Jump to content

Moto Zajednica

potreban info u vezi guma pirelli dragon supercorsa

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kupio sam tj dobio za rodjendan 2 nove gume pirelli dragon supercorsa za moju hondu,gume se iz 2006 kupljene iz magacina,nove su.

e sada imam par pitanja

sada imam na motoru michelin macadam koje su iz 2001 iako imaju odlicnu saru mislim da su dosta stare.vozio sam ih i po suvom i po mokrom i dobro drze.ali bih stavio ove pireli posto ce svakako propasti od stajanja,u svakom slucaju su dosta mladje i nove su,pa me intresuje kakva je guma,i kako se ponasa recimo po vlaznom putu?

nacuo sam neke price da je strasno klizava i da necu uopste moci da vozim po vlaznoj podlozi...a to mi bas nije u untresu ako me negde uhvati kisa...kazu to je sportska guma nije cestovna i da se jako tesko vozi i greje na obicnom putu,nisam neki bas zustar vozac konstantno,ali volim po nekada da potream,

pa bih bio zahvalan ako imate neki savet.isto tako sam cuo da ako je naduvam na malo manji pritisak od propisane da ce biti upotrebljivija za ulicnu voznju.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

meni je prednja malo potrosena dragon mtr ta je bila kad je kupljen motor a zadnja je  dragon supercorsa pro i vozio sma par puta po kisi i to bas jakoj jednom je bilo po krivinama a jednom na auto putu tada sam isao oko 100-120 i do sada nikad nisma imao fala bogu neko proklizavanje dok po krivinama nisma nesto brzo vozio onako normalno da kazem po ogranicenjima...tako da toliko sto sam ja primetio...inace motor sam uzeo veci ove sezone pa to su zapazanja do sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

SC0, SC1, SC2 ili SC3?

 

Van tih nauka, bolja je guma od tvoje i mladja!!!

 

Stavi vozi i uzivaj!!!!

 

I jav mi se za jedan extra savet privatno za tu gumu!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dobro zagrejana po vlaznom (ne dok pada kisa) putu nece praviti apsolutno nikakave probleme.Naravno ne treba preterivati jer za mokro u principu nije

Ako pogledas kako je resena sara,trebalo bi da ti bude jasno.Ako se ne varam po sredini i jedno dva cm od ivice guma je bez ikakve sare.Znaci sto vise gume to je bolji "grip",ali tu nema mesta za vodu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

jbg neznam koja je,gledao sam na gumi nigde ne pise,gledao sam i na dekleraciji i nisam nasao gde pise.... ???

Pise na samoj gumi, obicno u zelenoj boji. Guma je odlicna, nemas brige...definitivno ce ti dozvoljavati mnooogo veca obaranja od postojece. Ja sam je stavio na redovan pritisak, predvidjen sa moj motor. Uglavnom: stavi, vozi i ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Dobro zagrejana po vlaznom (ne dok pada kisa) putu nece praviti apsolutno nikakave probleme.Naravno ne treba preterivati jer za mokro u principu nije

Ako pogledas kako je resena sara,trebalo bi da ti bude jasno.Ako se ne varam po sredini i jedno dva cm od ivice guma je bez ikakve sare.Znaci sto vise gume to je bolji "grip",ali tu nema mesta za vodu

 

Na ivici je kao SLICK jer je to guma predvidjena za rekreativnu voznju po stazi, a i da ima saru do kraju poznajes nekog ko vozi gumu po ulici po mokrom do kraja?

 

Ja bez KISNIH ne bih se usudio...... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Cao drugari,

 

Tvrdoća je naznačena po boku ali je prekrivena plastičnom folijom elipsastog oblika dužine nekih 1-1.5 cm bliže ivici tj takozvanom ramenu gume.

Može se ukloniti noktom ili ključem, samo pažljivo treba gledati jer je ofarbana u crno. Ako si je dobio iz magacina veruj da je skladištena po propisu tj bez sunca i u optimalnij temperaturi tako da nemas brige a sama konstrukcija i hemijski sastav je takav da ćeš moći da obaraš mnogo više nego običnu gumu. Jedno je sigurno  a to je da ćeš je potrošiti vrlo brzo  ;)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sastav ili tvrdoca moze biti nastampana npr u plavoj boji kao oznak SC1 ili samo tacka plave boje......

 

Ali za ulicnu upotrebu i voznju zaboravi to i MONTIRAJ..., imas jos jednu tacku u boji koja oznacava polozaj ventila (crvena ili zuta)....

 

Uzivaj, pa da ih testiramo ZAjednO!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moguce da ih ima.zet ih je kupio u sapcu u nekom skladistu,ako hoces nabavicu broj.

inace u pravu si supercorsa pro su :)

zaboravio sam to napisati :)

ma nemam nekih ekstramnih ambicija po vlaznom putu,samo da sigurno stignem tamo gde sam posao :)

hvala svima na informacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja