Jump to content

Moto Zajednica

problem sa aprilijom pegaso

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

pozdrav svima.imam problem sa aprilijom pegaso 650, 97god,rotax masina.menjao sam ulje u masini pre 1000km,gledao sam na internetu sa zamenom filtera staje 2l,ok tako ja i uradim i kad se sleglo ulje posle par sati izmerim ono na maximum.e sad vozao sam se par dana i sve ok,medjutim cim motor stoji par dana u mestu pocne da mi kaplje ulje na crevce sto vodi iz kucista filtera vazduha i spusta se kod stendera!ja vise nisam pametn kako da merim nivo ula u masini!!!!neko kaze kad je hladan odvrnes cep pa izmeris a opet neko kaze kad odradi malo pa posle 2min bez zavrtanja cepa????da napomenem merio sam ulje kad je bio hladan motor.  neko mi kaze da je to crevo isparivaca i da izbacuje visak ulja!!!hvala svima u napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4276 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

dali si ispustio ulje iz bloka motora.Evo ode imas upustvo kako se menja ulje i kako se proverava za tvog pegasa pa skini na jeziku koji ti najvise dgovara tj. koji najbolje razumes.

kad sve zavrsis s promenom ulja,upalis motor da radi minut ili dva,pa ga stavis na centralni stender i kad to zavrsis izvadis sipku ulja ili u tvom slucaju pogleda na onu poli prozirnu cevcicu.Tada ulje bi trebal oda bude malo ispod maksimuma.Nista od onih prica ladno,be cepa ili s cepom

 

http://www.servicemotoguzzi.com/public/lum/index.asp?l=Pegaso%20650%20Cube%20-%20i.e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Bg

a jest taj agregat smor kad treba da se proveri ulje....isti je u bmw-u f650 i isti sam problem i ja imao-prvi put...elem to toplo hladno zaboravi-sa zamenom filtera ode oko 2,3l,  i ona prica 2l, pa kratko paljenje, pa na centralni dizanje ...je prava!!

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1337 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

a jest taj agregat smor kad treba da se proveri ulje....isti je u bmw-u f650 i isti sam problem i ja imao-prvi put

 

Nije isti, sličan jest, isto ROTAX, ali je BMW-ov bolji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

malecni off:

Nije isti, sličan jest, isto ROTAX, ali je BMW-ov bolji...
  ;D ;D ;D ;D Sektashi... ;D ;D ;D

 

nije shija nego vrat ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja