Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Mislim da mora da se pravi unutrasnji navoj u rucici, nije to nista tesko, sa pravim alatom.

Ne vidim kako bi moglo drugacije da se fiksira sa te strane. 1mda.gif

Какво црно урезивање навоја? Бираш са штитницима потребан пречник гувернала, да ли је челични или алуминијумски и добијаш оно потребно да фиксираш штитник на крајевима гувернала.

 

Најпростији опис је да имаш нарецкан ваљак одсечен укосо. Она половина која је, да кажем, ближе крају гувернала, има мало већи пречник отвора. А он друга има навој кроз који пролази вијак, кога видиш са чела гувернала, најчешће са инбус главом, који уз неку подлошку притиска и фиксира штитник. А фиксира га тако што када стежеш вијаш, привлаче се оне две половине ваљка, искошавају и упиру у унутрашњи зид гувернала. Често преко тих ваљака иде и некакви силиконско или гумено цревце, које још боље належе на унутрашњи зид гувернала и тако фиксира онај штитник. То се ово на сличици испод.

 

evo505100.jpg

 

Постоји још једно мало елегантније решење за то фиксирање штитника и мислим да је чешће на алуминијумским гуверналима, са мањим унутрашњим пречником. Уместо косо засечених ваљчића, онај који је ближи крају гуивернала има са унутрашње стране конус и засечен је на четири дела, док је онај унутрашњи ваљчић са конусом са спољње стране. Када се вијак затеже, унутрашњи ваљчић шири онај други, засечени ваљчић, он упире на унутрашње зидове и фиксира штитник. То вам је на сличици ниже.

tus_05_bar_end_han_ins.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ljudi jel stavljao neko elektricni saug karburator na apolla, ako moze da se nadje neki dobar do 3k uzeo bi, sad kad je 6-10c moram dok je pod saugom da ga drzim na gasu dok se ne zagreje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Sa elektricnim saugom će da ti bude još gore,pogotovo kad je neka nezgodna temperatura pa čas ga zatvori čas ga otvori i na kraju ti se ugasi, pa pali opet,doduše to zavisi od kvaliteta,ali sumnjam sa ima da se uzme za te pare neki dobar,original apolov karburator košta oko 5k,bio jedan na kp za 4500.

 

A možeš apolu malo da obogatis smesu sad kad je ladno o palice ti bez sauga,tako je na mom,do sada nisam koristio saug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако је саух и завлачење руке "испод хаубе" баш такав проблем, ја бих покушао са другим карбом истог типа (Је л' код "Апола" нешто типа класичан карб са шибером и дифузором од 30 мм? Ако јесте, Кинези их по Нету повољно продају), али онај који у опису има "cable choke" - саух који се активира каблом.

 

Tо је ово лево.

 

HT1oSadFH4bXXagOFbXB.jpg

 

Провериш има ли у неком буџаку расходовани бицикл са брзинама. Са њега узмеш полугицу команде мењача са гувернала заједно са бужиром и сајлом. То је нешто типа овог.

 

1-Pair-Mountain-Bike-Variable-Speed-font-b-Bicycle-b-font-font-b-Shifters-b-font.jpg

 

Све то фиксираш већ постојећом шелном на гувернал мотора (где ти одговара или где може), спојиш сајлу и бужир тамо где треба и - voila! Дрндај саух колико ти је воља.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma nije problem zavlacenje ruke nego kad je saug ukljucen nece da radi na ler mora da mu drzim gas na 3-3.5 obrtaja. Takav je karburator da ne otvara leptira nego samo obogacuje smesu...

 

I onda moram prvo da zagrejem motor pa tek onda da navucem opremu(rukavice, podkapu, kacigu..).

 

Isto bi morao da drzim gas i kad bi stavio gore na kormanu rucku za saug.

 

 

Znam na proslom motoru kad sam imao na kormanu saug i povucem on podigne obrtaje, a ovaj samo smesu obogati i tolko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Na apolu imaš 3 pozicije ručnog sauha,ona crna polugica je direktno prikacena na klapnu i onda ti dodje:

Donja pozicija klapna skroz otvorena.

Pozicija 2 tj srednja klapna je pod uglom 45 stepeni znači usis poluzatvoren.

Pozicija 3 tj gornja klapna je pod uglom 90 stepeni usis skroz zatvoren,ali je klapna na opruzi pa pusta onoliko vazduha koliko motor trazi,...

Ne vidim razlog zašto bi držao gas dok se ne zagreje,jedino ako ga sad staviš u skroz gornju poziciju,ali to mu ne treba sad uopšte po ovom vremenu staviš u sredinu upalis i malo radi pola minuta i onda vratiš dole i motor spreman za polazak..

 

U kojoj poziciji ti je tad kad moras da držiš gas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

U skroz gornjoj poziciji ga palim i drzim malo na gasu, nakon toga spustam na 2(srednju) i gledam kad krene normalno da radi pustam gas, i kad se zagreje ubacim ga u najnizu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

U skroz gornjoj poziciji ga palim i drzim malo na gasu, nakon toga spustam na 2(srednju) i gledam kad krene normalno da radi pustam gas, i kad se zagreje ubacim ga u najnizu...

 

Isto tako i ja radim, s tim sto kad ga upalim bas mali gas (tipa do 2500 obrtaja) dodam, nekad cak i bez gasa, onda spustim na srednju (bez gasa)

i kad se ustali rad onda spustim na najnizu poziciju...

Spoljasnja temperatura je bila oko 0 stepeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ja uglavnom palim bez sauga a,danas pošto ga nisam dugo palio upalio je u srednjoj poziciji,stavio sam u srednju zaverglao on odma upalio i radi u mestu,malo sačekao spustio skroz dole i radi bez problema.

A sećam se prošle zime na prošlom motoru saug sam digao skroz kad je bio veliki minus i sneg,bio je kros pa sam ga vozio po snegu,i to je zanimljivo ;-)

Ali samo tad sam digao saug skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pa kad ga palis u onoj tvojoj kuci :P

Salim se, ali i ja moj kada palim u garazi gde je toplo, saug je na srednjoj poziciji.

Pretpostavljam da ga je @MileM napolju palio po minusu ili oko 0 pa zato mora da drzi i gas.

Najniza temperatura po kojom sam ja palio motor je oko 0 stepeni, ista prica kao sa @MileM samo sa bas malim gasom ili bez... :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hahahaahah, izvukao sam ga napolje da se provozam hahaha, ali bilo je 7 stepeni.

Svašta je moguće.

 

Ali savetujem vas da odvrnete sraf za smesu jedan krug u levo,lakše će da vam pali,imaćete bolje ubrzanje biće osetno bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova

ja kakve sam srece isjeko bi se na kocnice :D

 

btw,sredinom drugog mjeseca mi dolazi bratic i dojclanda i donjet ce komplet glavu s bregastom,klackalica,ventilima,brtve,uljnu pumpu itd i slozit cu onda oriona pa cemo podijelit iskustva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hahaah,video sam takve na jednom streetfighteru.

A meni se vise svidjaju one sto lice na fabričke al su mnogo lepše,znate na koje mislim.Ne mogu preko fona da ubacim sliku.

Ove se lepe spreda a odozgo mi se nesvidjaju izgledaju mnogo prosto kao polumesec.

Nego ova ručka za kvačilo bi se napasovala nekako,ali ova za kočnicu?da li ta može da se napasuje?voleo bi neke da stavim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ne znam na koje mislis, mozda one kratke, stelujuce...

Meni se ove bas svidjaju, mada nisam mogao da nadjem da ih neko prodaje ovde :jok:

Moze sto ne bi moglo, samo moras da pazis na velicinu zbog onog kocionog cilindra,

ali sigurno i tu moze nesto da se izmisli :D

E i narucio sam neke supermotard nalepnice, da ga ulepsam maks za sezonu :jee:

i nalepio sam fluo trake na felnama.

Jos da nadjem odgovarajuci stitnik za ruke i :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Zna li nego gde mogu da se kupe oni odstojnici sto se stavljaju kod osovine tocka sa leve i desne strane da na to padne motor?

 

Ovako nesto za prednji i zadnji: supermoto_axle_sliders_esd_manufacturing_husky.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Razmisljao sam to da stavi np. dva tockica od sekjtborda ali da li ce izdrzati a da se ne savije kad rokne motor o asfalt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pozdrav, koja je razlika izmedju Sprint Apollo RX250 i Orion Apollo RX250??? :)

 

Koliko sam ja razumeo orion je malo kvalitetniji, tj. nema fabricke mane koje je apollo imao (desni hladnjak, zadnji amortizer),

oklop je moderniji i imaju isto srce, tj loncin agregat od 250ccm... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja