Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 50 odrzavanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Imam po koje pitanje,mozda po malo cudno. Hteo bih da kupim Apriliu rs 50, polovnu, ali sam cuo dosta losijih prica, kvari se lako,delovi jako skupi(10 puta skuplji od tomosa(grubo receno)),sto me je zabrinulo malo... Zanimaju me utisci vozaca i koliko je to tacno za delove, i da li se mogu nabaviti,neki primer konkretan ili tako nesto. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Dobro si cuo! Ja nisam nikad vozio rs 50 al sam imao 2 sezone rs 125(slican kvalitet dijelova a mozda cak i bolji nego kod rs50). Cesto se kvari i stvarno je tesko naci dijelove a i kad ih nadjes...treba da cekas mjesec dana da ti dostave i onda te oderu da je to strasno! Imash u BG zastupnika, mislim da sam ja narucivao preko njih neke djelove... http://www.skutercentar.rs .

 

 

Koje godiste mislis uzimati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

znam 2 decka koji imaju ove motore. jedan ga je uzeo 2006. a drugi 2007. obojica su imali do sada samo redovan servis i prosli bez ikakvih kvarova. ali to ti zavisi i od godista i opsteg stanja motora... ali vidim da imas 20 godina, pa moram samo upitati da li ti to kupujes za sebe ili...? jer koliko god RS50 bila zabavan motoric, ruku na srce slabo to ide. bolje kupiti skuter onda, barem manje trosi  :-\ . da sam na tvom mestu, gledao bih neku 125-icu za pocetak... pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Hvala za informacije. Godiste, pa sve od 96 bi mi bilo ok, naravno zavisi od stanja,cene.... Kupio bih za sebe, drug mi je predlozio vec da kupim nesto ,barem od 125 ali ja bas ciljam male table zbog registaracije, a ne volim skutere. Ne kazem da su skuteri losi, nego jednostavno nisam ljubitelj skutera. Imao sam ranije T15 na male table, gadan motor(u mom slucaju ,ukusu), malo, malo pa me je pored puta ostavljao ali je isao dovoljno brzo koliko mi treba, zato gledam do 50ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Imao sam ranije T15 na male table, gadan motor(u mom slucaju ,ukusu), malo, malo pa me je pored puta ostavljao ali je isao dovoljno brzo koliko mi treba, zato gledam do 50ccm.

S Aprilijom ce ti biti isto, samo je ljepse spakovan. A i mislim da vise trosi nego 4t 125ccm, pa nemas bas neku ustedu zbog malih tabli, jedino ako neces puno da ga vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Moj svjet ti je definitivno RS 125, jer rs50 pogotovo star  10 godina ce ti biti vise u servisu nego na putu !!! a i kad cujes kakav je zvuk bice te sramota uopste izaci iz garaze! Kod rs50 krajnja brzina je stvarno smjesna, na duzi put neces moci a po gradu ces stalno da saltas brzine ima noge da ti otpadnu.

To je samo moje misljenje, uporedi cijene RS125 i RS50 istog godista, pa vidi da li ti se isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

znam 2 decka koji imaju ove motore. jedan ga je uzeo 2006. a drugi 2007. obojica su imali do sada samo redovan servis i prosli bez ikakvih kvarova. ali to ti zavisi i od godista i opsteg stanja motora... ali vidim da imas 20 godina, pa moram samo upitati da li ti to kupujes za sebe ili...? jer koliko god RS50 bila zabavan motoric, ruku na srce slabo to ide. bolje kupiti skuter onda, barem manje trosi  :-\ . da sam na tvom mestu, gledao bih neku 125-icu za pocetak... pozdrav!

Ovom iz 2006. je riknulo paljenje od pranja motora. Te starije mozes i da budzis kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ako budem kupio, bice budzenja, to je sigurno. Da li delovi sa sr50 mogu da idu i na rs50(klip,cilindar,anlaser,bobina.....izuzev brzina,kvacila....)?

Citao sam po forumima da je radilica 250e, ja sam nasao nesto za 5000din(za SR),sad mi tu nesto cudno . Inace izbor mi je Tomos BT(zadnja opcija,zbog cestih kvarova),Aprilia rs50 i Honda nsr50(za koju delova nema,a i bas nista lepo nisam cuo o tom motoru ). Evo je slika o toj radilici sto sam video,tj.o informacijama.

post-6803-12879031756018_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Aj mi samo reci jel samo zbog malih tabli uzimas 50cc i koliko planiras da prelazis godisnje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Zbog malih tablica uzimam. Ne bih da lupim sad 5,10,20,50km u toku dana,ali ne nameravam mnogo da prelazim. Evo za sta mi treba motor. Posto malo,malo pa nemam kola ili ne rade,skupi delovi(Reno 19,trenutno otpali srednji i zadnji lonac, nece da pali,iz 15-20 pokusaja zavergla i upali) treba mi motor samo da moze da posluzi kao zamena kad nema kola a i malo da se provozam,sto da ne... Treba mi za dvoje,za meni i moju dragu,posto sam dobio 2 opomene zbog nosivosti iako sam imao u saobracajnoj 1+1 na Tomosu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Necu da te navodim na nesto sto ne zelis, samo evo da ti dam predlog. Taj motor koji uzimas, vec si odlucio da ces ga budziti, inace ne vazi kao pretjerano pouzdan, znaci skratices mu rok trajanja i povecati potrosnju koja je inace velika za motor te kubikaze. Daces nemale pare za djelove, a i dalje nece ici kao prosjecna 4T 125ica (a trosice vise i trajace krace). O voznji u dvoje da ne pricamo, zbog ozbiljne konstrukcije, malo je tezi od Tomosa pa ce se s dvoje putnika mnogo muciti po uzbrdicama. Zar ti nije lakse izdvojit tih 100 eura za polaganje, a registraciju ces vjerovatno i nadoknadit kroz ustedjeno gorivo jer 4T 125 trose u proseku 3lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Uzbrdice mi nisu problem posto u Vojvodini toga nema puno,pogotovo kod mene. Nisam mislio na budzenje za brzinu nego kad nesto crkne,pa se nesto nabudzi pa to radi,kao za cilindar sto sam cuo,neke "hilcne"(stvarno ne znam kako se zove tacno) se stavljaju kad crkne posto ne moze da se busi. Ako motor moze da ide 90 a da se vozi normalno nekih 70,eventualno 75kmh ja cu biti zadovoljan. Razmisljao sam o polaganju i nije to tako lose,ali ja za benzin godisnje ne znam da li potrosim 100e. Hvala za savete ali se i dalje drzim malih tablica,barem dok se ne zaposlim, ali prvo moram studije da zavrsim :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja