Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend vožnja, Zapadna Srbija, Mačkov Kamen 11. i 12. Jul 2009

Recommended Posts

  • Integrisan, 8213 postova

Severiane, Arakise ... pa kupite neki mali šator :) Nisu čak ni skupi...

 

Hteo ja vec neki sator... ali me Brmbrm ostavio na cedilu (imao zadatak da pogleda u Pragu neki Husky svojevremeno)  :D :D

 

Nego sve i da kupim, moram pod stare dana da ucim da namestam, pakujem, pa vreca, pa podloska (vazduh ili ne), pa ovo, pa ono...

 

Bolje mi zvuci taj Krupanj. A Nadalina ce da nas vozi gore/dole, pa da i popijemo nesto k'o ljudi  ;D

 

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Bolje mi zvuci taj Krupanj. A Nadalina ce da nas vozi gore/dole, pa da i popijemo nesto k'o ljudi  ;D

 

Matori kakav je put do Krupnja...poželećeš da spavaš u šatoru, veruj mi na reč :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma Krupanj je totalno out...put Mačkov kamen - Krupanj je blago rečeno užasan, vrlo oštre krivine, rizla, rupe, vrlo loš asfalt...Vraćanje noću posle žurke u hotel je nemoguća misija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Ma Krupanj je totalno out...put Mačkov kamen - Krupanj je blago rečeno užasan, vrlo oštre krivine, rizla, rupe, vrlo loš asfalt...Vraćanje noću posle žurke u hotel je nemoguća misija :D

 

Ne znam ja... Domacica se hvalila svojevremeno da je polozila voznju, pa racunam - neka se istakne dete  ;)

 

Salim se naravno. Meni je prosli put bilo gore toliko lepo (i gulash i gulash ;)), da cu u verovatno da pronadjem nacin da to ponovim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Prvo da se izvinim sto se juce nisam oglasavala, ceo dan sam se drndala sa telefonima i bila u Krupnju iz Beograda putem veze... I, sve su nam odlagali do jutros informacije. Pre 15ak min sam se cula sa tatom, i ovo su krajnje informacije.

 

Kao sto znate, nas mentalitet je cudo kad su pare u pitanju i kad ljudi vide da je nesto ljudima zanimljivo i da bi ljudi prisustvovali tome. Posto ste vi nasi drugari, ja cu vama ovde napisati sve kako su i nama rekli, samo cu izostaviti pojedine delove- koji nisu bas zanimljivi i lepi.

 

Sto se prenocista tice,

1. Odmaraliste koje smo koristili prosle godine, na kraju su pristali da oslobode ali tako sto bi ga tek uvece oslobodili i dobili bismo sobe kasno uvece i to po ceni od 800 dinara(za manje od 12 sati provedenih u toj sobi, i pod znakom pitanja koliko ce to oni uspeti da srede)

2. Krupanj kao opcija prenocista- jedina slobodna varijanta je hotel. Prenociste u tom hotelu je 1600 dinara... Da, da... 1600 dinara( a pansion im je 1800 dinara) Kada smo im ukazali na tu razliku od tih 200 dinara za koje se dobije hrana, oni su bez pardona poceli da nas ubedjuju tipa: Da, da, da, to je to. Dobra je racunica.

 

Satori... Satori kao sama opcija ne dolaze u obzir- kako zbog vremena tako i zbog ljudi koji jednostavno nece da se muce u satoru...

 

Hrana

E, ovo je stavka koja nas je najvise iznervirala i zapanjila... Dogovor je bio da klopu sprema ugostitelj iz Krupnja, koji je stvarno dobar u svom poslu, i da sve to bude njegova zarada- kako bismo pomogli i njih koji se bave time. Takodje, cena je trebala da bude krajnje razumna i prihvatljiva. Jutros, on je postavio novu cenu koja je 2000 dinara po osobi- i to samo za rucak i veceru. Mislim da nema smisla jos nesto pricati o toj cifri- sve je jasno. Ne dolazi u obzir...

 

Tako da, zao mi je sto ovo pisem ali ove godine nece biti voznje na Mackov Kamen...

Tuzno je to sto su ljudi videli da ovo moze da zazivi i da bude nesto od toga, i svim silama se trude, svesno ili nesvesno, da to ne dozvole. Razumem ja da oni hoce da zarade, ali preko noci nikom to nije poslo od ruke, pa ne bi trebalo ni oni to da pokusavaju.

 

Mi smo veoma razocarani i zapanjeni nekim ljudima i zao mi je sto smo i vas razocarali, ali jednostavno- ne zelimo da dozvolimo da osecate bilo kakvu moralnu obavezu prema nama i da dodjete i date vise od 70 eura za 2 dana za 2 osobe, bez goriva, samo kako biste dosli i ispostovali nas.

Tako da, bolja je, mnogo bolja, opcija da nam druzenje na Mackovom Kamenu svima ostane u lepom secanju a ne da na njega senku bacu ovogodisnje druzenje koje bi nam svima, i nama i vama, ostavilo gorak ukus u ustima...

 

Jos jednom, mi vam se svima izvinjavamo, i BJB-u i clanovima, i drugarima koji vise nisu clanovi i nadamo se vasem razumevanju cele situacije...

 

Volimo vas!  :-*

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Na žalost bilo je suviše lepo da bi bilo moguće.

 

Nadalina tebi i tvojima puno hvala na svemu a lokalnim "preduzetnicima" želim sve najbolje

i da se nevidimo i sledeće godine  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vidi ovako:

To nije u redu..

Nije u redu da se otkazujemo..

Mislim da nije tako crno i da se moze napraviti matematika..

Ko je za sator-sator.

800 dinara nije strasno ko nece u sator..ostaju samo radnici da se izbace napolje ali i to se da resiti..ako gazda objekta ispostuje dogovor..ako ne opet ce biti kako se dogovorimo..

Dalje klopa..

Tu postoji opcija nosenja naseg Balansero kotlica i otmica glavnog kuvara..

Ima i opcija okretanja pragnjadi..

Ima i kobasica-pasteta varijanta ali mozemo jos da utanacimo meny..

Zvuk i adekvatan repertoar takodje u pripremi..

Dakle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Vlajko - tvoja pozitivnost je sjajna i (polako) postaje lagendarna ;).

 

Ipak, zaista nije realno nesto toliko silovati, samo da bi zavrsilo sa nezadovoljstvom velikog broja ljudi.

 

Bolje da nam sve ostane u lepom proslogodisnjem secanju, sve dok vredna porodica nasih proslogodisnjih domacina ne zavrsi svoj projekat i onda bude u mogucnosti da sve organizuje na nacin sa kojim ce biti zadovoljni.

 

Tako je to. Da nesto preraste iz prvog okupljanja (kada svi imaju entuzijazma i sve je na o-ruk) do tradicije (kada se sve vec posmatra komercijalno) dug je i tezak put.

 

Svi smo svedoci da can ni na Reliju nije sve moglo sto je moglo prvi put, a pogotovo ne za iste novce...

 

@Nadalina & ostatak porodice

Nema razloga da se nervirate. Imali ste lepu nameru. Sta da se radi...

 

Idemo dalje...

 

PS: ovo sve je naravno moje licno misljenje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Bas ste penzioneri..Sa takvim stavom kako ste uopste seli na motor ?

A bez 1000zasto1000zato.. :)

Naravno necemo da silujemo domacine..mozda se steknu valjani uslovi na jesen..

ili kada Saturn bude na svom mestu u odnosu na Mars.. :)

 

Prosle godine su se preracunali

defakto..ali i evro se promenio i dve crvene bi masa odvojila za takav dogadjaj..Ili se varam?

Ako se stvari ne promene..

dodjite na moju temu "okupljanje Onda sekte" motor nije uslov za ucesce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Nadalina,

ma daj sta se uzbudjavate, smestaj je ok cena 800din.

Satore imamo pa ko hoce u sator ok isto kao prosle godine...

LILATI NECEMO OVE GODINE....ali mozemo da zapalimo barem duplo manju vatricu....

Sto se tice klope...

Kazance sa pasuljem je opustena stvar....i bas se lako sprema....ne treba nikakav specijalan majstor za to.... samo sastojci....

a i za pice je bar lako....

 

DIVNO JE BILO PROSLE GODINE.

Ne treba silovati ako ne moze da se organizuje, ali ne mora sve da bude FULL.....

 

Ja sam za! .... stvarno je bilo super i pored loseg puta i pored kise...kad je svanulo je bilo predivnoooooooo....... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nastavite tradiciju kakvi god da su uslovi!

Ko moze da se prilagodi doci ce, ko ne moze, doci ce sledeci put kada budu bolji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Bas ste penzioneri..Sa takvim stavom kako ste uopste seli na motor ?

 

Ne razumem - cemu ovakva opaska?  >:(

 

Ponekad zaista preteras...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Znas da nisam zlonameran :)

Jednostavno, prva prepreka i odmah odustajanje..A ti i Peki odma hvala jebga dovidjenja..

Pa sam morao malo, izvinjavam se..

Vidis kako nas Kepo lepo pojednostavljuje stvari..

Oce-nece?

Naziru se i neka druga resenja problema..Daki na potezu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jesam li ja dobro shvatio da smo bajkeri samo kad imamo obezbedjen rucak i cvrst krov nad glavom kao smestaj? Sta je sa isprekidanom linijom koja nestaje pod tockovima i sa vetrom u kosi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Jesam li ja dobro shvatio da smo bajkeri samo kad imamo obezbedjen rucak i cvrst krov nad glavom kao smestaj? Sta je sa isprekidanom linijom koja nestaje pod tockovima i sa vetrom u kosi?

 

Lalajko da ne gledas ti malo vise filmova za tvoje godine! :P ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

U vreci spavam kad god me mobilisu u dobrovoljce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

pa nista ondak idemo samo mi mladji  ;D

 

Tako je, bre! Možemo da napravimo i turu samo za nas koji bi bili u šatorima na kraju krajeva. Čisto da se održi tradicija. Ni ne mora to da bude zvanična BJB vožnja ako se tako preferira. A i ono što reče Joška da "Okupljanje Onda sekte" preselimo na Mačkov kamen.. ili kako god drugačije, samo da se IDE! :)

Nemoj da ste baš toliki konformisti, majku mu staru :) Ni ja ne volim da pokisnem na motoru, pa mi se to redovno dešava :) Isto je i sa spavanjem u šatoru. Ko nije nikad - treba da proba. A ko jeste, zna kako je to dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Dragi drugari, evo da razresim dilemu, mada je ona razresena vec juce, posle onog mog dugackog posta....

Nisu se stekli uslovi da bi se odrzala voznja, i voznje nece biti.

Jednostavno, nas je stav da necemo da prihvatimo kompromise samo da bi se isilila voznja i da bi se odrzala ista. Postavili smo standard prosle godine, i kada se steknu uslovi da ne zavisimo ni od koga u pogledu smestaja i hrane, tada cemo s ponosom moci lepo ponovo da vas ugostimo i da se druzimo u nasem etno selu. Ovako, nema smisla vise polemisati oko toga... Verujte, sve opcije koje su nama dolazile u obzir su kombinovane i obrni, okreni- nije to to. Mi necemo da organizujemo nesto polovicno. Ja znam da nikome od vas to nije bitno i nece biti presudno, da li je smestaj bio savrsen, da li je posteljina bila cista, da li je hrana mogla biti bolja- ali, nama kao organizatorima to jeste bitno. Ko se ikada bavio organizovanjem necega, zna o cemu pricam... Molimo vas za razumevanje- jer, kao sto sam vec napisala, smatramo da je bolje da ostane lepo secanje na prvo okupljanje na Mackovom Kamenu do nekog sledeceg okupljanja kada nasi kapaciteti budu mogli da prime goste i da funkcionise sve to kako treba, nego da se to sili, eto, samo zato da bi se odrzalo. Tradicija jeste lepa stvar, ali tradicija radi tradicije- nema smisla, i mi necemo to da radimo ni sebi ni vama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

  Hvala Nadalini i Nenadu na puno truda i jako mi je zao sto ce hit prosle godine, ove godina biti, moje nade, samo odlozen dok se nesto ne promeni. A ne sumnjam u nase domacine da ce im ovo samo dati snage i volje da sto pre ugoste nas gladne zivota :D

  Ovom prilikom bi da pozovem Nadalinicu i Neneada da ako su u mogucnosti krenu sa nama, nazalost ne na Mackov kamen, ali cemo iskoristiti ovaj datum da organizujemo neku turu na neko drugo mesto. Da nebih izletao pre vremena, necu sada i ovde pisati gde ce se ici, ali ce vikend biti sigurno ispunjen nekom lepom voznjom i dobrim druzenjem. Daj te nam samo malo vremena da iskontaktiramo i najavimo dolazak, pa ce vec biti za dan dva sve napisano na forumu.

  Veliki pozdrav domacinima i svim ljudima iz Krupnja i verujemo u vas, da cemo se uskoro druziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja