Jump to content

Moto Zajednica

ZABRANJENA PRODAJA KINESKIH KACIGA

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Suzuki gsx250

Citam temu ali postoji neki spisak tih kaciga koje nisu prosle atest.

 

Skoro sam u ovome a vec sam kupio kacigu KW pise sama sa unutrasnje strane S velicina i nista drugo dali treba ili je to jos jena kineska kopija placena je 4K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kako radim za uvoznika koji uvozi skutere i kacige iz Kine, informacija od pre 2 dana koja je potekla od inspektora. Zabranjena je prodaja kaciga koje nemaju homologaciju, tacnije koje ne zadovoljavaju evropski standard. Kineske kacige, koje mi posedujemo, imaju evropski standard su u slobodnoj prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E znaci da ima evropski standard, a broj npr. 4 oznacava zemlju, u ovom slucaju Spaniju. Broj 9 ne znam koju zemlju oznacava, npr. Srbija je broj 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

E znaci da ima evropski standard, a broj npr. 4 oznacava zemlju, u ovom slucaju Spaniju. Broj 9 ne znam koju zemlju oznacava, npr. Srbija je broj 10.

Odlicno bas cu da proverim odakle su mi kacige.

Ako neko zna sve brojke neke pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

E1 Germania - E2 Francia - E3 Italia - E4 Paesi Bassi  (Holandija)

 

E5 Svezia - E6 Belgio - E7 Ungheria - E8 Cecoslovacchia

 

E9 Spagna - E10 Jugoslavia - E12 Austria - E13 Lussemburgo

 

E14 Svizzera - E16 Norvegia - E17 Finlandia - E18 Danimarca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Sledeci broj posle oznake zemlje pokazuje kvalitet kacige po ECE odnsno crash testiranja 05 je poslednji 04 predposlednji, pa 03. Znaci da je kaciga sa oznakom 05 prosla najstrozija testiranje.

Primer:

(E3) 052236/P-004453

E = Evropska unija

3 = Italija

05 =posledhnji crash test

P =znaci da kaciga ima zastitu brade (NP znaci nema zastitu brade a J da je Jet kaciga)

004453 =je progresivan boj matrikole proizvodjaca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Finasijska policija u Italiji je zaplenila 7.000 kaciga  italijanskih proizvodjaca "Stoneline" i "Stone" sa oznakom E24 050006 .Homologaciju su odradili u Irskoj ali je pronadjeno da postoji greska i mole se svi vlasni istih kaciga da ih predaju najblizoj stanici Finasijske Policije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ta etiketa se vremenom obriše a uostalom, ko garantuje da nije obično našivanje iz domaće radinosti.Video sam i kacigu koja ima pozadi nalepnicu, mislim čak sa prešpricanim lakom preko nje.To će verovatno raditi nesavesni prodavci ili čak proizvođači i uvoznici.Interesuje me da li je prodavac dužan da pokaže meni ko kupcu važeći dokument o kvalitetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Etiketa se ne može napraviti u kućnoj radinosti jer se materijal na kom se štampa nema gde kupiti, a i etiketu mora da prati papir o poštovanju ECE normativa koji je na zahtev kupca prodavac dužan da pokaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja a i većina običnih kupaca ne zna kako treba da izgleda prava etiketa tako da nam se svašta može podmetnuti.Ali, ako moraju da imaju sertikat na papiru, sigurno ću ga tražiti pri kupovini.Na tv snimku, prikazali su da su i neke IXS kacige bile zabranjene što mi nikad ne bi palo na pamet.Verovatno se radi o lažnjaku al kako da to čovek razlikuje.Oprez pri kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Nažalost kinezi su dokazali da mogu da naprave sve za šta im se donese uzorak, e sad naravno ,ne prave po 1 komad već imaju neke svoje minimaline količine. Jedini dobar savet je kupiti kacigu kod uvoznika ili nekog od njihovih dilera u svom gradu. Uvoznicima se ne isplati da gube licencu da bi uvalili 100tinak falš kaciga, makar se nadam. U uredbi (ako sam pogrešio pravni termin izvinjavam se)  postoji kakva treba da bude deklaracija o poklapanju sa ECE normativom, a drugo što obezbedjuje sigurnost je uvozna deklaracija jer ako je zemlja uvoza bilo gde u EU onda najverovatnije da kaciga poštuje ECE normativ jer je on u EU obavezan i ima se kako proveriti dali je autentičan (što kod nas nažalost nije slučaj) a i kazne za prodaju moto opreme koja ne podleže ECE normativu (sem ako to nije izričito naglašeno) su drakonske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Da li to znaci da cemo morati nositi i papire od kacige sa sobom? ???

 

NE na svakoj kacigi na zadnjoj strani je nalepnica a na kaišu za vezivanje je "deklaracije, znači nikakvi dodatni papiri ti nisu potrebni ali će ti verovatno policajac moći tražiti do pogleda delkaraciju na kacigi :-\.

Kako će cela stvar funkcionisati verovatno ćemo videti sledeće sezone kad zaživi novi ZOBS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Kinezi mogu da prave dobru a mogu i losu robu,zavisi sta se od njih trazi.Naprimer odneses im mobilni kao uzorak i kazes da hoces da prodajna cena bude 50e i oni ce takav da naprave a kvalitet jbg.Isto tako mozes da kazes 200e i dobijes extra kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

U mojoj radnji su se prodavale kineske kacige,i da,inace sve su povucene iz prodaje skoro.

Mada sam ja licno kupio KEEWAY cross kacigu i deluje mi zaista kompaktno i pristojno odradjeno(mada nije bas ni jeftina bila,nekih 5000 dinara).

Ima homologaciju na traci za bradu E9 051112/P-8923701,a pozadi nalepnicu ECER22-05 i teska je nekih 1450 grama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

eto sad,meni nista nije jasno,cale i keva su nosili kineske kacige,citam temu i resim da im narucim iz louisa druge kacige kako nebi imali problema sa murijom,i uzmem probiker  mtr s6 ,i kada su stigle vidim da nema nikakva oznaka na kaisu,i sta sad? :-(

a siguran sam da je daleko kvalitetnija od kineza koje su imali pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako kaciga ima oznaku E ( pa neki broj ) to znaci da ima homologaciju i da nikakvih problema necete imati sa tom kacigom, a ako nema nikakvu oznaku ili pise samo DOT (znak za americku homologaciju) onda su problemi moguci. Nije bitno cija je kaciga, vec je bitno da je prosla homologaciju. Sve kineske kacige koje su povucene iz prodaje, nisu imale homologaciju, one kineske kacige koje su imale homologaciju su i dalje u redovnoj prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja