Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Prince jl 125-11, Transalp XL 600 V

Ova kapalica je super stvar, sto se tice sprejeva mislim da je prica o njima malo preuvelicana i da su dosta skupi, ljudi su vozili motore i podmazivali lance i pre nego sto su se pojavili sprejevi, sto se mog motora tice lanac i dalje podmazujem tovatnom mascu i za sad lepo sluzi i jos uvek vozim sa fabrickim lancem i ako nije bas sjajnog kvaliteta ali hvala bogu za sad lepo sluzi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Pa dobro zato i postoji ovaj forum da cujemo i druga misljenja ja sam dosada prskao lanac  i to je naravno skuplja varijanta  ali ako su vec drugi probali sa tovat mascu i uljem zasto da ne samo nevolim sto ce mnogo prskati i zamastiti i tocak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo ja stavio i filter za gorivo, onaj "original" ali sutra stavljam aluminijumski, marke lampa sa nekim kao keramickim filterom koji se verovatno pere...

Ma sta se primate, nisam toliki selja, nego mi ovaj iz princ-ove prodavnice mnogo dugacak pa se lomi crevo, a sutra kad metem alu-plav, videcemo..

a da sredio sam malo i zvuk pa se sad cuje nesto izmedju R-a i copera, al se cuje! odpusio sam crevca sa izduva i na kraj stavio izbusene sipkice, tako da su mi krajevi creva sad ispod sedista, ali po tom pitanju planiram jos da experimentisem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

jel moze neka slicica sinisa da vidimo sta si to uradio  i kako se sad princ ponasa. dali je dobio na necemu (snaga ,brzina..) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

imam slike filtera,a sa ovim crevcima nisam slikao, a sad su u cevcice umotane u carapu, kao filter pa nije za slikanje. zasto sam uzimao sprej da ih farbam nemam pojma, ustvari planirao sam nesto drugo ali bi efekat bio isti pa sam uprostio. mislio sam da na cevcice dodam okiten crevo, da bude deblje i "deblji" zvuk, ali sa usisom nije isto kao sa izduvom, a i ne znam gde mi je okiten! zvuk je izmedju copera i R-a na visim obrtajima i prosto te vuce da ga gazis, pa mi se mozda zato cini da bolje ubrzava, ali sam sad zadovoljan kako ide!

Uzeo da ga sredim malo i popizdeo, poceo da mi se skida lak na onom delu gde je menjac, odnosno gde se sipa ulje. samo pocelo da se ljuska i to dosta... bile su neke bele tackice, brisao sam zimskom carapom i pocelo da se ljuska... na slici se vide tackice pre guljenja sjaja, ili je to prskano onim hrom sprejom....

post-8203-12879068649009_thumb.jpg

post-8203-1287906864949_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas sam se vozio sa kolegom Jiggy-em. Razlog zasto moj Princ ne moze da predje 100 je sto pokazuje nesto manju manju brzinu od njegovog. Verovatno je i to razlog zasto radi sasvim fino i na "manjim" brzinama u petoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Ja dosad nisam stavljeo filtere za gorivo ali i nisam imao nikakvih problema  e sad dali to zavisi i od toga gde sipas ili..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zrenjanin

Pozdrav svima! Imam problema sa karburacijom dolazi do prelivanja istih s vremena na vreme da li neko zna u čemu je problem,motor je sprint prince 125-11. Pokušao sam sa drenažom karburatora to je pomoglo jedno izvesno vreme posle se isto dešava ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

pogledaj delta da ti se nije probusio lonce u kaprburatoru i ono kad se napuni gorivom tone i gorivo non-stop se sliva u karb. i zato preliva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Jedno pitanje  dali je neko imao problema sa caurama  na viljusci motora  i dali je to menjao.

Ja sam menjao na svom kinroadu, bile su mi manje, drugar na strugu mi napravi duze....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo kako za sad izgledaju crevca sa izduva.

na postojeca crevca sam doao okiten crevo napunjeno sundjerom, a zvuk se dosta razlikuje od fabrickog pa ako neko hoce nek proba

naravno ov je samo jedna od ideja

post-8203-12879069326167_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jutros mi se desila izuzetno cudna stvar. Upalim motor i alternator pocne neprestano da vergla iako je motor vec upaljen. Razmrdam malo dugme za paljenje u slucaju da se zaglavio da se odglavi i nista, nastavlja da vergla. Gasim kontakt ali on i dalje vergla  :o. Onda sam ga ga ubacio  brzinu i podigao copavu i dalje vergla bez prestanka. Onda sam morao da pustim kvacilo i nekako ga ugusim i prestao je. Probao sam posle toga jos 2-3 puta i opet isto dok od jednom nije proradio. Danas sam se provozio 50ak km i nije pravio probleme. Ne znam u cemu je bio problem, mozda u onom automatu alnasera?

Taman je danas dosao do rezerve i preracunao sam potrosnju. Sa nesto vise od 23L sam presao 900 km sto je oko 2.6L na 100 km. Od toga je bilo bar trecine gradske voznje a nisam ga bas ni stedeo. Za sada pokazuje na satu 7600 km i nisam primetio nikakve promene sto se tice performansi, rada, potrosnje goriva ili ulja. Rekao bih da cak mozda i malo bolje ide sto znaci da se agregat do ove kilometraze razradjivao i da ce (da kucnem u drvo) dosta da predje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

savetovao bih da skines anaser i da ga razradis sa wd -40  jer nezgodno da ti se i u voznji ukljuci ,mada se to meni nije desavalo a i neznam da se neko drugim zalio a sto se tice potrosnje  zaista si dobar,meni trosi nesto preko 3 litre e sad dali je to zbog mojih 105 kg pa oprema na njemu ili zadnji put kad sam merio zazor ventil bio je 0.12-0.15 a nisam dalje podesavao a cuo sam da i to utice na potrosnju.neznam kako je kod tebe. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma nije anaser. Nesto je sa elektronikom. To mi se danas desilo prvi put. Videcemo kako se ponasa. I kada ga ugasim na prekidac i kad iskljucim kontakt motor prestane da radi ali vergla.

Sto se tice potrosnje stvarno sam zadovoljan. Karbovi izgleda da su fabricki bas dobro ustelovani. Ventile sam stelovao prosle godine na 3000. Sad na oko 8000 planiram opet. Inace sam ih stelovao na mlak motor na 0.05mm. Nisam mogao da cekam da se ohladi motor zato sto bi pao mrak. U uputstvu za skutere pise da se steluju ventili kada je toplota 35 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Poz svima ... Procitao sam svaki post u opvoj temi... trebalo mi je preko sat vremena ... :) I mogu reci da sam bash dosta saznao o princu... Sutra uplacujem 250 princ + 2 kacige = 137 000 dinara... Jel to po vama mnogo ? Inace, uzeo sam profakturu na sajmu , pa imam taj sajamski popust... I Princ na sajmu kosta 1274e...

 

I da mi iskreno odgovoritem, jel ste zadovoljni motorom ? Jel neko imao ozbiljnijih kvarova ? I interesuje me realna potroshnja Sprint Princa 250 kubika ???

 

I negde sam na forumu procitao da 250ica ima 2 cilindra ! Na samom otvaranju ove teme ! A na sajtu pishe da je jednocilindricni motor : http://www.sprintscooters.com/Prince250.html      Pa shta je tu istina .. :)

 

Pozdrav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Da sam na tvom mestu bez razmisljanja bih uzeo chalengera. Isto 250 ccm ali V2 masina, kopija viraga. Sto se tice samog proizvodjaca on je isti kao i Princ tako da su slicnog kvaliteta a mozda su neke sitnice na Chalengeru i bolje mada je kvalitet tu negde. Pored toga chalenger je bas dosta glomazniji i veci, i udobniji, po meni idealan kruzer. Koliko znam cena je ista kao i za Princa 250 ali je Princ nerealno toliko skup zato sto je novi model a Chalenger se prodaje sa velikim popustom kao stari model. Jedini problem je sto chalenger malo drugacije izgleda i takav dizajn se ne svidja svakome mada o ukusima ne treba raspravljti. Meni se licno ipak vise svidja chalenger. Jedina mana koju sam ja uocio u odnosu na Princa je tvrdje sediste, ostalo je sve extra. Verovatno moj sledeci motor ako ne sakupim pare za SPT ili ne izadje nesto trece, naravno kinesko ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

I da mi iskreno odgovoritem, jel ste zadovoljni motorom ? Jel neko imao ozbiljnijih kvarova ? I interesuje me realna potroshnja Sprint Princa 250 kubika ???

 

I negde sam na forumu procitao da 250ica ima 2 cilindra ! Na samom otvaranju ove teme ! A na sajtu pishe da je jednocilindricni motor : http://www.sprintscooters.com/Prince250.html      Pa shta je tu istina .. :)

 

Pozdrav .

 

Kao sto napisah pre neki dan. Za sada sam zadovoljan ali 7600 km nije bas neka velika kilometraza tako da ce pravi test biti kada predje bar 20000 - 30000. Za sada jedino sto mi je crklo je automat zmigavca i par srafova su se odsrafili od vibracija. Potrosnja je kod mene oko 2.6 prosecno. Kod 250 ica je malo veca ali ne mnogo mada potrosnja naj vise zavisi od nacina voznje i da li su karbovi dobro ustelovani. Na sajtu proizvodjaca potrosnja Chalengera koja je tamo navedena je za par deci manja od Princa 250 tako da pretpostavljm da je nesto ekonomicniji ako je dobro nastelovan.

Motor je dvocilindricni, dosta slican kao na Princu 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ma ne bwe... Meni se lichno chelencer uopshte ne dopada... I to bash iz par vidnih razloga. A to je da mu je sedishte samo po sebi mnogo tvrdje i plus mnogo sire od princevog.. Ja sam nize visine i tezine (65kg kad se utovim zimi :) ), tak oda mi je chelendzer sav ogroman, tezak i glomazan... Jedino ga vadi to shto ima cilindre u V rasporedu i bolje zvuci od princa... Al noge su mi non stop raskrcene... :) To se meni bash nikako ne dopada... A i verovatno se Princ lakshe vozi po gradu ... Inace, chelendzer je sav, ali bash sav plastican... Bash mi nije nikako zapao za oko ... Mada o ukusima ne treba polemisati, bash kao shto je neko rekao... :)

 

A jel si video da na sajtu pishe da je jednocilindricni ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ja juce saznao da na 125 klipovi idu zajedno ( gore-dole) a na 250 odvojeno ( jedan gore, drugi dole). Inace 250 trosi isto kao i 125, oko 3l, mada sve zavisi od nacina voznje i stelovanja. znam lika koji ima 250 i kaze da sipa na 330-350km pun rezervoar, ali kad ga je malo zgazio preko 110, sipao je na 270km.....

a da jednocilindricni su koliko znam bili modeli iz 2007. od 2008 su sa 2 cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Pa eksta... I bolje je kad su 2 cilindra...

 

Aj pa sutra cu videti da li mogu da mi ga isporuce odmah sutra, a ako ne , onda da mi jave kada... Mozda me malo uspore ovi praznici ... :) Al nema veze, bitno da ce biti kad tad tu ... :)

 

Poz i hvala na odgovorima... Tema je inace skroz ok. Dosta sam saznao.. Kako o dodavanju filtera za gorivo, kupovinu novi michelin guma ... I bla bla sitnica... :)

 

Da li cemo nekada otici na sajam i kupiti recimo Harliku , ili nekog triumfa... Moze i moto guzi... Neki sjajan choper... Teshko... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Onda ti jehalenger stvarno veliki :). Ja sam visok 180 i tu oko 100kg i skroz ispruzim noge i ruke, znaci za moje dimenzije extra. Vazno je da ti se motor svidjam ibace ce te oba odlicno sluziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Poz svima ... Procitao sam svaki post u opvoj temi... trebalo mi je preko sat vremena ... :) I mogu reci da sam bash dosta saznao o princu... Sutra uplacujem 250 princ + 2 kacige = 137 000 dinara... Jel to po vama mnogo ? Inace, uzeo sam profakturu na sajmu , pa imam taj sajamski popust... I Princ na sajmu kosta 1274e...

 

I da mi iskreno odgovoritem, jel ste zadovoljni motorom ? Jel neko imao ozbiljnijih kvarova ? I interesuje me realna potroshnja Sprint Princa 250 kubika ???

 

I negde sam na forumu procitao da 250ica ima 2 cilindra ! Na samom otvaranju ove teme ! A na sajtu pishe da je jednocilindricni motor : http://www.sprintscooters.com/Prince250.html      Pa shta je tu istina .. :)

 

Pozdrav .

 

da pocnemo,chalinger je osetno tezi od princa, polozaj sedenja je malo bolji nego na princu, prednost chalingera u odnosu na princa je sto pozadi ima disk kocnicu i stvarno mnogo bolje koci od princa, rekao bih da je motor zivahniji i da lepse ubrzava nego princ i ima mnogo lepsi zvuk. velika mana chalingera je okternost, drugar je kupio bas chalingera na sajmu pa sam ga za vikend malo probao i ovo su zakljucci o njemu u nekih 100-200 metara voznje (ne uzimajte mi za zlo ako sam negde pogresio, poredio sam samo u odnosu na mog princa)

 

137 000 za motor i dve kacige nije mnogo, ja sam prosle godine samo za motor dao 154 000 i to sa popustom od 20 000... do sad sam presao oko 6500km bez vecih problema, (isao sam do mora sa njim u danu sam najvise presao 550km (i to sa suvozacem) nomalno sa pauzama jedino samo sto sam podmazivao lanac nije imalo potrebe ni za dotezanje istog). do sad stradao mi je samo rezervoar ali to je reseno u garanciji i poprilicno brzo, potrosnja najvise zavisi od nacina voznje meni obicno trosi oko 3,2 litra mada ga ne stedim puno, motor je sa dva cilindra, kod mene se za sad dobro pokazao, ove godine smo ja i kolega sa foruma planirali da idemo do soluna motorima, verujem da nece biti problema...

topla preporuka za ovaj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ Sinisa7

 

Nisi dobro saznao, isto se krecu klipovi kao i na 125ccm.

 

Potrosnja zavisi od vozaca i uslova voznje najvise. 250ccm, pri gradskoj i malo zivljoj voznji, bez vecih problema moze da predje i 4.5l, dok je neka normala oko 3.5l. Naravno, moze i ispod, ali otvoren put, peta brzina, i bez previse menjanja tempa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja