Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Uketic

 

Pa kao sto je  receno psssssssstt i radis  uprincipu it nista ni ne prepravljas.

E a sad me zanima jel trza sa tim CDI-iem? Kako si opisao tako i meni radi sa iridijumskom svecicom samo meni i dalje stuca samo na vecim obrtijama a kad satanem na semaforu radi lepo jedno vreme pa se ugasi.

 

Ne trza u vožnji ništa savim lepo ide dizao sam do 100-110kmh ali kada spuštam u nižu brzinu kočim -stajem ima tendenciju polakog opadanja obrtaja i na kraju se gasi.

 

@Blacbite znam da ništa neću dobiti jer plovak nije namešten kako terba pa karb preliva očigledno,nebi me čudilo da su stručnjaci iz urban motorsa zapušili svojevrsni iberlauf na karbu kojii služi da ako dodje do prelivanja goriva u karbu izadje višak goriva dole na tu rupu a da ne ode u agregat .

Pošto mi je agregat pun goriva mogu samo da predpostavim šta su "stručnjaci" uradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Daklem ovako,

danas 28.juna posle ihahaj vremena (2 nedelje je u NS, a prethodno 2-3 nedelje u Motoboske) stizu novosti:

 

* zove me Boske, cuo se sa Milijom iz Masetehnika NS, i kaze da su ga otvorili kompletno i nasli uzrok svih onih sranja  polaganog umiranja zutacja. Parce metala iliti komad zupcanika je pronadjen u uljnoj pumpi koja je je zbog toga slabo podmazivala itd itd i dovela do toga da mora da se stavi nova bregasta i klackalica itd = 9.000 dinara materijal i ruke.

 

* Milija kaze dalje da je onaj koji je to radio, nije dobro isprao sve opiljke i greska je majstora, i trebalo bi da spada u garanciju ovakav krs&lom.

 

* i jos nesto Milija kaze- da ovaj motor nikada nije bio kod njih na popravci (zamena zupcanika itd), tj nemaju u evidenciji da su oni to radili...

 

* ja zovem odmah Deliju (Nemanju)- nedostupan, a onda radnju Urban i javi se Dusan. Momak naravno tvrdi da jeste bio motor u NS, i imaju dokaze- profakturu, razne potvrde, Milija je vozio kombijem motor od-do Urbana...i njima je naplaceno 9.000 dinara sve to.

 

Necu komentarisati, ni podvlaciti delove texta, ni besneti...  :-X

 

Cekam da se cuju URBAN i Massetehnic i razrese ko sta kako i koliko... :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Dok ti cekas da se oni cuju prodje sezona,a meni je izvesni gospon Dusan iz urban motorsa kada sam zvao da se raspitam kada ce motor biti gotov zbog curenja goriva iz karba

doslovno rekao :za apolla smo postali stucnjaci  ??? od silnog znanja neumese ni plovak u karbu da nameste u servisu pritom su mi mozda jos nesto nagrdili a da nepricam da mi je karter bukvano pun goriva kada ga nagnem u stranu tek onda dodje linija na max nije bilo tako kada csam ga doterao u servis nivo ulja je bio ok, da nisam pogledao mogao sam mozda tako da vozim duze da se zapalim ili da unistim agregat.

 

Trudim se da budem sto objektivniji u celoj ovoj prici,smatram da je posao servisera vrlo odgovoran jer ti iz servisa saljes ljude na drum i to na dva tocka,a neki ocigledno nezasluzuju da ga rade,pri tom ti naprave vecu stetu nego korist,ali takav nacin poslovanja brzo dovodi do katanca.

Da imam vremena pozabavio bih se malo vise ovim sevisom u smislu trzisne inspekcije i drugih metoda, ali vozi mi se motor nemam vremana da se naganjam sa njima.

 

Mislio sam da nenapisem i ovo ali napisacu da me je sve vreme serviser ubedjivao da je taj motor krs i da nevredi 300e  i da on ustvari i nemoze da se poravi. :D :D sta reci a ne zaplakati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Auuuu pa nekako smo skoro svi u skoro istim problemima svi imamo problema sa tim KVAZI majstorima i zelimo da im se ... al nas zabole ku... pa se i ne obaziremo previshe ja sva sreca pa se bavim mehanikom pa sve radim sam al ipak imam problema sa ljudima iz prodaje delova. Zovem ti ja masstehnic u ns-u i trazim silen blokove za challengera i kaze mi majstor e jer to ona zvezda ja: pa nije bhash zvezda, on: a znam otprilike jer je zvezdu imao stari mz i jawa, ja: pa dobro al meni treba za challengera, on: aj mi molim te reci kako to izgleda stao mi mozak trnutno( ma stao je tebi odavno), ja: one caure a izmedju njih ima guma, on: a kao kod amortizera znam, ja: ne nije tako kod amrtizera je shire a ove kako da ti kazem pa jbg uzmi skini lancanik pa vidi i sam, on: e pa videcu da ti skinem sa nekoig od novih pa me zovni za dan dva da ti poshaljem ae pozz, ja: pozz. Sutradan ja: dobardan serviser molim vas, oni: trenutok, on(serviser): dobardan izvolite, ja: dobardan jeste li mi skinuli one silen blokove da mi poshaljete, on: kakve silen blokove o cemu vi pricate, ja: jer se vi drogirate, on: molim, ja: pa reko jer se drogirate juce smo pricali oko silen blokova, on: mene niko nije zvao a ja jedini radim vec tri dana i ne drogiram se, ja: onda nemojte piti ako vam skodi nema veze zaboravite sve i izvinjavam se ako sam bio nepristojan al takav sam zbog budala i kretena nadrogiranih dovidjenja, on: tu-tu tu-tu...

 

 

Mislim da sam ovim razgovorom zavrshio svaki kontakt sa njima sledeci kontakt bice vervatno poziv na sudsko vestacenje... znaci nemam reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Dok ti cekas da se oni cuju prodje sezona,a meni je izvesni gospon Dusan iz urban motorsa kada sam zvao da se raspitam kada ce motor biti gotov zbog curenja goriva iz karba

doslovno rekao :za apolla smo postali stucnjaci  ??? od silnog znanja neumese ni plovak u karbu da nameste u servisu pritom su mi mozda jos nesto nagrdili a da nepricam da mi je karter bukvano pun goriva kada ga nagnem u stranu tek onda dodje linija na max nije bilo tako kada csam ga doterao u servis nivo ulja je bio ok, da nisam pogledao mogao sam mozda tako da vozim duze da se zapalim ili da unistim agregat.

 

 

Pa brate, uzmi sam i nemesti taj karburator!! Pusti pedere i razne majstore koji dalje od kurble  nisu videli a pitanje i da li znaju  sta je kurbla!!! BAS SAM SE IZNERVIRAO!!

Slusaj SAVET> Uzmi i sam namestaj  svoj motor i kada zeznes ili polomis  nesto onda  oteraj u servis i reci, "SAMO JE PUKLO,SAMO SE POKVARILO" pa neka vade oni oci a ti se pravi lud.Moje iskustvo sve sam, sam radio a sve mi je bilo u garanciji. Kada zagusti ili treba nesto novo tu je SERVIS i glavni krivci SERVISERI, jer nista neznaju . Ja sam koristio garanciju u dva grada.Kao sto rekoh CUTI I RADI!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Dok ti cekas da se oni cuju prodje sezona,a meni je izvesni gospon Dusan iz urban motorsa kada sam zvao da se raspitam kada ce motor biti gotov zbog curenja goriva iz karba

doslovno rekao :za apolla smo postali stucnjaci  ??? od silnog znanja neumese ni plovak u karbu da nameste u servisu pritom su mi mozda jos nesto nagrdili a da nepricam da mi je karter bukvano pun goriva kada ga nagnem u stranu tek onda dodje linija na max nije bilo tako kada csam ga doterao u servis nivo ulja je bio ok, da nisam pogledao mogao sam mozda tako da vozim duze da se zapalim ili da unistim agregat.

 

 

Pa brate, uzmi sam i nemesti taj karburator!! Pusti pedere i razne majstore koji dalje od kurble  nisu videli a pitanje i da li znaju  sta je kurbla!!! BAS SAM SE IZNERVIRAO!!

Slusaj SAVET> Uzmi i sam namestaj  svoj motor i kada zeznes ili polomis  nesto onda  oteraj u servis i reci, "SAMO JE PUKLO,SAMO SE POKVARILO" pa neka vade oni oci a ti se pravi lud.Moje iskustvo sve sam, sam radio a sve mi je bilo u garanciji. Kada zagusti ili treba nesto novo tu je SERVIS i glavni krivci SERVISERI, jer nista neznaju . Ja sam koristio garanciju u dva grada.Kao sto rekoh CUTI I RADI!

 

Sutra cu probati da namestim nesto ,prvo napolje ide ulje iz motora pa cu valjda da ga skockam nisam imao vremena ovih dana da se pozabavim time,kao sto rekoh ovo je prvi i zadnji put da sam ga oterao u ovlasceni servis zbog kvara da sam znao ne bi nikad ali sta je tu je.

Sredice se sve mozda samo treba da izbacim ulje zajedno sa gorivom iz motora jel ga ima bas puno pa se on gusi u svemu tome i da podesim karb po tvojim upustvima posle ide i stelovanje nivoa plovka, samo jos da nadjem flexi safciger pozz  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@uketic

 

Pa verovatno usled silnog verglanja je gorivo mimo karika otislo u karter menjaj ulje odmah da ti nebi sjebalo lezajeve radilice pa onda probaj kako ide pa tek onda steluj karburator, ako nema efekta onda skini karburator srafciger imas da kupis gde oces.Vidi promeni i filter imas u ADJ na Cukarickoj Padini mislim da je oko 500 din.

 

@tamanitu

 

Dusana znam licno tako da ni da ga branim ni da ga pljujem  , ali bio sam prisutan kad su Apolla oterali doduse ne znam gde, ali je dosao Masstehnikov kombi po njega Daily novosadske.A druga stvar ja bi dosad nekom uvrnuo jajica, kad radis nesto radi kako treba ili nemoj nikako imam utisak da oni nisu tu nista ni cistili samo ubacili novi snop 1 brzine i teraj misko a sto napravi belaj u masini nikom nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Dajte ljudi šta se dešava u ovoj državi??? Ovi dobavljači treba ih politi benzinom i zapaliti ali zao mi benzina.... Nije mi jasno jel oni zajebavaju narod ili šta? Više kvarova je uzrokovano nestručnim održavanjem u servisu nego lošim kineskim kvalitetom izrade. Ja kad sa zadnji put video da mi čovek koji zna manje od mene radi redovan servis hteo sam da padnem u nesvest on nije čak ni majstor nego radnik u prodavnici  ???  Svi imaju problema a njih baš briga ako je tako dajte da im šaljemo redom za svako sranje tržišnu pa neka gledaju hoce li raditi svoj posao ili neće. Meni je već pun k..ac da mi motor više pokvaren nego ispravan. Još kad im kažer da ti curi amortizer kažu : O pa ti vozis po rupama.... normalno da curi...  pa jesu oni normalni ljudi to jeste motor za takav teren a moj je od 1250km prešao 600 metara po rupama da se proba samo ostalo sve asfalt.

 

Smem da se kladim u zivot da od dva servisa nijednom nije menjano ulje na mom motoru. Još mi to naplate 2500 din.

 

Slusajte sad jučerašnje dešavanje.

 

Odem ja u prodavnicu juče i kažem da mi je otišao amort (onaj roze kaplje opet) i da mi struže neka guma. Ok kazu idi do majstora nek pogleda.

Dobro odem ja do majstora koji mi sa vrata kaze o pa ti si onaj koji tera po rupama !?!?!

  Ja: WTF koga ovaj zajebava mislim se u sebi... Ok majstore ja imam 24 godine nisam napaljeni klinac i svestan sam da ovo nije japanac uz to nisam ni iskusan vozač previše da bih bio u stanju da se iživljavam na ovom motoru.

  Majstor: aha da vidimo e pa što nisi podesio oprugu zadnjeg amorta vidiš da je na fabričkom setupu!

  Ja: otkud ja znam da se to treba podesiti?

  Majstor: Pa vidi kolika si stoka imaš 80 kg ( on je inače niži od mog ramena) ovo je podešeno za kineze od 50 kg još ako voziš nekoga nije ni čudo što procuri što nisi našao na netu kako se podešava?

  Ja: kako da nadjem kad i neznam da to treba da se podesi?

  Majstor: nema veze samo ti to podesi sa ključem koji si dobio u alatu uz motor  :-\

  Ja: koji alat nisam dobio nikakav alat uz motor

  Majstor: samo ti to trazi tamo i spusti matice koje drže amortizer za 6-7mm dole da napregneš oprugu malo više.... a ovo što struže je lanac pretegnut što si ga tako pretegao??

Ja: Zato jer neznam koliko treba da bude zategnut a onaj koji treba neće to da uradi....

 

ok vraćam se u prodavnicu...

 

Ja: dobar dan ja došao po alat koji mi niste dali

Prodavac : Koji alat ja neznam ni za kakav alat...

Ja: ima ima samo mi daj

Prodavac: cek da telefoniram .... ok ima ali mi to nemamo i ja to nisam nikada video dacemo ti neki od skutera ali nemam sad dodji sutra.....

 

šta ja sad da radim dodjem kući besan predjem još 10 km sa njim laganog vozikanja brrr ugasi se čudno prima gas upalim predjem sto metara prima gas ali urla kao da ne sagoreva lepo. opet uz muku upalim sto metara fajront. verglam u mestu nema teorije karb preliva. ok guram još 200 metara do kuće skinem svećicu suva sve ok probam je izvadjenu sa podignutom stopicom jok ne baca varnicu. probam neke druge svećice ništa ne dobija struju svećica. pa pa apollo bićeš popravljen kad smislim kako da te odnesem do prodavnice i za to će mi reći sigurno da sam kriv jer sam opet vozio po rupama  :o

 

E sa neka mi neko kaze šta da radim jer ja više nisam pametan. Da li da trazim da se to sredi ali ovaj put sa inspekcijom ili ako opet bude kvarova da mi vrate pare pa da lepo kupim sebi japanca 30 godina starog koji se neće kvariti ili da lepo odem tamo i da ubijem i njih i sebe???? ja sam više umoran od teranja motora u servis od kako sam ga kupio nisam se provozao 2 dana za redom da se nešto ne pokvari. Da ne pričam tek koliko sam uložio vremena da popravim masu nekih sitnica za koje su mi oni rekli kad sam se žalio da ih zabole krasni... ili što si dosadan to je prosto možeš i sam.....

 

aj saveti....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pa ja nisam najgori  :D,opušteno moj ti je savet ako si u prilici nadji dobrog pismenog majstora da to sredi i plati gotov posao karburacija,za varnicu bombina-cdi nešto od toga.

Evo ja sam sada izbacio ulje iz motora  sipao novo očistio svećicu bila crna kao ugalj ,verovali ili ne izašlo je 1,5lit a kapacitet je 1lit,puna knjaz miloš flaša  ;D strašno.

 

Ali jedno je evidentno apollo ekipa izbacena iz stroja,idite malo na temu qingqi 200gy,ljudi se tamo voze sale zezaju a mi u k...u svi sa motorima ;D ;D

a sve zahvaljujuci neadekvatnim servisima.Mnogo manje se taj bajk kvari zbog kineskih delova nego serviseri otaljavaju svoj posao za to vode radne liste pisu sta hoce u njih a massstechnihcks im to posle placa a ustvari su svi cast izuzetcima prevarantnti najsitnije ljudske duse,a nemojte msliti da se moja prica sa ovlascenim servisom zavrsila smisljam metod koji da upotrebim nije za javnost...toliko sam popizdeo da me vise boli k...c a nece proci nekaznjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Furian

 

šta ja sad da radim dodjem kući besan predjem još 10 km sa njim laganog vozikanja brrr ugasi se čudno prima gas upalim predjem sto metara prima gas ali urla kao da ne sagoreva lepo. opet uz muku upalim sto metara fajront. verglam u mestu nema teorije karb preliva. ok guram još 200 metara do kuće skinem svećicu suva sve ok probam je izvadjenu sa podignutom stopicom jok ne baca varnicu. probam neke druge svećice ništa ne dobija struju svećica. pa pa apollo bićeš popravljen kad smislim kako da te odnesem do prodavnice i za to će mi reći sigurno da sam kriv jer sam opet vozio po rupama  :o

 

aj saveti....

=> Провери главни осигурач.

=> Провери дали ти је добро затегнут карбуратор на Intake pipe, неко то зове и дифузор, ја то зовем уводник ( онај гумени део који спаја карбуратор са цилиндром), јер ако није вући ће "фалш ваздух" и неће добро или уопште да пали.

=> Провери поново све Kill switch-еве - укуључи их и искључи по неколико пута, чисто да избегнеш грешку заглављивања и провери свећицу дали баца (пре провере провери на неком било ком мотору који је исправан све своје свећице).

=> Ако ни тада не баца наватај неки други CDI.

=> Ако баца варницу, а неће да упали (сува свећица) пробај шприцем да кроз отвор за свећицу убризгаш 10 до 20 кубика горива директно у цилиндар, навртиш свећицу па пробаш дали пали. Ако ради неколико секунди па се угаси грешка је сигурно у карбу.

=> Бобина може да се измери унимером, али сам заборавио колико Кома мора да буде у њој. Мислим 2 или 3, нисасм сигуран.

Ако се сетим још нечега рећи ћу ти.

 

А ја мислио да сам најгоре прошао са Аполом. Возио сам га целе зиме и до сада, само CDI и аморт су цркли.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

@Furian

 

Pozovi inspekciju ili nadji nekog advokata da te otprati u servis, pazi sve i da ti je rekao u zajebanciji opet nije njegov problem sto ti vozis po rupama i opet sve da si ga bacio sa treceg sprata njegovo je da opravi druga i veoma bitna stvar nikada ali stvarno nikada nisam ostavio ni kola ni motor da noce u servisu znaci oni rade ja gledam sa strane zamena ulja na apollu sa filterom traje 30 min zakazes termin i pojavis se u dogovoreno vreme.

Sad sto oni zaposle Peru pekara da im bude serviser takva nam je Drzava. Nadji lepo nekog majstora sto duze radi motore i kod njega ili jos bolje sam ucis a pare ti ostaju u dzepu, nasjes nekog starijeg da ti pomogne.

 

@uketic

 

Jesi menjao filter?  Beograd sa okolinom da nadje jednog pristupacnog majstora i da zavrsimo posao mada kad realno pogledam meni i netreba ako se odreknem garancije a izgleda da hocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Braco apollasi ovo je jebene SRBEKISTAN!!!! Ja sam zbog amortizera morao da pretim serviseru, pomenutom Miliji i jos nekolicini ljudi, da bi dobio jebeni amortizer i pritom je sve to trajalo metar dana!! Servisera sam odpisao i od sada sam radim sve...jeftinije mi je da nesto sam zajebem nego da popijem krivicnu prijavu sto sam tuko VOLUSINU (servisera)!! :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

@MikiPA

 

Ma gde tuci samo malo ostrije konverzovati. Ne mogu da zamislim sebe kad bi mi rekao da vozim po rupama i da mi je zbog toga procureo amort al bi ga provozao majcice moja mila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

 

@MikiPA

 

Ma gde tuci samo malo ostrije konverzovati. Ne mogu da zamislim sebe kad bi mi rekao da vozim po rupama i da mi je zbog toga procureo amort al bi ga provozao majcice moja mila.

Pokusao sam sve varijnte, prvo bio fin, korektan, fleksibilan, vidim nema leba... poceo malo ostrije one se prave mutavi jos gore nego kada sam bio fin i onda krene vatrijanta sad cu da te nabodem i evo resenja od jednom cuju sve, sve moze... Znaci moras da budes Nasilnik da bi dobio ono za sta si dao pare (garancija) bruka  ::) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Ma ljudi ovo je raspad sistema teški. Znači najgori bezobrazluk ništa više i traljavost što se tiče održavanja.

 

@ Brikman

 

Hvala na izdašnim savetima rešio sam problem sam raspakovao mašinu. Pazi sad na verovatnoću da se ovo desi ali tako ide sa nakaradno napakovanim kinezima u domaćim servisima. Nosač bobine je otpao i zaštitna guma od kleme se nasloni na hladnjak. Hladnjak toplotom istopi gumu na klemu i klema krene da baca na masu( to je prvobitno trzanje). Zatim izgori klema i pokida se znači svećica mrtva kao što je i bilo. E sad stavim novu klemu prčvrstim dobrom vezicom bobinu pored i to je to. Onda gledam jedino ofušereno od strane kineza je loša izolacija instalacije ali radi posao. Ali zato ugradnja izolacije koja se radi kod nas tuga najveća pola kablova sam morao lepo da smestim i vežem vezicama da budu na svom mestu kako Bog zapoveda. Onda rele od svetala (mislim da je to) i automat od anlasera samo što ne otpadnu sa svojih gumenih držača jer nisu namešteni kako treba (sreća Bog dade čoveku vezice)

 

@ Uketić

 

Kao što rekoh sve što tamo ne valja je sjebano kod nas kinezi jedino su loše odradili izolaciju i plastike ali to je funkcionalno samo loše izgleda ostalo je naša loša montaža ili loše održavanje po servisima pa se zato kvare motori.

 

@ mali3maj

 

nemogu da budem tu kad rade servis jer ja ne mogu da stignem u radnju pre 4 zbog posla a oni pederi neće da zakažu kaže serviser ne voli tako doteraj ti pa kad stigne da uradi. Da ali ja neću tako... Paaa nemože drugačije ako ti se ne svidja..... i šta ja tu da radim da im se naje..m svega po spisku ili šta? Trudim se ja da dosta stvari radim sam i učim polako, mogu reći da dosta stvari znam da uradim ali ipak ja imam motor kratko i nisam serviser pa da sam obavezan da znam sve finese kao to za dotezanje opruge amortizera. A oni misle da ja moram to da znam i eto ti sad!

 

Prva dva servisa sam bio primoran garancijom da radim kod njih i nadam se da mi nisu sjebali motor jer sam 100% siguran da nisu menjali ni ulje ni filtere što uskoro moram sam da uradim. recimo posle prvog servisa i ja sam imao 300 ml ulja viška u motoru što na 1 L nije malo više, nego mnogo više. I da nisu se šalili za vožnju po rupama i prošli su jedva zamenili a sad i ovaj curi posle 300 km predjenih. A neka ga sad ne zamene kad se serviser izleteo da je trebala opruga da bude podešena i da sam ja to trebao da uradim( još ćemo videti dali će da zamene i ko je to trebao da podesi) Samo neka prdnu za to ovaj put stvarno šaljem inspekciju i društvo za zaštitu potrošača.

 

E da još nešto kada mi je otišla klema od bobine ja sam malo previše verglao i verovatno mi ostao plovak podignut tako da mi je karburator konstantno prelivao na onaj odušak čim ugasim motor. Dok radi sve super kad ugasim eto goriva po betonu i nije malo da odiđe nego curi sve dok ne zavrnem gorivo najviše što sam probao je pola litre da ode lol.  Trza kao da je zagrejan na punom saugu ili kao da ima vode u njemu i gasi se. Drug mi je rekao da prelivanje rešim tako što ću ga ostaviti sa zavrnutim gorivom da radi dok se ne ugasi i tako par puta da se vrati plovak što je i uspelo. E sad problem sa trzanjem je verovatno bio do goriva i prljavštine i kada sam nalio novih 5 litara u njega u sledećih 15 km je trzanje prestalo da se javlja sad videćemo kako će se ponašati danas.

 

Čisto da znate sa dvoje ljudi na sebi sa jednim karburatorom goriva može da predje kilometar  ;D

 

Hvala svima još jednom na kometnarima i savetima. Uf opet se prosrah od kucanja sorry ako sam smorio.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Apollo sredjen  :D :D :D :D prede kao mace povlaci kao stoka  karburator je bio NENaSTELOVAN!! i svecica je prsla osd silnog goriva pa je stavljena druga posao je trajao 15 minuta bukvalno srecan sam ko mali majmun kad izdrka  ;D ;D jipiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

 

Izviinjavam se adminima na vulgarnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Фуриан, чини ми се да немаш представе у каквом стању овде долази мотор из Кине. Од све монтаже, треба само да се постави предњи точак и гувернал и ето ти склопљен моторин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

S jedne strane da, ali sa druge strane postoji nulti servis ne kome bi svaki motor trebalo da se ispretresa i pritegne, osigura, ili sta vec ukoliko za to ima potrebe.

 

Najcesce one koji ih sklapaju mrzi da se potrude, nego resavaju stvari u garanciji ako za to ima potrebe, a mali je broj onih koji su savesni, pa motor stvarno i ispregledaju i urade nulti servis onako kako bi trebalo i isprobaju motocikl pre isporuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Apollo sredjen  :D :D :D :D prede kao mace povlaci kao stoka  karburator je bio NENaSTELOVAN!! i svecica je prsla osd silnog goriva pa je stavljena druga posao je trajao 15 minuta bukvalno srecan sam ko mali majmun kad izdrka  ;D ;D jipiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

 

Izviinjavam se adminima na vulgarnosti.

Uketicu provozaj se do Panceva, MikiPA i ja smo uvek raspolozeni za drustvo!!!

MIKI smanji nervozu,znas da smo kulturni.HA,ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Važi Dunjo hvala ti za uputstvo za stelovanje, doci cu jedan dan sa ortakom on vozi chelengera na jednu vožnjicu da isprobamo makine koliko si ti prešao sa tvojim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Apollo sredjen  :D :D :D :D prede kao mace povlaci kao stoka  karburator je bio NENaSTELOVAN!! i svecica je prsla osd silnog goriva pa je stavljena druga posao je trajao 15 minuta bukvalno srecan sam ko mali majmun kad izdrka  ;D ;D jipiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

 

Izviinjavam se adminima na vulgarnosti.

Uketicu provozaj se do Panceva, MikiPA i ja smo uvek raspolozeni za drustvo!!!

MIKI smanji nervozu,znas da smo kulturni.HA,ha

Dunja ja se izvinjavam, nece se ponoviti ;D  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Važi Dunjo hvala ti za uputstvo za stelovanje, doci cu jedan dan sa ortakom on vozi chelengera na jednu vožnjicu da isprobamo makine koliko si ti prešao sa tvojim?

Neznam tacno od 2700-3000 otprilike.

Obavezno dodjite!

Miki, zadnja opomena!!

Cekam te na kafu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja