Jump to content

Moto Zajednica

Dotezanje lanca bregaste na KLE-u...Pomoc!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pitanje za KLE-ovcei one koji znaju???

Imam Kawasaki KLE 500  93 godiste, Prešao 23000km, uvezen iz Njemačke. E sad kad sam ga kupio malo je zvrckao lanac bregaste. Ispočetka mi to nije puno smetalo, međutim sad mi to smeta više i više. Zato sam neki dan odvrnuo onaj šarafić na španeru za zatezanje, i vidim da unutra ima šaraf koji se šarafcigerom može okretati. Naravno uzmem šarafciger i okrećem šaraf suprotno od kazaljke na satu, zategnem lanac, zavrnem onaj zaštitni šarafić, kresnem motor i on radi ko bombonica, nema nikakvog zveckanja. E sad nakon što sam posle toga zatezanja prešao nekih 200km opet mi se čuje lanac i to istim intezitetom čak i više možda.

Moje pitanje glasi:

Da li je se šarafić opet popustio i da li je na svim KLE-ovima isti zatezač španera???

Jer imam Service manual od novijeg KLE-a (2000.g.) gdje prikazano da ima nekakav hepek koji neda španeru da se olabavi, tj. popusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Cekaj, nisam bas neki strucnjak, ali zar se na KLE-u ne zateze automatski lanac bregaste??? Poslednji put kad sam bio u servisu pokazao mi majstor neku buduzu koja navodno sluzi da kako se lanac otpusta, da ga doteze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Cekaj, nisam bas neki strucnjak, ali zar se na KLE-u ne zateze automatski lanac bregaste??? Poslednji put kad sam bio u servisu pokazao mi majstor neku buduzu koja navodno sluzi da kako se lanac otpusta, da ga doteze?

E pa i ja sam u toj dilemi. Trebalo bi biti tako, bar kod novih modela jeste. Ima opruga koja gura nekakav hepek koji gura zatezač. A kod mene opet izgleda nije tako, ili jeste, pojma nemam vise zato pitam? Zašto kada ga ja našpanujem on drži neko vrijeme i opet olabavi? Kako mogu provjeriti da li je zatezač stigao do zadnjeg zuba?

 

Milion pitanja.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: apatin

jbg druze to je automatski spaner i netrebas ga ti dotezati,napregnuces ga vise nego sto treba i sje...ti lezajeve na bregastoj ili na radilici.tebi je otisao razvodni lanac (istegao se) i spaner ga vise nemoze dotezati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nemora biti, za pocetak zameni spaner pa ces videti dali ce i dalje da lupeta, ako lupeta i dalje onda ti negine rasturanje masine i zamena lanca i klizaca... Ja sam imao slican problem na GPZ-u (to je ista masina) meni je propadao spaner, znaci izvadim ga, i lepo ga ubacim nazad, on sam izadje i zategne lanac koliko god moze i motor lepo radi, vrlo kratko vreme i onda opet lupeta, onda ga izvadim i vidim da je skroz unutra usao, kao da ga opruga uopste negura napolje...tako da moze bit i da je spaner otisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja