Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 751 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 2 sati, gixxer750/94 je napisao:

Koji dan planiras da ideš? Ako bi se uklopio s vremenom posao bih. 

@Alekre @gixxer750/94 имате и још колегу са 900, није толико активан овде али има вољу и жељу да иде @dragoslav77 ( извињавам се унапред ако сам омануо колеге ник и неког другог обележио) тако да можете сви да се договорите и кренете. Наравно, обавезно стајање у Великој Плани за одмор уз кафу😇 када кренете, да бацим чашу воде за вама…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 6. 4. 2024. at 22:40, Alekre je napisao:

Jedna zanimljivost iz TDM sfere:

 

Neki poljak ide sa 900-icom rutom Paris Dakar. Pre toga vidim da je casual vozio Nordkapp. Veli da se spremio i kreće za pet dana. Propratiću šta bude objavljivao pa ću preneti ovde.

 

Vidim da si i ti na toj međunarodnoj TDM Facebook grupi👍, pratim i ja sa zanimanjem tog Poljaka😉. Nego, vidio sam nedavno tamo ovaj detalj za TDM 900. Znaš li ti ili netko drugi gdje ga nabaviti? Pitao direktno tamo, ali ništa od odgovora...🤔

432210990_10225453803547097_4069110162716637605_n.jpg

432244224_10225453803907106_1107544282298667190_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Znam, pa to je moj TDM :D 

 

Čekam još neke delove pa kad budem sklopio postaviću slike radova i detalje.

 

 

Vezano za skup, pozivnica od Fišera. Jaka glava u EU što se motociklizma.

 

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
8 hours ago, Немања said:

@Alekre @gixxer750/94 имате и још колегу са 900, није толико активан овде али има вољу и жељу да иде @dragoslav77 ( извињавам се унапред ако сам омануо колеге ник и неког другог обележио) тако да можете сви да се договорите и кренете. Наравно, обавезно стајање у Великој Плани за одмор уз кафу😇 када кренете, да бацим чашу воде за вама…

Sve super samo ja sam južno, mogu kod Naisa, samo da se sa vremenom uklopim👍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja još uvek ne znam da li ću moći da krenem u petak. Zavisi od posla. Ako ne, subota rano ujutru. Postaviću rutu i satnicu pa kome nije rano nek se ubaci gde mu je najbliže. Svakako to je iz Smedereva samo 500km. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Sad mi dođe da kupim TDM-a samo zbog ovog okupljanja.
Kad će tako nešto da naprave za Vstrom-a....

Sent from my M2101K9G using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vizir je konačno stigao iz Grčke. Naručen u decembru, stigao u aprilu. Moraću ponovo da podesim malo upravljač i retrovizore jer udaraju u vizir. Da imam fabrički upravljač ne bi bilo problema ali sa ovim ne može. Fabrički je grozan, povijen je dosta ka unutra, jeste dobar za provlačenje ali za krupne ljude sa širokim ramenima nije. 

 

Nažalost otkrio sam nešto neprijatno dok sam montirao vizir, provalim da su popucale dve ušice od desnog panela... To niko ne dira sem mene, nigde nije udaren niti bilo šta. Dve teorije imam, da su pukle od vibracija polirke ili ih je rastresao nastavak vizira koji sam imao sa Alija. Znam da sa njim na 150kmh dobro da se nije počupalo sve. Tako da, kad podesim retrovizore i upravljač videću da skinem panel i odnesem da se zavare ušice.

 

20240409-092312.jpg

 

20240409-092336.jpg

 

20240409-092401.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moram ove ušice da sredim. Samo što mene nervira i što će biti varene. Ja ni to ne volim. Tako da čim bude naleteo neki panel kao nov bilo ovde ili u inostranstvu odmah ću da ga naručim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Moram ove ušice da sredim. Samo što mene nervira i što će biti varene. Ja ni to ne volim. Tako da čim bude naleteo neki panel kao nov bilo ovde ili u inostranstvu odmah ću da ga naručim.

O kojim ušicama govoriš? Bočni panel, gore na spoju sa prednjom maskom ili...? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, Gato taj. Videću konkretno šta se desilo kad budem demontirao. No to je što je. 

 

Uhvatili me živci pa sam uzeo alat i otišao da "čačkam". Pošto je ovaj vizir veći od MRA Vario koji sam imao pre toga, sad retrovizori udaraju. To znači da moram promenim komplet poziciju upravljača i retrovizora.

 

Prvo sam popustio šrafove upravljača da nađem poziciju napred nazad. Pre toga sam popustio i nosače ručica na koji su montirani retrovizori da ukradem koji milimetar i tu. 

 

20240409-110815.jpg

 

Našao sam poziciju koja odgovara, jer moram da vodim računa i da ne promašim ugao retrovizora. Ogledala se pomeraju ali sve to mora da se podesi. Sad ima prostora između vizira i retrovizora.

 

20240409-110316.jpg

 

Sad stezanje kilo ključem. Napomena, strelica kazuje da se ti šrafovi prvo stežu!

 

20240409-110808.jpg

 

Sad ostaje da stavim gumene suknjice na navoj retrovizora. Zaboravih da retrovizor ne može da se vrti jer smeta vizir. Skidaj ponovo. 

 

20240409-111737.jpg

 

Konačno navukoj suknjice da pokrijem navoj a nosač prekidača maglenki sam plastificirao i zamenio šrafove jer je tu imalo malo korozije.

 

20240409-121711.jpg

 

Promena pozicije upravljača zahteva i promenu pozicije Garmina, pa smo i tu našli sweet spot.

 

20240409-121648.jpg

 

Sutra da odnesem nov aku da se formira, da ga palimo. Ima tu još neke sitnice ali to ću isto ovih dana.

 

Ozbiljnije izgleda sa vizirom. Kako će da se ponaša vetar, videćemo.


20240409-105924.jpg

 

Zanemarite prašinu. Ceo je namazan keramikom. Spraćemo sve!


20240409-105942.jpg


20240409-110004.jpg


 


 


 


 


 


 


 


 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Meni je pukla ova crna plastika koja ide pored satova do rezervoara i do bočnih stranica. Vrlo je tanka i kilava, zakačio farbar polirkom kada je polirao rezervoar i puče kao staklo.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ljudi potdeban mi je savet.

 Majstor mi je rekao da je moj TDM odavno zreo za veliki servis... zamena lanca bregaste, spanera, stelovanje ventila... jos je nesto objasnio ali ja nisam zapamtio. 

 Motor je presao 107 hiljada i ne verujem da je ista radjeno osim redovnih zame a ulja i filtera.

   Majstor ne moze sada da ga uzme u rad ali bih ja poceo da pribavljam sve sto je potrebno za dobro sredjivanje masine.

  Prvo, gde kupovati lanac bregaste i koji je najbolje da trazim? Verovatno ima kvalitetnijih i onih drugih, mene zanimaju ovi prvi.

 Drugo, vredeo bi mi svaki savet i objasnjenje oko toga sta bi jos trebalo da kupim, gde to da kupim i koji proizvodjaci 

 Znam da ce ovo nekoga da smara ali takodje znam i da ovde ima ljudi koji su voljni uvek da pomogni

  

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što je zreo? Da li se čuje lanac ili španer? Ne menja se to tek tako. Za podešavanje ventila mora da se premere pločice pa da se poruče tek onda. TDM ima 5 ventila po cilindru. Možda bude trebalo nekoliko, možda ni jedna. Kad demontiraš poklopac ventila, treba da staviš nov dihtung. Sinhronizaciju usisa, eventualno čišćenje usisa, to je sve laganeze i treba odraditi svakako.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ljudi potdeban mi je savet.
 Majstor mi je rekao da je moj TDM odavno zreo za veliki servis... zamena lanca bregaste, spanera, stelovanje ventila... jos je nesto objasnio ali ja nisam zapamtio. 
 Motor je presao 107 hiljada i ne verujem da je ista radjeno osim redovnih zame a ulja i filtera.
   Majstor ne moze sada da ga uzme u rad ali bih ja poceo da pribavljam sve sto je potrebno za dobro sredjivanje masine.
  Prvo, gde kupovati lanac bregaste i koji je najbolje da trazim? Verovatno ima kvalitetnijih i onih drugih, mene zanimaju ovi prvi.
 Drugo, vredeo bi mi svaki savet i objasnjenje oko toga sta bi jos trebalo da kupim, gde to da kupim i koji proizvodjaci 
 Znam da ce ovo nekoga da smara ali takodje znam i da ovde ima ljudi koji su voljni uvek da pomogni
  
Ne znam odakle si.
Ima Boban servis u Pančevu, može sve da ti nabavi od delova i da ti sredi motor.
Dosta ih je uradio.
MOTOSERVISBOBAN.WEEBLY.COM

Moto servis boban prodaja delova i opreme


Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

A možeš i ovde kod Bokilića

R.TAPATALK.COM

Moto servis Bokilić se bavi popravkama svih vrsta motocikala i prodajom raznih moto delova. Nalazi se u Novoj Pazovi. Kontakt telefon: 063/697-094


Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Zamenjene opruge uz nov dihtung, lamele odlične. Promenjeno ulje i filter, napravili nekih 500 km.

 

Na red je došla zadnja guma. Ako može neka preporuka, šta se pokazalo optimalno za TDM.

 

Pozdrav.

1000009921.jpg

1000009922.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

@Alekre i @vidakn to "uho" je i meni puklo na jednoj strani, ali srećom ne vidi se i ne utiče na ništa jer šarafi čvrsto drže panel na mjestu. Inače, taj spoj sa maskom je loše riješen, a inače je loša kvaliteta plastika općenito. To je jedna od rijetkih zamjerki koju imam na taj inače odličan motor. @Alekre vidim da svako malo nešto plastificiraš, znači dostupno je to kod vas. Kod nas takvih meštara baš i nema, a oni koji to rade neće da se zajebavaju s takvim sitnicama. 😔

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 9. 4. 2024. at 21:37, salem je napisao:

Ljudi potdeban mi je savet.

 Majstor mi je rekao da je moj TDM odavno zreo za veliki servis... zamena lanca bregaste, spanera, stelovanje ventila... jos je nesto objasnio ali ja nisam zapamtio. 

 Motor je presao 107 hiljada i ne verujem da je ista radjeno osim redovnih zame a ulja i filtera.

   Majstor ne moze sada da ga uzme u rad ali bih ja poceo da pribavljam sve sto je potrebno za dobro sredjivanje masine.

  Prvo, gde kupovati lanac bregaste i koji je najbolje da trazim? Verovatno ima kvalitetnijih i onih drugih, mene zanimaju ovi prvi.

 Drugo, vredeo bi mi svaki savet i objasnjenje oko toga sta bi jos trebalo da kupim, gde to da kupim i koji proizvodjaci 

 Znam da ce ovo nekoga da smara ali takodje znam i da ovde ima ljudi koji su voljni uvek da pomogni

  

Većinu toga ti je rekao @Alekre. Znači, za ventile neznaš dok ne otvoriš i ne premjeriš treba li ih raditi. Ja sam na svom TDM nedavno mijenjao španer i lanac bregastih, jer se počeo čuti. Moj je zadnje je godište (2004) sa onim starim, ne baš dobro riješenim španerom. Preporuka ga je promijeniti za onaj sa novijeg modela TDM, koji je poboljšan i drugačije riješen.

Španer je inače skup, uglavnom su cijene po internetu preko 200 eur pa čak i do 250 eur. Ja sam bio uporan u traženju jeftinijeg rješenja😉 i slučajno našao jedan jedini preostali, naravno nov u Nizozemskoj kod dealera dijelovima "Boonstra Parts". Sada se oni zovu "Baboon". Netko ga je navodno krivo naručio i vratio. Bio je zapakiran u original ambalažu i očito nikad namontiran, (garancija prodavača, uz mogućnost povrata), samo je ambalaža bila pomalo zgužvana i prljava, ali je zato cijena bila samo 150 eur sa dostavom🙂. Lanaca imaš po internetu već od 30 eur sa besplatnom dostavom. Naravno ti su "no name", kineski , do originalnih koji su preko 80 eur + dostava. Ja sam našao kompromis i kupio sam prilično kvalitetni "Prox" za 70 eur sa uračunatom dostavom. Uglavnom, sada sve radi uredno.👍

IMG_20240227_154333_956.jpg

viber_slika_2024-02-17_09-44-24-073.jpg

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Gato said:

@Alekre i @vidakn to "uho" je i meni puklo na jednoj strani, ali srećom ne vidi se i ne utiče na ništa jer šarafi čvrsto drže panel na mjestu. Inače, taj spoj sa maskom je loše riješen, a inače je loša kvaliteta plastika općenito. To je jedna od rijetkih zamjerki koju imam na taj inače odličan motor. @Alekre vidim da svako malo nešto plastificiraš, znači dostupno je to kod vas. Kod nas takvih meštara baš i nema, a oni koji to rade neće da se zajebavaju s takvim sitnicama. 😔

 

Našao sam skoro čoveka koji to radi picikato sa kvalitetnim prahovima. Doduše lepo sam i platio, 50 evra za da kažem sitnice. Nego ajd, čim vidim da je nešto ružno, odmah saniram.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 9. 4. 2024. at 22:19, Alekre je napisao:

Što je zreo? Da li se čuje lanac ili španer? Ne menja se to tek tako. Za podešavanje ventila mora da se premere pločice pa da se poruče tek onda. TDM ima 5 ventila po cilindru. Možda bude trebalo nekoliko, možda ni jedna. Kad demontiraš poklopac ventila, treba da staviš nov dihtung. Sinhronizaciju usisa, eventualno čišćenje usisa, to je sve laganeze i treba odraditi svakako.

 

 

Cuje se klaparanje, presao 107 hiljada a jedan majstor mi je rekao da se lanac i spaner menjaju na 60 - 70 hiljada.

  Nije mogao da ga uzme sada, kaze tek na zimu.

  Ja bih pripremio sve od delova, zato i pitam ovde sta bi sve moglo i sta je sve potrosno a prilika da se uradi uz ovo ostalo.

  Za lanac i spaner me interesuje cije da trazim a da nije bas jeftini los kvalitet.

  Ne gledam da prodjem sto jeftinije nego trazim optimalnu varijantu sto se tice odnosa cena- kvalitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja