Jump to content

Moto Zajednica

Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja imam ruski benzinski rešo, skoro neko prodavao na oglasu. Kao prvo, jako veliku snagu ima, može lonac od više litara da kuva, drugo gori benzin koga uvek ima i treće vrlo je mali, okvirno, 15 x 15 x 10. Kad se nađe, košta simbolično. Jedina mana je što treba predgrevanje da benzin u rezervaru krene. Ja to ne radim, dunem u otvor i nakapam gorivo na diznu, tad malo začađavi, oće neće al brto proradi. Ceo je metalan i imun na paljevinu i padanje.

 

Da li je to mozda ovaj ?

 

slika-12124-2010-07-1280110872-velika.jpg

 

Da, taj, taj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

@Lalajko

 

Na Nordkappu nije toliko hladan vazduh, koliko je hladan vetar. (Opet, zavisi od godisnjeg doba kad planiras da ides.)

Portugal je ok, samo je 'ladna voda.

Nemoj preskociti Gibraltar na putu ka Portugalu, i obavezno idi u Lagos, preporucujem Praia Da Dona Ana. (i tu je voda ledena, al' sa neoprenom 3 mm je ok).

 

 

~

 

On topic:

 

Sto se posudja tice, ja imam ovo: http://www.decathlon.co.uk/EN/1-person-alu-cookset-17405083/

 

Kupljeno pre 10-ak dana, jos nisam isprobala, al' cim probam, javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dakle, sta koristite kao podlogu za spavanje? Trazi se topla, udobna i sa sto manjim merama u upakovanom stanju.

 

Meni se svidela Thermarest podloga, ali je malo poskupa. Takodje i Mammut podloga zvuci odlicno, sem cene od 15000 dinara.

 

Predlozi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Kao i u svemu drugom tako i ovde nema i jare i pare.

Obrati pažnju na dimenzije. Kod ove prve nisu ni date, osim što kaže da je spakovana veličine litarske boce. Po tome može biti da je nešto veća od one zelene podloge na naduvavanje iz GORE. Ova iz drugog linka je 183x55cm, znači ista kao GORINA. Ja nisam neki krupan čovek, ali su za mene podloge tih dimenzija neupotrebljive. Mnogo je to usko, i dužina je malo knap. Pogotovo za tebe, da ne kažem Vas. Možda odgovara nekom ispod 175cm visine i 75kg težine, ko spava samo na leđima i ne pomera se uopšte. Još meni se ova iz GORE i brzo probušila, a i smaralo me to naduvavanje, izduvavanje svako veče - jutro.

Ali ove podloge su daleko udobnije od onih neoprenskih ili kako već.

Za mene je pravo rešenje onaj starinski dušek od gumiranog platna. I nadjem dva kod tetke u podrumu, natalkovani, uvijeni u najlon, ali nažalost postali porozni. Ispuste do jutra. Gabariti su im znatno veći nego kod ovih plastičnih, ali ja im to opraštam jer jedino na njima mogu da spavam k'o čovek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Za mene je pravo rešenje onaj starinski dušek od gumiranog platna.

 

 

Upravo i ja ovo koristim. Probavao vec vise puta i "vrsi posao". Voleo bih da je vece duzine, ali...Samo ne naduvavam previse tvrdo, vec osrednje da moze da se utone, ali bez dodirivanja podloge. Kupio dva u intersportu pre jedno 3-4 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma ja imam taj dusek, ali mi pricaju ovi koji su probali i jedno i drugo da je podloga na naduvavanje bolja. Thermarest je u large varijanti 196x63cm sto mislim da je i meni dovoljno.

 

Evo detalja: http://www.moontrail.com/therm-a-rest-neoair-lrg.php

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ovo deluje kao zanimljiva alternativa, pecarosi koriste neke Bivvy -je umesto turistickih satora. I koliko vidim mnogo bolju zastitu od kise imaju. Doduse malo je tezi, ima 15 kila

 

npr 2 man bivvy ima dva sloja sa po 10.000mm zastite na svakom.

JRC STI Two Man Twin Skin

 

nemam predstavu o ceni, ali se nadam da vise deru turiste od ribolovaca :lol:

 

ocu da pazarim nesto malcice kvalitetnije za 2-3 osobe trosezonski, pa sad malo listam po netu. Sve bre skuupo...

 

edit.

zaboravite, sad sam nasao lokalnog prodavca, cena 30k dinara ?!?

http://www.carptrade.co.rs/proizvod_pribor_za_pecanje_saranski_ribolov.php?p=1721&c=138&clink=15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Za ljude koji koriste šatore samo tokom leta i to po jednu-dve noći na skupovima odličan izbor je Sierra trail 3.Ima jedan na sajtu kupujem-prodajem,nalazi se u odeljku sportska oprema.To je dvoslojni šator unutrašnjih dimenzija 200x200x130cm cena mu je 30 eura,a vidi se(na slici) da ga nije koristio prethodni vlasnik jer nije znao ni da ga namesti kako treba.Ja imam takav već 4 godine,i sve je još uvek ispravno,mada ga koristim 5 meseci godišnje bukvalno svaki vikend.Hvatala me i kiša a bio sam uvek suv.Dužina spakovanog je 55cm a težina 3,5kg.Vredi pogledati a i cenkati se sa njim jer se baš dugo prodaje.Pozdrav.

http://www.kupujemprodajem.com/Sator-Sierra-Trail-3-1576973-oglas.htm?filter_id=5893381

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ocu da pazarim nesto malcice kvalitetnije za 2-3 osobe trosezonski, pa sad malo listam po netu. Sve bre skuupo...

 

Definisi ovo kvalitetinije. Sta pod tim podrazumevas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pa otprilike kao mali Djokica sto hoce da valja, al da malo kosta, tako nekako :)

 

za casual kampovanje, znaci nema potrebe da ima sad neke napredne funkcije, ali ipak da bude malo kvalitetnije od obicnog satora iz metroa i slicno. drugim recima da moze da potraje koju godinu.

 

ljudi razne stvari preporucuju, neki hvale McKinley satore da su ok i ne kostaju puno, a neki opet kazu da za slicne pare moze da se uzme husky koji je mnogo kvalitetniji.

 

razmisljao sam i o Awaks satoru, ali je malo nepraktican za motor... jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

pa otprilike kao mali Djokica sto hoce da valja, al da malo kosta, tako nekako :)

 

za casual kampovanje, znaci nema potrebe da ima sad neke napredne funkcije, ali ipak da bude malo kvalitetnije od obicnog satora iz metroa i slicno. drugim recima da moze da potraje koju godinu.

 

ljudi razne stvari preporucuju, neki hvale McKinley satore da su ok i ne kostaju puno, a neki opet kazu da za slicne pare moze da se uzme husky koji je mnogo kvalitetniji.

 

razmisljao sam i o Awaks satoru, ali je malo nepraktican za motor... jbg

 

Koliko videh, ti pišeš već duže vreme o raznim šatorima i nakanama da pazariš iste. Videh i post za Carp, ali realno, ako ne planiraš da voziš motor po močvari, ne vidim svrhu pucanja 250 evra za takav šator. Napisao si "casual" kampovanje, pa da ti pomognem, pošto sam i sam u traganju za šatorom za ovu sezonu.

 

Za kampovanje kakvo si napisao ti treba šator za prespavati - da nije preglomazan, da se lepo pakuje, da nije preterano zahtevan i da te može sačuvati od kiše i vetra, te da može u njega stati dve osobe i moto oprema bez guranja. Imajući navedeno u vidu, otišao sam da tražim šator za sebe i našao sledeće:

 

1. McKinley Matuka 3 (unapređeni Oregon 3) šator u Intersportu - 7.500 dinara;

2. Easy Camp Phantom 300 šator u Starom Merkatoru, prodavnica na prvom spratu - 8.890 dinara;

3. Ferrino Kalahari šator u Gori košta oko 12.000 dinara, trenutno ga nemaju na stanju, ali dobiće do kraja sledeće nedelje.

 

Matuka 3 ima nešto manji prostor za spavanje od Phantom 300 šatora, nepromočivost do 2000 mm/cm2, što je sasvim dovoljno za sezonu od proleća do rane jeseni. Ako imaš i ozbiljniju vreću za spavanje, može se koristiti i kad je hladnije vreme, ali ne preterivati. Osnova šatora je nepromočiva do 10.000 mm/cm2. Link.

 

Phantom 300 izdržava padavine do 3000 mm/cm2, iako nema podataka za samu osnovu (proizvođač tvrdi da je apsolutno nepromočiva - štagod to značilo), ali je spakovan veći i teži bar dva kg od Matuke, bez obzira što navodno po specifikaciji teži samo 600 gr. više. Link.

 

Kalahari pride ima i na čistom srpskom snow flap, a dimenzije ne odstupaju značajno od prethodna dva šatora. Kako meni ne treba isti, jer ne planiram da kampujem po snegu, isti sam otpisao, jer je meni lično razlika u ceni prevelika za eventualnu dobijenu korist. I da, Kalahari je lakši za oko kilogram od Matuke. Link.

 

Sva tri šatora imaju šipke od pleksiglasa, s tim da se Ferrino može poručiti i sa šipkama od duraluminijuma, ali je cena preko 18.000 dinara u toj varijanti.

 

Husky šator približne veličine je Beast 3, koji u Nemačkoj košta 189 evra, a trenutno je u Holandiji na sniženju 129 evra. Ako imaš nekog da ti donese za te pare, možda i ima smisla, ali platiti skoro 200 evra je prema mom mišljenju previše za 20-tak dana "casual" kampovanja godišnje. Pritom, lično ne znam gde se u Srbiji može naći Husky šator... 1neznam.gif

 

Na kraju presečeš i odeš na kampovanje, umesto što se razmišljaš 100 godina šta kupiti... ;)

 

P.S. Ako planiraš Nordkapp, onda spremiš 800 evrića za šator, odeš preko i Bog da te vidi. Ušteda - 200 do 300 evra. 1lol.gif

 

EDIT: Ispravljena cena Phantom 300 šatora, da ne dođe do zabune. 1zvizduk.gif

Promenio član lawyer
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Planiram da kupim sator ovih dana. E sad ne treba mi nesto extra kvalitetan i skup.

 

Sta mislite o ovim iz louis-a:

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=610&wgr=101&list_total=13&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10002480

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=610&wgr=101&list_total=19&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10002220

 

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=2909

 

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=2908

 

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=7055

 

Ovaj prvi mi se vise svidja, a i veci je, a cena je ok.

Sator mi treba iskljucivo za nocenje, a ne ostajanje vise dana na jednom mestu, tako da neki komfor mi i nije toliko bitan koliko to da ne pusti vodu kad pada kisa.

Gde mogu da kupim rezervne plasticne stapice ako se neki polomi i klinove?

Ako neko ima nesto da preporuci za cenu oko 50ak eur neka pise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ako ti duzina od 70cm spakovanog satora odgovara da stavis na motor, moj savet da uzmes nordkap.Kvalitetan, sipke dugo traju, imas visinu da u njemu promenis gace a rastavis ga za 5minuta.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I meni je taj nordkap prakticniji jer cini mi se lakse se sklapa ali je jednoslojan.

Ovaj drugi OUTDOOR IGLU-PLUS je dvoslojni, i ima ovo predsoblje. E sad ne znam koliko je slozenije sklapati ovaj drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Nije slozeno sklapanje, uvuces sipkice i podignes sator ali se zajebavas sa kanapcicima i kolcicima da bi zategao p redsator.Ovaj nordkap mozes postaviti i na beton ako nema vetra, nemora se zabijati kolcici da bi stajao. Ima u luisu nordkap ali je 119e , ovi moji ga imaju nekoliko godina, a posto si ti mlad trebace ti bar jos 50 godina da u njega stane i suvozacica sa svom sminkom. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ajde da pokusam da osvezim temu,oni linkovi su vec zastareli ima li neko iskustva sa ovom kamp opremom iz louisa, planiram da uzmem sator za dve osobe, vrecu i podlogu za spavanje: http://www.louis.de/_10cbd17c6ee6634faa88295da9c408b045/index.php?topic=wgr&grwgr=610&wgr=102&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

http://www.louis.de/_303a155b07b49c5b1f9512ff09a8db31d4/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002480, i koju podligu od ovih do 30 eura: http://www.louis.de/_303a155b07b49c5b1f9512ff09a8db31d4/index.php?topic=wgr&grwgr=610&wgr=103&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

 

Ako znate neko drugo mesto gde moze ova oprema da se nabavi molim za preporuku, ali samo ko je probao i bio zadovolajn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Uzmi u luisu nordkap big sator sada je na akciji 70 evra, neces se pokajati. Iteksov dusek 190x140x22 je super i kosta u merkatoru 1500din. ja ga imam 6 godina i cesto ga koristim. Vreca imas od 1500d (nasa vojna) pa natovska vojna 30evra sa tom mozes spavati i bez satora jer je dvoslojna i nepromociva) a ove umetnicke nisu lose ako su od 50evra pa navise.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Uzmi u luisu nordkap big sator sada je na akciji 70 evra, neces se pokajati. Iteksov dusek 190x140x22 je super i kosta u merkatoru 1500din. ja ga imam 6 godina i cesto ga koristim. Vreca imas od 1500d (nasa vojna) pa natovska vojna 30evra sa tom mozes spavati i bez satora jer je dvoslojna i nepromociva) a ove umetnicke nisu lose ako su od 50evra pa navise.:zdravo:

 

Dane,jel ovaj Nordkap dvoslojni šator? Vidim da je ocenjen dobro ,a i po ceni bi trebalo da je kvalitetan. Mrxfon kaže da je jednoslojni :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja