Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Нешто ми делује да много падне приликом паљења.

 

Ја пратим преко волтметра што сам извукао на таблу, и доста ми варирају вредности. Једном сам упоређивао са унимером и тачан је.

 

Р.Ѕ сад видим Бранков пост, и ово је доста важно. Ја рачунам само вредности са упаљеним кратким светлом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jeste li mjerili punjenje sa upaljenim svjetlom. :zbunjen:

Kad upalis svetlo padne za 0.1v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мени са упаљеним кратким 1х90w у вожњи варира од 13,8-9 до 14,2-3.

 

Са упаљеним дугим 2x100w, варира у истом интервалу само 1v испод.

Знам, не ваља, али та дуга користим само кад желим дан испред себе. И са овим кратким могу лепо да возим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Мени са упаљеним кратким 1х90w у вожњи варира од 13,8-9 до 14,2-3.

 

Са упаљеним дугим 2x100w, варира у истом интервалу само 1v испод.

Знам, не ваља, али та дуга користим само кад желим дан испред себе. И са овим кратким могу лепо да возим.

Ne valja tebi regler,kada bi stavio normalne sijalice imao bi min. 17 v punjenje     :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Majice:

Nick/veličina/količina
01 Alekre 2 kom
02 Joker 5XL 5 kom (2 x crna2 x siva1 x bela)     PLATIO
03. Astral 2xl 2 kom                    - Плаћено
04. zocist XL 3 kom                    - Плаћено
05. thepainkiller muske L 2 kom, zenske XL 1 kom. 
06. Vlada malinoa XL 2 kom       - Плаћено

07. Strider 2XL 3 kom
08 Demro.st XL 2 kom crne

09. Dudic90 - 2 muške majice XL, 1 ženska majica L

10. Arpad72 - crna muška XL 1kom, crna muška L 1kom, ženska bela M 1kom  - Плаћено

11. bdada  - XXL 1kom.     M 1kom. zenska                            - Плаћено

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na slavini je rezerva ono naj vislje levo kada gledas sa prednje strane slavine a iz rezervoara cini mi se prednje,pogledaj u rez. lakse ti je. To je za rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zna li neko koje crevo od rezervoara gde ide na slavinu na 3vd? Ne znam da li sam obrnuo ta dva creva sto idu na slavinu...

 

Ako si skidao rezervoar nisi trebao odvajati crijeva od slavine za gorivo, mogao si samo odsrafiti dva sarafa M5 sto drze slavinu za ram i sve sa rezervoarom dici i izvuci slavinu goriva. Ovo pisem iz iskustva posto sam i ja prvi put kao ti odvajao crijeva od slavine ( pretpostavljam da je to u pitanju ) pa sam pogresno spojio, ali nije bilo strasno samo na otvorenom bila rezerva i obrnuto. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Branko, koristio sam izopropil alkohol, mekanu cetkicu na ceonoj brusilici pa onda posle nokte i neko plasticno sranjce. Fora je samo da grebes necime sto ima manju strukturnu cvrstinu od aluminijuma. Moze i malo autosol paste, samo je jako jebeno zavuci bas tu pa jos posle mora i da se cisti pasta detaljno. Uradio sam to na jednoj polovini kljesta, i pdustao od taktike

 

Cetkica za zube i mama za sve WD40 odradili posao na ciscenju skJame na klipovima zadnjih kljesta. Posto je bilo oblacno i tamno u garazi, a svjetlo se pali na vremenski salter ( zajednicka garaza u podrumu zgrade ) ostavio sam za sutra postavljanje plocica zbog onih *ebenih osiguracica na drzacima ( osovinicama ) plocica da mi gdje ne frknu prilikom montaze, pa si onda mogu pojesti 00 trazeci ih po garazi. :D

 

DSC00115.jpg

 

DSC00121.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Zna li neko koje crevo od rezervoara gde ide na slavinu na 3vd? Ne znam da li sam obrnuo ta dva creva sto idu na slavinu...

Ako si skidao rezervoar nisi trebao odvajati crijeva od slavine za gorivo, mogao si samo odsrafiti dva sarafa M5 sto drze slavinu za ram i sve sa rezervoarom dici i izvuci slavinu goriva. Ovo pisem iz iskustva posto sam i ja prvi put kao ti odvajao crijeva od slavine ( pretpostavljam da je to u pitanju ) pa sam pogresno spojio, ali nije bilo strasno samo na otvorenom bila rezerva i obrnuto. :jee:
Tako i ja skidam...ali kada sam onomad skidao masinu da je nosim kod Bokilica, tada sam sve rasturao i menjao sva creva pa sam onda pomesao...sada sam i to ispravio...

Hvala na pomoci...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ovaj moj TDM mi opasno ide na zivce...

Juce samo prepakujem creva na slavini, bez skidanja rezervoara i bilo cega osim slavine. Jutros da upalim i da idem na posao, a on upali i radi samo na jednom cilindru. Ni za lek nece da proradi na drugom. Samo sam ga parkirao nazad u garazu i otisao autom na posao. Nemam vise zivacavda ga popravljam...na korak sam od toga da ga bacim u oglasnik i da ga se resavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 506 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Magna vf 750C

Ovaj moj TDM mi opasno ide na zivce...

Juce samo prepakujem creva na slavini, bez skidanja rezervoara i bilo cega osim slavine. Jutros da upalim i da idem na posao, a on upali i radi samo na jednom cilindru. Ni za lek nece da proradi na drugom. Samo sam ga parkirao nazad u garazu i otisao autom na posao. Nemam vise zivacavda ga popravljam...na korak sam od toga da ga bacim u oglasnik i da ga se resavam...

Imao sam taj problem posle zamene komplet dizni i tuba na karburatoru. Drugo grlo proradi tek na 2,500 - 3000 r/m. Jedan poznati majstor se zezao sa karbom mesec dana, skidao ga 8 puta - i nista, isto. Onda je majstor Bokilic uzeo stvari u svoje ruke i sad prede kao mala maca a trosi od 4,8 - 5,3 na otvorenom. :takoje: To je moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Najsmesnije od svega je to sto taman sredim jednu stvar, a ono se pojavi druga...

Ja bih najradije voleo da mogu otici do Bokilica, ali mi ni vreme, ni finansije ne dozvoljavaju da odem do njega u skorije vreme. A i on je zauzet haos.

U motor sam ulozio preko 600 evra od kupovine, zenim se za mesec dana, radimo renoviranje kuce, buduca zena zbog tog motora mi skace po glavi svaki dan jer ja non stop ulazem u njega. A motor mi treba, radim na poslu udaljenom desetak km. Auto je caletov, ne mogu ga uzimati svaki dan. Zato ja to sam i pokusavam da sredim i dokucim. Teneru dok sam imao uradio sam joj polugeneralnu potpuno sam. Nastelovao joj karb ocas posla. Isla kao zmaj. Potrosnja bila smesna. A ovaj TDM mi kida zivce od novembra meseca. Ne prodje dan da nesto ne treba da cackam i sredjujem oko njega. Polako se kajem sto sam ga uopste i kupovao. Bolje da sam vozio Teneru bez ikakvih problema, a ove pare sto sam ulozio u TDM da sam neki autic zeni kupio i svi bi bili sretni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 506 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Magna vf 750C

Najsmesnije od svega je to sto taman sredim jednu stvar, a ono se pojavi druga...

Ja bih najradije voleo da mogu otici do Bokilica, ali mi ni vreme, ni finansije ne dozvoljavaju da odem do njega u skorije vreme. A i on je zauzet haos.

U motor sam ulozio preko 600 evra od kupovine, zenim se za mesec dana, radimo renoviranje kuce, buduca zena zbog tog motora mi skace po glavi svaki dan jer ja non stop ulazem u njega. A motor mi treba, radim na poslu udaljenom desetak km. Auto je caletov, ne mogu ga uzimati svaki dan. Zato ja to sam i pokusavam da sredim i dokucim. Teneru dok sam imao uradio sam joj polugeneralnu potpuno sam. Nastelovao joj karb ocas posla. Isla kao zmaj. Potrosnja bila smesna. A ovaj TDM mi kida zivce od novembra meseca. Ne prodje dan da nesto ne treba da cackam i sredjujem oko njega. Polako se kajem sto sam ga uopste i kupovao. Bolje da sam vozio Teneru bez ikakvih problema, a ove pare sto sam ulozio u TDM da sam neki autic zeni kupio i svi bi bili sretni...

Da si zeni kupio autic sa kime bi se onda vozio na motoru!? Plus ulaganje u autic koji si platio 600e, sta mislis koliko bi bilo? :stabre: Ovako, sacekaj svadbu pa posle od dela parica koje dobijete odvojis 50-ak evrova, odes do Bokilica i sredis karb, pa onda uzivas sa gospodjom krstareci po lepoj nasoj ili nekoj drugoj zemlji. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

evo ja sa javljam ponovo  nista nisam radio na motoru osim ulja drzim se izreke ne cackaj tamo gde ne moras  nikad mi nije stao a sto kolega je vec promenio sve i svasta   a po meni nista nije bilo poztrebno kakav karburator i ostale zajebancije  lepo sam reko diskovi i treca brzina i nista vise   kolege mogu da potvde da sam ih na auto putu u madjarskoj ostravio daleko iza sebe i da se kazaljka popelja na 185 km  i sve bilo ok neznam nije mi jasno sta Boris radi .. neko pomisliti da sam uvalio kršinu al nije tacnorno vec memrzi da citam kritike upucene na racun mog bivseg motora  nista lose nisam mislio ovim mojim javljanjem pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

evo ja sa javljam ponovo  nista nisam radio na motoru osim ulja drzim se izreke ne cackaj tamo gde ne moras  nikad mi nije stao a sto kolega je vec promenio sve i svasta   a po meni nista nije bilo poztrebno kakav karburator i ostale zajebancije  lepo sam reko diskovi i treca brzina i nista vise   kolege mogu da potvde da sam ih na auto putu u madjarskoj ostravio daleko iza sebe i da se kazaljka popelja na 185 km  i sve bilo ok neznam nije mi jasno sta Boris radi .. neko pomisliti da sam uvalio kršinu al nije tacnorno vec memrzi da citam kritike upucene na racun mog bivseg motora  nista lose nisam mislio ovim mojim javljanjem pozdrav

zasto da  se steluje karburator dva tri puta za ppolagodine...uopste nije bilo potrebno----zasto menjati creva nista nije curilo...  barem kod mene bilo sve suvo stvarno Dodje mi dsa kazem donesi ga i uzmi moj tdm  al sigurno i na ovome mome nista ne valja pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

evo ja sa javljam ponovo  nista nisam radio na motoru osim ulja drzim se izreke ne cackaj tamo gde ne moras  nikad mi nije stao a sto kolega je vec promenio sve i svasta   a po meni nista nije bilo poztrebno kakav karburator i ostale zajebancije  lepo sam reko diskovi i treca brzina i nista vise   kolege mogu da potvde da sam ih na auto putu u madjarskoj ostravio daleko iza sebe i da se kazaljka popelja na 185 km  i sve bilo ok neznam nije mi jasno sta Boris radi .. neko pomisliti da sam uvalio kršinu al nije tacnorno vec memrzi da citam kritike upucene na racun mog bivseg motora  nista lose nisam mislio ovim mojim javljanjem pozdrav

zasto da  se steluje karburator dva tri puta za ppolagodine...uopste nije bilo potrebno----zasto menjati creva nista nije curilo...  barem kod mene bilo sve suvo stvarno Dodje mi dsa kazem donesi ga i uzmi moj tdm  al sigurno i na ovome mome nista ne valja pozdrav

 

Onda ti Janko,stvarno, ili ne znaš kako TDM treba da radi i ide ili je nešto drugo po sredi. Već sam pisao šta je bilo sve problematično na njemu...ne želim da se ponavljam. Moja je greška što nisam sve odmah proverio kada sam kupovao. Ovaj TDM je imao mnooogo više problema nego što se okom videlo. Ja ne želim da mi motor ide kao baba u invalidskim kolicima, a ima 850 kubika. Jbt, moja Tenera je išla bolje i lepše radila nego ovaj TDM, a ima 600 kubika i dosta konja manje...

Iz prethodnih tvojih postova zaključujem da ti ovaj TDM i nisi vozio preko 120 na sat i nije ti ni bilo bitno što ima knedlu na 2000 obrtaja, što je potezao kao APN-ac na plin... I nije mogao preko 150 da ide (ja sam ga probao odma posle kupovine od tebe)...

Posle male intervencije Bokilića je odmah prodisao punim plućima, ali pošto je Bokilić ispred sebe imao samo karbove, nismo sve uštelovali na mašini i u radu, a trebalo je i onda ne bih imao ove probleme. 

Inače, creva sam menjao jer je jedno puklo prilikom prvog skidanja rezervoara (toliko o tome koliko su bila dobra), i zato sam odmah uzeo sva creva nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

 

Branko, koristio sam izopropil alkohol, mekanu cetkicu na ceonoj brusilici pa onda posle nokte i neko plasticno sranjce. Fora je samo da grebes necime sto ima manju strukturnu cvrstinu od aluminijuma. Moze i malo autosol paste, samo je jako jebeno zavuci bas tu pa jos posle mora i da se cisti pasta detaljno. Uradio sam to na jednoj polovini kljesta, i pdustao od taktike

Cetkica za zube i mama za sve WD40 odradili posao na ciscenju skJame na klipovima zadnjih kljesta. Posto je bilo oblacno i tamno u garazi, a svjetlo se pali na vremenski salter ( zajednicka garaza u podrumu zgrade ) ostavio sam za sutra postavljanje plocica zbog onih *ebenih osiguracica na drzacima ( osovinicama ) plocica da mi gdje ne frknu prilikom montaze, pa si onda mogu pojesti 00 trazeci ih po garazi. :D

 

DSC00115.jpg

 

DSC00121.jpg

A jesi otvarao celjusti?

 

 

Nisam, samo sam skinuo sa nosaca ( dva sarafa ) posto mi je zadnji tocak bio skinu i prebacio preko desnog topa. Izvadio plocice i naprskao WD-om. Sacekao 2-3 minuta i opleo cetkicom ( najtvdjom sto sam nasao u kuci ) za zube. Tako 3-4 puta dok se klipovi nisu poceli sijati. Razupiracem ( kopija onoga i Louis-a ) vratio klipove uz otvorenu posudu za kociono ulje da smanjim otpor. ;) Medjutim napravio sam strasnu gresku koju sam svatio danas na poslu,a to je da sam stare plocice sinoc po izlasku iz garaze stavio u kesu sa prljavim krpama i bacio u kontejner pored zgrade,a na plocicama i one limice sto na njih nalijezu klipovi.  :grr:  Jedno zlo ne ide nikad samo, pa sam tako po povratku sa posla prvo navratio da potrazim kesu, ali moje kese sa krpama i plocicama nigdje iako nije praznjen kontejner.  >:(  Mozda su sakupljaci sekundarnih sirovina koji ranom zorom obilaze kontejnere bili brzi. :stabre: E sad, ako neko slucajno im te limice viska da mi proda ne bi bilo lose, posto sam danas odustao od stavljanja plocica zbog toga da probam nabaviti te limice ili da ih naptavim posto je to vjerovatno lim 0.5mm.  :zbunjen:  Ne znam sta je u stvari prava svrha ( samo predpostavljam ) tih limica, posto istih nema na prednjim disk plocicama.  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Na prednje celjusti ni ne idu fabricki, vec samo na zadnje, a ja mislim da su ti limici radi nivelacije pritiskanja klipa na plocicu posto su celjusti-kljesta fiksna, tocak-disk moze imati pomak u odnosu na poduznu osovinu motora prilikom spanovanja lanca. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja