Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Malo sam citao o ovim TDM-ovima, i da vam kazem, jako sam iznenadjen da Yamaha ume nesto dobro da napravi, a da nije samo lepo.

 

Sve sto sam citao i upoznao par ljudi koji ih voze, svi samo reci hvale.

 

I svaki od njih obozava svog TDM-a. 

 

Tebi je bas dosadno!?  :cackanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ljudi kad smo već kod guma koliko klasična mishelinka prelazi na ovakvom motoru od 200kg sa 85 ks mislim znam da je 90% do vozača ali u principu verovatno ima neki prosek na koliko se menjaju gume.

Mislim pitam jel mi malo zbunjujuće da kolega Almight kaže da je prešao sa gumama 30000km a to mi deluje baš puno, pa ono kakva su iskustva drugih vozača. Koliko prelaze sa npr zadnjom gumom.

Nije nemoguce, ako se ne zateze, i ubrzava linearno. Drugar je upoznao lika koji je vozio sa pirelli angel gt i presao skoro toliko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ma dajte ljudi, ne znam kako to uspevate ali ja evo posle 6000 vec razmisljam da je vreme za prikupljanje para za novu zadnju gumu. Prednja moze jos ali zadnja ... A isao sam samo jednom do mora. Ako krenem za koji dan ponovo, kad se vratim sigurno ce biti za menjanje.

 

 

Ljudi kad smo već kod guma koliko klasična mishelinka prelazi na ovakvom motoru od 200kg sa 85 ks mislim znam da je 90% do vozača ali u principu verovatno ima neki prosek na koliko se menjaju gume.

Mislim pitam jel mi malo zbunjujuće da kolega Almight kaže da je prešao sa gumama 30000km a to mi deluje baš puno, pa ono kakva su iskustva drugih vozača. Koliko prelaze sa npr zadnjom gumom.

Nije nemoguce, ako se ne zateze, i ubrzava linearno. Drugar je upoznao lika koji je vozio sa pirelli angel gt i presao skoro toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Na 6000km na TDM-u guma za zamenu?! Da je r1 ili v-max pa i da razumem. Turing gume i trebaju da prelaze dobru kilometrazu, najbolji nacin da se to postigne je kako je kolega objasnio, bez preteranog cepanja i redovna kontrola pritiska u gumama... Nikad do sad nisam menjao samo zadnju gumu, uvek u kompletu. Ako se nonstop ispucava i cepa kao R, nece preterano ni gume, a ni agregat na tdm-u da traju, zato tdm-ovi i trose ulje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

A pirelli angel gt..  :oda2:

Stavio sam Angel GT u martu posle 8500 km zadnja za zamenu moram da napomenem da nije ukockana potrosena ravnomerno ,ali prvo cu da pokusam da reklamiram jer to je po mom skromnom misljenju mala kilometraza inače prednja kao nova .Nimalo nisu jeftine i kod prodavaca bila puna usta samo hvale ne znam šta bih joj uradio na jačem motoru.Postavljam slike ali prvo da vidim da li će mi priznati nešto na reklamaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Veoma bitna stvar je gde je guma proizvedena,vozio sam na Michelin Pilot Activ odlicno drzala ali je doslo vreme za zamenu i kupim novu identicnu,sledi razocarenje,duzi zaustavni put,lakse proklizavanje,brzo se trosila i svaka tvrdja stvar preko koje sam presao je ostavljala "potpis" na gumi.

 

Prva (stara) proizvedena u Spaniji a druga u Poljskoj,prednja je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Fabrika preseli proizvodnju u drugu zemlju gde je jeftinije da se izradi, kao sto se svi telefoni prave jelte u kini. To ne znaci da si imao izbor da kupis jedno i drugo, jednostavno tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Na ovoj gumi piše Made in Germany ,a što se tiče stila vožnje pa ajde da kažem umereno oštrije vozim i mislim da je trebala da pređe bar još 4-5 hiljada ali šta je tu je.U dilemi sam da li da stavim istu novu ili probam Michelin pilot road samo zadnju?

 

post-30891-0-16390600-1439803338.jpg

 

post-30891-0-04088300-1439803391.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Niko ne pise jednu jako jako bitnu stvar.

 

#n5rovic na kojem pritisku vozis zadnju i prednju gumu, i sta pise na gumi koliki je pritisak prepoorucen?

 

90% ljudi vozi motore-bicikle na pogresnom pritisku. Na kolima uglavnom svi pogadjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Posto sam imao ekces sa prednjom gumom (i dalje ga imam, montaza nove ovih dana) procitao sam par stranih foruma i svi kazu da za TDM ispod 40 psi (oko 2.75 bara) ne treba pumpati ni prednju ni zadnju jer je motor tezak (vaistinu ima oko 240 kg + mojih 100 kad sednem sam). Ja sam uvek pumpao po savetima proizvodjaca motora dakle 2.3 bara prednju i 2.8 bara zadnju i bile su onako fino tvrde cak mozda malo i previse za moj ukus ali to je vec do amortizera sto ne odrade posao do kraja kako treba. Ne znam kako bi mi se prednja guma ponasala na 2.8 bara, da li bi kocila kako treba ili proklizavala? Ne znam sta pise na gumi nisam gledao koliki je preporuceni pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Meni za tdm 850 4tx u knjižici stoji 2,25-2,75bar isto stoji i za preporucljivi pritisak kod pirelli-ja

Michelin preporučuje fabrički pritisak, za dunlop se razlikuje ali samo za trkačke gume, kada su hladne ili sa grejačima guma

 

tdm_850_900_pirelli.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Meni je zadnja Michelin 2ct, ima jos oko 3,5mm, a presla je oko 9000. Nije loše, ali penzionerske voznje he he

Mislim da kako vremenom postaje plasticnija, sve se sporije trosi.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Niko ne pise jednu jako jako bitnu stvar.

 

#n5rovic na kojem pritisku vozis zadnju i prednju gumu, i sta pise na gumi koliki je pritisak prepoorucen?

 

90% ljudi vozi motore-bicikle na pogresnom pritisku. Na kolima uglavnom svi pogadjaju.

Ovako ,što se tiče pritiska u gumama ,pošto imam 90 kg i vozim isključivo sam prednju vozim na 2,5 bar takođe i zadnju na 2,5 bar dakle po uputsvu od motora .E sad ako moram da merim temperaturu spolja i asfalta onda da ga hebem moram onda i grejače za gume da kupim ali nisam brate Rosi i ne trkam se a i nisam kupio gume za 300 km vožnje.Znam ja unapred da od reklamacije nema ništa ali samo znam i to da kada vozite gumu koja nema dovoljan pritisak ona se drugačije troši odnosno kada pogledate profil potrošena je tako da je jasno šta je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Mislim da je za tdm900 prednja na 2,5, zadnja 2,9 po uputstvu iz knjizice yamahe ako se ne varam. Dosta se pise o tome koliko nepravilan, citaj nizak pritisak utice na potrosnju guma i goriva. Od druge polovine 2014 je obavezna upotreba tmps(senzore pritiska u gumama) na novim autobobilima, jer logika je sledeca. 

 

Manji pritisak=veca potrosnja goriva=vece zagadjenje zivotne okoline=veca potrosnja guma=vise čađi za proizvodnju istih=više reciklaze guma

 

Svi proizvodjaci guma i ceo razvijeni svet radi na razvijanju svesti o ovome. Ne samo da se vidi kroz novcanik vec je i opasno. 

 

Mislim da je tyrewear veci za 30-45% za 0,5bar manje na kolima, mislim da je ista prica i na motoru, a koliki je odnos to je diskutabilno.

 

http://moto.michelin.co.uk/advice/faq/about-tyre-pressures

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

 

Niko ne pise jednu jako jako bitnu stvar.

 

#n5rovic na kojem pritisku vozis zadnju i prednju gumu, i sta pise na gumi koliki je pritisak prepoorucen?

 

90% ljudi vozi motore-bicikle na pogresnom pritisku. Na kolima uglavnom svi pogadjaju.

Ovako ,što se tiče pritiska u gumama ,pošto imam 90 kg i vozim isključivo sam prednju vozim na 2,5 bar takođe i zadnju na 2,5 bar dakle po uputsvu od motora .E sad ako moram da merim temperaturu spolja i asfalta onda da ga hebem moram onda i grejače za gume da kupim ali nisam brate Rosi i ne trkam se a i nisam kupio gume za 300 km vožnje.Znam ja unapred da od reklamacije nema ništa ali samo znam i to da kada vozite gumu koja nema dovoljan pritisak ona se drugačije troši odnosno kada pogledate profil potrošena je tako da je jasno šta je u pitanju.

 

Ne moras da meris temperaturu asfalta, ali zadnju napumpaj na 2,9. Zbog tih 0,4 razlike na zadnjoj gumi ( neispravan merni instrument ) motor mi je trosio citav litar vise na 100km, vangradska voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Ajd kad već diskutujemo tokom ovih predjenih 8500 km potrošnja mi nikada ni gram nije prešla 5 lit/100 km,možda bi bila i manja ,e sad ima dilema možda gledam pogrešnu kolonu u tabeli uputstva koje imam,a možda i toliko na potrošnju gume utiče i možda par kilograma preko 90 :)

 

ali kada gledam prvu kolonu horizontalno to je to i treću horizontalno opet to je to inače u prvom postu sam rekao da vozim malo oštrije o obaram motor do kraja gume ,e sad ću da merim pritisak svakodnevno da bude 2,9 mislim kad stavim novu gumu kada stigne pošto u Guevari nema trenutno a ako neko zna gde mogu da je nabavim i sutra bio bih zahvalan unapred i u Mladenovcu ima piće .

 

 

 

 

post-30891-0-97135600-1439902562.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ajd kad već diskutujemo tokom ovih predjenih 8500 km potrošnja mi nikada ni gram nije prešla 5 lit/100 km,možda bi bila i manja ,e sad ima dilema možda gledam pogrešnu kolonu u tabeli uputstva koje imam,a možda i toliko na potrošnju gume utiče i možda par kilograma preko 90 :)

 

ali kada gledam prvu kolonu horizontalno to je to i treću horizontalno opet to je to inače u prvom postu sam rekao da vozim malo oštrije o obaram motor do kraja gume ,e sad ću da merim pritisak svakodnevno da bude 2,9 mislim kad stavim novu gumu kada stigne pošto u Guevari nema trenutno a ako neko zna gde mogu da je nabavim i sutra bio bih zahvalan unapred i u Mladenovcu ima piće .

Vozis ostrije i nije ti nikad potrosnja presla 5 L/100km??

Koliko ti trosi na autoputu pri konstantnoh 140-150km/h??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

 

Ajd kad već diskutujemo tokom ovih predjenih 8500 km potrošnja mi nikada ni gram nije prešla 5 lit/100 km,možda bi bila i manja ,e sad ima dilema možda gledam pogrešnu kolonu u tabeli uputstva koje imam,a možda i toliko na potrošnju gume utiče i možda par kilograma preko 90 :)

 

ali kada gledam prvu kolonu horizontalno to je to i treću horizontalno opet to je to inače u prvom postu sam rekao da vozim malo oštrije o obaram motor do kraja gume ,e sad ću da merim pritisak svakodnevno da bude 2,9 mislim kad stavim novu gumu kada stigne pošto u Guevari nema trenutno a ako neko zna gde mogu da je nabavim i sutra bio bih zahvalan unapred i u Mladenovcu ima piće .

Vozis ostrije i nije ti nikad potrosnja presla 5 L/100km??

Koliko ti trosi na autoputu pri konstantnoh 140-150km/h??

 

Verovao ili ne ali za ovih 8500 km nisam na autoputu prešao ni 300 km pošto mi je to ekstremno dosadna vožnja tako da što se teme o kojoj pričamo nemam podatak.Ali znam da na predhodnoj zadnjij gumi BT023 Bridgestone autoput do Grčke i nazad baš pri takvoj brzini potrošnja nije prešla 5 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ja imam roadsmart set na motoru i obe gume su mi za zamenu, stim sto mi je zadnja za bacanje,na zimu je menjam . bas me interesuje dali ce mi se smanjiti potrosnja sa zamenom guma. inace po gradu ni meni ne prelazi 5 L ,a na otvorenom je vec druga prica ume da dobaci do 7L u zavisnosti od brzine. a inace pritisak mi je prednja 2.3bar,zadnja 2.9bar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da bi ostvario potrosnju u gradu sa bilo kojim motorom preko 750ccm od 5 l moras ga slepati sajlom sa nekim skuterom i to da je 4T . :)

 

Послато са GT-I9301I

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zamenjena prednja guma, isto Dunlop ali drugi model, novi dot 1815.

 

Zamenjeno ulje u masini, motor se preporodio, kako po zvuku tako i po osecaju. Menjac upada u brzinu sam od sebe bez problema. Ulje je silkolene pro 4 15w50 dakle gusce od specifikacije, sto zbog boljeg vezivanja na metal sto zbog manje potrosnje ulja. Mada, nisam primetio da mi masina trosi ulje, ali ne znam koje ulje je bilo u njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja