za penziju.......ko bi znao......možda odem tamo za stalno.....živi bili, pa vidjeli.

 

Neka slike pričaju dalje

 

post-6830-12879049563707_thumb.jpg

post-6830-12879049564291_thumb.jpg

post-6830-1287904956499_thumb.jpg

post-6830-1287904956544_thumb.jpg

post-6830-1287904956566_thumb.jpg

post-6830-12879049566121_thumb.jpg

post-6830-12879049566699_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

I kao uvjek......svake ljepe stvari, jednom nestanene........te se i nama polako poćelo žuriti kuči. Posao zove......a mi još dalekooooooooo.

 

Tako, lepo se u jutro sredimo, pozdravimo sa domaćinima......i gasa prema Albaniji. U Strugi još pogled na jezero, napunit Yamahu benzinom ( nisam imao pojma, kakav benzin imaju u Albaniji, al kako-tako......bolje punim stomakom, nego tražit nešto da ga napuni, pa i nije nam bilo u interesu menjati pare u njihove.....šta več imaju....LEK il nešto slićno????? ) , te gasa prema granici.

 

Prelazimo granicu bez problema, niko ne traži neke posebne papire, čak ni nekog novca, što je bilo ranije normalno........i dižemo se uzbrdo. A tamo.......samo mi ispadaju oći. Znao sam, da se Albanija ogradila od Juge sa........mislim da čak ni domaćini neznaju tačan broj svih bunkera, koje su sagradili. Majke mi......al ovaj Enver je morao bolovati od neke jake sizofrenije......il su ga noću napadali neki strašni snovi. Tri kilometara u unutrašnjost države.....na svakom brežuljku.......uzbrdici.....ma svugdje......stoje bunkeri, tako veliki i mali......izmedju njih betonirani rovovi........ma ko na Soškome frontu u našim Alpama. Jer sam građevinac, odmah sam u glavi zbrojavao kolićine materiala, koje su bile potrebne, da se izgradi tako nešto.......mah, sad mi je jasno, zašto je nešto zidano bilo nekad samo u Tirani.......normalno, kad su 30 godišnju proizvodnju potrošili za ljećenje neke sizofrene preganjavice. Al bilo, pa prošlo.....sad je to još samo uspomena na neka davna.......bolesna vremena.

 

post-6830-12879049722597_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja