Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

HS1, kuciste je kao H4, ali je sijalica 35w.

 

 

Isti je raspored kontakata, samo je neki od njih deblji ili tanji za 1mm :) Dakle moz' biti da bi bez problema posluzila i H4. Ne bi bilo lose imati tih 15W jaceg svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pozdrav ljudi . Vidim da ste dobro upuceni u vezi kineskih motora pa mi treba jedna mala pomoc .

Interesuje drugara da kupi takav motor . E da li je Sprint , Apolo ili orion nemam pojma . Oce covek offroad ali kad smo zvali za Apola rekli su da imaju samo verziju super moto . Da li se negde moze kod nas naci kross varijanta . Znaci moze i neki drugi proizvodjac samo da je cross ili dirt bike ( video sam da pise x moto na njemu ) .

Aj ako moze neko da pojasni bilo bi bolje .

 

E da jest da ovo nije mesto za oglase ali hteo bi i da dam moj xl 600 r za takav motor ( znaci za prijatelja pa bi mi posle sredjivali dugovanja )

 

Pozdrav i mislim da sam bio bar kolko tolko jasan sta oce covek da kupi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Razjasnio sam misteriju sa sijalicom ista je kao H4 ali ima 35w tako da je nema nigde po auto radnjama ali sam je našao u jednoj moto radnji razmišljao sam da stavim H4 od 50-60w ali iz razloga topljenja kvalitetnog kineskiog fara :lol: ipak ne bih.

 

@Čiča drazo

Što se tiče apolla u cross verziji kod nas nema da se kupi dok ga u Belgiji prodaju sa cross i supermoto gumama pa staviš setup koji ti trenutno odgovara.

Ja sam razmišljao da naručim nekako preko ebaya original cross set točkova za apolla,ali videću dal se isplati.Moja topla preporuka što se tiče crossera je qingqi gy 200cc u cross verziji

za to što vama treba provereno dobar on ti je negde oko 1500e nov.

post-4315-051215000 1288199458_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Pozdrav svim Aplovcima u potrazi sam za buducim "tockom,, pa sam hteo da pitam da li je neko od vas uspeo trajno da resi problem sa zadnjim amortom, mislim na neki kvalitetniji amort a da je odgovarajuc ili je to decija bolest prve ture apola? Mislim da bi sa skoro 100kg bio izazov za amortizer:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pozdrav svim Aplovcima u potrazi sam za buducim "tockom,, pa sam hteo da pitam da li je neko od vas uspeo trajno da resi problem sa zadnjim amortom, mislim na neki kvalitetniji amort a da je odgovarajuc ili je to decija bolest prve ture apola? Mislim da bi sa skoro 100kg bio izazov za amortizer:)

 

 

Ja imam oko 105 kg žive vage i prešao sam 4500km od toga većinu dosta grubo i ne štedeći motor. Nije crkao, ali sam ga popustio na prilično meko i "od oka" naduvao pumpom za bicikle.Neznam da li je to razlog što nije zakucao ili nešto drugo,ali ako si pratio temu od početka primetio si da su crkavali crni amortizeri iz prve serije apolla bez izuzetaka a ovi ljubičasti samo jednom članu apollo ekipe bar koliko sam ja pratio temu.

U mastechniksu postoji da se kupi nov i košta 3400din,tako da nije ni to nešto strašno ja ću sebi uzeti jedan za rezervu nek stoji, dok imaju na lageru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

120 kg sa malim kusurom i amortizeru nista ne fali, doduse onaj ljubicast, jer crni izdahnuo plemenitu dusu posle soma kilometara!! samo redovno odrzavanje i nema problema u zadnja dva dana palo 1oo km srednje teskog off-a i osim na gume ne bi imao primedbi, ali i to ume da bude interesantno kad pocne da se baca kao podivljalo govece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

120 kg sa malim kusurom i amortizeru nista ne fali, doduse onaj ljubicast, jer crni izdahnuo plemenitu dusu posle soma kilometara!! samo redovno odrzavanje i nema problema u zadnja dva dana palo 1oo km srednje teskog off-a i osim na gume ne bi imao primedbi, ali i to ume da bude interesantno kad pocne da se baca kao podivljalo govece...

ha,ha redovno odrzavanje ,ha,ha. Miki ti li si?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Šta je Apollaši il ste prestali da vozite ili su prestali da nam se kvare motori :D

nešto su se svi ućutali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Jbg nema se vremena. Kupio sam opet Total nema ni u Kompp-u ulja ni u Pegazu izgleda da tvrde pazar zato sto skakuce evro. I kupio sam neki kineski filter na Cukarici neuliva mi poverenje, ali nije bilo drugog a ovaj je bio zreo za menjanje. Jos mi se obali na desnu stranu i pokrivi desni hladnjak al nije procureo JOS u sustini svasta nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja sam kupio ulje pre tri nedelje u biker-shopu na tošinom bunaru to je bivša komppova radnja bilo je od svih vrsta,a filter sam i ja kupio na čukarici 590din nema nikakve oznake na njemu.

A što se tiče nezgoda -kvarova kuc-kuc ništa ali sam pao na blagom off-u na desno pa mi se polomio zadnji lonac tačno na fabričkom varu sa cevkom to mu je bio drugi udarac nije mogao više da izdrži 8) ,to sam zavario argonom sad je bolji nego nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ja se vozim svaki dan, al eto nisam stizao da ovde dodam malo reči. Ne žalim se, al ima tekućih problematika. Izduv treba da zamenim, razlandarao se od početka izduvne grane, pa do kraja a inače je i ružan. Desi se opet da propiški gorivo iz karba dole kroz crevce, al nikako da provalim kada i zašto-da li kad je hladan il kad je non-stop odvrnuta ručka gasa...I ima neki sitan klankav cupkajući zvuk, mada mi zvuči možda kao neka struja, dopire s prednje strane mašine...Još kod Bosketa kad sam radio mali servis reče da je neki štift možda u pitanju i da nije nikakav problem zameniti ga. I ono cvilkanje, to sam video objašnjenje šta je. Delova u NS nema jer su (pogodite gde) na carini. Otpao mi zadnji žmigavac, i fali desni retrovizor, sve sitne stavke po jednu crvenu al eto...Biće sad vremena kad udari minus za sve to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo i ja se vozim svaki dan i nema frke ide sve bolje i bolje,Tamanitu što se tiče auspuha moraš dobro da ga stegneš na izduvnoj grani a pošto je fabrički labav on nedihtuje lepo bez nekog dihtunga i to jako debelog da se obuhvati izduvnja grana i preko toga stegne šelna onda nema problema

 

Ja sam moje migavce bez preterivanja bar šest puta lomio nogama kad se penjem pogotovu levi :D tako da su izlepljeni i lemljeni al neću da ih menjam dok rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Valjda nas ovo lepo vreme tera na ulice, pa i nismo nesto za kompom. :moto3:

 

Mene je izmamilo i pokrenuo sam mashinu posle duze pauze. Al ne lezi vraze! Krene prvo da me zeza displej pri paljenu ( pola crtica na njemu radi, pola ne) i jos nece da zavergla. >:( Samo se cuje civkav zvuk, kao kad pokusas da verglas sa spustenom nogarom.

 

Upalim ga nekako i prodjem kroz kosutnjak do careve cuprije, stanem tamo da pogledam radove na mostu. Kad opet isti problem. E jeb.vao sam se sat vremena da zavergla. Plus se cajger gasio na momente, zavsino od nagiba motora i okreta upravljaca. I tek kad sam iskopao neku cilindricnu budzu (koja se zaglavila izmedju rama i karba) upali ko hepo kocka. Ako neko ima slicno iskustvo neka podeli sa nama.

 

Jel zna neko sta je ovo i cemu sluzi? Stoji sa desne strane iznad grane, izmedju rama i karburatora.. A obratite paznju na kvalitet izrade <_<

post-13321-012498600 1288971929_thumb.jpg

post-13321-006147300 1288972066_thumb.jpg

post-13321-051133900 1288971803_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja bi rekao da je bombina kod mene je to ispod sedišta sa desne strane vezana plastičnom vezicom(vezao ja) a ta guma služi da se ubaci na nosač limeni ispod sedišta nekako ti je pala dospela dole(verovatno od vibracija) moraš dobro da je učvrstiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Nije bombina, to ti je rele za paljenje neka vrsta(kineska) to te verovatno i zeza. Znaci ziva struja sa baterije ide preko njega na alnaser meni je isto crkao pa sam ga lemio mada je bolje bilo da sam ga zamenio za obican rele. Unutra imas oprugu koja drzi parce flaha (lima) kad stisnes dugme za paljenje ono ga privuce tj. oprugu i spoji kontakte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Eto nisam ni ja znao za taj rele paljenja, mali zmaju a gde mu se nalazi bombina i kabal sa svećice ide na nju kolikom se razumem u kinesku elektriku ajd malo pojasni ako si ga prostudirao.

Ja znam gde je cdi a za ovu budžu sam bio ubedjen da je bombina :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Bombina je iza/iznad sirene vidi se mada ja sam skinuo one plastike (trouglaste) pa je meni vidljivija udara masa crna zicica u hladnjak pa sam morao da je malo korigujem. Drzi se zasrafljena za ram i dve zice dolaze na nju crna i zelena. Inace sam menjao bombinu stavio sam mislim od Sprinta Clasic 150 ccm. Malo je bolje odradjena od fabricke apollove koja je probila na kablu........Jos da dodam da odgovara i sa keca/zastave pa ko hoce da vidi dal mu trza zbog bombine moze tako da vidi dal je u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Hvala zmaju! Izgleda da je kinezima u fabrici nestalo orginalnih 'poklopaca' za taj rele pa nabudzise neki deseti i fixirali ga izolir trakom! :lud:

Dno relea je 'slucajno' ostalo neizovlano, te se od vibracija ponekad naslonjao uz ram (tj. na masu) i time mi zezalo svu struju na motoru.. cajger i to sto alnaser nije motao. Eto, mystery solved :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Bombina je iza/iznad sirene vidi se mada ja sam skinuo one plastike (trouglaste) pa je meni vidljivija udara masa crna zicica u hladnjak pa sam morao da je malo korigujem. Drzi se zasrafljena za ram i dve zice dolaze na nju crna i zelena. Inace sam menjao bombinu stavio sam mislim od Sprinta Clasic 150 ccm. Malo je bolje odradjena od fabricke apollove koja je probila na kablu........Jos da dodam da odgovara i sa keca/zastave pa ko hoce da vidi dal mu trza zbog bombine moze tako da vidi dal je u pravu.

 

Bravo druže malo ću da prekontrolišem sve to ovih dana pogotovu te žice od bombine što su blizu hladnjaka znači pasuje od zastave original za nedajbože :lol: možda se gadjaju još neki delovi sa čudom domaće auto industrije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ignition Coils :hej: a može i bobina-boMbina kako ko voli, neko voli erokrem a neko eurocrem. :D

Bitno je da pasuje od jugiše. ;)

post-4315-088456600 1289119889_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja