Jump to content

Moto Zajednica

Električni supermoto

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Američka kompanija Zero napravila je električni motor čije su performanse bliske oktanskoj braći. Njihov Zero S tako ima 31ks sa 85Nm obrtnog momenta u svim obrtajima (karakteristika asinhronih elektro-motora) uz težinu od samo 102 kilograma sa maksimalnom brzinom od 100km/h. Najbolja osobina mu je potrošnja - na 100 pređenih kilometara potroši električne energije u vrednosti od oko 60 dinara!

 

 

Zero_sm2.jpg

 

Kompletan test se može videti pogledati ovde:

http://www.autobrief.com/content/14515/Elektricni-gradski-motor

 

Ne znam za vas ali ja bih ovo vozio, samo da je malo jeftiniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koliko vidim nema polugu mjenjaca. Pretpostavljam da ima samo jednu brzinu, pa mu obrtni moment omogucava normalno funkcionisanje. Tacnije nema brzina uopste, motor direktno vezan za tocak, das gas i on krece. Zato je brzina samo 100km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Koliko vidim nema polugu mjenjaca. Pretpostavljam da ima samo jednu brzinu, pa mu obrtni moment omogucava normalno funkcionisanje. Tacnije nema brzina uopste, motor direktno vezan za tocak, das gas i on krece. Zato je brzina samo 100km/h

 

Upravo tako! Piše sve u tekstu na linku ispod slike, mrzelo me da prepričavam sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sto ga pre Kinezi budu klonirali , to cemo ga pre videti na nasim ulicama ;D

 

Meni sa ovim blatobranom i farom već izgleda ko da ga kloniro kinez, al sa genetskom greškom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Meni sa ovim blatobranom i farom već izgleda ko da ga kloniro kinez, al sa genetskom greškom  ;D

 

;D Pravo zboriš, al kad dođe kinez oriđinale za par somića biću mušterija ziher  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Prichajte vi shta ocete za 30-ak godina kad tehnologija postane razradjena i jeftina ja cu biti prvi koji ce kupiti ovako neshto. Manje stvari da se pokvari(bar po meni), nema menjanja brzina i konstantni obrtni momenat. VRH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Prichajte vi shta ocete za 30-ak godina kad tehnologija postane razradjena i jeftina ja cu biti prvi koji ce kupiti ovako neshto. Manje stvari da se pokvari(bar po meni), nema menjanja brzina i konstantni obrtni momenat. VRH.

Pa prije samo 20 godina, ovo i Tesla Roadster su bili naucna fantastika. Sad im fali jos malo veca autonomija i malo niza cjena da bi bili stvarno konkurentni SUS motorima. Racunam da ce za 10-20 godina biti svakodnevnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pitanje je samo kolka mu je pokrivenost sa jednim punjenjem i jos vaznije koliko se dugo puni. Dzabe ti autonomija 400km ako se puni 15 sati...

 

7000 i nije mnogo! Ako ga vozish 3-4 godine bez vecih ulaganja povadicesh se na gorivu!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pise s jednim punjenjem, koje traje 4 sata, moze da predje 100km. Samo malo da porade na ovome, ovako nemoze nigdje iz grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pise s jednim punjenjem, koje traje 4 sata, moze da predje 100km. Samo malo da porade na ovome, ovako nemoze nigdje iz grada

Pa dobro shto da ne? Vozish ga ko skuter samo po gradu. Dovoljan ti je za  2-3-4-5 dana za do posla i nazad(zavisi gde zivish) A i ne puni se mnogo dugo. A kad vozish po stazi stace ti autonomija pa to je SM i nije za putovanja! hihihi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Sve je to super ali moras da se najedes pasulja pre voznje i da pustas vetrove da bi te neko cuo u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Aaaa nije bash tako sad imash OOOGROMAN akumulator pa prikachish neko ozvuchenje opasno ;D Ili napravish neki MP3 koji radi DRRRRRRRR pa sa povlachenjem ruchice gasa pojachavash i VOLUME HAHAHAHAHAHAHA ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

A bre jeste mu zvuk smejurija, mora ozvuchenje pod hitno. lepo povlachi chak i pri velikim brzinama, konstantni obrtni moment je strava :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Poređenja radi, KTM LC4 640 Supermoto ima 20 konjskih snaga više ali skoro 30 Nm manji obrtni moment, uz napomenu da je Zero težak samo 102kg, a KTM preko 160kg!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da imam viska para,,,to jest da ih imam uopste  ;D ;D ;D ;D odma bih kupio 1kom,,,dzabana voznja,a to sto se necuje,,,ma nema veze,,ja bi pevao od srece,,,,,,vozis se 100km za 1 burek.....ionako udarila besparica,,,,taman kako treba za po gradu,,vozikas ga dan dva,napunis,ma milina  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja