Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

A podici posudu i zagrejati fenom?

Predpostavljam da nema potrebe grejati ako se podigne, prirodan pad ce uciniti svoje... Treba samo paziti da se posuda ne isprazni jer je muka isterati vazduh iz tankog creva narocito ako je ulje unutra.

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

 

Mislio sam cisto malo ubrzati proces zbog gustine ulja a i vazduh lakse izadje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Nema potrebe za fenom, plus sto sa istim mozes da upropastis crevo. Par minuta traje postupak sa uljem, plus u samo crevo staje mizerija u odnosu na 100ml u posudi... i ne moze to ulje toliko brzo da tece kroz taj sistem da se sve isprazni u par minuta, treba njemu dosta vremena da istece komplet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Потребне су ми димензије свих налепница на TDМ-у 3VD. Мотор је купљен без налепница, те су ми димензије потребне зарад израде нових.

 

А ко за инат готове сетове сам успео да нађем само за новије моделе :(

 

У питању су овакве налепнице 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Info sa neta:

Size:

Front fairing (TDM): 34,3 x 4 cm

Tank stripe: 42 x 3 cm

Twin 850: 19 x 3 cm

Yamaha: 13 x 2,8 cm

Mada kad odes u stampariju da ti urade nalepnice, oni momci sto rade pripremu stampe samo sa njima nadjes nalepnicu koji zelis na google a oni vec znaju odakle ce je skinuti u vektorima i adekvatnim dimenzijama ne moras u opste da juris dimenzije, oni vec znaju no kojim sajtovima ima gotovih priprema za download.. Neki uk sajt ako se ne varam.. Ne secam se tacno, davno sam to za drugi motor jurio i na kraju sam dzaba sve to radio i pripremao, ovaj u stampariji sam sve odradio, ja samo pokazao prstom koja mi treba i u kojoj kolor semi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Имам пар питања док се налепнице раде.
Све је ово ново за мене, први већи мотор од 125 кубика, па ће бити пар почетничких питања док не упознам мотор :)

Кад кочим предњом, чујем неко зујање/звиждање? Шта је у питању? Дискови нови, нове плочице, панцирна црева.


И која је разлика између модела 3VD и 4CN?

(А могао да падне и линк неког service manual-a, да читам мало. :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice razlike,ono sta sam ja uocio je kod 4CN malo drugaciji ugao kormana pa je siri za 4cm (taman koliko mi je falilo :) ),regler je izmesten na levu stranu (kod 3VD sa desne strane iznad termostata stoji sto ga dodatno greje) na 3VD sediste se cickom lepi za rezervoar dok je kod 4 reseno zabicama. Napisacu jos nesto ako primetim,ostalo je uglavnom estetski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Drugari imam jedno pitanje , Juce podjoh po sprej za podmazivanje lanca i ugledah neki "WURTH-ov HHS  Dry Lube"  sto ce reci suvo podmazivanje, cena prava sitnica 2500din , sad na boci pise da je ha bazi nekog voska i da lanac ostaje suv . Ja ga pazarih u najboljoj nameri da mi lanac ne bude stalno prljav i radi boljeg odrzavanja . Posle prve upotrebe lanac je stvarno izgledao suv cak ne mogu da provalim ni gde sam poceo da podmazujem lanac zato sto ga odmah susi i on samo ostaje onako beo i cist .

  E sad me zanima jel imo neko iskustva sa istim .post-16996-0-34211000-1443168295.jpgpost-16996-0-84366100-1443168305.jpg

post-16996-0-26890100-1443170466.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Kako radovi oko motora napreduju, javljaju se novi problemi. Ne rade mi sijalice za migavce u kontrolnoj tabli. Hocu da skinem plastiku oko table. Odsrafio cetiri vidljiva srafa sa strane, odsrafio vizir a plastika ni da mrdne. Palo mi je na pamet da je vezem za flasncug al' ajde da predhodno pitam one sto znaju... Gde je taj sraf sto me zeza a ja ga ne vidim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako radovi oko motora napreduju, javljaju se novi problemi. Ne rade mi sijalice za migavce u kontrolnoj tabli. Hocu da skinem plastiku oko table. Odsrafio cetiri vidljiva srafa sa strane, odsrafio vizir a plastika ni da mrdne. Palo mi je na pamet da je vezem za flasncug al' ajde da predhodno pitam one sto znaju... Gde je taj sraf sto me zeza a ja ga ne vidim?

Skini masku pa je tabla dostupna,plastiku ni ne moras skidati (i ne moze bez skidanja maske)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

 

Kako radovi oko motora napreduju, javljaju se novi problemi. Ne rade mi sijalice za migavce u kontrolnoj tabli. Hocu da skinem plastiku oko table. Odsrafio cetiri vidljiva srafa sa strane, odsrafio vizir a plastika ni da mrdne. Palo mi je na pamet da je vezem za flasncug al' ajde da predhodno pitam one sto znaju... Gde je taj sraf sto me zeza a ja ga ne vidim?

Skini masku pa je tabla dostupna,plastiku ni ne moras skidati (i ne moze bez skidanja maske)
Hvala.

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Predji nekih 200-300km i vidi da li se rolnice okrecu, ima li neke vizuelne promene u lancu, krutih veza. Mozes izmeriti slack sada, pa opet posle 300 km da vidis kako se trosi. Fotkaj zube na straznjem lancaniku izbliza sada pa opet posle

Pa ja cu da probam , mada ako se posle 300km vec provali nesto vizuelno onda bi to bila katastrofa. Posle tako male kilometraze ja predpostavljam da jedino mogu da vidim dali se rolnice okrecu.

Nego mislio sam da je neko od vas vec probao nesto ovako .

Na kraju ove brosure pise da sadrzi i PTFE tako da predpostavljam da je to samo WURTH ova vrsta teflona .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Novi DID lanac sa lancanicima kosta oko 180-200 ebra, nije da ce da crkne posle 300km ali ja licno se ne bih igrao na tvome mestu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Novi DID lanac sa lancanicima kosta oko 180-200 ebra, nije da ce da crkne posle 300km ali ja licno se ne bih igrao na tvome mestu...

Ebg ja gledo da uzmem najbolje  al se izgleda malo zeznuh :(  .

Na engleskom Amazonu sam gledao Review za Wurth ov suvi podmazivac i komentari su odlicni e sad . ja cu sprej da sacuvam dok ne saznam nesto a sutra se vracam na SAE 90 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da se ja pitam ja bi proterao autobus ovuda,sala,probao bih sprej da sam na tvom mestu.mislim da ce lanac pre otresti SAE90 nego taj sprej a za probu od nekih 500 km neces toliko ostetiti lanac (ipak nece biti suv) a efekte ces uociti.


Tehnologija napreduje pa je tako uznapredovala i posle izbacivanja sprejeva,ovih sto skupljaju prasinu i flekaju sve gde dospeju a pranje lanca posle upotrebe istih prelazi u nocnu moru.


Takodje sam nekoc eksperimentisao i odlucio se za podmazivanje lanca mascu,ne obicnom nego sa tackom topljenja preko 200c,rezultat 26000km-lanac zategnut samo za jednu crticu-trosak nekih 1500din. 


 


Moj glas ide za Wurth    :takoje:


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

 

Novi DID lanac sa lancanicima kosta oko 180-200 ebra, nije da ce da crkne posle 300km ali ja licno se ne bih igrao na tvome mestu...

Ebg ja gledo da uzmem najbolje al se izgleda malo zeznuh :( .

Na engleskom Amazonu sam gledao Review za Wurth ov suvi podmazivac i komentari su odlicni e sad . ja cu sprej da sacuvam dok ne saznam nesto a sutra se vracam na SAE 90 .

Kol'ko sam ja cit'o, Wurth nema nista svoje u smislu sopstvene proizvodnje. Generalno, njihovi proizvodi su samo upakovani u brend a pravi tamo neko. To naravno ne znaci da su loseg kvaliteta. Za suvi sprej za lanac sad cujem od tebe. Verovatno i da sam ga video ne bih se odlucio za njega zbog cene jer na trzistu ima mnogo jeftinijih a dokazano kvalitetnih podmazivaca. Konkretno, koristim sprej poznatog Svajcarskog proizvodjaca koji sadrzi PTFE i koji kada se nanese bude malo "tecan" ali posle par minuta zasusi ali lanac je mastan. Ne znam kakav efekat daje Wurth, i koliko je lanac "suv" ali manji ti je trosak da ga ne koristis nego da zeznes lanac i lancanike. Na samoj ambalazi ti pise da je sredstvo i za lance na motorima a ne usko specijalizovano sredstvo SAMO za lance na motorima.

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 

 

Novi DID lanac sa lancanicima kosta oko 180-200 ebra, nije da ce da crkne posle 300km ali ja licno se ne bih igrao na tvome mestu...

Ebg ja gledo da uzmem najbolje al se izgleda malo zeznuh :( .

Na engleskom Amazonu sam gledao Review za Wurth ov suvi podmazivac i komentari su odlicni e sad . ja cu sprej da sacuvam dok ne saznam nesto a sutra se vracam na SAE 90 .

Kol'ko sam ja cit'o, Wurth nema nista svoje u smislu sopstvene proizvodnje. Generalno, njihovi proizvodi su samo upakovani u brend a pravi tamo neko. To naravno ne znaci da su loseg kvaliteta. Za suvi sprej za lanac sad cujem od tebe. Verovatno i da sam ga video ne bih se odlucio za njega zbog cene jer na trzistu ima mnogo jeftinijih a dokazano kvalitetnih podmazivaca. Konkretno, koristim sprej poznatog Svajcarskog proizvodjaca koji sadrzi PTFE i koji kada se nanese bude malo "tecan" ali posle par minuta zasusi ali lanac je mastan. Ne znam kakav efekat daje Wurth, i koliko je lanac "suv" ali manji ti je trosak da ga ne koristis nego da zeznes lanac i lancanike. Na samoj ambalazi ti pise da je sredstvo i za lance na motorima a ne usko specijalizovano sredstvo SAMO za lance na motorima.

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

 

Ma bem li ga sad , ja oprao lanac ostavio da se susi i ajde da vidim ima li neka lepa pumpica za podmazivanje lanca sa SAE 90 kad u prodavnici ugledam ovo cudo i ebiga . Gledao sam na netu ima i na youtube snimaka za DRY Lube ljudi hvale ali ebiga .

Deluje skroz interesantno da se lanac toliko ne prlja pogotovo sto ja cesto sidjem sa puta, mislim ne neke duge relacije ali ipak , ali neka ga po strani dok ne cujem neki odgovor od nekog mladjeg masinca kojii prati novu tehnologiju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ja koristim sprej sa teflonom e sad tačno koji morao bih do garaze da odem da vidim. Takođe koristim sprej za ciscenje lanca koji ne oštećuje o ringove. Na malom motoru gde je bio lanac bez o ringova sam koristio sprej za odmascivanje kocnica, skida boga oca. Pre sam samo podigao motor na garažni stender, naprskao sprej za ciscenje, obrisao lanac starom čarapom, sacekao malo, naprskao sprej za podmazivanje. Problem u ovoj metodi je sto se drugi deo lanca, onaj sa desne strane ne ocisti dobro i ne podmaze dobro. Prošli vikend sam uzeo staru četkicu za zube, onu mekanu sa gustim dlačicama i lagano. Prvo ciscenje, detaljno sa sve 4 strane, karika po karika, onda sam još jednom naprskao ceo lanac uz okretanje tocka, obrisao starom čarapom, sacekao da se skroz osuši. Onda sam oprao četkicu i počeo da nanosim sprej za podmazivanje, opet sa sve 4 strane. S obzirom da je bolje rasporedjen sprej kada se ovako nanosi, ništa nije zavrsilo na felni kasnije iako je mazan i od dole. Takođe sam ocistio zadnji lancanik. Nakon detaljnog podmazivanja kariku po kariku sam uzeo sprej i sa unutrasnje strane lanca naprskao još malo uz okretanje tocka i samo celom duzinom presao cetkicom da se rasporedi. Lanac onako lepo mljacka kao da suska, zvuk da je sve podmazano kako treba. Nakon toga sam sa wd 40 presao po kriticnim tackama po motoru, kontakt brava, rucica kocnice i kvačila, ulaz i izlaz sajle kvačila, zglobovi fuzastera, zglob copave, zglob poluge menjača, prekidac migavaca. Sve ovo ukupno trajalo oko 2 sata, ostavio motor do sutra. Sutra ujutru seo na motor, kvačilo s jednim prstom mogu povuci, menjac na misao menja brzine, lanac se ne čuje i ne oseti. Jedino sto nisam pre toga oprao motor, samo obrisao suvom krpom. Da sam ga prao na pumpi trajalo bi oko 2 i po sata dok ga operem pa da se osuši a padao je mrak, kriticniji mi je bio lanac jer ne stižem preko nedelje da ga namazem pa kad uhvatim vikend uradim to ovako. Obrisao sam zadnju felnu i ni jedna jedina kap nije zavrsila na felni, isao preko 160, ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Ja koristim sprej sa teflonom e sad tačno koji morao bih do garaze da odem da vidim. Takođe koristim sprej za ciscenje lanca koji ne oštećuje o ringove. Na malom motoru gde je bio lanac bez o ringova sam koristio sprej za odmascivanje kocnica, skida boga oca. Pre sam samo podigao motor na garažni stender, naprskao sprej za ciscenje, obrisao lanac starom čarapom, sacekao malo, naprskao sprej za podmazivanje. Problem u ovoj metodi je sto se drugi deo lanca, onaj sa desne strane ne ocisti dobro i ne podmaze dobro. Prošli vikend sam uzeo staru četkicu za zube, onu mekanu sa gustim dlačicama i lagano. Prvo ciscenje, detaljno sa sve 4 strane, karika po karika, onda sam još jednom naprskao ceo lanac uz okretanje tocka, obrisao starom čarapom, sacekao da se skroz osuši. Onda sam oprao četkicu i počeo da nanosim sprej za podmazivanje, opet sa sve 4 strane. S obzirom da je bolje rasporedjen sprej kada se ovako nanosi, ništa nije zavrsilo na felni kasnije iako je mazan i od dole. Takođe sam ocistio zadnji lancanik. Nakon detaljnog podmazivanja kariku po kariku sam uzeo sprej i sa unutrasnje strane lanca naprskao još malo uz okretanje tocka i samo celom duzinom presao cetkicom da se rasporedi. Lanac onako lepo mljacka kao da suska, zvuk da je sve podmazano kako treba. Nakon toga sam sa wd 40 presao po kriticnim tackama po motoru, kontakt brava, rucica kocnice i kvačila, ulaz i izlaz sajle kvačila, zglobovi fuzastera, zglob copave, zglob poluge menjača, prekidac migavaca. Sve ovo ukupno trajalo oko 2 sata, ostavio motor do sutra. Sutra ujutru seo na motor, kvačilo s jednim prstom mogu povuci, menjac na misao menja brzine, lanac se ne čuje i ne oseti. Jedino sto nisam pre toga oprao motor, samo obrisao suvom krpom. Da sam ga prao na pumpi trajalo bi oko 2 i po sata dok ga operem pa da se osuši a padao je mrak, kriticniji mi je bio lanac jer ne stižem preko nedelje da ga namazem pa kad uhvatim vikend uradim to ovako. Obrisao sam zadnju felnu i ni jedna jedina kap nije zavrsila na felni, isao preko 160, ništa.

Ajde sad lepo priznaj da si sve vreme ako ne pevusio onda bar zvizdukao...

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Koliko cesto podmazujes lanac sa SAE 90?

Ja podmazujem na 500-700-1000km zavisi koliko brzo napravim te kilometre i po kakvom vremenu.

 

Послато са LG-D852 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јел користи неко на ТДМу подмазивач ланца? Размишљам да уградим, и не бригам бригу око спрејева и 500км.

 

Па ако неко има, да видим решење како и где је све монтирано.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja