Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za pocetal zaviri u rezervoar i lampom sijaj da vidis dali su obe cevcice dole tj jedna cevcica sa sitom na vrhu i dole kratko samo sito,a slavinu mozes rastaviti i pregledati mada ce tesko sta nju zaglaviti ako ima oba sita u rezervoaru i za kraj,bez uvrede,dali si dobro okrenuo na rezervu jer sam se i sam zeznuo pa vozio na rez. :lud: nisam gledao a okretao kracu stranu prema oznaci.

 

A slavina se lako rastavi,imas gumicu i platnu jednu,cist odlivak jedino gumica moze da ode

 

 

Hvala na sugestiji. Pokušavao sam da verglam na svim pozicijama i nije htio da upali. A bilo je 4 litra u rezervoaru još ( jer sam ga gurao do pumpe i krepao pritom :) ) i nasuo 14 litara okruglo.

 

 

E sad, interesantno je to da ja motor mogu da upalim kad je na poziciju rezerve sve dok ne dođe do 4 litra goriva u rezervoaru. Znači nikakav problem. E tu nešto ne štima.

 

Sad ću poslije vikenda da sjednem i da rastavim to da vidim o čemu se radi...

 

 

Možeš li mi samo pojasniti kako cijevi treba da stoje u rezervoaru ? Jedna na višoj a druga na nižoj poziciji ili kako ?

 

 

Hvala puno.

 

 

 

 

P.S. Buljavi je ipak u pitanju :)

 

Moguce da je neko nekada cackao oko toga pa ti zamenio mesta crevima na rezervoaru pa samim tim i na slavini su oznake kontra a mozda je i sito od rezerve zaprljano pa te zadnje 4L (3,5 rezerva na 3vd (buljavi)) ne mogu da prodju,moja preporuka je da skines i rezervoar i slavinu,sve lepo operes i ponovo slozis jer TDM tesko povuce gorivo kada ostane bez njega,moze uz jako dobar akomulator.

Na dnu rezervoara videces dva creva sto idu od slavine,skini ih odvrni dva srafa i izvuci holender napolje,operi sve dobro (i rezervoar kada je vec dole) i videces cevcicu sa sitom i samo malo sito(sve stoji na holenderu),zabelezi koje je gde pa kada budes vracao creva na onu sa cevcicom nabijas dovod a bez cevke tj samo sito tu ide crevo od rezerve,i slavinu rastavi,ocisti,kada je rastavis videces dve rupice manje i jednu vecu u obliku elipse ili bolje reci lici na smajlija,kada sastavis slavinu da bi znao koje crevo gde ide-duni u donji holender i okreni recimo na rezervu i gde izlazi vazduh tu spajaj crevo (ono sto je bez cevcice u rez.)

Ovako mozda izgleda komplikovano (ili sam ja zavijo) ali nije,videces kada rastavis,polako dan pred sebe i resices!

Ako zapne pisi,mi 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

 

E sad, interesantno je to da ja motor mogu da upalim kad je na poziciju rezerve sve dok ne dođe do 4 litra goriva u rezervoaru. Znači nikakav problem. E tu nešto ne štima.

 

A da li si probao da, tada kada ne mozes da upalis na rezervi, da okrenes slavinu za 180 stepeni i da onda probas da li ce da radi?

 

Ja sam (tek kada sam kupio TDM) prvi put kada sam se oslonio na rezervu na TDM-u ostao bez goriva... jednostavno nisam dobro pogledao kako treba da okrenem slavinu i vozio sam ubedjen da cu kada ostanem bez goriva jednostavno prebaciti na rezervu i nastaviti dalje. U stvari sam vozio sve vreme na rezervi i ispraznio sam rezervoar :lol:

 

Na slavinici ima mala strelica koja pokazuje na koju stranu treba da je okrenes (koju ja nisam video) a predpostavio sam pogresno gledajuci oblik slavinice ::):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Hvala na komentarima za deflektor. Posle probe shvatio sam da bi bilo 5+ da je vislji za 4-5cm ali i ovako je petca! Ladno mogu da dimim do 60-70kmh :) Zez je u tome sto sam deflektor postavio iznad fabrickog proreza na viziru sto i dalje salje dosta vazduha u nivo glave ali i sprecava pojavu vibracija zbog otezanja u delu na kome je montiran deflektor. U svakom slucaju, deluje, a cena prava sitnica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Hvala puno na komentaru. Kada napravim sve, javiću utiske kako je prošlo.

 

 

Veliki pozdrav iz Boke Kotorske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Grdelica
  • Motocikl: TDM 850, xt 660 z , MZ es175/2 , TDM 900

Nestalo mi je gorivo jednom na 3vd i jeste da teško ,gotovo nikako neće da povuče gorivo ....

Na forumima sam čitao svakojake cake ali mi se ni jedna nije svidela jer je zahtevala rasturanje....

Ja sam jednostavno dunuo u rezervoar pomoć u nekog debelog creva(skinuo navlaku sa birača od bajsa)i malo zadržao

rezervoar pod tim pritiskom.Motor je upalio iz cuga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Nestalo mi je gorivo jednom na 3vd i jeste da teško ,gotovo nikako neće da povuče gorivo ....

Na forumima sam čitao svakojake cake ali mi se ni jedna nije svidela jer je zahtevala rasturanje....

Ja sam jednostavno dunuo u rezervoar pomoć u nekog debelog creva(skinuo navlaku sa birača od bajsa)i malo zadržao

rezervoar pod tim pritiskom.Motor je upalio iz cuga.

 

Meni po tome onda mirise na to da ti ne radi benzinska pumpa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FJ 1200

Ja sam ostajao par puta bez goriva sa 3vd. Sipam zaverglam 5 sec, pauza 10 sec i na sledece verglanje od 5-6 sec. mi upali bez problema. Isto i u voznji par puta, prebacim na rezervu i posle nekog vremena prihvati. Pumpa za benzin je takva da tesko moze da crkne (ima plasticne membrane). Proveri vakuum crevce da negde nije labavo. To je moje skromno iskustvo. Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Poštovanje društvo, razmišljam na temu TDM-a. Da li mi neko može reći razlike sem estetskih izmedju 3VD i 4TX modela? Bolesti i mane, kao i prednosti jednog i drugog modela i na šta posebno obratiti pažnju pri kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

TDM ti se deli na 4 Generacije,

 

Prva generacija je 3VD ili ti po naski "buljavi", proizvodio se od 91-95, klipovi mu se krecu paralelno (radilica 360'), tj putuju zajedno, ima vakumsku benzinsku pumpu, analognu tablu, bilo je slucajeva da im j epucao ram, ali veoma retko, i nisam cuo da je toga bilo kod nas. ima posudu za ulje ispod sica u koju staje oko 2L ulja i tu se i proverava ulje Sauh mu se nalazi kod vrata volana (ako sam pogresio neka me neko ispravi, nisam celu noc oka sklopio) Kada mu se pojedu emulzione tube u karburatorima pocne da trosi benzin kao blesav 10L...

 

Druga generacija je prvi 4TX, proizvodio se od 96-98 sve je isto kao i prethodni model, osim sto su promenili radilicu u bloku (270'), sada jedan klip kasni za drugim za cetvrt kruga, modernizovali izgled, pojacali su vile, prethodni model je imao prednje vile 41mm, ovaj sada ima 43mm i bolji ram. Premestena je cantra za ulje iznad menjaca, tako da se sada ulje kontrolise na okcetu koje se nalazi na desnoj strani motorcikla, sauh je premesten na komande na levoj strani kormana Pati od istog problema kao i prethodni sa gorivom. I na ovom i na prethodnom modelu se na tabli nalazi merac temperature agregata, a gorivo meris stapom, muckanjem motora ili pravilnom upotrebom slavinice za rezervu koja se nalazi na levoj strani motorcikla. U faru sa leve strane se sada nalazi projektor za oboreno svetlo, a za dugo je i dalje standardno senilo.

 

Treca generacija se proizvodila od 99-02, ima digitalnu tablu, nema sajlu kilometraze, vakumsku benzinsku pumpu su zamenili elektricnom pumpom, na tabli su izbacili pokazivac temperature, ali su zato ubacili pokazivac goriva i lampicu za rezervu koja se pali na 3.1L goriva u rezervoaru, izbacena je slavina za rezervu. Dobio je i taster za sva 4 migavca. Dobio je drugi set lancanika, prethodna dva modela su imala odnos zubaca 17/42, a ovaj je dobio 16/43.

 

Cetvrta generacija je TDM 900 koji se proizvodio od 2002 do skoro, bar sam cuo da je prestala proizvonja prosle godine, mozda je pogresna informacija. Navodno su resene sve boljke koje je imao 850, ali iskreno ovaj model ako bih kupovao sad bih kupio nov nego polovan jer je cena pala na oko 7000eur. Izbaceni su karburatori i mali je dobio ubrizgavanje.

 

Subjekivni osecaj kada sednes da vozis bilo koji od navedenih modela (je bar po mom misljenu i osecaju) IDENTICAN.

 

E sad sve ovo sto sam naveo je totalno nebitno, jer ono sto je bitno jesta koji se model tebi dopada i da pokusas da provalis da li i koliko trosi ulje, TDM 850 je poznat po tome, da li je do kilometraze ili konstrukcije agregata ni veci umovi ne znaju. Ako budes hteo nesto vise da znas o TDM-u pusti mi porukicu , pa cu ti proslediti link, da ne pisem ovde, nije uredu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ima li neko ideju gde bih mogao da nadjem plocice za stelovanje ventila ili nekoga ko to moze korektno da mi uradi? 0zbunjen.gif

 

Bokilic iz Nove Pazove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FJ 1200

Ima li neko ideju gde bih mogao da nadjem plocice za stelovanje ventila ili nekoga ko to moze korektno da mi uradi? 0zbunjen.gif

 

Bokilic iz Nove Pazove.

 

 

Hvala 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

@ Lucky Vladano, nije bio moj već od mog prijatelja ali koliko smo vremena provodili zajedno i vozili se i razmenjivali motora, kao da je bio moj, a 3 VD nikada nisam vozio pa me zato interesuju razlike.... pri tom se nikada nisam extremno interesovao za TDM-a a sada stisnut finansijama i razvučen izmedju želja i mogućnosti pokušavam da spojim ne spojivo......

 

Sada gledam neke 3VD-ove koji se mogu naći za oko1500e pa me interesuju nedostatci navedenog modela u odnosu na sledeći tj na 4TX sa kojim sam prešao izvesnih kilometara, kod TDM-a 4TX mi se svidelo kako poteže, sa krajnjom brzinom bih se pomirio. Ono što mi je smetalo je ležanje u krivinama, a manjom prednjom vilom kod 3VD mislim da će problem koji sam imao sa 4TX (osećaj koizanja prednjeg kraja iz temena krivine tj šireja putanje) biti još izraženiji..... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ Lucky Vladano, nije bio moj već od mog prijatelja ali koliko smo vremena provodili zajedno i vozili se i razmenjivali motora, kao da je bio moj, a 3 VD nikada nisam vozio pa me zato interesuju razlike.... pri tom se nikada nisam extremno interesovao za TDM-a a sada stisnut finansijama i razvučen izmedju želja i mogućnosti pokušavam da spojim ne spojivo......

 

Sada gledam neke 3VD-ove koji se mogu naći za oko1500e pa me interesuju nedostatci navedenog modela u odnosu na sledeći tj na 4TX sa kojim sam prešao izvesnih kilometara, kod TDM-a 4TX mi se svidelo kako poteže, sa krajnjom brzinom bih se pomirio. Ono što mi je smetalo je ležanje u krivinama, a manjom prednjom vilom kod 3VD mislim da će problem koji sam imao sa 4TX (osećaj koizanja prednjeg kraja iz temena krivine tj šireja putanje) biti još izraženiji..... :(

 

Msm da dimenzije prednje vile nema veze koliko samo stanje tj podesenost,kolicina i viskozitet ulja u njoj.

Meni je momak iz SM uradio hromiranje (ostecena od soli) semeringe i ulje,sve fabricki i extra lezi u krivinama ali taj osecaj sam imao kada mi je zadnja guma bila 160,sa fabrickih 150 razlika u voznji tj krivinama je ogromna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Grofe ako se odlučiš za 3VD gledaj da uzmeš 94-95 god.

 

Ima razlike u rezervoaru, sedište, regler, i još poneka sitnica koje nisu od velikog značaja ali po meni naj bitnija razlika je u debljini prednjih štapova kod pomenutog godišta.

 

Do 93-94 je 39mm 94-95 41mm (pišem iz glave)

 

Ja sam imao isti problem sa prednjim krajem koji sam delimočno eliminisao zamenom ulja msm 7 i obavezno dobra guma.

 

Na zadnjem kraju sam imao osećaj nekog uvijanja koji se dešavao samo kada je skroz rasterećen 1neznam.gif dok sa dvoje i bočnim koferima toga nema.

 

Kao i svaki motor u početku dok ga ne upoznaš mogući su manji osećaji nelagodnosti kao težište koje je više napred, mali rezervoar, fabričko neudobno sedište, potrošnja 1mda.gif i sve to prevazidješ sa tim motorom lepo ćeš se navozati, nema nekih dečijih bolesti u odnosu na druge proizvodjče te klase.

 

Šta da ti kažem a da ti to već neznaš ako se odlučiš za 3VD zovni brate pa idemo do detalja 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Da se nadovezem na kolegu drillinga, jos par mana 3VD modela su i nizak vizir za vise vozace, nedostupan akumulator, svecica i ono sto meni licno smeta zbog aftermarket stendera kacim ivicnjak... E sad prednosti su vec malo brojnije ali ako dozvolite subjektivno gledano, u odnosu na Pegasa: bolji kontakt sa motorom, pa samim tim i cestom, manje vibracija, fleksibilniji rad motora, sira silueta (lakse se uocava), daleko bolje lezi u krivinama (posebno sa novim gumama u sta sam se licno uverio u zadnjih par dana) i na kraju mozda i najveca prednost niza cena odrzavanja i bolja dostupnost delova

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Grdelica
  • Motocikl: TDM 850, xt 660 z , MZ es175/2 , TDM 900

Ugrabih lepo vreme prošlog vikenda te se dadoh na put :moto3:

Čudo je ovo od motor...samo to mogu da kažem

Grdelica-Pirot-Kalna-Vrtovac 12o km krivudavog puta i čarobne prirode.

 

IMG_7668.jpg

 

IMG_7672.jpg

 

IMG_7679.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Za razliku od onog budjavog CASTROL-a, gde sam imao utisak kao da menjac radi "na suvo", a leva noga mi se nabildovala od menjanja brzina 1hmm.gif menjac sa REPSOL-om radi kao sat, a brzine se saltaju kao kroz puter :takoje:

Kako znam? PA, DANAS SAM USPEO DA PROVOZAM MOTOR !!! :jee1:

Istina, ne vise od 500-tinak metara, ali po ovakvom kijametu i to je veliki uspeh, zar ne? :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

A kako radi ,,SAR.. ? :zbunjen: I sta ti je to SAR? :neznam:

Bre Lacky, u dobar motor mora dobro, a ne jeftino, ulje sa rasprodaje! :aha:

I svaka ti cast na danasnjoj voznji. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Izvinjavam se, ispravio sam, saR=saT. Sta cu kad brzo kucam a ne vidim dobro :neznam: pogotovu po mraku :lol:

Ma nista posebno, obrnuo oko bloka. Ipak, dovoljno za celovecernji osmeh od uva do uva :aha:

 

Sto se ulja tice, kada sam kupovao CASTROL prosle godine u LOUIS-u, vodio sam se time da se SVOJEVREMENO nista drugo u japance i ostale ozbiljne motore nije ni sipalo nego samo CASTROL GTX3.

Ekka mistejka aj mejka... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja