Jump to content

Moto Zajednica

U Sarajevo na cevape i nazad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

U nedelju 24.5. idem na jednodnevni izlet do Sarajeva pa ako je neko raspolozen za cevape na Bascarsiji moze da se pridruzi.

Polazak je u 8h iz Beograda i ruta izgleda ovako:

Beograd – Obrenovac – Sabac – Loznica – Zvornik – Vlasenica – Han Pijesak – Sokolac – Sarajevo pa nazad istim putem za Beograd, ukupno 598 km. Ovim putem sam prosao samo jednom davno kolima kad sam isao na Jahorinu. Zna li neko u kakvom je stanju put?

Tempo voznje je malo brzi, oko 130km/h.

Ove godine sam dva puta isao do Banjaluke (Bijeljina-Brcko-Modrica-Derventa-Prnjavor-BL), put je odlicno renoviran kao stvoren za R-ove, i  svaki put sam naisao na bar cetiri radarske kontrole koji su imali neke nove crne radare. Malih su dimenzija i imaju dva paralelna kruga, precnika oko 7cm. Bili su prilicno nezainteresovani za moj prolazak sa prekoracenom brzinom. E sad, da li ti radari ne mogu da snime motor ili oni ne zaustavljaju motore???

Kakva su vasa iskustva sa policijom na ovoj relaciji Republike Srpske do Sarajeva?

 

Evo slika Mujinih cevapa iz Banjaluke pa cemo videti ciji su bolji.

Verovatno bi Nektar lepse izgledao na slici umesto Fante.  :)

Pozdrav bajkerima

 

u9sYq_dsc01607640x480.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Na putu za Umag pre 10-ak dana smo bas tim putem prosli...

 

Kad predjes granicu, put je odlican, bez brige, a za ovaj deo BG-Loznica ne znam (mi smo isli iz pravca NS)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se radara tice, ja sam i prosle i ove godine bio zaustavljen, u okolini Rogacice. Tako da mislim vise da si imao srece. Jedino je sreca sto moza jeftino da se zavrsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Matori, sjajan ti je plan. To je divan put, videćeš. Ja sam išao nekoliko puta. A što se povoda tiče, veruj mi da mi već ide voda na usta, što zbog ćevapa, što zbog bosanskih pita a bogami i zbog sarajki. Videćeš, nemaju samo beograđanke tapiju na lepotu. Ja sam nešto za nedelju planirao do Debeljače na Gulašijadu, ali ako bi tu turu ponovio još koji put, eto nama zujanja. By the way, malo je zajebano ako te tamo uhvate u prekoračenju. Možeš i jeftino da prođeš, ali, znam iz puno priča, mogu i da te drkaju neviđeno. Pošto si strani državljanin, opa aj'mo kod sudije direktno, pa calni lovu na licu mesta itd. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8166 postova

 

Beograd – Obrenovac – Sabac – Loznica – Zvornik – Vlasenica – Han Pijesak – Sokolac – Sarajevo pa nazad istim putem za Beograd, ukupno 598 km. Ovim putem sam prosao samo jednom davno kolima kad sam isao na Jahorinu. Zna li neko u kakvom je stanju put?

 

Taj put znam kao svoj dzep (bar 2 vikenda godisnje na skijanje na Johorinu). Put je korektan. Do Loznice ti je bolje auto-putem do Rume (oko 100din) pa onda na Shabac i Loznicu. Kroz RS put je u veoma solidnom stanju. Iznad Vlasenice na 2 mesta imas odlicnu jagnjetinu. Jos bolja je na Romaniji;)

 

U Sarajevu ti preporucujem placeni parking u samoj blizini policijske stanice kod zgrade Rektorata (ulaz u ulicu sa parkingom je od Miljacke).

 

Sto se radara tice - planiraj po 1 u odlasku i povratku i tretiraj to kao putarinu (bez nerviranja, bar je jeftino;)

 

Lepo se provedi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

@mrdjan1 Put je odlican ,od granice do Sarajeva ima par stalnih radarskih kontrola ,obicno na ulazu u naseljena mjesta . Ja sam u Han Pijesku ,javi se da popijemo pice i mogu ti objasniti gdje moras da pripazis na radar. Ako ne predes puno ogranicenu brzinu i nisu tako opasni ;)

Moj broj 00387 65 828 950

@quasaar  Vi niste prosli ovim putem ,nego onim najdosadnijim Kladanj ,Olovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Ja u ponedeljak prolazim tuda, na povratku iz Budve. Ukoliko zaglavite u Sarajevu pa povratak odlozite za jedan dan, mozemo nazad zajedno.

  Meni se taj put i kraj, ma sve, bas bas svidja. Obavezno svracam u kafanu "Javor" na jednoj lakat krivini nedaleko od Han Pijeska, kiselo mleko, zaljevara, jagnjetina, ludilo... samo ovoga puta (zbog motora) bez alkohola. Koliko znam, neces se prevariti u koju god kafanu tu da svratis, jednostavno - takav je kraj. Usput sam uvek nailazio na policiju, ali nikad nije bilo nekih vecih problema.

  Secam se nase zajednicke voznje do Djavolje varosi od jesenas i tvojih afiniteta koje si pokazivao, pa sam siguran da je ova tura kao stvorena za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Pozdrav druze, znaci to je ta voznjica o kojoj si pricao  :)

Ja bih verovatno isao, sutra idem za Cacak, u subotu imam servis kod cika Marinkovica i ako sve bude kako treba verovatno bih mogao u nedelju da ti se pridruzim  8)

 

P.S. Mogu li ja da ispratim planirani tempo voznje?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

povod je odlican, na zalost ovaj put preskacem, od dokumenata imam samo saobracajnu od motora a i ona nije na moje ime (licna i vozacka oprane vise puta nista se ne vidi a pasos istekao) ali to u narednih mesec dana sve resavam. u sledecoj turi sam ti siguran saputnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Zagolicalo me...

 

Elem, kolike su te kazne kad nisu skupe? Za prvi maj sam išao Višegrad-Goražde-Foča i dalje kanjonom Tare, nisam imao zadovoljstvo da me upucaju radarom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

Bajkeri hvala na informacijama.

 

@GS  Mozemo u Javor sto je vlilis predlozio?

 

@vlilis  Ne bih trebao da zaglavim. ;D  Nadam se da ce biti dobra tura. Par puta sam isao na more preko Jablanice i sto je tamo dobra jagnjetina!

 

@PROFILER  Znaci motor totalno zategnut i gume lepo razradjene pa da vidimo sta moze BT-016.  ;)

 

@HoochieMan  Ne znam koliko su kazne ali ako nas ide vise mozda dobijemo grupni popust.  ;D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Cesto idem putem Bijeljina-Romanija i dalje na jug sto znaci da ti mogu sa sigurnoscu tvrditi da je put, na koji ces se ukljuciti u Zvorniku, do Sarajeva presvucen prije par godina i da je u odlicnom stanju, more krivina i predivnih pejzaza Romanije. Uzivaj i prije cevapa preporucujem romanijsku jagnjetinu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Dakle, na putu iz Budve prosao sam i ovom deonicom i utvrdio stare utiske: lep put i prilicno dobar asvalt, divni predeli, odlicna hrana... ali sam ovoga puta odatle dosao bogatiji za  poznanstvo sa GS-om i njegovom porodicom, ljubaznim i predusretljivim domacinima. Od sada ce Han Pijesak biti obavezna stanica na mojim putovanjima kroz te krajeve.

 

2dmczf5.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja