Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nego jedno pitanje nakon mojih 40 godina iskustva ( amaterskog ) sa motociklima je`l neko zateze tockove moment kljucem ili zatezete odrukativno. Ovo pitam sto sam primjetio na mom TDM-u kad bilo radi cega skidam zadnji tocak i ponovo ga stegnem ( osovinu )  odrukativno lancanik je kruto uvezan sa tockom da bi se nakon nekog vremena mogao pomjerati rukom ( razglimao )  lijevo-desno na osovini mozda cca 1cm kao da je lezaj dobio lufta,a u stvari nije posto sam radi toga svaki put pregledao lezaj u tijelu lancanika i nema lufta. Pa sad imam sumnju da ne stegnem dovoljno osovinu rucno na onih 10kg kako stoji u manualu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

ja i najmanji sraf moment kljucem

Па да, има се - курчи се. :)

 

Ми у кући немамо момент (кило) кључ а доста се шарафа (пољопривреда), тако да буде доста сломљених шрафова :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Факат ћу морати набавити.

Све некако, само се бојим да ми не оду до **рца ови доле што се одврћу/заврћу приликом мењања уља.

 

За ово остало, не бојим се да ће се одврнути, бојим се само да не пукне :)

 

 

Р.Ѕ узгред, на колико се они стежу, ближи се замена :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nego jedno pitanje nakon mojih 40 godina iskustva ( amaterskog ) sa motociklima je`l neko zateze tockove moment kljucem ili zatezete odrukativno. Ovo pitam sto sam primjetio na mom TDM-u kad bilo radi cega skidam zadnji tocak i ponovo ga stegnem ( osovinu )  odrukativno lancanik je kruto uvezan sa tockom da bi se nakon nekog vremena mogao pomjerati rukom ( razglimao )  lijevo-desno na osovini mozda cca 1cm kao da je lezaj dobio lufta,a u stvari nije posto sam radi toga svaki put pregledao lezaj u tijelu lancanika i nema lufta. Pa sad imam sumnju da ne stegnem dovoljno osovinu rucno na onih 10kg kako stoji u manualu. ;)

Ostarilo pa oslabilo :)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Osigurač je bio na trećoj od gore (mislim da je to sredina), sada je na drugoj i može još jedan stepen da se pomeri na dole.

Inače sam skinuo poklopce karburatora i sve to odradio bez skidanja samih karburatora - malo j..en zahvat.

Položaj igle bi i trebao da bude na 3. podeoku. Ako ti sad na 2. bolje radi, to je znak da su ti malo potrošene ili igle ili emulzione tube (pre bih rekao ovo drugo, česće se potroše).

Inače, i kod mene su (kad sam ga kupio) bile igle na 2. podeoku i tu je lepše radio. Juče su mi stigle (skoro) nove emulzione tube od Bokilića i još neke sitnice za karbove (koje su kod mene bile dotrajale), pa sam to sve zamenio. Opet kiša zeza pa nisam išao na test vožnju. 

Meni je bilo čudno kad mi je kolega bdada rekao da za 12 minuta skine sve da bi došao do karbova, ali posle ovih mojih radova oko karbova, sada i ja za nekih 15 min sve komplet skinem da dođem do karbova (plastike, masku, rezervoar, akumulator, kućište akumulatora, kutiju filtera za vazduh...) praksa je čudo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

pozdrav svim TDM Tourerima....recite mi koje gume da uzmem , kupim za tdm za putovanje, leto, kisu ,krivinu....i ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

pozdrav svim TDM Tourerima....recite mi koje gume da uzmem , kupim za tdm za putovanje, leto, kisu ,krivinu....i ostalo

Ja vozim na dunlop roud smart, sasvim su OK, po kiši niam probao jer tad i ne vozim

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

pozdrav svim TDM Tourerima....recite mi koje gume da uzmem , kupim za tdm za putovanje, leto, kisu ,krivinu....i ostalo

Ja vozim na dunlop roud smart, sasvim su OK, po kiši niam probao jer tad i ne vozim

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Prosle sezone vozio Dunlop Road Smart 2,odlicno su se pokazale, sad sam stavio Michelin Pilot Road 3 i takodje dobro drze.. Cena je slicna.. A ako imas para stavi Pirelli Angel GT i ne razmisljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

На оном нашем скупу тдм-ова сам приметио да највише вози на Мichelin Pilot Road.

Кривине добро држи, још нисам возио по киши, мада текстура гуме обећава.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

gde da se kupe i po kojoj ceni...

 

                           Pilot Road 3

                           Dunlop road smart 2

                           Pirelli angel GT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

PR3 је био око 240е, данлоп слично, док је пирели мало скупљи, мислим да беше око 270е.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

ok hvala....google sve zna... :)  nabudzicemo vec nesto samo da stavim bocne kofere i pravac GRCKA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Juce i danas sam napravio izduvnu granu umesto srednjeg lonca. Malo me namucila prirubni deo na Y racvu, ali sam i to uspesno sredio. Rezultat: malo dublji zvuk na topovima i generalno malko glasnija masina...:D

Ovako to izgleda:post-17175-0-03232300-1465139655.jpg

post-17175-0-49147300-1465139680.jpgpost-17175-0-33800400-1465139706.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Juce i danas sam napravio izduvnu granu umesto srednjeg lonca. Malo me namucila prirubni deo na Y racvu, ali sam i to uspesno sredio. Rezultat: malo dublji zvuk na topovima i generalno malko glasnija masina... :D

Ovako to izgleda:attachicon.gifIMG_20160605_164632.jpg

attachicon.gifIMG_20160605_164648.jpgattachicon.gifIMG_20160605_164702.jpg

 

Samo si zaboravio staviti ( napraviti ) sredisnji nosac auspuha koji mnogo znaci, posto ces ovako imati vibracije grane i lonaca ( lonci na gumenim nosacima ) pa moze doci do pucanja sarafa u glavi motora. ;) A mogao si samo otvoriti sredisnji lonac, izvaditi katalizator i gotov posao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Juce i danas sam napravio izduvnu granu umesto srednjeg lonca. Malo me namucila prirubni deo na Y racvu, ali sam i to uspesno sredio. Rezultat: malo dublji zvuk na topovima i generalno malko glasnija masina... :D

Ovako to izgleda:attachicon.gifIMG_20160605_164632.jpg

attachicon.gifIMG_20160605_164648.jpgattachicon.gifIMG_20160605_164702.jpg

Samo si zaboravio staviti ( napraviti ) sredisnji nosac auspuha koji mnogo znaci, posto ces ovako imati vibracije grane i lonaca ( lonci na gumenim nosacima ) pa moze doci do pucanja sarafa u glavi motora. ;) A mogao si samo otvoriti sredisnji lonac, izvaditi katalizator i gotov posao. :)

Nisam hteo da diram srednji lonac, neka stoji za "ne daj Boze"... videcu kako ce se ovo ponasati pa ako ustreba, lako je dovariti nosace. A i topove cu menjati...samo da dodjem do vremena (citaj-novaca) da ih napravimo u Adi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Juce i danas sam napravio izduvnu granu umesto srednjeg lonca. Malo me namucila prirubni deo na Y racvu, ali sam i to uspesno sredio. Rezultat: malo dublji zvuk na topovima i generalno malko glasnija masina... :D

Ovako to izgleda:attachicon.gifIMG_20160605_164632.jpg

attachicon.gifIMG_20160605_164648.jpgattachicon.gifIMG_20160605_164702.jpg

Pozdrav svima :) Naime, interesuje me kako ce se ovaj poduhvat odraziti na potrosnju? Da li bez srednjeg lonca trosi manje, vise ili isto? i da li to nesto utice na sam agregat, tj da li steti i ako steti, u kojoj meri? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja mislim da potrosnja ne ide direktno proporcionalno otvaranju izduva, vec zbog toga sto motor "bolje rezi"  tj. sam jaci zvuk podize u nama adrenalin i vise zavrcemo gas, a samim tim eto i vece potrosnje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Baš tako Koko.

Na sva tri modela sam menjao topove i potrošnja se povećavam turiranjem na semaforu i teranjem u više obrtaje kako bi se čuo pravi zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Juce i danas sam napravio izduvnu granu umesto srednjeg lonca. Malo me namucila prirubni deo na Y racvu, ali sam i to uspesno sredio. Rezultat: malo dublji zvuk na topovima i generalno malko glasnija masina... :D

Ovako to izgleda:attachicon.gifIMG_20160605_164632.jpg

attachicon.gifIMG_20160605_164648.jpgattachicon.gifIMG_20160605_164702.jpg

Daj fotku celog motora, da vidimo kao izgleda ceo, a ne samo da gledamo farbu za sulundare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mislim da ima i toga, ali otvoris izduv pa motor vise dise lakse u jednom pravcu. Onda prestelujes karbove a bi sve bilo kako treba i eto malo vece potrosnje. A onda i stavis kn jer izduv koji dise ultimativno ishte filter vazduha koji ima malo vecu propusnost i to ti igrarije :D

I po neki konjic pride, kome znaci

 

To je teorija,a praksa je nesto drugo. ;) Motor trosi onoliko koliko ga hranis, ne moze potrositi vise nego onoliko koliko mu das sa onim podesavanjem koje imas u trenutku zamjene izduva, sem kako rece i Joker,ako ga  bezveze turiras. E sad ako hoces da tjuniras motor i mjenjas karakteristike-snagu motora onda vrsis podesavanje karburatora-vece dizne, uglo palenja, uglo otvaranja i zatvaranja ventila..itd.itd. i samim tim ide i potrosnja gore, jer takvu masinu treba nahraniti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А мене занима шта се добија избацивањем средњег лонца на фабричке (затворене) ауспухе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja