Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ewo da se pohvalim, pokisao sam malo pre kao poljski mish na sred polja.. :)

 

Danas sam nesto cudno primetio. Kad upalim kratko svetlo ok radi. Kad kliknem da amblendujem on lepo blica i sija dugo svetlo.. Al kad kliknem da upalim dugo svetlo, ono kao da ni  neradi... Samo baca malo sa strane.. Napred nishta... Al kad blicam na ono dugme za ambledovanje, dugo svetlo se bash lepo vidi...

 

Jel se to josh nekom deshava ??? Kako to da reshim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U poslednjih par nedelja sam testirao potrosnju. Presao sam 952km sa nesto manje od 26 L benzina sto mu dodje oko 2.7L na 100 km. Od toga sigurno pola je u gradu, mozda i vise, 10-15 km offroad, svakodnevno paljenje, zagrevanje a 100-inak km sam ga vozio bas jacim gasom (razvlacio ga do daske). Evo jos par stotina km fali do 10 000. Za sad sam zadovoljan ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

I ovo je Sprint Princ :)

 

Jel to Mrkijeva masina ?

Masina je od mog sina nemanja93

Lepo je iskasapljen, ima neki smek, svidja mi se :)

 

Evo Bogdo da uporedimo,ja sam prosli vikend za 1700 din to mu dodje oko 15 litara presao 450km. Doduse bilo je kroz Beograd 40km i kroz neka sela do Krusevca isto 40km, a ovo ostalo je bilo na autoputu u 5. pun gas i potrosnja je negde oko 3.33 litara, sto i nije strasno za 250 ccm, ali da napomenem da je na autoputu konstantno bilo pun gas bez pauza 180km u oba pravca... a brzina je bila preko 120kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jeli bre, jel to vama motori broje malo vise KM nego sto je realno?

 

Malo je preniska potrosnja obzirom nije "babska" voznja bila u pitanju, ili bar ne vecim delom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Stvarno fina potrosnja za 250-icu. Kad je sve dobro ustelovano nema razloga da trosi puno.

Sto se tice max brzine i puta koji meri mogu da kazem da je moj primerka bas tacan. Uporedjivao sam sa Gps-om. Na svim kilometrazama laze za oko 1-2 km. Znaci kad idem 40 po sati gps pokazuje 38, kad idem 60 gps pokazuje 59. Vozio sam par puta zajedno sa Dzigijem sa foruma i njegov pokazuje za 10-15 vecu brzinu. Izgleda da zato moj nece po ravnom preko 100tke a fino se ponasa na nizim brzinama u petoj  :).

Max brzina koju sam postigao je 102-103 po auto putu i 110-115 na nizbrdici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Jeli bre, jel to vama motori broje malo vise KM nego sto je realno?

 

Malo je preniska potrosnja obzirom nije "babska" voznja bila u pitanju, ili bar ne vecim delom.

I meni je bilo cudno ali racunao sam 5 puta i tako ispada. Stvarno sam bio prijatno iznenadjen :)

Planiram jednom da ispraznim rezeorvar, naspem 2 litre i vozim dok ne stanem ali ponesem flasu sa benzinom da budem skroz precizan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

Jel imao neko ovakav problem sa sprintom? Drugar se vozio i sve normalno, odjednom izgubi snagu, na leru radi normalno, normalan zvuk al ne ide. Sta bi to moglo biti???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Potroshnja motora se ne meri pomocu 2 litre... vec se napuni dupke pun rezervoar i predje se min 200 km pa se opet napuni rezervoar... I onda racunicu bacis na sto :)

 

Ili, da mu sipash jedno 10l i tek onda da vozish dok ga ne ispraznish ... A ne samo 2 l :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Jel imao neko ovakav problem sa sprintom? Drugar se vozio i sve normalno, odjednom izgubi snagu, na leru radi normalno, normalan zvuk al ne ide. Sta bi to moglo biti???

 

neka proveri da mu nisu spali difuzori sa karbova

 

uopshte ne ide ili zeza ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

Jel imao neko ovakav problem sa sprintom? Drugar se vozio i sve normalno, odjednom izgubi snagu, na leru radi normalno, normalan zvuk al ne ide. Sta bi to moglo biti???

 

neka proveri da mu nisu spali difuzori sa karbova

 

uopshte ne ide ili zeza ????

Ide al se jedva vuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Potroshnja motora se ne meri pomocu 2 litre... vec se napuni dupke pun rezervoar i predje se min 200 km pa se opet napuni rezervoar... I onda racunicu bacis na sto :)

 

Ili, da mu sipash jedno 10l i tek onda da vozish dok ga ne ispraznish ... A ne samo 2 l :)

 

I to sto kazes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam ga merio tako ali ne da skroz nestane vec da moram da prebacim na rezervu. Sad ne znam koliko je tacna rezerva ali 950km jedosta velika kilometraza tako da je dosta tacno. Mada sam presao do sad preko 1200 km a testiranje i dalje traje. Da bude jos preciznije  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Cisto kao reper, 350 dvotaktnih kubika iz druge polovine prosloga veka ne ide ispod 3.33L i ne preko 3.75L mesovite voznje, grad, otvoren put, centralna Sumadija, nigde vodoravnog parceta puta  ;)

Koliko li ce tek da bude na IM turi po Vojvodini  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ti to ne znas da namestis ili teras u crveno  :D

Jeste.......idu na vazduh.....kako moj BMW nikad nije ispod 6,25?! Sta god da mu radim on samo srce?!

BeMVe je to  ;) A i ne zna da vozi  ;D

 

Inace, licno sam stelov'o  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Cisto kao reper, 350 dvotaktnih kubika iz druge polovine prosloga veka ne ide ispod 3.33L i ne preko 3.75L mesovite voznje, grad, otvoren put, centralna Sumadija, nigde vodoravnog parceta puta  ;)

Koliko li ce tek da bude na IM turi po Vojvodini  :D

Jeste, ali u kom procentu je bio grad (grad po definiciji - guzva, semafori, kreni  -  stani) i u kom procentu si vozio oko 100 ili vise.

 

Jeste.......idu na vazduh.....kako moj BMW nikad nije ispod 6,25?! Sta god da mu radim on samo srce?!

 

I meni nekako motori, kola, sta god uvek trosi nego sto ljudi kazu.

 

Eto npr. tvoj BMW kod nekih trosi 4.5l, a meni 250ccm umeo i preko 4L. Ovi sto im trose 4.5 slabo zalaze u grad i retko voze preko 80kmh, ja sam vozio ili grad, ili otvoreno 100+ kmh.

 

Sadasnji motor potrosi oko 3.7 u slicnim uslovima. Ziletov koji je isti, isto ispravan i isto nastelovan kao imoj ode preko 4l, ali on ide motorom na posao, guzva se po gradu u najvecem procentu predjene kilometraze, a voli da krene sa semafora saltajuci na 7-8 000 obrtaja.

Plus jos malo offroad-a kad se doda uz sve to...

 

Rece neko na forumu da npr. V-strom ume minimalno 3.5 l da potrosi. Kako - konstantan gas u najvisoj brzini pri 80-ak kmh.

 

Zanimljivo je npr. kada sam vozo sa drugarima sa motorima 125-150 ccm, razlika u odnosu na 250ccm je oko 2dl. Razlog je voznja u istim uslovima, a ova 2 deci idu na vecu kubikazu.

 

 

P.S. Mogli bi da se vratimo na temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Jeste' date=' ali u kom procentu je bio grad (grad po definiciji - guzva, semafori, kreni  -  stani) i u kom procentu si vozio oko 100 ili vise. [/quote']

Cisto kao reper...

 

Inace, 90-100+ kmh vozim oko 50% ili vise vremena, po gradu - po ogranicenjima  :)

 

Kako - konstantan gas u najvisoj brzini pri 80-ak kmh.

Pa zar neki ne voze petom na vr' gasa pri 50kmh? Ja to u cetvrtoj, na vr' gasa 80kmh  ;)

 

Cisto kao reper...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Jel imao neko ovakav problem sa sprintom? Drugar se vozio i sve normalno, odjednom izgubi snagu, na leru radi normalno, normalan zvuk al ne ide. Sta bi to moglo biti???

 

Jel otklonjen kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ovi shto voze i troshe goroivo nam ubishe temu

Ajde sad svi na ulicu i tamo troshite to gorivo a ne ovde

 

:D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

Jel imao neko ovakav problem sa sprintom? Drugar se vozio i sve normalno, odjednom izgubi snagu, na leru radi normalno, normalan zvuk al ne ide. Sta bi to moglo biti???

 

Jel otklonjen kvar?

Motor se trenutno nalazi u servisu, posto je jos pod garancijom, nece nista sam da dira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja