Jump to content

Moto Zajednica

Pravljenje karika kod Crnobrnje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Na žalost sve sam slikao mobilnim telefonom pa je iz tog razloga loš kvalitet.

Poklopce ventila nisam vraćao na mesto dok se nisam uverio da ulje dolazi tamo gde već treba da dolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Evo opet ja! Setio sam se jos necega - paljenje. Kada sam stelovao paljenje prema uputstvu stroboskopom, nikako nisam mogao da dobijem punu snagu, koje i tako nema mnogo, uvek je trokirao na visim obrtajima. Paljenje je potrebno pomeriti napred (ranije paljenje) jer tada kada sam ja vozio V-35, ('89-'94) gorivo je bilo loseg kvaliteta zbog sankcija, sipalo se svasta, pa mi je cak izgoreo par ventila. Inace, narocito taj "mali" Guzzi sa visokom kompresijom, predvidjen je za pravi olovni super, kakvog kod nas nikada nije ni bilo. Ne verujem da je i danas situacija mnogo bolja. U principu, italijani su dosta osetljivi na kvalitet goriva, za razliku od japanaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Ja sam najviše sumnjao na paljenje. Danas bi trebao da pregledam malo oko paljenja zazor na platinama samo paljenje  i one centrifugalne tegove.

Ja sam gad sam ga podizao sipao kao super ali koliko je to dobro pitanje je.

Hvala za info

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Meni bi trebala pomoć oko pravljenih karika.

 

Od kako je MZ fabrika ugašena delove prave Mađari. Delovi su tuga jedna, ni nalik onim motorima i onom kvalitetu od nekada...

 

Najslabije tačke su baš karike, klip još i prolazi, dobar je ali karike popucaju brzo i naprave svašta a umeju da se rasture i na sitne komadiće pa se onda sve lepo razleti tamo gde ne treba. >:(

 

I igličasti ležaj je nekvalitetan, liči na igračku ili neki privezak za ključeve, ne uliva poverenje...

 

No, menjao bih karike a nemam nikakav izbor sem tih pravljenih. Računam nekako da od ovih Mađarskih gore nema.

 

Da li je reč o Crnobrnji u Vojvode Stepe? Pošto mi je cilindar već bušen na 300 ccm ja bih zamenio samo karike jer sam prošao period razrade ali ga dalje sa ovim đubretom ne bih vozio, ide jako lepo ali nisam načisto dokle će...

 

Da li neko ima dugotrajnija iskustva sa pravljenim karikama, koliko to može da traje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Znam pouzdano da je moj drugar kod Crnobrnje pravioza Falkonca karike i da je preso 30 000+km, bez problema. Mislim da je sada uzeo nove, originalne na vojnom otpadu, jer su bile smesno jeftine, ali, da li ce i kada da ih stavlja, to ni on ne zna /slabo sad vozi tog Falkonca, ima Hondu CB 500/.

 

Znaci, na osnovu njegovog iskustva, te karike su bile perfektne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliko hvala, to je korisna informacija jer se sa Mađarskim teško postiže 40.000. A i to na silu i uz sreću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

Drugari, moj motor sada prede, tako da uskoro idemo na neku voznjicu :D

A i Milosev cemo da napakujemo ovih dana, pretpostavljam da se onda vidimo za vikend :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Drugari, moj motor sada prede, tako da uskoro idemo na neku voznjicu :D

A i Milosev cemo da napakujemo ovih dana, pretpostavljam da se onda vidimo za vikend :D

 

 

Bravooooo  ;D

 

Ja sutra idem u Kraljevo pa ako hocete i imate vremena javite se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Cao drugari,

nije me bilo par dana zbog neke glupe selidbe ali konacno da prenesem utiske posle sklapanja.

Imao sam par decijih bolesti a to je da sam izgubio kompresiju na prvom cilindru pa sam ponovo rasturao i ustanovio da je su karike ok kao i sve ostalo, nego je dihtung glave koji sam inace pravio kod lika u zemunu nije zadihtovao kako treba.

Sumnjao sam na ventile, pa sam nosio glavu na proveru i nakon vakumiranja i provere ventila siceva vodjica i gumica ustanovili smo da je sve ok. Sinoc sam napakovao ponovo sve ali ovog puta sam naneo grafitni hermetik i ostavio sve da odlezi pa nakon nekih 2 sata izmerio kompresiju i na moje veliko zadovoljstvo je jednaka sa drugim cilindrom. Motor radi sto je najbitnije, i sada pristupamo daljem sredjivanju, a to je struja koju bih voleo da pretresem detaljno i paljenje da se usteluje kako dolikuje kao i karbovi. Posto sam jos par dana veoma zauzet ne mogu se odazvati pozivu za put u KV (hvala za isti) ali planiram da sledece nedelje skoknem dole sa HILL-om jer mi treba par sitnica kao sto je originalno kuciste za vazduh i tako jos neke gluposti.

Javicu prve utiske posle prvih 1000km. Nadam se da ce sve biti ok.

 

pozzzzz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Bravo majstore ,sad znam kome da se obratim ako naletim na neki neresiv problemcic  ;)

 

cujemo se pa idemo u neku zajednicku voznjicu

 

a ako budem imao vremena svraticu danas na vojni otpad pa cu zvati HILL-a da pitam sta vam sve treba a ako ne danas onda u subotu kad budem otisao po bajk

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Tu sam sta god da zatreba  ;)

Javni ako naidjes na nesto interesantno tipa auspusi i to.

Bila bi to lepa voznja a mozda se prikljuci jos neki GUZZIsta ili bilo ko drugi naravno  :)

 

Cujemo se a uskoro i boze zdravlja vidimo.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Evo guzziste iz Jagodine, interesuje me da li ste isli u Kraljevo i da li tamo ima jos necega ili je sve razgrabljeno. Ja bi takodje otisao da pazarim rezervne delove jer stvarno planiram da zadrzim mog v35c za stalno. Volimo ga i ja i moj sin Djordje i sva ostala deca a imam ih petoro tri cerke i dva sina. Pozdrav Rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

... a imam ih petoro tri cerke i dva sina. Pozdrav Rade

 

Svaka ti čast Rade! :)

 

Neka ste svi živi i zdravi.  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Evo guzziste iz Jagodine, interesuje me da li ste isli u Kraljevo i da li tamo ima jos necega ili je sve razgrabljeno. Ja bi takodje otisao da pazarim rezervne delove jer stvarno planiram da zadrzim mog v35c za stalno. Volimo ga i ja i moj sin Djordje i sva ostala deca a imam ih petoro tri cerke i dva sina. Pozdrav Rade

 

Nismo jos bili ali kad budemo sklopili sve kockice za put javljamo ti da se prikljucis,pozdrav za veliku i srecnu porodicu  ;)

 

klub u najavi  ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bio sam ja pre neki dan na otpadu u KV posle skoro godinu dana ponovo,mogu vam reci da se vecina delova prodala ali ima jos,e i kada su izbacili delove na prodaju za V35 je bilo jako malo u odnosu na Falkone za koga je bilo bukvalno sve.Sada za V 35 ima jos manje delova,ja ne videh skoro nista,za Falkonca sam kupio rezervne karike 200 din kom-idu 4,ferode,delove menjaca,neke biksne,lamele,dihtunge,zbice za tockove,klackalice ventila,ventile itd.Uglavnom gomila stvari za 3000 dindzi.Ima gomila klipova,cilindara,farova,viljuski,ramova,limarije,amortizera itd.

Na falkoncu se cilindar hilznuje a klip retko crkava tako da se uglavnom uradi hilzna po starom klipu i teraj,posto sada imaju da se kupe nove karike treba nih stavljati ali pre toga su ljudi stavljali karike od starih Pezoa 404 ili 305,i vozili dosta km bez problema iako su te karike predvidjene za vodeno hladjene motore.

E da ima i paljenja da se kupi kompletnih-ploca sa platinama i centrifugalni regulator,i to sam uzeo.Svracao sam i u PN na otpad i tamo ima nekih delica za Falcone i V35,za V35 videh tockove i cini mi se kompletne izduve i anlasere.

Od majstor za odrzavanje Guzzija znam za cuvenog Susu iz KV i Nesa iz Paracina,imam broj koga interesuje,obojica imaju ili mogu da nabave delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Imam  vojno uputstvo za Falkonca pa koga interesuje mogu da mu iskopiram,ja sam moju masinu sklapao po njemu,sam rasturio,oprao,zamenio karike(bile od Pezoa) i jos neku sitnicu,novi dihtunzi,novo paljenje i celo leto nisam silazio sa njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

E majstori majstori, ja ocekujem od Milosa knjigu za v35 i krecem da rasturim menjac jer mi je pukla opruga za vracanje poluge menjaca u neutralni polozaj. Imam jedan menjac koji sam dobio od prijatelja i skinuo sam sa njega oprugu sad jos da skinem moj  i da ugradim ne znam da li bi bilo interesantno da napravim temu na forumu? Imam garnituru duhtunga za karburator i semeringe za prednju viljusku sve u svemu gomila planova za zimu, jos ako mi stigne por-15 koji sam narucio za rezervoar bicemo kao novi na prolece. Inace sto se porodice tice ja sam veoma ponosan na nju skoro sam slavio pedeseti rodjendan i sva deca su mi bila tu i srce mi je puno inace imam i unuku i unuka. Nismo svi zajedno starije cerke su se udale ali ostalo troje je tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Zdravo drugari, vidim da je tema poprimila sire razmere od zapocete sto i nije lose a svodi se na sredjivanje nasih ljubimaca.

Kad smo vec krenuli da razmenjujemo iskustva i uputstva kacite i telefone ljudi koji imaju delove pa da u potpunosti zatvorimo krug.

Svaka informacija je dobro dosla. e sad:

Ja i Milan "HILL" smo poceli da se raspitujemo i malo bakcemo oko beskontaktnog paljenja za V35 tj V35 NTX. Pronasli smo neke bobine sa integrisanom elektronikom pa ko ima bilo kakvog iskustva neka se obrati. Bas danas idemo da rasturamo jednog guzzija koji verovali ili ne ima sve od zastavinog programa na sebi, pocev od bobina preko paljenja pa sve do karburatora od keca. O DAAAA OD KECA RODJACI A KAKO VIDECETE, okacicu fotke.

 

pozzdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

To sam cuo da su radili i na Falkoncu. Znam pouzdano da su stavili karburator od Fijeste, a za kecev sam samo cuo.

 

A to sto je elektrika ista... Nije ni cudo. Elektrika Magneti Mareli je koriscena i u Guzzi -ju i u Fijatu. Cak mislim da je u V35 i V7 isti anlaser, koji je ugradjivan u Fice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

E stvarno sam odusevljen ovo pocinje da lici na klubove na zapadu forum radi istomisljenici se okupljaju ideje pljuste sve vrca od energije i dobre volje. Milose ja cu ako bog da u ponedeljak u PN da kupim cunkologiju i da jos malo ronim po onim sanducima. ako dobijem neki broj javljam ti. do tada pozdrav iz jagodine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

sta god nadjes korisno i interesantno javi.Ja juce dobih uljnu pumpu od hilla i ne pitah covu koliko kosta. Sramota. Do proleca moraju biti svi gotovi pa boze zdravlja da organizujemo i jedno druzenje.

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja