Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Pulser ili Qingqi

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

To neznam , al znam da je odrzavanje za Sprinta jedno 3puta jeftinije , da ima 16puta vishe servisa i da su delovi jako jeftini ... nek se neko nadoveze ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koji god da uzmes, neka bude verzija sa disk kocnicom nazad. Ne znam ima li neke bitne razlike jer je u osnovi isti model, mada je Qingqi original, da se tako izrazim, a delove ces svakako kupovati tamo gde je jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

Znaci Qingqi je bolji po vama? Bas sam retko vidjao Pulera-a u gradu,pa mi je to odma bilo cudno...Jbg imam neke pogodnosti kad bi uzimao u Sprintu,izadje me jeftinije,pa sam sada u velikoj dilemi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Najjevtiniji i najjednostavniji za odrzavanje u klasi.Mozda sam ja subjektivan posto sam ga imao.Treba malo procitati sta ostali kazu na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Najjevtiniji i najjednostavniji za odrzavanje u klasi.Mozda sam ja subjektivan posto sam ga imao.Treba malo procitati sta ostali kazu na forumu.

Ma super je on sto se tice pouzdanosti i cene, ali za par sati vozanja jednog ybr-olikog, imao sam vise proklizavanja sto prednjeg sto zadnjeg tocka , sve preko 60-70kmh leluja na neravninama i vetru, a ni u krivinama nije bas siguran. U svakom slucaju morao sam da vozim sporije i manje da obaram, jednostavno gume su previse tanke i to je verovatno glavni uzrok problema i zbog toga ga ne smatram sigurnim motorom.

 

@Grdoje

 

E ti si nam trebao da potvrdis da su iste komponente, jedino sto je Qingqi sad dostupan i u 125ccm verzijii.

 

U tom slucaju odlucio bih se za Sprint - ima lepsu nalepnicu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па сад, кад чујеш оне из Ђингћија, оне са Славујевог Венца из БГ-а, који су били на Сајму, они одричу сваку везу, тачније - ови њихови су квалитетни, а Пулсери само личе на Ђингђије, дрек су и нису из исте фабрике (што можда и може да буде истина јер супермотарде склапа и кинеска фабрика Пионир уз дозволу Ђингћија). Углавном, људи из "Ђингђија" тек тако, без и једног конкретног доказа, сасвим отворено пљују по Пулсеру и Спринту уопште.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

I ja mislim da je isto - u gomili papira koje sam dobio za prvu registraciju (jun prosle godine) figurira kao prevedeno ime (a i lakse se izgovara) Pionir od izvornog Quynqi - za proizvodjaca i Pulser kao tip proizvoda (meni u dozvoli pise PIONEER PULSER), kontam da je to ono po sistemu Opel -Voksal -Chevrolet, a neki modeli pasu "sraf na sraf"...

 

Koji god, ako tako mozemo da kazemo, pripremi se za gomilu "decijih bolesti", a sitne razlike tipa lepse (manje ruzne?) nalepnice i sl, nema veze...

 

Disk ili ne nazad: ja nisam imao nazad disk, ali sam uz malo truda uspeo da ugradim ;), radi, a i mnooogo lepse izgleda.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Zorge, na nabavci skutera i motora iz Kine radim vec 2 godine, pocetkom proleca sam i bio tamo. Veruj mi, Pulser i Qinqi su iz iste fabrike.

Ма да је ствар о истим моторима сам одавно укапирао, али ми је џукачки начин на који ови из "Ђингћија" из Београда праве маркетинг пљујући без и једног доказа по "Спринту". Не иде то... Ја би их тужио, свега ми...

 

Па добро, кад си био пролетос тамо, што нас не изненадиш неком фоторепортажом оданде? А где радиш знам, па када си се појавио после паузе овде, дај нам реци, ако није тајна, каква је прича са вама и "Аполом". Чух од неког баје у оделу са штанда на саму у БГ, да је овај "Аполо" кога продајете дошао преко "Џенерика". Има ли шансе да набавите још нешто од "Аполове" гаме за наше тржиште? Мислим и на друге моделе и на ендуро верзије (у продаји немате ни један ендуро, ако не рачунамо оног малешног 50-кубикаша)?

 

На крају бих и ја замолио да на неки начин помогнеш овом Марку и наручиш му само машину од оних са хоризонталним цилиндром - 125 или 150 кубова би били по мери. Ако то може, за остало те и нећу запиткивати.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Apolo uzimamo od Dzenerika, to je tacno i on dolazi iz Austije. A ja ne mogu porucivati masine jer to mora proci odobrenje od nadleznog (citaj mog predpostavljenog) da moze uci u kontejner. A sto se tice endura, sad je stigao iz fabrike Regal Raptor SPT, pogledaj na sajtu sprinta, licno sam pravio fotke ;-).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Apolo uzimamo od Dzenerika, to je tacno i on dolazi iz Austije. A ja ne mogu porucivati masine jer to mora proci odobrenje od nadleznog (citaj mog predpostavljenog) da moze uci u kontejner. A sto se tice endura, sad je stigao iz fabrike Regal Raptor SPT, pogledaj na sajtu sprinta, licno sam pravio fotke ;-).

Super su fotke, u principu sve sa sajta. Izguglas model na netu, i em izgleda losije, em ne vidis ono sto te zanima.

 

Zogre je vise mislio na suma/blato - enduro, a ne beton/utabana zemlja - enduro. Nesto poput aktuelnog Apolla, ali u "krampon" verziji bi bilo lepo videti.

 

@Zorge

 

Zbog cega da ih tuzis zbog klevete? Mislim, ako neko zaposleni nesto kenje i lupeta, to ne znaci nista ozbiljno. U svakom slucaju  mnogi trgovci, nevezano za proizvod imaju bas u njihovoj prodavnici ono najbolje, ili original, a kod drugih su kopije, ma znas vec kako to ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Фала ти Грдоје. Али што каже Блекбајт, више ме интересује штогод што има крампоне и подигнут блатобран, или још конкретније; ето тај "Аполо": ви увезосте супермотарда АGB 36 М, а сасвим регуларно постоји и ендуро верзија истог АGB 36 Т. Мало ми је нејасно што се не наручи макар контејнер тих модела. Наравно, ако ћемо да закерамо, питао бих пре за онај "Аполо" а-ла "Априлиа" RXV - АGB 31, јер он има све европске сертификате чак и пре 36-це.

 

А propos оног пљувања конкуренције: па мајку му, каква им је то пословна етика да свој производ издвајају од истог таквог кога нуди конкурент (мислим на GY и "Пулсера") тако што не хвале своје, већ куде туђе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ritopek
  • Motocikl: ZZR 600

Kupio sam ga pre dve godine i prešao blizu 9.000 km.Od kvarova, samo neka mala sijalica u šah tabli pregorela i to je sve.Ide do 90 i kusur ali to je već preterivanje. 70 do 80 mu je putna brzina bez nekih jačih vibracija. Nakon redovnih servisa dvaput sam promenio ulje i to bi bilo to.Troši konstantno 2.4 na 100 km.Dobro vuče i sa dvoje(ja 105 a žena 60 kg). Jedina moja zamerka je da me posle 50 km vožnje boli bulja i zbog tog ga prodajem(možda neko ko ima manju bulju nema tih problema)

Meni lično je lepši Pulse iliti Pionir Dirt Bike kako piše u papirima

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40153.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja