Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Pozdrav ljudi. Moze li me neko savjetovati koliki luft treba da bude na pogonskom lancu. Imam motor vec 3 godine i nisam to dirao ni jednom. Ne mogu da nadjem online podatak. U pitanju je 850-3VD model.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pozdrav ljudi. Moze li me neko savjetovati koliki luft treba da bude na pogonskom lancu. Imam motor vec 3 godine i nisam to dirao ni jednom. Ne mogu da nadjem online podatak. U pitanju je 850-3VD model.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Evo ti ovo,mozda ti pomogne.

1996_service.pdf

Yamaha_TDM850_96_service.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Izvestaj sa lica mesta: bice jos probnih voznji... :nanana::lol:

 

Pocecu da sumnjam u ono Tako Dobar Motor! :staa: Videcemo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Koji su simptomi kada ode hard guma,u petoj kada vozim konstantno npr 120 trza malo,u cetvrtoj mnogo manje a u ostalim nista!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Hard gumu jednostavno proveriš kada je motor u mestu na ćopavoj gurneš lančaanik napred nazad, ako ima lufta 1neznam.gif menjaj.

 

A oseti se i na malim obrtajima npr drugom ideš polako oduzmeš gas do kočenja motorom pa dodaš i ako osetiš trzaj to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ima lufta ali malo mozda 2mm(msm mozda to i nije malo ako nesme imati uopste),karburatore sam iznivelisao,sinhronizovao,podesio vazduh,filter nov (vazduha i benzina),svecice nove,kape kablovi,razvodni lanac nov,iglice bile na drugom zarezu i spustim na treci,jedino sto sam dobio da ide strasno,potrosnja na otvorenom 5 grad-cepanje 7 pogonski lanac dobar,prosle godine nov stavljen sada naspanovan na 4.5 cm (gore-dole) ravnomerno ubrzava u svim brzinama(pri kocenju motorom nema pucanja) pa se nadam da nije CDI, ali stalno ima te trzaje u petoj kada je rasterecen,ne mogu voziti npr 120-130 konstantno,moram lagano dodavati pa oduzimati gas,strasno neprijatno na pravcu a auto-put uzas,vise neznam sta bih pokusao!? 0stabre.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif1grr.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Prvo pitanje, da li te zeza na ubrzavanju, tj. da li prekida kada ubrzavas ili samo kada trebas da odrzavas konstantnih 120-130+km/h?

Da li si proverio onaj veliki dzek na TCI-u? Upali motor i uhvati se za svaku zicicu ponaosob i drmusaj, ako pocne da prekida eto ti problema, tako je mene zezala jedna zicka iz tog velikog dzeka, pa mi se desilo da se ugasi motor u sred voznje ili da prekida/trokira...

Ako nista od navedenog ne upali, navataj nekoga da ti da TCI od ispravnog TDM-a pa probaj tako, ako opet isto radi, po mom misljenju su ti sledece ili bombine+kablovi ili kontakt brava zeza, hoce i to... Ako ne nadjes nikoga za probu TCI-a, kontaktiraj mene, dodji pa cemo da se igramo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nema nikakvih prekida kada ubrzava niti se gasi,sve te zice tj uopste sve kontakte na motoru sam cistio i po potrebi klemice dotezao zbog prljavstine,drmusanja... to inace proverim sa vremena na vreme,znaci samo kada treba da odrzavam brzinu to se desava,u petoj je naj izrazenije,u cetvrtoj dosta manje u svakom slucaju hvala,provericu i TCI a trebao bih dolaziti uskoro u Bg pa se javim 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Nije fabricki cajger, raspitaj se zasto... A ako je stvarno 2000god, nema sajlu obrtomera, od 99 pa na dalje su digitalni cajgeri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Pozdrav svima.

 

Hocu ja još jednom da testiram kako funkcioniše rezerva na motoru, za ne daj bože, jer iako ga nikad ne ostavljam na rezervi, valja provjeriti da li radi ona slavina kako treba.

 

Ugasi se motor, i neće da povuče rezervu nema trika.

Uglavnom, ne vjerujem da može biti da se crijevo zapušilo, ali ću skinuti i vidjeti. E sad, ima li kakve filozofije oko te slavine ?Može li se remontovati ona ? Kapiram da može. Ne daje mi se sad 100 eura za taj dio. jer je najobičnija mehanika.

 

Ima li neko iskustvo s tim ?

 

U pitanju je "buljaš" 3VD 850 model :)

 

 

Pozdrav i hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za pocetal zaviri u rezervoar i lampom sijaj da vidis dali su obe cevcice dole tj jedna cevcica sa sitom na vrhu i dole kratko samo sito,a slavinu mozes rastaviti i pregledati mada ce tesko sta nju zaglaviti ako ima oba sita u rezervoaru i za kraj,bez uvrede,dali si dobro okrenuo na rezervu jer sam se i sam zeznuo pa vozio na rez. :lud: nisam gledao a okretao kracu stranu prema oznaci.

 

A slavina se lako rastavi,imas gumicu i platnu jednu,cist odlivak jedino gumica moze da ode

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Da se malo pohvalim...

Danas sam napravio i montirao defllektor za vizir... sve je rucni rad

:)

 

Priprema pleksija

post-13845-0-05066100-1396529692_thumb.jpg

Premeravanje i busenje rupa na viziru (e ovde sam se oznoio)

post-13845-0-95111900-1396529941_thumb.jpg

Provera

post-13845-0-94637100-1396530006_thumb.jpg

Montirano

post-13845-0-95803000-1396530041_thumb.jpg post-13845-0-51324900-1396530074_thumb.jpg post-13845-0-23727900-1396530128_thumb.jpg

 

I kako vam izgleda, komentari?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Da se malo pohvalim...

Danas sam napravio i montirao defllektor za vizir... sve je rucni rad

:)

 

Priprema pleksija

photo 5.JPG

Premeravanje i busenje rupa na viziru (e ovde sam se oznoio)

photo 1.JPG

Provera

photo 1.JPG

Montirano

photo 2.JPG photo 3.JPG photo 2.JPG

 

I kako vam izgleda, komentari?

 

Teško da ćeš sa time dobiti neku bolju zaštitu od vetra, kod TDMa to mora da ide dosta višlje.

 

Kod mene je bilo ovako

1375209_232616070230830_26368276_n.jpg

Sad nemam neku sliku izbiza ali ako hoćeš da služi u odnosu na tvoju visinu mora da se podigne 17-18 cm višlje od fabričkog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Rekao mi je Ivan-viziri da ima jedan (ako se ne varam za marku) MRA visoki za 40 eu za tvoj model. Ako mozes i hoces, zvrcni ga.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da se malo pohvalim...

Danas sam napravio i montirao defllektor za vizir... sve je rucni rad

:)

 

Priprema pleksija

post-13845-0-05066100-1396529692_thumb.jpg

Premeravanje i busenje rupa na viziru (e ovde sam se oznoio)

post-13845-0-95111900-1396529941_thumb.jpg

Provera

post-13845-0-94637100-1396530006_thumb.jpg

Montirano

post-13845-0-95803000-1396530041_thumb.jpg post-13845-0-51324900-1396530074_thumb.jpg post-13845-0-23727900-1396530128_thumb.jpg

 

I kako vam izgleda, komentari?

 

Extra 0takoje.gif ,slicno sam uradio ali sam pleksi prelepio crnom folijom za stopaljke,tamnija nijansa i uklopilo se u fabricku boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Za pocetal zaviri u rezervoar i lampom sijaj da vidis dali su obe cevcice dole tj jedna cevcica sa sitom na vrhu i dole kratko samo sito,a slavinu mozes rastaviti i pregledati mada ce tesko sta nju zaglaviti ako ima oba sita u rezervoaru i za kraj,bez uvrede,dali si dobro okrenuo na rezervu jer sam se i sam zeznuo pa vozio na rez. :lud: nisam gledao a okretao kracu stranu prema oznaci.

 

A slavina se lako rastavi,imas gumicu i platnu jednu,cist odlivak jedino gumica moze da ode

 

 

Hvala na sugestiji. Pokušavao sam da verglam na svim pozicijama i nije htio da upali. A bilo je 4 litra u rezervoaru još ( jer sam ga gurao do pumpe i krepao pritom :) ) i nasuo 14 litara okruglo.

 

 

E sad, interesantno je to da ja motor mogu da upalim kad je na poziciju rezerve sve dok ne dođe do 4 litra goriva u rezervoaru. Znači nikakav problem. E tu nešto ne štima.

 

Sad ću poslije vikenda da sjednem i da rastavim to da vidim o čemu se radi...

 

 

Možeš li mi samo pojasniti kako cijevi treba da stoje u rezervoaru ? Jedna na višoj a druga na nižoj poziciji ili kako ?

 

 

Hvala puno.

 

 

 

 

P.S. Buljavi je ipak u pitanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja