Jump to content

Moto Zajednica

Tomos 14 (ili tako nesto) - nebulozno pitanje :P

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Mislim da mozes kupiti lezajeve i semeringe koji ti trebaju za sklapanje motora za 15-tak eura, ja ne bih vratio stare.

 

Iskreno, stvarno ne znam da li mozes kombinovati delove od APN-4 i T14. Mogu da pitam drugara ko je iskusniji od mene u ovom pitanju, ali za to treba da sednem sa njim na pivo. Znaci petak, subota.

 

Ako ti fali karburator, to nije dobro...

 

ovako, daj ti slikaj to sto imas, pa da vidimo sta cemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Ok za semeringe i lezajeve upisano. Imam ja spisak i radnju gde cu sve to nabaviti.

 

Javi to za APN 4 ili tako nesto mozda mogu da nabavim neki stari pa da i njega umesam u suprotnom cu kupovati nove delove pa sta bude... (ako ne budu neke abnormalne cene - u tom slucaju trazim polovno :P)

 

Sto je lose ako nemam karburator? Potrazicu ga odma sutra ujutru. Ako nemam pa ima to valjda da se kupi...

 

Sto se tice slika i ja sam za to i sredicemo to. Znaci operem (ocistim) delove pripremim sve i slikam.

 

Manual sutra uploadam.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Elprogramero, ajd nemoj da ubacuješ dodatne brzine i kurce palce, sklopi ga da bude oriðinale. Meni nije jasno zašto bi ubacio petu brzinu i poveæao mu konaènu brzinu sa 65 na 72kmh. Naravno, to je moje mišljenje, ja æu moju petnaesticu da sredim kao da je sada izašla ispod èekiæa, dakle trudiæu se da dostignem fabrièko stanje oldtimera.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Manuali za download koje je meni poslao MarkoM:

 

http://www.elprogramero.org/manuals.zip

 

----------------------------------------------------------

 

Imam ja dacu ti samo kako?

Mislis na manuale?

Evo su gore spremni za download.

Inace manuale nabavio Markom - ja samo uploadovao. :wink:

 

@Najzli

Hm, pa vidi ja sam imao 5 brzina na motoru... Secam se - 100%.

Ali ako je orginal sa 4 brzine tako cu ga napraviti da bude. Ni meni ne znaci tih par kmph apsolutno nista...

 

Odoh da vidim sta jos imam od delova.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Ok MarkoM - culi smo se na PP.

 

Dalje, danas sam gledao masinu sve deluje ok. Lezajevi su ok...

E sutra ako budem imao vremena hteo bih da ocistim sve delove...

 

Kako to da izvedem? Mislim umem ja da ih operem i to u nafti i uz pomoc Ekoklin-a.... ALi ima li nesto sto nesme da se pere ili tako nesto?

 

Jos jedno pitanje, da li da vadim lezajeve (lagere)?

I kako se to radi? :)

 

Udarci cekicem sa spoljne strane a da drvo bude izmedju? :?:

 

Pozdrav!

 

P.S.: Ovo svecano znaci da krecem sa ciscenjem delova - trazenjem nedostajucih i konacno posle toga sklapanjem ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

Sve peri sve rasturaj samo nemoj radilicu da rasturas.

 

Vadi lezajeve Lupaj i drvenim predmetom (npr. drskom cekica ili nesto drugo samo da je drvo)

:wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Lezajevi su ok...Jos jedno pitanje' date=' da li da vadim lezajeve (lagere)?

I kako se to radi? :)[/quote']

ako su lezajevi ok, nema potrebe da ih vadis.

ako mislis da ih menjas - onda vadis.

za vadjenje bi po pravilu trebalo da zagrejes kuciste, moz i u rernu da ga stavis, ali ga dobro oribaj, i isperi vodom, inace ce da dismr samo tako.

ali sve ovo i ne mora :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Veliki problem - ajde pomagajte... :wink:

 

Prvo hocu samo da napomenem ovo sve sto radim jeste iz ljubavi prema motorima i sto bi ja stvarno zeleo da mogu da sklopim motor uz pomoc vas.

 

Trudio sam se da pronadjem sto je vise moguce delova i nasao sam dobar deo... Ali jbga mnogo delova fali (paljenje, karburator, piramida, klip, brzine i verovatno po koji sitni srafcic...) tako da mi treba vasa pomoc. Ja bi kupio polovan motor (havarisan ili bilo kakav - moze i sa blokiranom radilicom i slicno...)

 

Sta mi je vazno da gledam kod tog havarisanog motora?

Ja bi jurio da kupim APN 4 ili APN 6... Kazu mnogi da su to isti motori kao Tomos 14m? Da li je moguce da njemu fale brzine i slicno? Znaci ako je zatvoren i samo vlasniku jednostavno ne radi... Jel moguce da necu uspeti da nadjem ovo sto mi fali a da bude "zdravo".

 

Ne bi se cimao ni tren oko svega ovoga da ne volim motore al' sta cu kad volim - pa bih da probam ovu zimsku avanturu da odradim do kraja. Uz ulaganje naravno ali ne nesto tipa 200e jer se ne isplati... Jednostavno ne bi imalo smisla jer ceo motor, registrovan koji radi kosta 250-300e... A meni uopste nije fora u kupovini motora vec u sklapanju ovoga. Znaci ja ne zelim neki APN i slicno ja hocu da sklopim ovaj Tomos a VELIKI motor se nadam da cu kupiti na prolece.

 

Znate li nekog ko ima neki havarisan APN 4 ili 6 ili tomos 14 ili tako nesto ja bi ga uzeo... Probacu da cimnem jednog prijatelja rekao mi je (juce sam saznao) da je nekom deki iz komsiluka nesto hitno i da daje neki APN 4 + jedan motor (masinu samo) za 60 evra.

 

Videcu ako ga nije prodao mozda uzmem to.

 

@MarkoM - imas PP.

 

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

huh, videh u halooglasima da lik prodaje, on pise, remontovanu masinu od elektronika.

E90 je inace NAJLEGENDARNIJA, NAJJACA, NAJLUDJA masina koju je tomos ikad sklepo.

e, kad bi TO stavio na tvoj apn, ne bi trazio veci motor :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Uz svu vasu i moju volju za sada prestaje nada da cu sklopiti svoj motor...

 

Problem: Mnogo delova fali, paljenje, karburator, brzine i jos po koja sajbnica...

 

Dacu ovih dana oglas da trazim neku polovnu (havarisanu) masinu pa ako nadjem nesto povoljno uzecu - u suprotnom ne isplati mi se da ulozim 200-250e u ovaj motor jer za 300e sam video u oglasima isti kao moj registrovan u voznom stanju - a nije mi to poenta... I ovako hocu da kupim drugi. :wink:

 

Znaci ako neko zna nekog ko zna nekog da ima neki stari APN 6 ili APN 4 koji bi da proda... Ali naravno da nije bas u totalnom haosu neka se javi na PP...

 

Na kraju krajeva ne mora da bude APN ako je povoljno neka masina kao sto je recimo ta E90 ili neka druga mozda porazgovaramo i o tome. :)

 

Cujemo se i hvala svima na ponudjenoj pomoci, ako nadjem neki havarisan motor (ja se nadam da cu uspeti) javicu se da nastavimo.

 

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja