Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Nemoj samo da stavljas led sijalicu jel to nista ne svetli (samo lepo izgleda), a sijalicu skini pa odnesi u radnju i trazi istu, tako je najlakse.

 

Ako ti nije problem da slikas kako tebi stoji sajla iz karburatora da vidim dal je to problem do mene ili je na svakom apolu onako ikrivljeno. Samo skloni sediste i vidi se ispod rezervoara karburator.

 

 

 

 

Pozdrav!

 

 

izvini sto tek sada odgovaram, tek sam sada usao na forum..

Stavio sam H4 sijalicu, takve idu (po preporuci prethodnog vlasnika)...:D

Razmisljam da umesto pozicione siajlice stavim neku sto svetli plavo, ali videcu...

Jel ti znaci nesto da sada slikam pa da okacim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

E i ljudi imam pitanje u vezi promene ulja...

Od kada sam ga kupio presao sam nekih 1100 km, pa jel bi trebalo promeniti ulje sada ili da sacekam pocetak sledece sezone???

I koje ulje preporucujete, znam samo da treba da bude polusinteticko 10w40 (prema fabrickoj preporuci)???:D

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

LJudi ja porucio filter ulja za apola,danas mi stigne iz sprinta NS i na racunu pise filter ulja_PULSER.

Jel to isto?jel pasuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ne znam da li taj konkretno pasuje, ali cesto jedan tip filtera pasuje na razlicite marke i modele. Za Apolca je isti kao za Suzuki Burgman, na primer... Verovatno je sve u redu. Pogledaj na kutiji oznaku pa pretrazi onlajn kataloge proizvodjaca filtera (Champion, filtron, meiwa, mann...), uporedi i premeri stari ili ih prosto pozovi i pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer / Honda CB750C

to je taj filter,ne brini.Pulser 200 cc i apollo imaju iste filtere,samo je pulser 125 malo drugaciji

LJudi ja porucio filter ulja za apola,danas mi stigne iz sprinta NS i na racunu pise filter ulja_PULSER.

Jel to isto?jel pasuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hvala,izvadiio sam filter i uporedio,potpuno su isti,ulje sam uzeo castrol 10w40,mislim da moze vrsiti posao0takoje.gif

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Imas i felne? Standard za kros i enduro gume je 21 inc napred, 18 inca pozadi. Manje - vise standardne dimenzije su 90/90-21 i 130/80-18. Zadnju kros ili enduro gumu precnika 17 jos i mozes naci, ali prednju sedamnaesticu ne mozes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Nemam felne, mislio sam i to da uzmem ali nemam pare za sve, samo cu neke polovne cross za sumu i za zimu :D.

 

 

Ok, one gore dimenzije cu da trazim, ako neko zna da neko prodaje polovne gume u Nisu neka napise gde je ili br. mobilnog.

 

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Uobicajno za kineza,a pogotovo za sprint,ako su ti ga oni odrzavali u njihovom servisu,a ti nisi srafove sam dotezao i nisi mislio o tome,vec dopustio da se samo oni staraju o tvom motoru,onda me cudi da ti se nije ceo raspao 0stabre.gif

 

Srafove redovno kontrolisi pre voznje i nema problema0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hehehe, pa bio samo na prvi servis sad ima 500km i neki kusur. Video sam kad sam kontrolisao srafove da se malo izvukla cevka ali tad je bio vruc i nisam to uradio i evo danas se vracam i cujem nesto puca iz motora(promenio zvuk) i vidim to.

 

 

Naravno da mora da se kontrolisu kad je u pitanju kinez i njihovi srafovi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma
Naravno da mora da se kontrolisu kad je u pitanju kinez i njihovi srafovi :D

 

Не мора да значи, што генерализујеш, ја на свом пулсеру до сад ни један шраф нисам дотезао нити је неки испао а прешао сам нешто више од 3000км, ти прешо тек 500 а већ отпадају шрафови......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

pa tebi vuce lepo stegli na prvom servisu,miletu nisu,kao ni mini kad su doneli,sve je bilo odsrafljeno i lose i zato sam vratio,a na ovom sto sam uzeo prekontrolisao sam srafove,dvi su tu,na svome mestu i nijedan nije otpusten,i od tada sam predao 400km i evo danas prekontrolisao,kako sam ostavio,tako sam i zatekao,sto znaci da srafovi otpadaju samo u pocetku ako u servisu ne zategnu dovoljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Не знам ја од којем сервису ти причаш, ја сам купио новог пулсера са 0км распаково га из кутије и сам сам га сервисирао од првог дана, ни једном није видео сервис никакав, нити сам ја ишта дотезао до сад сем опруге на задњем амортизеру да буде тврђи:moto3: ја сам само уље мењао, филтере и штеловао вентиле.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma sraf je ispao zato sto je malo teze bilo doci do tog srafa, pa ih je sigurno mrzelo da srafe pa su rukom koliko toliko zategli heheh, sad sam ga zatego i nema da fali, ostali su svi ok srafovi.

 

 

Vuce da su ga i tebi sastavili u servisu zatezao bi i ti srafove nemoj nista da te cudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Шта да састављају у сервису кад мотор дође састављен из фабрике? Не купују га у деловима.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

stizu im celi motori?ja bio ubedjen da je prednja razmontirana,volan i felna tako nesto inace i ja da sam uzeo novog ne bi servis ni video,al uzeo sam polovan koji je isao na servse prvih 1500km i nista mmu nefali nijedan sraf,i svi stoje lepo na svom mestu,zavisi u kojem si servisu bio,neki stegnu neki samo napisu da su prekontrolisali iako nisu,to je bio porblem,a i ko da je bitno,veliki je to kvarnadjes drugi sraf pa stavis,za te pare nije mi tesko da promenim sraf...

 

Bitno je da ide

 

ZIVI,VOLI,VOZI1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Naso sam na ebay sajlu za gas i lepo ima ugao, nije mi samo jasno ako vec fabrika pravi sa uglom zasto ovi seljoberi ne stavljaju. Ja sam mislio da su lose fabricki neke stvari odradjene a sad sam shvatio da su to ovi iz sprinta zasrali.

 

 

$_57.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cistio sam pre neki dan motor pa dok sam cistio zadnji tocak primetio sam da jedna zica malo mrda, zavrnuo sam je malo tek da ne mrda nisam teo da je stezem da nebi poremetio felnu.

 

Zanima me da li trebam to sto pre da odnesem da mi balansiraju(ne oseca se da mrda).

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma bre ovi iz sprinta ciste seljacine pojma o motorima nemaju,zavrsili trgovacku skollu i zaposlilli se tu preko neke veze ili nesto,uglavnom znam da u hrvatskoj na ovim novijim modelima nema nikakvih problema,imam jednog druga kupio je prosle godine onaj rx250 extreme sto imaalu felne i onaj lep trouglasti far,nije imao nikakvih problema,do sada je presao skoro 6000 samo je sipao gorivo i vozio znaci nista ni amort ni hladnjak ni felna kaze i da gume nisu lose da se dobro ponasaju na putu ima drugacije gume nisu ove kingstone i tako dalje i tako dalje da ne rzglabam dzabe,ali zato u hrvatskoj kostao 1890e i to mislim da je bio neki popust inace kosta 2090,a to je skoro duplo nego ovde i stime mislim da ovi nasi cak uvoze neke fals modele koji nisu prosli neki test ili nesto.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Nisu fals nego oni delove koji nisu mnogo bitni prodaju. Ja nisam dobio alat uz njega a pise da se dobija. I na zadnju kocnicu ide onaj plasticni stitnik ni to nema.

 

 

Jbg, nije motor los vec ovi cigani iz sprinta ga lose sastave. Znao sam ja odavno da su losi, al kad sam vido ovo za sajlu prvo sam pomislio da fabrika lose sklapa motor, i onda vidim da ustvari ovi seljoberi iz sprinta to ustvari nisu stavili. To je stvarno bezobrazluk.

 

 

Zato cu do sledece sezone da ga lepo utegnem sve i stavim te delove koji ovi seljoberi nisu, da mu skinem ERG ventil, katalizator iz auspuha. I nema nista onda da fali. Odlican motor. Dobro je to sto se agregat ne kvari, bio sam procitao celu temu kad sam ga kupovao i bilo je samo nekom problem oko alansera, meni su samo u servisu rekli da ga ne palim na kurblu i ne diram je. Pali uvek iz prve na dugme.

 

 

 

Jel si ti bese sklonio ERG i cime si zacepio rupu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Skinuo sam tak EGR ILI ERG kako se vec zove,a na metalnoj cevcici sto izlazi iz motora iseko sam limcis tog oblika i zapusio a cevcucu sto ulazi u karburator nekako sam zapusio srafom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

U sjaji se, prelep je... :care:

E a reci kako si stavio tegice, jel si promenio ceo korman ili si pravio navoj na postojecem???

Ja sam gledao da stavim stitnike za ruke, ali izgleda da cu morati prvo unutrasnji navoj da napravim...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja