Jump to content

Moto Zajednica

Honda VF750v problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije za pohvalu, ali najzad sam zamenio pedu skut za motor...

U pitanju je VF750 '86. godiste- nisam ni ocekivao da bude u nekom super stanju, ipak sam zamenio kineza za motor koji je godiste ihaha :D

Motor radi kako treba, menjac takodje, treba da mu se menjaju svecice, gume, plocice, za lanac i lancanike nisam siguran, motor u svakom slucaju ide... ali imam jedan veci problem.

Radi se o tome da me pri malim brzinama i pri sporijim skretanjima  zeza upravljac- mnogo tesko ga okrecem u levo (naprimer?). Prednja viljuska uopste nema hod  (ili ima jako mali) kad kocim (vrlo frcno pri naglim kocenjima). Isprve sam mislio da ne valja prednja kocnica, medjutim, posle nekog vremena provali se da je do ogibljenja...

Koliko sam shvatio, sam bajk nije 'iskrivljen', kapiram da je problem bas u viljusci *a mozda i nije, ne znam.

Da li mozete da me posavetujete sta da radim, kod koga da idem (a da nije od onih majstora sto ce i kosulju s ledja da ti skinu), u fazonu sam da bih i celu viljusku promenio ako treba...

Ajde, ako imate neke predloge, telefone, adrese, nije problem, moze i na PM, bio bih vam zahvalan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Pregledaj ipak malo pazljivije da li je mozda imao neki udarac napred , pa su majstori malo ispravljali stapove i tako to .

Nekako mi mirise na to !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da si u pravu... mhm, ima jedan mali udarac... jbmga, nadao sam se da nije to.

Evo vozio sam se po gradu celo vece, lepo sve to ide, svidja mi se makina, cuje se k'o zlo i vuce k'o mazga, ali bas je tvrda napred i nije mi svejedno da ga obaram nesto mnogo...

Posto je ocigledno sta treba da radim, koja je frka da se to zameni, mislim izrazeno u evrima itd, da li znas slucajno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ne znam šta je tebi očigledno, ali evo šta bih ja uradio...:

 

- Prvo dobro zagledaj glavu gde se viljuška kači na ram - sa svake strane glave bi trebalo da postoje graničnici okretanja kormana, a na viljušči bi trebalo da postoje 2 izbočine u vidu polukruga (na mestu kontakta sa tim glavčinama). Sad, ako je udarac bio jači, te izbočine su svakako utisnule trag ili razbile površinu naleganja na graničnicima - pa ćeš znati u kom pravcu ide priča... (Ne tvrdim da je na vom motoru tako, na nekima jeste...) (i to ne mora da zači da ti je motor razbijen i da padaš u bedak, već si svestan činjenice da je imao bar malo jači udarac.)

 

- drugo, zezaj se malo sa motorom u mestu, drži kočnicu i zalegni muški na korman, da vidiš kako će da ugiba viljuška. Ili u mestu sa dva ortaka koji će da legnu na korman. Ako koči ili ne ide glatko - možda su štapovi krivi. (apropo dela da malo ugiba kada kočiš...)

I opet - ako je tako, a ne vidiš "na oko" da su krivi - ne očajavaj, ispravljaju ljudi to i biće k'o novo...

 

- treće, kreni lagano u prvoj i seckaj po malo prednjom kočnicom (oštro, ali ne toliko oštro da padneš) i obrati pažnju da li se nešto dešava u glavčini kormana - ima li lufta - možda su ti ležajevi otišli - naravno, i to se da srediti... (to je moguć razlog što se teško okreće korman - mada me malo brine što + ima mali hod viljuška...)

 

- četvrto - pozovi starog vlasnika motora na pivce, i kada popije dovoljno da se opusti - pitaj gad a ti iskreno kaže šta se sve dešavalo sa motorom dok je bio kod njega, ali da ti razgovor ide u stilu "druže, ja motor uzeo, pare dao, i to je gotovo. Aj' ti sada meni lepo reci na šta sve trebam da obratim pažnju, da ne zaginem negde ili da me motor ne ostavi na putu..." - postoji šansa da saznaš nešto korisno (ali i poražavajuće...) - proceduru bi bilo poželjno ponoviti sa svim prethonim vlasnicima, koliko je to moguće - s' obzirom na godište...

 

-četvrto-b - to što ima mali hod bi moglo biti i zbog još par stvari - nema ulja (vidi da li su masni štapovi - mada - ako je iscurelo pre 7 godina i niko nije menjao semeringe i ulje - nema ni traga :(. Možda su otišle i opruge (stručnije kolege - dajte mišljenje da li je tako nešto moguće - ebg - ipak je to star motor...)

Obrati pažnju kako izgleda motor sa strane (uporedi sa slikama sa neta - npr) - da li je suviše spušten napred..?

 

- peto - informiši nas dokle si stigao - možda imamo još neki "pametan" savet da ti damo... :)

 

- šesto - razmisli pre nego što poslušaš savet "stranca" - moguće je da ima dobru volju (kao ja), ali da prosto nije dovoljno potkovan znanjem (kao ja  :-\), a da ne može da se suzdrži kada je nekome potrebna pomoć (kao ja ;D)...

 

- Sedmo - uvek možeš da odeš kod mastora (veća je briga - kod kog? - "Listaj forum...") i zatražio dijagnostiku (odokativnu, a ne "moram da ti rasklopim motor da bih ti rekao..."). Ili kod par njih - pa kada se potrefe par dijagnoza - praviš dalje plan...

 

;)

p.s. - Naravno - redosled nije obavezan...

p.s.s.- drage kolege, nemoguće je da sam se svega setio, nešto je zaboravljeno garant - pa uskočite... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Imam lika koji radi u Rakovici i moze to da ispravi za oko 20 do 30 ajvara po stapu! Moras i semeringe da zamenis i to se da napraviti. I mene ceka to isto na hondi vuce mi malo na desno sto je posledica pada ali nije strasno pa cu to na zimu da radim sad mi se ne ostaje bez motora   ;)  Cela akcija ne bi trebalo da predje 100 evropejaca! I ima neki u Sremskoj Mitrovici procackaj po forumu 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Captain's log:

Bio sam danas kod Zvonka i Duleta (hvala Vlajko!), pregledali moj krsic, ima da se radi...

Fini neki ljudi, nisam ocekivao, vidi se da vole motore...

Ono, situacija nije idealna sto je bilo i za ocekivati, ali moze da se sredi. Menjacemo ulje, svecice, srecom imaju jednu 16" pa ce i prednja guma da se ponovi :D, kad stignu semerinzi za viljusku, mozda ce morati da se ispravlja leva sipka, filteri pod obavezno i ciscenje lanca koji je solidan.

E sad, da li neko zna koje ulje da trazim za motor- ja mogu da nabavim Motul (treba polusintetika, jelda?), ali koje oznake? Isto tako, da li slucajno znate koje ulje za prednje viljuske da trazim? Pronasao sam neki VFR forum na netu, ali nikakvu informaciju nisam uspeo da nadjem vezano za to...

off: Vlajko tvoj CB izgleda boooolesno dobro... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

evo ti  honda vf750f  rc15 model  ulje  3l  sa filterom 10w 40  ulje u stapovima  LI.370/RE.350 CCM  to je po stapu 3.5  dl svecice NGK DPR8EA-9  ili CHAMPION RA4HC  lancanici  17/44  zuba i lanac 110 GLIEDER

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hvala, hvala-samo sam se nasao na pravom mestu u pravom trenutku! Dule je kriv za Hondu a ja sam rodio pare istog dana inace se prodavala 4-5 godina i nekad je trazeno 4000 ajvara! Dobri su to momci, a danas je tesko naci kvalitetne ljude, svako gleda kako da to skine kozu s ledja! Sto se tice ulja, ipak bih poslusao savet jednog starijeg bajkera- vazdusara je to, pravljena 80-tih, zatim zbog raznih tolerancija kako u C tako i u mm,stoga iskulirati polusintetiku i staviti fabricko preporuceno ulje! Jer se moze desiti da zdere 1l na 1000km! Ako je masina puno presla sipaj gusce ulje, a ako duva i kaplje moze i Modricino za istrosene makine preko 5000! Sutra idem po Hondu gotov je nosac kofera te sam spreman za Mackov kamen za vikend!Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Andjelo, hvala za precizne informacije, nasao sve u Mass-u; a Vlajko mi se sutra mozda i sretnemo  ;)

 

Cuo se s ljudima malopre: skinuli masku i leva sipka JESTE kriva :( ...

Nista, cekam da stignu semerinzi pa kad se to bude sredjivalo, valjda ce mozi da isprave. Bice pravi vintage bajk, hehe

 

Ali ide lepo i lepo se cuje>>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja