Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 E koliko prelaze pre generalke?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Znam da to zavisi od nacina voznje i odrzavanja ali verovatno postoji neki prosek i statistika...

Konkretno pitanje je da li je 50.000km previse za ovaj motor??

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

tek se razradio ... ne znam konkretan podatak za suzuki , ali znam za Hondu cb500 po americhkim forumima se vrte cifre 200 i 300.000km  naravno uz redovno odrzavanje mazenje i pazenje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Druzhe tripujesh se kao da kupujesh spejs shatl.. Ako je motor u dobrom stanju i ako je lepo odrzavan.. gas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U prirucnicima za popravku motocikala,vrlo cesto sam sretao tekstove da kilometraza apsolutno ne mora da bude kriterijum,treba li motor otvarati ili ne.Mali broj kilometara ne znaci da je sve automatski u redu i obrnuto.Cifra od 50,60 ili 100k moze bez ikakvih problema da se dostigne.Zavisi naravno,kako je vec receno,od odrzavanja,nacina kako se prema njemu (motoru) postupa u voznji i sto je mozda naj vaznije od nacina kako je konstruisan.

GS-ov agregat je (kao i mnogi drugi te klase) konstruisan da se okrece (relativno) polako.Njegov poznatiji rodjak Kawasaki,montiran je sa nesto malo prepravki na vise tipova motocikala,sto je (po mom misljenju) dovoljan pokazatelj da nesto valja i da se u to ima poverenja.

Ima motora kojima "prijaju" obrtaji.Ovde to nije slucaj,pa polako sa gasom.Tako ce sasvim sigurno da potraje,a o otvaranju razmisljaj kad do toga (ne daj Boze) dodje.Usput,sprava je takva da se sve resava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Naravno da necu znati kolikoje stvarno presao, kao sto ni lopov ne zna gde se u kuci drze pare i nakit, pa opet... Dodas jos pola koliko je na satu i to je uglavnom to vise manje. Za svaki slucaj, ali naravno da ima skidanja i ekstremno vise ali i manje tj. nista ali u tako manje slucajeva. Jos manje cu znati kako je vozen i odrzavan od cega naravno da zavisi vek motora. A postoji neka statistika i neka pravila kao sto rece gosp. "pronto" sta motor voli, koliko se okrece... sto opet zavisi od vise faktora. To sto drug "gio" ne zna dijagnozu ne mora da znaci da dijagnoze nema, neko je verujem (zato i pitam) negde izracunao sta je prosek bas kao i za sve makine!

Pozdrav i  hvala na svim misljenjima pa bila ona cuo sam ili citao sam:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

A

Naravno da necu znati kolikoje stvarno presao, kao sto ni lopov ne zna gde se u kuci drze pare i nakit, pa opet... Dodas jos pola koliko je na satu i to je uglavnom to vise manje. Za svaki slucaj, ali naravno da ima skidanja i ekstremno vise ali i manje tj. nista ali u tako manje slucajeva...

 

Ti se u stvari ložiš na statistiku a ne na motore :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

..al' volem kad nesto vozim da znam sta vozim,  samo odvrtanje gasa nekako mi...a?

 

Ako ti... odvrtanje gasa nekako...i ne ide, što ne probaš onda

Moto%20GP%203%20PC%20Game-poster.jpg

 

...ako ti rikne motor uvek možeš da restartuješ igricu pa jovo nanovo. Nema generalke, 50000 km,prljavih ruku...

i sve to po ceni od samo 100 din za narezani cd  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hahahaha nemojte da zezate coveka! :D

 

@lazakamikaza: druze, lepo sedi na bajk i uzivaj ... nikad ne mozes da budes 100% siguran da je masina ok, mozda ti se (kao meni ;D ) desi nesto sto nikako nisi planirao, a mozda predjes sa njom jos 100k kilometara... ako ces staaalno da budes u frci, sto Peki kaze.. uzmi igraj igricu na kompu. u supratnom .. sipaj corbu, proveri ulje i samo gas .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Ne bezim ja od radionice i prljavih ruku, ali mi negde normalno da provlacim i menjam novi lanac, plocice pa cak i diskove i naravno zavrcem filtere ali da ti neko kaze pa sto nisi pitao jer ti motori ne prelaze vise od... i odmah po kupovini radim generalnu to bas ne bih sebi da dozvoljavam.. ::)

 

 

A u vezi Pekjeve ponude za igrice, i moja baba bi znala da odvrne gas (ali verovano ne bi znala da stane)  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: ČaČaK
  • Motocikl: zgodni BMW K100

Pouzdan motor sa jako kvalitetnim agregatom, uliva dosta poverenja u vožnji,

ima svoje granice i ne treba ga iskušavati, voziti bezobzirno brzo i više nego što može

što je česta pojava kod nas. Moj prešao 44000, a majstor kaže da dodjem posle 5000km

  ako sam"pametan" i mašina ce sluziti godinama bez obzira na predjenu kilometražu.

  Pa kao što su svi dosada i rekli održavanje je naj naj bitnija stavka....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Ovo je lepo receno, mada ne bih rekao da je bas sve u odrzavanju jer odrzavaj Ti stojadina koliko volis tesko da ce preci vise nego slabije odrzavan mercedes, ali ok, stvarno je dosta do odrzavanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja