Jump to content

Moto Zajednica

AGV Vizir

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Posedujem AGV Airtech kacigu i cisteci vizir izgleda da sam ga s**bao. Oprao sam ga lepo vodom i onda brisao malo jace krpom unutrasnji deo, hteo sam da ga ispoliram. Sto sam ja vise trljao to je sve gore bilo. Unutrasnji deo izgleda ima neki sloj koji je osetljiv i sad mi je zamrljan tacno po sredini. Kad se pokvasi izgleda normalno, ali cim se osusi totalno je zamrljan iako je potpuno cist.

 

Da li je neko imao slicnu situaciju i da li ovo vazi samo za AGV vizire ili je generalno pravilo da se ne sme brisati sa unutrasnje strane?

Da li se moze ista uraditi po ovom pitanju ili sledi novi vizir?

Da li postoji tamni vizir koji se moze koristiti i po noci, kao fotogrej i da radi kako treba a ne nesto polu dobro?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Bedak... Ista kaciga, ista situacija  >:(:(

Probacu da prebrisem ceo vizir, da skinem ceo taj sloj (antifog je u pitanju), pa ce mozda funkcionisati...

Koristio sam tamni vizir (dok mi ga nisu ukrali) i vozio sam i nocu sa njim, ali sam u mracnim ulicama morao da ga podizem. Mislim da foto-grej varijanta vizira ne postoji.

Planiram nabavku vizira, jer ih u Markosu nema nikada, i cene su vesele. Ako nadjes neku kombinaciju za vizir, vici.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako je to antifog sloj onda je los, jer se maglila cim temperatura padne < 10C. Generalno nisam zadovoljan kacigom, moze to i bolje za 200e kolko je bila. Al sta ces, neiskustvo... Zvao sam i ja Markos, kazu da cekaju isporuku vizira. Cena ce biti od 3300-5800 din. Ne znam gde bi mogao drugo da vidim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Ja sa belim vizirom nisam imao problema sa magljenjem apsolutno nikad. Crni mi se maglio kada je hladnjikavo a stojim (semafor i slicno) i cim krenem radi k'o satic.

Na internetu ima gomila sajtova sa vizirima, mada su cene jake :( Eventualno, ako imas nekoga preko ko moze da ti posalje  ;)

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Ako budes cekao da u Markos stigne roba,nista neces napraviti ove sezone!

Ovaj vizir sam tamo kupio,samo taj su imali na lageru,ispljunuo 60 evrica,ali odlicno zavrsava posao!

Ne magli,filtrira sunceve zrake,a ti imas utisak da je providan!

Nisam se pokajao!

post-4244-12879033158599_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Ako budes cekao da u Markos stigne roba,nista neces napraviti ove sezone!

Ovaj vizir sam tamo kupio,samo taj su imali na lageru,ispljunuo 60 evrica,ali odlicno zavrsava posao!

Ne magli,filtrira sunceve zrake,a ti imas utisak da je providan!

Nisam se pokajao!

Isti kao moj. Prvo sam ga brisao samo vlaznom magicnom, dok nisam pokupio neku masnu musicu (veeeliku) koja se sa vodom samo razmrljala. Uspeo sam da je skinem sredstvom sa stakla (zbog alkohola koji sadrzi) bez ostecenja. Brisao sam je 100 puta na ovaj nacin i izvana i iznutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas u Batajnici sam cuo da ce u Markosu kacige i viziri stici za 3 nedelje  :'( Ne znam, cekacu. Mozda odnesem do nekog sajdzije da proba da ispolira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

U pitanju je ANTIFOG sloj koji sam i ja uspesno skinuo :(. Taj sloj kad krenes da skidas jedino resenje je da ga skroz skines. Kad skidas namerno ide malo teze, ali se skida. Resenje je novi vizir ili ja sam prskao nekim sprejom iz luisa da nemagli ali neradi kao fabricki, mora cesce da se nanosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Jel sme sa sprejom za ciscenje stakla da se opere vizir iznutra i sa spoljne strane?Ja tako cistim staklo od akvarijuma i znam da ne ostanu nikakve fleke al sad neznam dal smem i vizir tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Jel sme sa sprejom za ciscenje stakla da se opere vizir iznutra i sa spoljne strane?Ja tako cistim staklo od akvarijuma i znam da ne ostanu nikakve fleke al sad neznam dal smem i vizir tako?

 

Ja sam na mojoj FM kacigi skidao vizir i cistio ga tom tecnoscu i odlicno se cistio. Cesto dok stojim utripujem da mi je vizir podignut iako je spusten  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Imam iridijumski vizir,

cistim ga s 2 magicne krpe, jednu vlaznu koju ostavim 10tak minuta na viziru posle voznje, i njom skinem bube.

A posle druga, cista krpa, tecnost za prozore, i onda fino ciscenje. Kacigu drzim u fotroli kada se ne vozim, ili kada je ostavljam u koferu.

Perem ga posle svake voznje (svakog dana), i za sada nema ni jednu jedinu ogrebotinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

haha, ja cekam Markus 2 godine da nabave vizire (providne) jel kacigu nosim svaki dan, pa mi je malo bzv da dajem 60e za vizir,ali kako stoje stvari sa njima,pre cu kupiti novu kacigu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: beograd... zarkovo

potrebna mi je mala pomoc... nije bas u potpunosti vezana za temu ali ima veze sa vizirom :) :)

htela bih da kupim tamni vizir, ogledalo... pa mi je potreban savet...

da li se on kupuje u zavisnosti od marke i modela kacige ili su univerzalni? ovo prvo mi je nekako logicnije ali... ne razumem se ...

i po cemu da izaberem neki koji je zadovoljavajuci?? i u kojoj radnji je solidan asortiman?

 

hvaaaalaaaaa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

...htela bih da kupim tamni vizir, ogledalo...

 

Vidis ko su distributeri za tvoju marku kacige, odes kod njih i kazes "dobar dan, hocu da kupim vizir za moju kacigu".

Oni tebi kazu ima/nema, kosta toliko i to je najbrza i najbezbolnija varijanta (ako ima).

Ako nema, onda gledas dalje po katalozima, cimas nekoga ko ide preko da ti donese ili cekas da se pojavi u oglasima.

Ako imas jos neko pitanje pitaj...

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: beograd... zarkovo

treba mi u roku od jednog dana  ;D

mislila sam da je mnogo jednoostavnije...  :(

 

vec sam zvala neku radnju, postavili su mi 100000 pitanja na koje nisam znala odgovor i na kraju su mi rekli da dodjem u radnju sa kacigom da oni vide sve sami  ;D  ;D

 

htela sam da poklonim vizir nekome... nije za mene  ;)

 

hvala nebojsa u svakom slucaju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Posto sam pazario AGV k4 kacigu u Markosu pre par dana, mogu vam reci da imaju lepu ponudu vizira, tako da ko je cekao moze da pazari vizire. Ja sam uzeo i crni vizir za kacigu za oko 3000 a onaj sivi-ogledalo vizir je bio oko 500-600 dinara skuplji.

 

Sto se odrzavanja tice, rekli su mi da sa spoljne strane cistim Merom ili nekim sredstvom za stakla, onako ovlaz, bez trljanja a sa unutrasnje da ga potopim u vodu i pustim da se osusi, nikako da brisem zbog tog antifog sloja  :-\ , nisam jos probao, ali vedecemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja