Jump to content

Moto Zajednica

Karburator i regler ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Citam sad i ja sebe ne razumem!  ;D Misli sam na nivo ulja, ne goriva!  :-[ Pustis mu vise puta po tu manju kolicinu goriva bez da palis motor i tako izbegnes isparavanje i proveris da li je porastao nivo ulja. Kolicina od 200 grama vise bi morala da se primeti na meracu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Za punu snagu alternatora moraju sve tri faze biti povezane,samo je onda napon preveliki ako nema regulacije.

Ovako kako si opisao je sasvim "normalno" kako se ponasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma kapiram, prvo sam se plashio da nije skinuta faza jer je crkla, ali nije, daje napon. Samo da saznam za tu oznaku, pa cu onda videti shta mi je chiniti. Puni on i ovako, ne prazni se akumulator, ali bih reshio to u dogledno vreme da budem miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

regler za yamaha r1 2006

 

verovatno moze i na druge motore

 

detalji:

 

FH011AA ( SHINDENGEN)

14.3 - 15.1 V

50 A

100 V

 

 

cena 70 jura

 

Kontakt:

ivan

0641201494

Grad: beograd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Čerević
  • Motocikl: BMW r25/2 ,Suzuki Intruder VS800

Pozdrav!

Mislim da treba da poslusas Josku.Prvo sredi ispravljacku plocu (proveri ispravnost svih dioda)

i povezi sve tri faze pa ces onda videti treba li ti u opste novi regler ,ja licno mislim da ti je regler OK.

Evo ti i jedna korisna shema mozda ti nesto pomogne.

post-5499-12879041029739_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

@ Juki: Nije takav alternator na tom motoru.Ima stalni magnet kao rotor,a napon se regulise na izlazima faza.Sada su povezane dve faze na ispravljac,pa bez upaljenih svetla napon raste do velike vrednosti,a sa svetlima je nedovoljno napona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

A sta mislite o nekoj varijanti sa skutera regler. Nalazio sam na autopijaci SH532-12 reglere za male pare. Samo je taj nastavak oznake razlichit tipa, 0.3 , 7 , 8.3... i tako dalje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

hehe pa da. Reci mi samo da li mogu da proverim da li odgovara po onim vrednostima iz maual-a za moj motor, tipa otpor na x10 izmedju zute i crvene od 5-40 ili veci od 2000 oma ? da li te vrednosti znache neshto za amerazu koju on treba da podnese pri punjenju. Inache u knjizi od motora pishe da pri 5000rpm treba da daje minimum 5A struju sa upaljenim svetlima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pretpostavljam da mislis na izvode reglera.Sve sto mozes izmeriti instrumentom na regleru je,da li su svih 6 ispravljackih dioda ok,ili ne.

Da li radi regulacija,to se ne moze.A koliko ampera treba da da,to je relativna stvar.Zavisi od opterecenja u mrezi,i koliko sam alternator moze da izgura.Regler u svakom slucaju mora da izdrzi malo vecu struju(amperi) nego sto alternator moze da proizvede.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ok, hvala mnogo svima na pomoci. Pokushacu shta mogu da izvedem sam (poshto volim tako da chaprikam sve sam shto mogu  :P) pa ako ne uspem skupljam kintu za struchnije ruke :)

 

A neshto ste mi zastali sa brainstormingom za karburatore i nestajanje benzina iz lonchica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

E ljudi kupio sam neki regler pa me sad zanima da li neko ima neki info oko boja zica (koja gde ide). U pitanju je SH532-12 ima tri zute ulazne i to je ok. Izlazi su Crvena, Crna i Zelena.

Prepostavljam da je Crvena na +, crna na masu i zelena na kontakt bravu ? Ili ide Zelena na masu a crna na kontakt bravu ? :P

Aj sad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

I bre niko odgovor da da :(

Snashao sam se, zelena je masa a crna + preko brave :)

Sad je sve ok konachno, 14.5-15V bije bez svetla, sa svetlima i sa dugim svetlima.

 

Ajmo sad nova tura, nova vozacka garnitura. Kada je na oborenom svetlu, i kad predjem negde 4000-5000rpm svetlo pochne da chkilji. Znachi sva svatla rade samo  recimo 70% manjim intenzitetom :S Ovo se isto deshavalo i sa starom budzevinom od reglera, pa sam se nadao da ce prestati zamenom istog :S

Kada su upaljena duga svtla ovo se ne deshava.

 

Aj brainstorming moze da krene :)

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dobro si povezao zice na regler,-to je ok.Samo su naponi malo veci.Ne bi trebalo da ide preko 14.5.Malo cesce proveravaj nivo elektrolita u akumulatoru.

Pogledaj vod od kratkog svetla da nije ostecena izolacija pa se na visim obrtajima zbog vise vibracija,ne dodiruje masu negde.Da nije sama sijalica u kratkom spoju?..Proveri prekidac za kratko/dugo,i tako dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Vazi sutra cu proverim pa javljam. Inache kad radi bez svetla onda je 14.5v, sa svetlima oko 15v. Ali ne ide preko 15v. jel to ima logike da je veci napon kad su upaljena svtla ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ima.Tvoj regler prati napon punjenja preko one crne zice,plusa sa kontakta.Kada upalis svetla,napon u mrezi opadne,pa regler koriguje,tj pojacava punjenje na stetu akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja