Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E ovako red je konacno da se i ja pohvalim da sam se ponovio ove sezone posle toliko cekanja zahvaljujuci subkredi da i mi sirotinja ispunimo svoj san i kupimo nov motor pa makar to bio i chajniz ;)

 

Za vreme moto sajma u Novom Sadu videvsi da su ostale cene sa popustom sa Bg sajma i  posto su pare legle na vreme postao sam ponosan vlasnik Princa 250 iako sam postavio temu oko nedoumice izmedju kinrouda 150 i princa 125. Oko kolebanja zbog registracije i daljine prodavca i samih motora bio sam spreman da uzmem princ 125 ali `s obzirom da je cena 250 bila sa popustom 127.400 dinara odlicio sam se za 250 jer ste mi mnogi ukazali na to da je slabasan agregat 125 tice s obzirom na tezinu samog motora.

 

Prvi 100 km protekli su sa odusevljenjem ali i prvom bolescu u tome sto sam izgubio sraf sto drzi nogostupe i nisam mogao da menjam brzine.Srecom sto sam bio blizu kuce (jedno dva coska) i dovukao se.Zamenio sraf i stavio feder platnu.Odradio sam prvi servis koji me je kostao 1000 dinara .Sledece je nastupilo to sto je pocelo sve teze da izbacuje u N iz prve brzine (ler) i na samom servisu su mi rekli da je to boljka i da moras malo da pomeras motor napred i kao da budem hepi jer moja klackalica je super u odnosu na druge motore jer nema puno lufta.Vodeci se time vozikao sam ga dalje da bi jednom prilikom dao burazeru da ga proba.Posle jedno 5 minuta eto njega kuci i kaze da nece sada nikokao da izbacuje.Parkiram motor i vidim da je ispod nogostupa onaj dugacki sraf isto ispao :)(skontali smo da je isti bio skroz odvrnut i da je na kraju ispao zbog cega su se nogostupi pomerali i zbog toga je bilo tesko izbacivanje iz brzine).Nista nadjem drugi sa tim sto sam oko njega obmotao plasticni kao selotep ali jako tanak i dobro namotao na sraf i zategnuo da bi od tog mometa video da je menjac izuzetno precizan i da brzine lete.Pitao sam Sasu 1986 oko potrosnje posto za mojih predjenih 298 kilometara dosao sam do racunice da trosi 5,5 litara otprilike s obizrom da je radio i u leru po nekoliko minuta vise puta.

E sada poslednja zvrcka mi se desila prekljuce kada sam primetio da su mi se pojavilo ulje na glavi(rebrima) i skontao da dihtunzi pustaju i taj isti dan to da mi niz lajsnu curi na bocnu plastiku nesto.Kada sam malo bolje pogledao skontao sam da mi je probusen rezervar i da je uz lajsnu otopio lepak zbog benzina.Juce resio sam odvozao motor i naveo sve poslednje promene koje sam vec naveo kao i to da me automat pokazivaca pravca :) zeza i da mi isti ostane stalno upaljeni.

Sa motorom sam presao 440 km ali imam jedan problem najveci koji me je izjeo a to je sto nije hteo da primi gas kada se navrne naglo do kraja nego na pola gasa poceo da brunda i onda trzne i pocne da vuce.Rekao mi je Milan da neulenjujem potor ti brzim prebacivanjem brzina i voznjom na malim obrtajima nego da svaku izvucem jer cu ga ulenjiti.Tada sam primetio da kada se da 2/3 gas  motor brunda(trzne) pa pocneo od jednom da vuce kako treba i sve tako do 4 kada se navuce i prebacisu u 5 na mali gas odrzava brzinu oko 100 ali ako pokusas da povecas obrtaje(davanjem gasa) pocinje da smanjuje brzinu i nema snagu kao da se gusi.

E sada sta je sreca... prilikom kupovine motora isti nisim preuzeo u radnji nego su mi ga doneli kombijem.Tada sam rec po rec upoznao majstora Milana koji radi od pocetka u firmi i koji zivi ulicu do mene.Tada mi je on rekao da se obratim ako mi nesto treba, pa je taj isti dan kasnije kada je dosao kuci svratio da montiramo vizir.Sredimo mi je servis da uradim prvi danas za sutra jer se inace zakazuje i sredio da mi prime reklamaciju juce i da ce biti u subotu gotov.

Preporucio bih majstora Milana jer on odlicno poznaje nase cajnize jer sam sklapa ,poravlja i steluje skutere i motocikle.

 

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

:) Ti si se bash namucio za prvih 500 km.. :) Ma i ja sam ... I ja sam primetio da mi pushta malo benzina na lewom karburatoru.. :) Pitam jednog lika koji radi u Sprintovom servisu AS u Pancevu, inace moj je dobar drugar, i on mi kaze da treba dea se dotegnu karburatori... :)

 

Jbm mu mater, ovi nisu nishta uradili kako treba... A trebali su samo da ga sklope... I to ne umeju da urade kako valja... PA ni shrafove ne umeju da zavrnu do kraja... Sad tek kontam shta znaci rec KINEZ u motorima... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Potrosnja od 5,5l na 100km je ogromna sve uz taj rad na leru. Ne bi to smelo preko 4l ako ne i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

drugar sa jl250 predje 330-350 km sa rezervoarom od 10-ak litara, ali ako vozis preko 120 onda potrosnja ide i preko 4.5l

kad ce to lepo vreme vise?

u petak bih isao za jagodinu sto je nekih 100km u jednom pravcu pa videcemo kako ce se pokazati, hahaha

pozdrav svima koji cekaju malo sunca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

pozdrav drugari, videh da se malo povela prica i o potrosnji, primetio sam da je i moje magarence pocelo da trosi malo vise benzina, tacnije oko 4,5 litara na 100 na otvorenom putu uz normalnu voznju 80km/h bez naglog dodavanja gasa, tako da sam resen da vakumiram i ustelujem karburatore, ako znate nekog dobrog majstora ko bi to mogao da mi sredi javite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Ne znam za 250cc ali na 125 ne mogu da se vakumiraju karburatori :(

Cisto da znas da te neko ne dere bez razloga :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: POŽAREVAC

Ako neko ima problema sa pojavom rdje na hromiranim delovima svog ljubimca neka proba sa PUROL PASTOM (slovenačka) skida provereno.Cena je oko 140 din i ima ih po farbarama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Da li neko zna gde ima da se uzme zadnji tochak za Princa.

u N.S.-u nemaju .

 

Brate melkore sta ce ti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

meni sve vise lici da ce mi najbolja pasta za hrom biti crni mat sprej, sto obican sto u termo varijanti!

jos oko 2.000km pa auspusi gube neki cm i postaju crni, osim toga sto su rdjavi iznutra do bola

samo da cujem padurjanove kako zvuce i da odlucim sta cu sa mojima, mada imam ideju sa starim auspuhom od juga neku kombinaciju protocnog da pravim!

Skoro svi nedostupni i lose hromirani delovi se blize mat crnoj. prefarbao sam pola hromirane bicikle za 2 minuta(delove koje nisam mogao da ocistim pastom) i prezadovoljan sam odrzavanjem! tako ce i motor, cim mora previse i uzalud da se glanca i macka a nece da se skine rdja sprej je spreman!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

izvinjavam se unapred što off-ujem temu.

Drugar je dobio na ime nekog duga Qinqqi koji je potpuno isti kao i Sprint Prince ili Kinroad od 250 ccm.Druga reč u imenu je Eagle,a prve se ne sećam :-\.

Motor ima 3000 km na satu i odlično izgleda.Naime zanima me kakav je motor u odnosu na blizance Sprint i Kinroad.Čuo sam da je Qinqqi jedna od kvalitetnijih kineskih marki,pa me zanima vaše mišljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

isplati li se dati 800 eur za njega.97. je godište, istekla je prva reg. ,prešeo je kao što sam napisao 3000 km i bio je stalno u garaži.

Molim ta daj mi link teme o motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Qingqi je za klasu, ako ne i za dve ispred Princa i Kinroada. Mislim da je to ok cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Da kupujes taj motor realna cena se ne zna dok ga ne platis a za dug, ja bi ga racuno 550e maksimalno! To je trenutno maksimalna cena za koju se moze prodati takav motor pod uslovom da ga uopste prodas! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Pa ne znam,ako je bolji od Sprinta i Kinroada i cena bi trebala biti malo jača.Ova cena od 550 eur jeste za navedena dva motora, ali guglajući danas u vezi QM 250 ispada da je on kvalitetniji Kinez.

Tako da što se tiče cene,nisam načisto, osim ako je spustim na 700 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ne znam za 250cc ali na 125 ne mogu da se vakumiraju karburatori :(

Cisto da znas da te neko ne dere bez razloga :D

mogu ali ne vakumetrima  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

mikiroy Nismo se bas razumeli. Realno je po meni samo ono sto radi, znaci ne jednom ili dva puta nego generalno. Znaci od 10 takvih motora ako se 7 proda po 700e u roku mesec dana onda im je to realna cena ali ako od 10 bude prodato 5 i to za kao 700 u nekoj zameni i sl. onda je realnost nesto sasvim drugo. Samo sam hteo da te savetujem ako vec pristanes da uzmes motor za dug onda ga racunaj najnize moguce ili neka ga taj proda ako moze za 700 ili 900e ne bitno. ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vredi toliko svakako, kada se uporedi sa Princ-om 125ccm i Kinroadom. Princ je previse slabasan, a uglavnom to ljudi shvate tek kada ga kupe, pa brzo pozele i da ih prodaju (agregat je losiji, ostalo tu i tamo). Zato je njegova cena mnogo niza, a i nov sam po sebi je jeftiniji. Kinroad je sa druge strane najlosijeg kvaliteta, gumice plastike su od recikliranih materijala koji brzo pucaju, losijeg je kvaliteta, ali mu je agregat dobar.

 

QM ne deli sa njima mane tehnicke prirode, a i voznja, posebno u odnosu na Princa je kvalitetnija.

 

Uglavnom, da provozas Princa 125 koji se moze naci za eventualno malo manje novaca, a zatim provozas QM-a, sve ce ti biti jasno (da i zanemarimo ono sto se na prvi pogled ne vidi).

 

Naravno, ako su dugovi, zamene i druge specificne okolnosti u pitanju, mozda i vredi pokusati iskoristiti situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Ne znam za 250cc ali na 125 ne mogu da se vakumiraju karburatori :(

Cisto da znas da te neko ne dere bez razloga :D

mogu ali ne vakumetrima  ;) ;) ;)

 

stvarno bi mogao da nam otkrijes tajnu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

mikiroy Nismo se bas razumeli. Realno je po meni samo ono sto radi, znaci ne jednom ili dva puta nego generalno. Znaci od 10 takvih motora ako se 7 proda po 700e u roku mesec dana onda im je to realna cena ali ako od 10 bude prodato 5 i to za kao 700 u nekoj zameni i sl. onda je realnost nesto sasvim drugo. Samo sam hteo da te savetujem ako vec pristanes da uzmes motor za dug onda ga racunaj najnize moguce ili neka ga taj proda ako moze za 700 ili 900e ne bitno. ;D ;D ;D ;D

 

Drugar je dobio taj motor na ime duga,a ja bi motor kupio od drugara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja