Jump to content

Moto Zajednica

Sta bih ja vozio kinesko (Novi modeli) ili kada ce ovo stici do nas

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Jagodina

E ljudi, ozbiljno, kakvi su Kinezi u odnosu na druge, materijali i tako to, jel se cesto kvare? Kako stoje sa snagom? I japanci umeju da se pokvare, pa sve to posle ispadne skupo. Ozbiljno mislim da uzmem jednog raptora sledece godine pa bih hteo da znam. Pisite....

 

 

Jeftinije izrade i nesto problematicniji po frekvenciji kvarova i nedostataka, ali sve uglavnom brzo, lako i jeftino resivo.

 

 

Sto se tice Raptora, ne verujem da imas puno o cemu da brines. Neko je negde spomenuo kako je odlicna zavrsna obrada za kineze. Ustvari ovo za kineze je potrebno izbaciti, jer je obrada sasvim dobra u svakom smislu. Kocnice su fenomenalne, lepo i lako se vozi, uopste nije trom i neupravljiv u krivinama, kako bi se u prvi mah iz izgleda dalo zakljuciti. Ram je cvrst i motor lepo lezi i daje povratne informacije sa puta.

 

Takvi su bar moji utisci, za tih par KM koje sam provozao i zagledao. Agregat sasvim solidan, bez vibracija i korektno ide, ali imaj na umu da sam vozio 300ccm verziju koja je vise nego duplo jaca od ove koje se trenutno nudi, tako da smatram da je 125ccm nedovoljno za njega, eventualno za drugi motor.

 

A ako nije tajna jel raptor bio iz inostranstva ili je ovde kupljen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ajde jos jedan......ko to uradi ima pivo.    Ladno iz Podruma, Jagodinskog!

 

   

8)

 

 

Neces tako lako postici. Momci iz sprinta su uvezli dva komada za probu, rekli kinezima da spakuju ili kako vec. Uglavnom ta 2kom se jos uvek isprobavaju i voze, ali nikako da se odluce da konacno uvezu vise primeraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pretpostavljam da je to unikatno mangupiranje.

Probaj al daj i drugima da probaju. Mislim da ce da puste to za narednu sezonu. Mogu vam reci da u odnosu na 2008 polovnjaci u odnosu na kineze su mnogo prsli, u Pomoravlju neki moji ortaci ne trljaju bas ruke, Sto bi neko dao 1500 evra za masinu 97 kad mogu da voze novo i atraktivno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Samo da prijavim da sam u subotu provozao ovaj novi Xingyue XY400GY,onaj žuti sa prve strane.Veoma zanimljiv motor,ovaj je u silver varijanti,nema nalepnice i prodaje se pod nazivom Tsunami.Jako lepo se vozi,veoma je upravljiv i dobro koči.Pošto je nov,nisam ga terao u obrtaje,ali i pri nižem režimu radi dobro.Malo tvrdje sedište,ali dobro pozicioniran položaj tela.Generalno ocena 4- za kvalitet plastike i prekidača,uz prihvatljivu cenu od 2 500 E,ili 60 E mesečno na 6 godina,garancija 10 000km ili 12 meseci.Videćemo kako će se ovaj,do sada najjači, kinez pozicionirati kod nas.Mene je zaintrigirao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Шофер, а то пишеш поредећи га са КЛР-ом? Дај бре нешто више информација. Може и фотке... Слободно...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Samo da prijavim da sam u subotu provozao ovaj novi Xingyue XY400GY,onaj žuti sa prve strane.Veoma zanimljiv motor,ovaj je u silver varijanti,nema nalepnice i prodaje se pod nazivom Tsunami.Jako lepo se vozi,veoma je upravljiv i dobro koči.Pošto je nov,nisam ga terao u obrtaje,ali i pri nižem režimu radi dobro.Malo tvrdje sedište,ali dobro pozicioniran položaj tela.Generalno ocena 4- za kvalitet plastike i prekidača,uz prihvatljivu cenu od 2 500 E,ili 60 E mesečno na 6 godina,garancija 10 000km ili 12 meseci.Videćemo kako će se ovaj,do sada najjači, kinez pozicionirati kod nas.Mene je zaintrigirao :D

 

Gde, sta, kako? Daj jos koju informaciju, ni slika nije na odmet. Bas me zanima kako izgleda u silver varijanti, ova zuta je malo gadna. Znas li mozda da li je u verziji sa 16" tockovima, ili 17" sa supermoto gumama? Ko uvozi i gde se to moze videti?

 

Rekao bih da ima najbolji e/ccm od svih kineza. :)

 

*

Specificna cena po jedinici zapremine: e/ccm = evro/kubni centimetar. :D

 

 

Evo nesto sa Youtube, po njihovoj specifikaciji agregat je sa 4ventila, i razvija maksimalnu brzinu od 150kmh.

 

 

Prekidaci deluju skrnavo, sijalica ne izgleda halogeno, auspuh odvratan, instrument tabla bas i nije poslednji krik mode, ali za toliko kolko kosta ne deluje lose. Jedino mi nisu logicna dvoklipna kljesta pozadi i jedan klip napred, kao i 16" tockovi, mada proizvodjac nudi i 17" opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Znao sam da će vam biti interesantno ;)

 

Marko,radnja se nalazi u Šapcu,ulica Kralja Milutina,ili stari naziv Štefice Kosijer.Za broj nisam siguran,ali je to ulica u koju pravo sa Savskog mosta ulaziš u Šabac iz pravca Ruma-auto put. 

               

Zorge,trudim se da ne poredim sa KLR-om,a pogotovo što je ovaj moj pravi deda iz 1984-te godine :D Ovaj kinez je svakako moderniji.Inače Kawa će u oglase,a ja prelazim na kineza,treba i to probati 8). Malo je nezgodno za slike pošto je moj radni dan dug,ali evo gde sam ja gledao video promociju,pa proverite i vi.  www.xingyuecanada.com

 

Blackbite,motor uvoze neki momci iz BG-a,ali mi šabački diler nije otkrio koja je firma u pitanju.Što se točkova tiče,mislim da su 16" i mogle bi se gume nazvati supermoto.Smatram da je za dobru upravljivost i okretnost ta dimenzija zaslužna.Za e/ccm se u potpunosti slažem sa tobom,jer svi znamo cene japanaca,i ovih nagruvanih maxi skutera.Ne bih se složio da je sve tako skrnavo,ipak to, bar meni ,solidno izgleda uživo.Za sijalicu ne znam,nisam zapamtio stvarno.

 

Pogledajte taj kanadski sajt,pa ćemo nastaviti.Da ne zaboravim,ovaj diler ima samo taj jedan komad.

www.xingyuecanada.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма питао дам те за то поређење са КЛР-ом због критеријума: ипак је другачије када ти, са неким искуством са Кавом, напишеш да тај "Шинђју" иде ОК, личи ОК, делује ОК, од онога када би то написао неко ко набија километре на малом МЗ-у или Томосу.

 

А канадски сајт смо провалили одавно. Мене интересује шта конкретно може да се види код ових који су увезени код нас јер их вазда нешто мењају - точкови, кочнице, дизајн...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ма питао дам те за то поређење са КЛР-ом због критеријума: ипак је другачије када ти, са неким искуством са Кавом, напишеш да тај "Шинђју" иде ОК, личи ОК, делује ОК, од онога када би то написао неко ко набија километре на малом МЗ-у или Томосу.

 

А канадски сајт смо провалили одавно. Мене интересује шта конкретно може да се види код ових који су увезени код нас јер их вазда нешто мењају - точкови, кочнице, дизајн...

 

Ja sam ti od onih po PS-u vozača,u smislu da sam i ja krenuo davne 1985. od automatika,pa APN 4,CTX 80,MZ ETZ 250,Honda VF 750S,Honda CBR 1000F,Kawasaki GPZ 900R,i sada ovaj KLR 600.A ovo sam nabrojao jer hoću da ti kažem da ni jedan od svih mojih motora nije bio nov,i da je sa svakim bilo manje -više problema.Dakako,kada ti se javi "situacija" na japancu,to rodjače boli u majčinu.Te iz toga proizilazi moja odluka da je nov kinez,za mene trenutno,isplativija stvar u odnosu na polovnog japanca.Performanse naravno zavise od namene i snage motora,a na osnovu mog skromnog iskustva kažem da ovi kinezi pružaju tačno onoliko koliko koštaju.Na ovom XY400GY bar u odnosu na onaj kanadski video,nije ništa izmenjeno osim retrovizora.Nema nalepnice,pa može čovek da lepi koješta ;) Zaista ću se potruditi da napravim nekoliko slika,ako mi ovi momci dozvole.

A moram dodati i to da sam ipak ja na tom novom kinezu napravio veoma kratku probnu vožnju,iz koje se baš i ne može nešto više reći i videti.Ponavljam,prvi utisak je dobar,a sa obzirom da sam na sajmu sedeo,ne i vozio, na Raptoru SPT 350 koji mi se dopao,ovaj 400-tinjak za iste pare bolje izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нађе "Друмска лисица" ко то увози - http://www.dijalog.co.rs/xingue_1.html. Фирма је из Новог Сада, мада ми дизајн сајта личи на дизајн оних из Новог Београда који се занимају продајм "Кинроуда".

 

А на истом сајту видим да имају и оно што покушава да личи на BMW "Скарвера" ("Џонвеј Крузер 125") и цена је нижа од оне са којом је пролетос изашао крагујевачки "Орион".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Sad sam i ja pogledao,mislim da je to ista firma,samo dva predstavništva.Gledao sam tog kvazi Skarvera na sajmu,nešto mi je mnogo kičast.Cenim da je ipak Qingqi sa svojim 200 ccm modelima neprikosnoven u klasi 1 600E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

Ne bih se složio da je sve tako skrnavo,ipak to, bar meni ,solidno izgleda uživo.Za sijalicu ne znam,nisam zapamtio stvarno.

 

Ma to su neke sitnice koje su prakticno "potpis" kineskih motora, malo slabiji utisak, ali sluzi funkciji. Najgore prekidace sam video na qm125-10V, ali sve radi sto je i najbitnije. U principu neke stvari na kojima kinezi ustede, ali ono sto je najbitnije (ram, agregat) je sasvim korektno. Doduse cesto se tako nesto primeti i kod jacih proizvodjaca, ne bi li ustedeli koji $ u proizvodnji, jer nije nista vitalno u pitanju, ali oni zbog toga ne spuste cenu. Citao sam npr. po nekim casopisima testove izdrzljivosi skutera, pa se desavalo da nesto zardja i otpadne na Apriliji ili Piaggio, ne nekoj kilometrazi cime se ni moj kineski skuter ne moze pohvaliti, ali to opet ne znaci da je svaki kineski skuter dobar, kao sto ne znaci da je svaki brendovani skuter los. Istina kada bih dao 6-7000e za MP3, verovatno bih mnogo vise popizdeo da mi produva auspuh posle godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da se nadovezem na pricu o gumama. 16" i 17" precnik tocka bi trebalo da budu isti sa pripadajucom gumom, ali bih vise voleo da su 17" felne u pitanju. Naime u 17" verziji je moguce kupiti adekvatan  par za  njega, ali 16" na oba tocka nije praksa na motorima, pa bi morali da uparujemo pozadi gumu za kruzer, ili maksi skuter, a napred da stavljamo od nekog turera ili ne znam vec cega, bar ukoliko zelimo da zadrzimo fabricke dimenzije.

 

Istina sa nizim profilom bi bila za nijansu truckavija voznja, ali on omogucava vece nagibe obaranja i vecu stabilnost, odnosno manju deformaciju na bocnim ivicama gume, a time i precizniju voznju i bolje ponasanje motocikla. Druga stvar zbog koje sam za 17" opciju je ta sto su prednja i zadnja guma uparene od strane proizvodjaca i prednji i zadnji tocak su bolje sinhronizovani. Npr. cesto se gume uparuju tako da po kisi prednji tocak sklanja vodu kako bi zadnji bolje uhvatio. Ako imamo neadekvatnu prednju gumu, a zadnja nije sposobna da obavi posao, zadnji kraj ce radije proklizati.

 

Svestan sam da ovaj motor i nije namenjen za neko preterano obaranje i da ce ga malo ko voziti na limitima, ali ako sam proizvodjac nudi i izbor 17'', logicnije bi bilo za njih se opredeliti.

 

A posebno sto bi se dalo nabudziti ovako nesto (on/off SM gume) ;D

Distanzia_Supermoto.png?1234537670

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

@Schofer

Kakav je po pitanju visine vozaca? Tj da li bi i malo vislji vozaci mogli da se spakuju na njega?

 

Rolle,moja visina je 183cm i normalno su mi stopala oslonjena na put.Moj drugar koji je bio samnom je 188cm visok i njemu je položaj bio dobar.Motor je robustan izgledom,i mislim da na njemu ne bi izgledao smešno ni neko visok 195cm.Nadam se da sam pomogao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Schofer

Kakav je po pitanju visine vozaca? Tj da li bi i malo vislji vozaci mogli da se spakuju na njega?

 

Rolle,moja visina je 183cm i normalno su mi stopala oslonjena na put.Moj drugar koji je bio samnom je 188cm visok i njemu je položaj bio dobar.Motor je robustan izgledom,i mislim da na njemu ne bi izgledao smešno ni neko visok 195cm.Nadam se da sam pomogao :)

Jesi, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Kakvo je vaše mišljenje  ???

 

The Aragonese brand Azel, that commercializes the Chinese brand Zhongsen brings their new GS 250, a motorcycle with inverted front fork and rear suspension. It is very well equipped in the brakes category, two front hard discs and another one of small size in the posterior train. Is an excellent option if you want a motorcycle so much for city as well as for highway. Fast, agile and the pilotage position is very comfortable.

 

Motor: One single-cylinder, four-cycle, SOHC, 2V, forced air-cooling system and 230 c.c. Reaches 18 cv of potency, maximum torque 16,5 nm to 6000 rpm, CDI ignition system and electric ignition system to pedal. Has some 110/70-17 pneumatic tires at front and 140/70-17 behind. Fulfill the EURO 2 environmental normative.

 

Equipment:

Cutting wind Cupule, back grips, large-capacity to two levels for two passengers, reflecting elements, among others.

 

His most direct rivals would be the Honda CBF 250 ( 3,519 euros ) and the Hyosung GT 250 R ( 3,799 euros ) this last one with a very superior motor benefits to all the previous, although his consumption is very high.

 

Pro:

Cycle equipment, march comfort, current esthetics, three discs, price ( 3,467 euros) .

 

Against:

Mechanical simplicity, pneumatic tires quality, motor vibrations, finishings.

 

For whom is this motorcycle? The 250 c.c. is a transitional cylinder capacity toward motorcycles of bigger cubic capacity but it will be completely desirable to all those who want an agile motorcycle for transportation in the daily basics and also to enjoy the rides by the highways.

 

post-6366-12879047177609_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Kako da ti kazem kad ne pise na kineskom ovakom moram da se mucim >:(

 

Nemoj ti ništa da se mučiš!... Sram te bilo!... Otac maloletne dece,pa fata zjala na internetu!... Sedaj u kola ,pa na poso,bre  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja