Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@UFF

Ja kada sam kupovao motor znao sam za to i imao nameru da pre nego da krenem da ga vozim sredim to oko cajgera ali mi rekoše da je to od modela 2008 rešeno.

Tako sam i ostavio kako je izašao iz salona i za sada nema niti jedne tačke unutra iako je motor par puta bio na teškoj kiši u pokretu.

Nije bitno da li je kisa ili ne jer to samo izgleda kao magla a ustvari je sitno izlomljena plastika od vibracija jer se unutra dodiruju dve povrsine

 

@UFF

Jedino što se desilo iako sam znao i za to ali to ne možeš znati kada će se desiti je što su ispala dva torx šrafa M5*10 ispod sedišta koji se šrafe u kutiju filtera vazduha. Neverovatno je da su ostavili da glava šrafa ide direktno na ram koji prima vibracije, tako da je plastičlna podloška, Loctite 243 i lak marker radi praćenja dešavanja rešila stvar.

;D i meni je taj sraf (samo onaj levi na strani copave) ispao 3 puta do sad.

I ja sam stavio crveni locktite da bi treci put uspeo da ostane na svom mestu.

 

A kad mi je prvi put ispao znas sta se desilo??

Prosao kroz bocnu plastiku i ispao tacno na lanac tako da je nacvoj usao izmedju ringova a glava stoji jer je prevelika da bi i ona prosla.

I to se desilo u trenutku kad sam ga parkirao i imao sam zanimljivo iskustvo kad sam trebao da krenem.

Skinem motor sa copave i gurnem ga mao da ga okrenem kad ono ide metar normalno i onda vise nece a lanac se nategne.

Ja u rikverc a on dva metra u rikverc i isti slucaj vise nece..

U jbt rekoh lanac vidim dobar je kao i zadnji lancanik izgleda mi se slomio neki zub na prednjem lancaniku ili se zaglavilo nesto izmedju njega i poklopca prednjeg lancanika.

Cak sam i pomisljao da je iz te zgrade gde sam parkirao neko nesto ubacio da sabotira motor koji je bas glasan a ja sam dolazio kasno tamo pa ih mozda probudio, ali onda se razmisljam zar mu nije bilo jednostavnije i brze da mu isece sediste, izbusi gume ili obori sa copave ko ce da se zajebava da zaglavljuje nesto u lanac…

 

Tek kad je sraf ispao (presekao ga lancanik skoro na pola) i kad sam video koji je sraf u pitanju shvatih sta je i poceh da se smejem ko lud

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Danas videh poster zapravo reklamu "Proper place for KTM license plate"

 

Deo teksta

 

Simple, immediate and a clever brand message. Of course this isn’t an American KTM ad. Created by the same Turkish agency that had KTM peeing on roads like Calvin  on a [insert domestic pickup brand here], “License Plate” suggests you’ll be spending so much time in the air on a KTM that, in order to remain effective, your license plate should be mounted on the sump. They even made it an Austrian pl

*******

Pored ove dole KTM Pee, dve veoma jasne i jake poruke KTM-a

Možda nisu najbolji ali mi se dopada posao koji radi Turska marketinška agencija  :D

 

P.S. Znam da je Ktm Pee od ranije na forumu ali ovu sa license plate nisam video pa sam ih zato stavio zajedno

post-760-12879095268042_thumb.jpg

post-760-12879095268683_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio sam od UFF-a 620 lc4, pa bih se uclanio u ovu temu. ;D

Ima li neko ovaj model, potrebno mi je par saveta oko odrzavanja?

Nema tu odrzavanja nije to honda  ;D

Samo pun gas! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Kupio sam od UFF-a 620 lc4, pa bih se uclanio u ovu temu. ;D

Ima li neko ovaj model, potrebno mi je par saveta oko odrzavanja?

Nema tu odrzavanja nije to honda  ;D

Samo pun gas! :)

 

:D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Kupio sam od UFF-a 620 lc4, pa bih se uclanio u ovu temu. ;D

Ima li neko ovaj model, potrebno mi je par saveta oko odrzavanja?

 

Jel ima neka ikonica "trljanje ruku" mislim krajnje vreme da ispraznim podrum od onih narandzastih delova  ;)

 

U zdravlju da ga vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Kupio sam od UFF-a 620 lc4, pa bih se uclanio u ovu temu. ;D

Ima li neko ovaj model, potrebno mi je par saveta oko odrzavanja?

Cestitam!

...daj nekakvu slikicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Motor je iz Svajcarske, sa blokadom na 19kw koja je delimicno skinuta i sada bi trebalo da ima oko 40ks.

Sa zamenom dizne i ne znam ni ja cega jos, penje se na 55-60ks. Neka hvala i ovo mi je mnogo.  ;D

Za sada sam zadovoljan, iako sam smrsao tri kila od sinoc dok mu nisam usao u fazon kurble.

Probao sam da ga vozim lagano po gradu, i nije mu dobro. Cim odvrnem gas, odma mu je bolje i ide kako treba. ;D

Kazu vibracije velike, ja ih ne osecam. ;D

Jednom recju na prvu loptu, dooobro utegnuta i brutalno jaka radna masina. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Za sada sam zadovoljan, iako sam smrsao tri kila od sinoc dok mu nisam usao u fazon kurble.

 

E koliko sam samo patika iscepao na prokleti kurblu... Ili neke cipele da maznes od gradjevinca sa zastitom za eksere ili cross cizme  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Cestitam, odlican izbor !

 

Ako ti je dovoljno tih 40 ks nediraj blokadu - duze ce ti trajati KTM ( Kratkotrajna Trkacka Masina ) E sad ako planiras osvajanje podijuma na nekom enduro sampionatu onda skini blokadu i gass. A na kurblu ces se ubrzo naviknuti i onda nema veceg zadovoljstva nego pokazati devojcicama ( sto kaze moj klinac # to na anlaser, to je za devojcice # ) sta je pravi hard enduro. A i vibracije smetaju onima sto sede na sedistu i u panicnom grcu drze volan, a tako se nevozi off road  ;)

 

Srecno jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Kupio sam od UFF-a 620 lc4, pa bih se uclanio u ovu temu. ;D

Ima li neko ovaj model, potrebno mi je par saveta oko odrzavanja?

Cestitam kepo!!

Nadam se da cemo se sad vise druziti kad si kupio hard enduro ,sa onim autobusom nikud nisi mogao ;D ;D ;D

Komshija" ,dolazi da probamo tu masinu! (" komshija = uspio sam se posvadati sa svima do Kosjerica ,tako si mi sad ti prvi komshija ;D ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Vido ja i nesto mi tu nije kako treba,dal je skinut sa osiguranja ili nesto ko bi ga znao..

 

A mozda covek oce samo odma da ga proda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Motor je iz Svajcarske, sa blokadom na 19kw koja je delimicno skinuta i sada bi trebalo da ima oko 40ks.

Sa zamenom dizne i ne znam ni ja cega jos, penje se na 55-60ks. Neka hvala i ovo mi je mnogo.  ;D

Za sada sam zadovoljan, iako sam smrsao tri kila od sinoc dok mu nisam usao u fazon kurble.

Probao sam da ga vozim lagano po gradu, i nije mu dobro. Cim odvrnem gas, odma mu je bolje i ide kako treba. ;D

Kazu vibracije velike, ja ih ne osecam. ;D

Jednom recju na prvu loptu, dooobro utegnuta i brutalno jaka radna masina. ;D

Pa ja ti rekoh da ces biti prezadovljan

i sa stanjem i sa voznjom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Tako je i bilo Uff  ;)

 

 

Ljudi , sto je ovo crevo skinuto?

 

Desna strelica pokazuje prikljucak koji je kulturno zatvoren sa nekom gumenom kapicom, a leva crevo koje ide sa rama i trbalo bi da stoji na tom prikljucku.

Inace prikljucak stoji na boksu od filtera vazduha.

post-2166-12879095914483_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Crevo nije prikaceno da ne napuni kutiju filtera za vazduh uljem ako eventualno "podrigne".

Desava se da vrati ulje gore na deklu ventila kada se napravi vazdusni cep ( nije dobro izluftiran sistem pri zameni ulja) ili u ostrom rezimu kod starijih agregata.

Ako pogledas kutiju filtera sa donje stane videces izlaz za ulje sa strane lanca - proizvodjac je predvideo da eventualno ulje iscuri na lanac a ne ukenja sve okolo  :D

Najbolje je sprovesti to crevo u neku iber posudu, tako imas i kontrolu sta se desava

 

Pridruzujem se cestitkama - dobar izbor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja