Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Shiver 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Pošto mi ER-6N ne odgovara zbog visine(190cm) gledao sam šta još ima i izgleda da sam našao šemu da uzmem Apriliu Shiver 750 maltene novu (prešla 1500km).

Dakle šta mislite o ovom motoru?

Da ponovim početnik sam i najviše sam vozio moj skuter od 50cc, a najjače što sam vozio je beverly 500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Brate ne treba ti 100 konja sad. Jos ove V masine su naopake sprave. Ne znam bas za ovu ali mi mirise na dukatija, TLa i te stvari.

 

40-50 konjice pa polako. 100 konja => zavrnes gas malo u krivini i zdravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

BMW 1200, 800

 

Mislis da mu je Pegaso mali? Nismo ni ti ni ja bas niski (ja sam 187), a idealan je motor za pocetnike, ima i vece sediste da se dokupi. Ja ne bi bezao ni od shiver-a, bolje da ima snage nego da fali, a kako ces da "odvrces gas" zavisi od tebe, ja i na pegasu jos ne smem da dam gas da zavristi. Vazno je da je motor upravljiv, da dobro koci i da nije zujalica. Moj glas za shiver-a, a definitivno za neku apriliu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

BMW 1200, 800

 

Mislis da mu je Pegaso mali? Nismo ni ti ni ja bas niski (ja sam 187), a idealan je motor za pocetnike, ima i vece sediste da se dokupi. Ja ne bi bezao ni od shiver-a, bolje da ima snage nego da fali, a kako ces da "odvrces gas" zavisi od tebe, ja i na pegasu jos ne smem da dam gas da zavristi. Vazno je da je motor upravljiv, da dobro koci i da nije zujalica. Moj glas za shiver-a, a definitivno za neku apriliu ;)

 

Marketing druze marketing!

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Definitivno neću odma da odvrćem gas! Ipak ja imam nešto u glavi za razliku od nekih koji odma sjednu na R-a ili sl i stisnu gas do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja sam visok 191 cm i sasvim fino se snalazim sa Pegasom  ;)

 

Shiver, moja tiha patnja, tako da ti cisto subjektivno mogu reci uzimaj  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

u ostalom imas tri mape paljenja, sa tri razlicice isporuke snage, ako imas para to je fenomenalan motor.

najbitnije je u svemu da se tebi svidja, ako ga ne kupis uvijek ces misliti sta bi bilo da sam njega uzeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

u ostalom imas tri mape paljenja, sa tri razlicice isporuke snage, ako imas para to je fenomenalan motor.

najbitnije je u svemu da se tebi svidja, ako ga ne kupis uvijek ces misliti sta bi bilo da sam njega uzeo...

 

Kakve mape paljenja? Možeš li to da mi pojasniš malo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

u ostalom imas tri mape paljenja, sa tri razlicice isporuke snage, ako imas para to je fenomenalan motor.

najbitnije je u svemu da se tebi svidja, ako ga ne kupis uvijek ces misliti sta bi bilo da sam njega uzeo...

 

Kakve mape paljenja? Možeš li to da mi pojasniš malo?

Zavisi koje je godiste, ako je model za 2008 ima ride by wire kontrolu gasa (znaci potenciometar umesto sajle) i pomocu toga elektronski se podesava reagovanje na potenciometar. Znaci (nisam vozio ali ne moze da bude mnogo drugacije) stisnes mode, pa izaberes mapu 1, 2 ili 3 i zavisno od moda se ponasa kao da je mnogo slabiji motor. Imas kompletan test u moto-pulsu, evo linka: http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T085/085TM_Apr_Shiver750.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sve Shiverke imaju ride by wire, i ako nema ugradjenu promenu mapa, lako se ugradjuje, sta vise, to su radili besplatno, da raniji kupci ne bi bili uskraceni. E, sad, kako je kod nas i da li to rade besplatno, veliko je pitanje, Hrvati su radili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CRF1000

Bogami ja sam znao jednog decka koj je kupio tog shivera i uopste nije bio zadovoljan sa njim....

vise mu je bio kod majstora nego sto se vozio sa njim  :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

u ostalom imas tri mape paljenja, sa tri razlicice isporuke snage, ako imas para to je fenomenalan motor.

najbitnije je u svemu da se tebi svidja, ako ga ne kupis uvijek ces misliti sta bi bilo da sam njega uzeo...

 

Kakve mape paljenja? Možeš li to da mi pojasniš malo?

Zavisi koje je godiste, ako je model za 2008 ima ride by wire kontrolu gasa (znaci potenciometar umesto sajle) i pomocu toga elektronski se podesava reagovanje na potenciometar. Znaci (nisam vozio ali ne moze da bude mnogo drugacije) stisnes mode, pa izaberes mapu 1, 2 ili 3 i zavisno od moda se ponasa kao da je mnogo slabiji motor. Imas kompletan test u moto-pulsu, evo linka: http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T085/085TM_Apr_Shiver750.pdf

 

Pa ovo je super taman ću ga ja odma stavti u ovaj najslabiji mod dok se malo ne izvještim.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Slobodno uzmi Apriliju, motor vozi glava a ne ruke.  To je V-2 motor jako vozljiv i lako prasta greske.

Hteo sam da pitam (bez neke zle namere, vec me stvarno interesuje) zasto V2 agregat prasta greske i zasto je jako vozljiv?

 

Mislim npr. i Suzuki TL je V2 a za njega sam cuo da ne spada bas u motore koji prastaju greške a nisam bas ni stekao utisak da je preterano upravljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Slobodno uzmi Apriliju, motor vozi glava a ne ruke.  To je V-2 motor jako vozljiv i lako prasta greske.

Hteo sam da pitam (bez neke zle namere, vec me stvarno interesuje) zasto V2 agregat prasta greske i zasto je jako vozljiv?

 

Mislim npr. i Suzuki TL je V2 a za njega sam cuo da ne spada bas u motore koji prastaju greške a nisam bas ni stekao utisak da je preterano upravljiv.

Moje misljenje, ali nisam previse kompetentan: cetvoro cilindrasi mogu biti divlji, motor bude malo tezi, ali opet imaju najbolji obrtni momenat, vuku od 1500 obrtaja, pa nema zamaranja sa menjacem. 2 cilindra isto lepo vuku, motor je laksi (uporedi tezinu npr. suzuki bandit-a i sv-a, sv ima i alu ram, ali bas zato sto laksi motor dozvoljava takav ram) i samim tim upravljiviji, a agregat dovoljno rastegljiv da ne umara u gradu. A jednocilindras trese ispod 3000 obrtaja, mene bas muci pegaso, od autokomande do gazele vozim u prvoj, ali navikavam se polako. A zasto 2-cilindras, pa mislim da harley i ducati, kao 2 poptpuno razlicita proizvodjaca znaju sta rade, a tu je i africa, strom, pa sto da ne i shiver itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Obrtni moment pri manjim obrtajim je kod V-2 motora veci i ravniji nego kod I-4 motora.  Samim tim lakse izvlaci iz manjih obrtaja i nije potrebo stalno saltanje u nizi stepen prenosa.  Shiver je dosta "lagan" motorcikl i ima pristojan centar teze i zbog to ga je dosta upravljiv. 

 

Kada sam spomenuo greske mislio sam na situacije kada si u pogresnom stepenu prenosa i gde bi kod I-4 morao da saltas u nizi stepen, V-2 ima dovoljan obrtni moment da te izvuce bez menjanja brzine.  Odlika V-2 moora je upravo Obrtni Moment.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

odosmo malo u off, ali da li ima veze da li je v ili redni raspored (kazu da je rsv-4 zanimljiv zato sto je 4-cilindra u v), a sa malo mog iskustva mislim da fazer sa svojim i-4 motorom se tako lepo vozi..., ali japanski 4-cilindrasi su uglavnom podeseni za drugacije rezime rada. Verujem sta si napisao, ali bas zato pitanje sa pocetka, da li ima veze raspored i da li 2-cilindrasi po "default-u" imaju vise obrtnog momenta na nizim obrtajima ili su tako podeseni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja