Jump to content

Moto Zajednica

Cep od ulja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam u koju kategoriju da stavim ovaj post ali neka bude u ovome...

zamislite sledecu situaciju>

imate motor,stoji vam u ulazu koji se zakljucava,u zgradi su uglavnom stariji i ozbiljniji ljudi i po neko dete i prolazite pored motora ujutru i vidite da nemate cep od ulja na deklu :shock:

naravno ako sam malo razmislite padate u nesvest sta moze da se desi..

-neki kreten nije hteo da da 10eur i skinuo...ali zasto bi skinuo ada je jako tesko to izgubiti...a mozda te mrzi neki kreten pa je skinuo i sipao ti samo malo secera :shock: ili igrala se deca ,skinula ali posto nemaju pojma sta je to sipali malo peska i stavili neki kamencic...

 

dakle ljudi agonija..jedino resenje koje je sigurno je da skines dekl i sve lepo proveris ali da stisnes dugme i upalis sigurno ne jer niko ne moze da udje u taj bolesni mozak koji je to uradio...odlepio sam jutros i posle visesatne psiho analize kretena sta su mogli da urade ,trio Dane,Luka i ja odlucujemo da prvo ispustim ulje(koje naravno nije za zamenu) isperemo naftom i ako ima i malo sumnje nakon toga da ga otvorimo ...ali na Stromu je na tom deklu i vodena pumpa,znaci ispustiti i tecnost ,tj dva dana posla jer se neko mozda malo igrao a mozda i nije...odgurao sa Danetom motor,ispustio ulje i nista nismo primetili,izgleda da je nekome trebao cep ali ipak je nasuto i 5 litra nafte da se ispere,onda ide litar ulja koji ce da to pokupi sto ostane od nafte,pa onda novo ulje i filter...nadam se da nije unutra neka matica ili kamencic jer kada ga budem veceras upalio mozda ostanem bez stroma za samo 2 sekunde...

ali postavlja se tu novo pitanje..dodjem veceras kuci i taj sajko namerno otvori pnovo i sipa ti neko sranje,to moze neko da ti uradi ,zatvori cep i eto da vidis kako radi motor...kako ovo spreciti,sta uraditi jer mozda se nikome nj desilo ali nisu male pare u pitanju...

razmisljali smo danas i Luka je dosao na dobu ideju,napraviti kod strugara aluminijumski ili plasticni cep koji ima na sebi maticu koja moze da se otvori specijalnim kljucem kao sto je na felnama na kolima...to je jftino ali niko nece vervatno da se jebe i pokusava da otvara ali ovako kada ti je na dohvat ruke i imas otvoren auspuh ,moza svasta da se desi kada probudis popodne komsilj koje prilegao ..eto to je najpametnije sto smo smislili ali ako ima neko bolje resenje samo recite,ja ga pravim sigurno jer ne zelim da prezivljavam ovu agoniju opet...

nadam se da nije kamencic unutra...nije za zajebanciju....

evo zove me dane i kaze da rad motor posto sam morao da dodjem i do posla danas...ja se zajebavam i pitam" jel izbacuje prasinu kroz auspuh tj.jek radi ko vodenica za kamencice " ahahaa

uzas :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

Ukoliko je stvarno u pitanju neki lik kome treba srink, neces nista promeniti stavljanjem bezbednijeg cepa, jer ce vec naci neku drugu slabu tacku, koja moze da bude jos "slabija" od ove,u vidu posledica..Ima na motoru dosta toga sto moze da procacka i unisti.

Predlozi ce biti mozda glupi, ali ipak funcionalni, a oni su:

 

a.) Alarm(makar koliko to moze da bude "opasno" po komsije zbog buke, postoji nada da se nece cesto paliti);

 

b.) Parkiraj motor na drugom mestu, bar preko zime( mozda dileju popusti ta destruktivna ideja do tada; mozda je neki dokoni fosil iz ulaza koji nece docekati prolece; mozda te prodje dalja paranoja prouzrokovana predjasnjim iskustvom :D )

 

c.) Urolaj ga dobro u neku ciradu, ne verujem da ce ici dotle da skida ciradu da bi ucinio pakost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ja sam odavno ustanovio da necu da se nerviram oko takvih stvari. Vozila su po definiciji ostavljena, osim u mojoj garazi, na milost i nemilost raznoraznim spodobama. Koliko god da razmisljas i radis na tome ne vredi jer nikad ne mozes predvideti sta ce kome i kada pasti na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Boze kome to pada na pamet!!! Nekad je bila fora da nekom maznes kapicu sa gume a ne da nekom ujebes pola motora! Sta se desava sa ljudima ? Da je to meni uradio i da sam ga slucajno video sta onda ? Zar svaki put kad sedam na motor treba da gledam da se neko slucajno nije napravio pametan ? Jebote dok nekog ne umlatis za primer komsije misle da si budala i da treba da te j..u kako im padne na pamet !!! Meni je neki genije juce razbio migavac i to u mom dvoristu, a da stvar bude gora bio sam kuci ali sam spavao i nisam ga video (nazalost) !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Boze kome to pada na pamet!!! Nekad je bila fora da nekom maznes kapicu sa gume a ne da nekom ujebes pola motora! Sta se desava sa ljudima ? Da je to meni uradio i da sam ga slucajno video sta onda ? Zar svaki put kad sedam na motor treba da gledam da se neko slucajno nije napravio pametan ? Jebote dok nekog ne umlatis za primer komsije misle da si budala i da treba da te j..u kako im padne na pamet !!! Meni je neki genije juce razbio migavac i to u mom dvoristu' date=' a da stvar bude gora bio sam kuci ali sam spavao i nisam ga video (nazalost) !!![/quote']

 

Ne znam gde si ti tacno ,ali ovde kod mene ovi iz doma ciste redom. Ako zaboravis u kolima masnu kesu od pleskavice otvorice kola i zbog nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

neznam sta da ti kazem meni motor stoji ispred zgrade napolju jer ga nemam gdje ostaviti i ja sam u svadji sa svim komsijama ali kad sam zadnji put nasao prosuto masinsko ulje po citavom motoru a to je bilo u 2h posle ponoci polomio sam sva stakla na hodniku zgrade i za divno cudo niko nije dosao ni otvorio vrata niti su zvali muriju. od tad vise nemam problema ali ne preporucujem ti ovaj nastup. meni je upalilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
neznam sta da ti kazem meni motor stoji ispred zgrade napolju jer ga nemam gdje ostaviti i ja sam u svadji sa svim komsijama ali kad sam zadnji put nasao prosuto masinsko ulje po citavom motoru a to je bilo u 2h posle ponoci polomio sam sva stakla na hodniku zgrade i za divno cudo niko nije dosao ni otvorio vrata niti su zvali muriju. od tad vise nemam problema ali ne preporucujem ti ovaj nastup. meni je upalilo.

 

Pa pojedini ljudi ce da te ostave na miru samo ako vide da si veca budala od njih!!! Ajde da mi je motor bio negde drugde pa i da kazes, ali u mom rodjenom dvoristu i to uz samu kucu. Sta da ocekujem kad odem na 2-3 dana da mi skinu crep sa krova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

ako ti vec stoji u ulazu koji se zakljucava probaj barem da ga prekrijes ciradom koji ces da vezes ali ti opet niko ne garantuje da je neko nece iscepati da bi ti ponovo to isto ili ne daj boze nesto gore uradio,Fora sa strugarom je o.k. nadaj se da je to neko iz zezanja uradio i da se takve stvari vise nece ponoviti.

Ja moj motor zato i ne drzim u zgradi vec ispred jer uvek ima ljudi kojima motor smeta unutar zgrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja motor parkiram ispred zgrade. Imam alarm i ciradu i ne želim da se optereæujem šta æe budalama da padne na pamet. Mali problem sa ciradom je što moraš da saèekaš da se ohladi auspuh da bi je stavio. Moj savet je da je motor bolje držati ispred zgrade nego u ulazu. A tom indijancu je taj èep verovatno poslužio za neki lek.... :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja